Skocz do zawartości
Gość =H2o=Destroyer[PL]

Oszustwa na aukcjach internetowych

Rekomendowane odpowiedzi

Super to tysiak w plecy:( ALe dzwoniłem do Pana WZ i co ciekawe odbiera komurke, wie o zawieszeniu konta albo wali w czlona i wlasnie spiepsza za granice, gdyz jak sam stwierdzil wlasnie jest w trasie i bedzie w domu wieczorem. Nie wiem co jest ale chyba jakby sie zmywal to by nawet telefonu nie odbieral, tylko wyzucil go a raczej karte sim do smieci i tyle by go bylo widac. N koniec powiedzila mi ze karte otrzymam, a jego wspolpracownik prowadzi rozmowe z allegro w celu odwieszenia konta i wyjasnienia calej sprawy. Coz trzeba czekac oby nie dlugo bo zaczynam sie martwic.......................

Może przekręt tkwi gdzie indziej?

Może podbijał cenę we własnej aucji??

Za to też zawieszają konto.

Dla dobra ViperGTS byłoby dobrze, ale sam mam co do tego wątpliwości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

barypl?

Tak- o nim myślałem.

 

Być może zawieszka wyniknęła z innej przyczyny- przecież niby allegro zweryfikowało jego konto. Być może zalega z prowizją- tego życzę ViperGTS'owi i innym jego klientom.

Ehhh...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh no i ja najprawdopodniej wtopiłem na innej aukcji: :(

 

http://allegro.pl/item107706677_supe_zestaw_komputerowy.html

 

składam kompa komuś do netu no i to właśnie spasowało a po rozmowie telefonicznej wszystko było ok. Zależało mi na czasie więc mimo 1 komentarza zaryzykowałem...Teraz niestety zero kontaktu, kasę wpłaciłem.

 

Cóż, powiadomiłem Allegro, powiadomię Policję, a później odżałuję 300PLN i złożę w prokuraturze zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa (oszustwo nie jest ścigane publicznie) , sprawę w sądzie z oskarżenia prywatnego, bo nie ścierpię oszukiwania... Po wygranej sprawie przegrana strona zapłaci kwotę wraz odsetkami plus powiedzmy odszkodowanie za niezrealizowanie umowy (przecież ja też mogę mieć np.zobowiązenie z złożeniem kompa na czas) no i koszty sądowe. Pewnie trochę potrwa ale kasę wyciągnę. Nie odpuszczę a z takimi sprawami w sądzie mam pewne doświadczenie więc koleś pożałuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brat poprosił mnie abym kupił mu kabel USB do telefonu Panasonic VS3. Znalazłem kilka aukcji, wybrałem taką najpewniejszą, z dużą ilością pozytywów i małą negatywów. Cena nie była zadowalająca, ale pomyślałem że coś za coś. No i w zestawie była dodatkowo płyta CD z softem! To jest ważne, bo była też inna aukcja, u tego samego sprzedawcy, ale już BEZ tej płyty, różnica 20zł.

 

Miałem mały dylemat czy kupić z CD czy bez. W necie znalazłem strone z paczką softu/sterowników do tego telefonu, więc płytke mogłem sobie odpuścić i kupić kabel taniej. Jednak wolałem się upewnić czy ta paczka softu/sterowników będzie działać i zapytałem sprzedawce jak to wygląda. Odpowiedź była taka: "nie wiem czy ten soft bedzie odpowiedni, ja dostałem soft juz na płycie od naszego technika i nie wiem skąd pochodzi".

