Skocz do zawartości
Gość =H2o=Destroyer[PL]

Oszustwa na aukcjach internetowych

Rekomendowane odpowiedzi

Zobacz co sie tam teraz dzieje, koles dostaje negatywa za negatywem.A teraz odnalazł się w mecce dla oszustów, na eBayu.

Popatrz ta to

 

2007416[/snapback]

Zobacz co sie tam teraz dzieje, koles dostaje negatywa za negatywem.A teraz odnalazł się w mecce dla oszustów, na eBayu.

Popatrz ta to

 

http://www.ebay.pl/viItem?ItemId=5877546840

I co powiesz, co powiecie?? B)

 

A na allegro?? , wyglada tak

 

http://www.allegro.pl/show_user.php?search=protasewicz1979

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma konto zawieszone wiec chyba juz nie moze ci dac nega

 

Daj, i jeszcze podaj jego nick z eBaya w tym negu, mniej osób oszuka, ja wtopiłam 499 zł na AMD 64 bit.

Konta mu nie odwieszą, wiem to z korespondencji mailowej , z jednym z adminów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja temu gościowi jeszcze wisze negatywa za czekanie 45 dni, ale wiem na 100% że ja też wtedy od niego dostane ;[ Dać mu ?

jasne, że dawaj

myślac takimi kategoriami daleko nie zajedziemy na tym śliskim wózku jakim jest allegro

 

jeżeli wystawi Ci negatywa to poprostu opiszesz go odpowiednio i nikt nie będzie zwracał na niego uwagi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja temu gościowi jeszcze wisze negatywa za czekanie 45 dni, ale wiem na 100% że ja też wtedy od niego dostane ;[ Dać mu ?

 

 

 

I własnie przez takie myslenie jest jak jest - 45 dni i sie zastanawiasz ( w dzisiejszych czasach 14 dni to optimum - przeciez nie ma juz poczty konnej ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacytuje siebie-to bylojakis rok temu

 

"Jakies 2 miesiace temu oszukano mnie, i zwracam sie na tym forum do was bo znalazlem jedna z jego ofert. Oszukal mnie na 660pln, i wiem ze nie tylko mnie oszukał. Miedzy innymi jeszcze jedna osobe ktora znam.

Moze ja opowiem moja historie z 9800pro i oszustem o xywie Rootors lub Gateway (Rafał N).. No wiec kupilem od niego 9800pro, przez forum sie z nim dogadalem, koles wyslal mi jakies stare karty i list za pobraniem. List byl do niejakiego Marka jakiegos tam. W liscie bylo napisane ze oto ze karty ktore chcial, i ze tego 9800pro juz sprzedal bo nei mogl dluzej czekac Ja dzwonie do kolesia i mowie jaka jest sytulacja a on mowi ze pomylil paczki bo dziewcznya wysylala i pomylila. No i 3 tygodnie przedluzal. Nawet podrobil potwierdzenie przesylki ze ten kolo co niby dostal przez przypadek mojego 9800pro juz go wyslal. No i po 3,5 tygodnia poszedlem na policje bo koles mowil ze przelew z pieniedzmi juz na konto poszedl jak go postraszylem policja.. Zaden przelew nie doszedl, policja umorzyla sprawe, ale ja napisalem zalrzalenie. Ja gnojowi nie popuszcze. W dodatku gadalem z tym Markiem ktory to niby dostal moja karte. Okazalo się ze ten Marek nie wie o niczym ale koles ktory mnie oszukal znal jego siostre i dostalem adres tego oszusta. Dalem oba adresy tego kolesia, korespondecje z nim i wszystko a mimo to policja nic nie poradzila. A kilka razy juz myslalem ze sie udalo kiedy mowil ze wyslal pieniadze..

Po tym incydencie jestem tak dociekliwy ze nie wierze ludziom na allegro z 2000komentarzami pozytywnymi. W zasadzie to juz nikomu nei wierze i wszystko sprawdzam. to mnie czegos nauczylo. Sorry jesli ktos nei zrozumial teog co napisalem ale za kazdym razem kiedy sobie przypomne o tym kolesiu to mnie krew zalewa. Koles jest z okolic Poznania-Bydgoszczy. Miedzy innymi takie miasta się pojawiaja jak Stobno, Piła.."

