Skocz do zawartości
Gość =H2o=Destroyer[PL]

Oszustwa na aukcjach internetowych

Rekomendowane odpowiedzi

a skad mnie wiedziec?

myslalem ze cos wiecej napisane bylo, ale znalazlem ta oferte. niezly walek... z drugiej strony czyste konto jaki problem zalozyc???

 

gorzej utrzymac je, zeby nie zamkneli, a przy tym tego wlasciwego tez :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/item107887321_nowa_nokia...ancji_bcm_.html

Smierdzi walkiem.

Osoba, ktora aktualnie daje najwyzsza cene (silver) jest z tego samego miasta i juz wczesniej wygrala cos na jego aukcjach. Problem w tym, ze nie wiadomo co wczesniej ta osoba wystawiala. Podejrzewam, ze koles nabil komentarze na smiesznych aukcjach, odczekal az te aukcje znikna z historii transakcji i wystawil popularny towar aby zrobic walka...

 

No i te smieszne bledy ortograficzne...

W szcególnosci, ze 10 dni do końca a juz prawie tysiak :blink:

Moze ma ta kamorke, tylko zapewno umowil sie z komplem, zeby mu podbil.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://aukcja.onet.pl/show_user.php?uid=4853315

 

Cos mi nie pasuje w tym gosciu . Niby wszystko ok , ale komentarze za tusze/suszarki/itp... Jeden koment za aparat za 1500zl ale od goscia z 4 komentami...

 

Chetnie bym wylicytowal tego XT bo cena jest dosc atrakcyjna , ale sam nie wiem :-|

 

Zobaczcie ile i jakich ma przedmiotow . Do tej pory mial tusze/suszarki itp a teraz nagle od high-end graf , przez proce do komorek... :?

 

Moze moje podejrzenia nie sa sluszne , ale moze ktos inny sie jeszcze wypowie ;) ?

 

EDIT : W sumie to zaglebilem sie w jego komentarze i chyba wszystko jest ok... W kazdym badz razie licytuje , potem poczekam sobie z przelewem , jak wszystko bedzie ok to wplacam ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie jak Ty dziwne obawy... Niby wszystko OK- są pozytywy m.in. za dwa aparaty 1999zł/sztuka od gościa który kupił takie dwa (???), są i za inne dooperelki...

Ale teraz strasznie dużo sprzętu wystawił :blink:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://aukcja.onet.pl/show_user.php?uid=4853315

 

Cos mi nie pasuje w tym gosciu . Niby wszystko ok , ale komentarze za tusze/suszarki/itp... Jeden koment za aparat za 1500zl ale od goscia z 4 komentami...

 

Chetnie bym wylicytowal tego XT bo cena jest dosc atrakcyjna , ale sam nie wiem :-|

 

Zobaczcie ile i jakich ma przedmiotow . Do tej pory mial tusze/suszarki itp a teraz nagle od high-end graf , przez proce do komorek... :?

 

Moze moje podejrzenia nie sa sluszne , ale moze ktos inny sie jeszcze wypowie ;) ?

 

EDIT : W sumie to zaglebilem sie w jego komentarze i chyba wszystko jest ok... W kazdym badz razie licytuje , potem poczekam sobie z przelewem , jak wszystko bedzie ok to wplacam ^^

spasuj, nie warto ryzykowac dla paru zl, chyba ze osobiscie moglbys odebrac, ale tez radzilbym uwazac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Licytuje tego X1900XT od niego... Tzn w tytule jest blad X1900GT natomiast w opisie juz wszystko o XT .

 

Mnie zastanawia fakt , ze w sumie duzo aukcji skonczylo sie/skonczy sie na bardzo niskiej cenie . Co juz jest podejrzane bo przeciez jako firma nie moga sobie pozwolic na straty... Wiekszosc wystawia kup teraz i czasami w nielicznych przypadkach przytrafia sie BCM...

 

Pozyjemy zobaczymy , po prostu wstrzymam sie z przelewem i zobacze co bedzie dalej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Licytuje tego X1900XT od niego... Tzn w tytule jest blad X1900GT natomiast w opisie juz wszystko o XT .

 

Mnie zastanawia fakt , ze w sumie duzo aukcji skonczylo sie/skonczy sie na bardzo niskiej cenie . Co juz jest podejrzane bo przeciez jako firma nie moga sobie pozwolic na straty... Wiekszosc wystawia kup teraz i czasami w nielicznych przypadkach przytrafia sie BCM...

 

Pozyjemy zobaczymy , po prostu wstrzymam sie z przelewem i zobacze co bedzie dalej...

dla mnie to jest najdziwniejsze w tych aukcjach, ze nie wysyla za pobraniem, czyli kurier tez w gre nei wchodzi. sory, ale przy takich kwotach to ja nie wyobrazam sobie wplacic kasy z gory i czekac az mi listonosz paczke z aparatem za 2 tysiaki przyniesie - masochizm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moje pytanie o odbior osobisty :

 

"tak, mozna umowic odbior po wygranej aukcji

 

 

pozdrawiam

Wiesław Zawadzki"

 

Mysle , ze na razie jest ok . Z allegro dostalem odpowiedz, ze jego konto zostalo zweryfikowane...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznam ,ze troche sporo niescislosci jak na jedna aukcje : tytul, nieprecyzyjny opis aukcji i 36 miesiecy gwarancji (sugeruje to wlasny "import" ,alebowiem polski dystrybutor tych kart, czyli firma AB udziela 24 miesiecy - posiadam juz trzecia karte Sapphire i taka gwarancje rzeczony dystyrybutor mi za kazdym razem udzielal ... ) .