 

Akcja skonczyla sie tak ze 2 tygodnie temu dostalem zawiadomienie z sądu ze dostal w tej sprawie 8 miesięcy pozbawienia wolności bez zawieszenia. a jednak zgłaszanie na policje czasami sie przydaje. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ten post na tym forum powstał, by wszyscy poszkodowani przez Pana "protasewicz1979" mogli coś wspólnie zaradzić , i odzyskać pieniądze, które stracili.

Jednocześnie informuję że sprawa jest poważna, osoby postronne proszone są o niewypowiadanie się na forum.

Czekam na wypowiedzi, i porady, niech kazdy się wypowie, może razem coś zdziałamy, ja straciłam 499 zł, na procesorze, dobrze że nie kupiłam więcej, sama prowadze komi komputerowy, a oferta była atrakcyjna. :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupilem na allegro tę karteGF

 

Karta miała być 128 bit, warta kupna. Nic z tego. Blaszka panelu była zagięta :mur: , wentylatorek nie działał i będe musiał kupić nowy :mur: , a karta była 64 bit :mur: . Wysłałem facetowi maila na co on stwierdził że wentylator był sprawny a karta faktycznie może być 64 bit bo on parametry spisywał z karty gwarancyjnej :mur: :mur: .

 

Co teraz zrobić. Najchetniej wstawiłbym mu negatywa ale wtedy on też mi go wtedy wstawi. Czy na allegro jest coś co zapobiegnie takiej sytuacji??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupilem na allegro tę karteGF

 

Karta miała być 128 bit, warta kupna. Nic z tego. Blaszka panelu była zagięta :mur: , wentylatorek nie działał i będe musiał kupić nowy :mur: , a karta była 64 bit :mur: . Wysłałem facetowi maila na co on stwierdził że wentylator był sprawny a karta faktycznie może być 64 bit bo on parametry spisywał z karty gwarancyjnej :mur: :mur: .

 

Co teraz zrobić. Najchetniej wstawiłbym mu negatywa ale wtedy on też mi go wtedy wstawi. Czy na allegro jest coś co zapobiegnie takiej sytuacji??

Właśnie przez takie podejście i niewystawianie negatywów jest na allegro jak jest ty mu nie wystawisz bo sam nie chcesz dostac a on znowu sprzeda komus bubel tak było z panem protasiewiczem ludzie czekali po dwa miesiące i liczyli na cud ja juz po tygodniu bym walił nega . . .

 

spróbuj sie dogadac z gościem napisz mu ze towar niezgodny z opisem i chcesz mu oddac ( wedle naszego prawa możesz oddac towar zakupiony przez internet w ciągu 10 dni bez podania przyczyny ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czemu u tego fokoyamy nie ma negatywnego komentarza - on tam juz powinien byc .

sprawa sie dalej ciagnie, podobno wyslal pieniadze przekazem pocztowym ... Chce miec jeszcze jakiegos asa w rekawie, moze choc ten ewentualny neg go zmobilizuje ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pare dni temu zamówiłem telefon na tej aukcji: http://www.allegro.pl/item91588487_nokia_5510_sprzedam_.html

Telefon otrzymałem, jak i ładowarke dzień po tym jak wpłaciłem pieniądze. Ale jest jeden mały problem. W telefonie nie ma baterii. Na aukcji nic nie jest napisane że nie posiada baterii, a pisze że telefon działa, ale jak może działać, jak nie ma baterii? Rozumiem że można podłączyć pod sieć, ale kto normalny trzyma telefon pod prądem by dzownić? Wysłałem sprzedawczyni maila z zapytaniem gdzie jest bateria. Czekam na odpowiedź. I mam pytanie: Czy mam racje że powinna być bateria? Raczej chyba tak. Co mogę jeszcze zrobić w takiej sytuacji? Odesłać telefon czy jak jak odpowie że nie ma baterii?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Soker

Teoretycznie zestaw powinien się składać minimum z telefonu, ładowarki i baterii, w praktyce bywa inaczej a tam gdzie kupiłeś opis był niejednoznaczny tzn. "Do telefonu ładowarka, nie posiadam kabli do nagrywania mp3"

 

Bateria to kosz poniżej 10zł także dużo do tyłu nie jesteś...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koles musial zapłacić 100zł za komornika (wcześniej ja musialem zapłacić żeby komornik zaczął swoją pracę :] ) + 80 zł odsetek.

w pozwie zaznaczasz że chcesz odestki, komornik je nalicza. nie wiem jak są one naliczane :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jasne, że dawaj

myślac takimi kategoriami daleko nie zajedziemy na tym śliskim wózku jakim jest allegro

 

jeżeli wystawi Ci negatywa to poprostu opiszesz go odpowiednio i nikt nie będzie zwracał na niego uwagi

Kolesiowi sie na pewno nalezy. Ale popatrz kucyk ze kazdy sie tego obawia. Oberwie mu sie tez negatyw a wielu ludzi jak zobaczy u kogos negatywa to juz zaczyna miec obawy co do kupna. Sam tak z poczatku odbieralem negatywy ale juz wiem jak ta machina sie kreci. A ludzi ktorzy mysla tak jak ja z poczatku nie brakuje na allegro. Dlatego wielu ludzi ma opory z wystawianiem negatywow.

 

Mysle ze staff allegro powinien wprowadzic jakis patent w system komentarzy zeby wyeliminowac takie zjawisko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

spróbuj sie dogadac z gościem napisz mu ze towar niezgodny z opisem i chcesz mu oddac ( wedle naszego prawa możesz oddac towar zakupiony przez internet w ciągu 10 dni bez podania przyczyny ;) )

Nie tyczy sie aukcji internetowych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koles jest z okolic Poznania-Bydgoszczy. Miedzy innymi takie miasta się pojawiaja jak Stobno, Piła.."

To dosyć rozległe - z Poznania do Bydgoszczy jest prawie 200km, do Piły 100km. A to Stobno to z tego co pamiętam jakaś wioska w okolicach Piły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i stało się - mam pierwszego negatywa na allegro - najlepsze jest to, że to sprzedawca mnie oszukał - a jeszcze lepsze, że tego negatywa dostałem w zamian za komentarz neutralny!!!

 

Uwaga na użytkownika hifiaudio - to człowiek strasznie pazerny na pieniądze - zrobi wszystko byle tylko zarobić - będzie kłamał, oszukiwał ile się da - ciekawe że to jego drugie konto (pierwsze pewnie zawiesili z powodu oszustw).

 

Do rzeczy. Aukcja ta: Aukcja A użytkownik: hifiaudio

 

Kupiłem sobie fajny wzmacniacz - w opisie pisało, że drobne ryski, wytargowałem niższą cenę - spox. Wzmacniacz okazał się być w znacznie gorszym stanie niż opisany, a zdjęcia jakoś nie do końca to pokazywały. Poza tym ciężko zauważyć i się domyślić, że jedno z pokręteł jest nieoryginalne. No cóż wzmacniacz najwyraźniej komuś upadł i na skutek tego jedno pokrętło było połamane w środku, a drugie wymienione na inne. Do tego w przednim panelu jest wgłębienie (które na zdjęciu wygląda jak ryska).

 

Obudowa była strasznie porysowana, więc przejechałem papierem ściernym i pomalowałem. Stwierdziłem, że co będę sobie problemy robił jakoś przeżyję. Potem okazało się, że gniazdo słuchawkowe jest uszkodzone - to już była przesada - chciałem zwrócić towar - i co - okazało się, że "ingerowałem" w sprzęt (bo zdjąłem obudowę do malowania) i reklamacji nie może uznać. Koleś tak się zapierał, że pomyślałem: "skończy się na sądzie jak będę chciał oddać" no więc po raz kolejny machnąłem ręką, naprawiłem gniazdo i wystawiłem neutralny komentarz - i nawet całkiem delikatny.