 

Naprawde dobrym pomyslem jest poczekanie na pierwsze komentarze, zakladajac, ze brak gotowki z Twojej strony nie zniecierpliwi sprzedajacego ;) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta aukcja MAREK PC-GSM to straszna plama dla Allegro. Trochę kasy teraz zwrócą ludziom... Koleś był ze Słupska, adres na all. byl inny ciekawe jak to weryfikowali - no ale jesli ktos wystawia na raz multum towaru, jeden szablon opisu, nawet bez realfoto to należy być ostrożnym. Także obawy budzi zapewnienie że Marek to uczciwy "kontraCHent" ....

 

Jeden z największych jeśli nie największy wałek na Allegro.Tak czy inaczej facet oszukał około 500 osób na naprawdę grubą kasę - chyba kilkadziesiąt tysięcy.

Jednak jest też możliwość że kolesiowi ktoś przejął konto albo po prostu wziąn i umarł. Ale to tutaj chyba mało prawdopodobne.

 

Ja byłem ostrożnym co do aukcji u Ździeblika - 512mmc za 25pln czekalem z wpłatą a teraz piszą na maila ludzie co wplacili a nie dostali....

Edytowane przez MesJasZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla tego nie kupuję żadnych droższych rzeczy na allegro! raz zostalem oszukany, 2 lata sądzenia się, mam dość. jedynie odbiór osobisty albo jakieś drobiazki do 100 zł

No bez przesady, ja juz ponad 300 aukcji mam za sobą i bez żadnego problemu. Większe kwoty lub lekka wątpliwość, to biore za pobraniem. Oczywiście, że można trafić różnie...

Bardziej boje się, że na poczcie coś zawiną, niż na allegro mnie oszukają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając jeszcze do aukcji wzwz1- jak przeczytałem jego neutrale "wymyśliłem", że może prowadzić sprzedaż jaką swego czasu prowadził... no właśnie- nie pamiętam kto... Polegało to na tym, że wiara kupowała, wpłacała z góry na konto, gość wymieniał kasę na oijro, jechał za granicę, kupował towar, wracał i rozsyłał.

Wprawdzie napisał:

"6. Towar wysyłamy maksymalnie w ciągu 5 dni roboczych od momentu zaksięgowania wpłaty."

ale po neutralach widać, że nie zawsze to się udaje.

Ten wspomniany wcześniej ktoś (nicka nie pamiętam) sprzedał tym sposobem full sprzętu i zarobił full pozytywów- niestety karierę zakończył totalnym przewałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając jeszcze do aukcji wzwz1- jak przeczytałem jego neutrale "wymyśliłem", że może prowadzić sprzedaż jaką swego czasu prowadził... no właśnie- nie pamiętam kto... Polegało to na tym, że wiara kupowała, wpłacała z góry na konto, gość wymieniał kasę na oijro, jechał za granicę, kupował towar, wracał i rozsyłał.

Wprawdzie napisał:

"6. Towar wysyłamy maksymalnie w ciągu 5 dni roboczych od momentu zaksięgowania wpłaty."

ale po neutralach widać, że nie zawsze to się udaje.

Ten wspomniany wcześniej ktoś (nicka nie pamiętam) sprzedał tym sposobem full sprzętu i zarobił full pozytywów- niestety karierę zakończył totalnym przewałem.

barypl?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś rozmawialem z Panem Wiesław Zawadzki przez telefon, wydawał się być konkretnym człowiekiem, nie jest młody ale czemu do cholery ma numer na (885-......), zalicytowałem u niego asusa 7900GT wygralem aukcje za 970zl i zdecydowalem sie przelac. Czy zrobilem zle, nie wiem ale mam nadzieje ze koles wala nie wytnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moje pytanie o odbior osobisty :

 

"tak, mozna umowic odbior po wygranej aukcji

 

 

pozdrawiam

Wiesław Zawadzki"

 

Mysle , ze na razie jest ok . Z allegro dostalem odpowiedz, ze jego konto zostalo zweryfikowane...

 

konto zawieszone,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh dobrze , ze mi tego XT przed nosem wylicytowali :lol:

 

Chociaz pewnie i tak bym nie wplacil do czasu az ktos ze znajomych nie dalby komentarza ;)

 

Czyli jednak moje i mechl!na obawy sie potwierdzily [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super to tysiak w plecy:( ALe dzwoniłem do Pana WZ i co ciekawe odbiera komurke, wie o zawieszeniu konta albo wali w czlona i wlasnie spiepsza za granice, gdyz jak sam stwierdzil wlasnie jest w trasie i bedzie w domu wieczorem. Nie wiem co jest ale chyba jakby sie zmywal to by nawet telefonu nie odbieral, tylko wyzucil go a raczej karte sim do smieci i tyle by go bylo widac. N koniec powiedzila mi ze karte otrzymam, a jego wspolpracownik prowadzi rozmowe z allegro w celu odwieszenia konta i wyjasnienia calej sprawy. Coz trzeba czekac oby nie dlugo bo zaczynam sie martwic.......................

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...