 

A w zamian - dostaję ostrego negatywa, koleś w odpowiedzi na mój neutral pisze, że przed aukcją gadał ze mną przez telefon i dosysyłał zdjęcia (co jest oczywiście bzdurą), i że zaingerowałem (czyt uszkodziłem) wzmacniacz a potem chcę go oddać. Po prostu bez komentarza - napisałem do allegro, żeby mi poradzili co dalej robić, bo ja zgłupiałem.

 

EDIT - właśnie oglądnąłem jedno ze zdjęć z bliska - nie wiem, czy mnie oczy mylą o tak późnej porze, ale wyglada jakby było retuszowane - zresztą chyba na pewno, bo to co do mnie doszło było komarnie porysowane, a na zdjęciu jest to dość delikatne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Varrolku, powiem Ci szczerze, ze gdybym wiedzial, ze chcesz cos od niego kupić, to przedstawilbym Ci tyle argumentów popartych dowodami, ze na 100% bys zrezygnowal.

 

To poprostu OSZUST na potęge. Jako zachęta wypowiedz jednego z userów forum Audiostereo.pl

http://www.allegro.pl/item91585645_marantz..._hifiaudio.html

 

na 99% jestem przekonany ze kupil go ode mnie (oczywiscie kupil pod innym nickiem), sprzedalem za 160pln, pozniej bezczelnie napisal ze tuner jest uszkodzony i wymaga naprawy, a ja glupi zaproponowalem rekompensate 30 pln(w sumie dlatego ze nie chcialo mi sie dalej bujac z tym apli)oczywiscie przyjal bez zadnego...ehh szkoda gadac, ale chyba o nim byla juz mowa na forum

pozdr...

Skoro juz jestesmy w temacie, to sprzetów audio-stereo nie powinno się kupować od:

 

hifiaudio, audax, eliza47, renata8, macrob (tego ostatniego nicka nie jestem w 100% pewnien, czy dobrze napisalem - razem z renata8 podbijaja sobie aukcje, sa z jednego miasta, prawdopodobnie znajomi - kombunuja jak moga)

 

Jak mi sie przypomną (a jest jeszcze kilku takich, którzy albo oszukują wprost, albo np. mają chorendalnie wysokie ceny, gdyż licza na naiwniaków i czysty zysk) to dodam ich tu.

 

Jest oczywiscie tez kilku godnych polecenia, nie wolno sie zniechecać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Varrolku, powiem Ci szczerze, ze gdybym wiedzial, ze chcesz cos od niego kupić, to przedstawilbym Ci tyle argumentów popartych dowodami, ze na 100% bys zrezygnowal.

 

To poprostu OSZUST na potęge. Jako zachęta wypowiedz jednego z userów forum Audiostereo.pl

Skoro juz jestesmy w temacie, to sprzetów audio-stereo nie powinno się kupować od:

 

hifiaudio, audax, eliza47, renata8, macrob (tego ostatniego nicka nie jestem w 100% pewnien, czy dobrze napisalem - razem z renata8 podbijaja sobie aukcje, sa z jednego miasta, prawdopodobnie znajomi - kombunuja jak moga)

 

Jak mi sie przypomną (a jest jeszcze kilku takich, którzy albo oszukują wprost, albo np. mają chorendalnie wysokie ceny, gdyż licza na naiwniaków i czysty zysk) to dodam ich tu.

 

Jest oczywiscie tez kilku godnych polecenia, nie wolno sie zniechecać ;)

Rety wpisałem w wyszukiwarce na forum audiostereo "hifiaudio" - włos się na głowie jeży...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kojmarek <- zerknijcie na ta aukcje :) Koles "dorobil sie" na zdrapkach i nagle wystawia okazyjnie R9550 :)

:lol: ten gosciu ma troche wystawionego sprzętu i ludzie to kupują :lol: Czemu ekipa allegro nie widzi takich rzeczy, przecież na 98% widać, że to oszust!?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...