Pomyślałem że nie będę ryzykował i wezmę z CD. Wpłaciłem kase, wszystko ok, na 2 dzień paczka została wysłana, a 3 dnia już miałem ją w domu. I teraz zaskoczyło mnie jedno. Kabelek znajduje się w oryginalnym pudełku firmy "FOOF!" (nie ma go na zdjęciach aukcji), pudełko z łatwością można otworzyć nie niszcząc go, a wewnątrz znajduje się oryginalna płytka ze sterownikami + (wsadzona) płyta CD (wartości max 2zł) z dwoma wersjami softu ze strony którą wcześniej podałem. Niby nic, co nie? Jednak pozostaje żal do sprzedawcy że nie zechciało mu się ruszyć tyłka, aby sprawdzić co jest na tej płycie wtedy kiedy go o to zapytałem. A po drugie, jakoś nie pisze on na swojej drugiej aukcji, o dołączonej płytce z samymi sterownikami. No, chyba ich nie wyciąga z opakowania :blink:

 

Krótko: ten typ, takim sposobem postępowania nie przyciagnie do siebie klientów. Przynajmniej ja odradzam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Antar1us

http://allegro.pl/item108373545_galaxy_gef...hz_1400mhz.html

 

Radze uwazac na kolesia, bo wciska niezle kity na gg... Na aukcji zreszta takze... Screeny z 2 Days To Vegas - tej gry nie ma... :) Uparcie twierdzil, ze gral w demo na najwyzszych detalach... :mur: Probowal mnie przekonac, ze trzeba miec dojscia do dem :lol2: Probowal mnie przekupic, ze jesli zdecyduje sie na zakup karty u niego, to doda mi gratis Conflict Global Storm...

Edytowane przez Antar1us

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=104543435

 

tutaj na bank truposz - takze uwazac. napisalem do typa, ze jak karta okaze sie padnieta to oczywiscie zwraca kase, nic nie odpisal :D

http://www.allegro.pl/item109446546.html

Zdaje się, że to aukcja tego samego gościa- tamta została usunięta przez allegro więc nie można tego sprawdzić ale tak mi się coś zdawa (pamiętam te zdjęcia).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duzo cwaniaczkow na allegro ostatnio sie zrobiło.Koles kupil tydzien wczesniej tą karte za 300zl i postanowil ja odsprzedac...niestety cena mu najwyrazniej nielezala i wycofal wszystkie oferty :lol: Niestety pech chcial ze chcialem kupic ta karte [czekalem na ostatnie minuty] a ze inne aukcje z 6600 trwają jeszcze po pare dni postanowilem zemscic sie na frajerku. Sprawa zgloszona adminowi allegro, konto gostka bedzie prawdopodobnie zawieszone. Mam nadzieje ze wy nie kombinujecie jak ten pan, bo to baaardzo neifair...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duzo cwaniaczkow na allegro ostatnio sie zrobiło.Koles kupil tydzien wczesniej tą karte za 300zl i postanowil ja odsprzedac...niestety cena mu najwyrazniej nielezala i wycofal wszystkie oferty :lol: Niestety pech chcial ze chcialem kupic ta karte [czekalem na ostatnie minuty] a ze inne aukcje z 6600 trwają jeszcze po pare dni postanowilem zemscic sie na frajerku. Sprawa zgloszona adminowi allegro, konto gostka bedzie prawdopodobnie zawieszone. Mam nadzieje ze wy nie kombinujecie jak ten pan, bo to baaardzo neifair...

msciwa bestia z ciebie :) ostatnio i ja kilka razy zglaszalem takie sytuacje, np. wczoraj jak chcialem kiere zlicytowac, a typ w ostatniej minucie powywalal oferty i aukcje zamknal...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duzo cwaniaczkow na allegro ostatnio sie zrobiło.Koles kupil tydzien wczesniej tą karte za 300zl i postanowil ja odsprzedac...niestety cena mu najwyrazniej nielezala i wycofal wszystkie oferty :lol: Niestety pech chcial ze chcialem kupic ta karte [czekalem na ostatnie minuty] a ze inne aukcje z 6600 trwają jeszcze po pare dni postanowilem zemscic sie na frajerku. Sprawa zgloszona adminowi allegro, konto gostka bedzie prawdopodobnie zawieszone. Mam nadzieje ze wy nie kombinujecie jak ten pan, bo to baaardzo neifair...

 

zawsze tak robie jak mi ktos odwola oferte. wkurza mnie to bardzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zawsze tak robie jak mi ktos odwola oferte. wkurza mnie to bardzo.

No to wyobraz sobie jak to wkurza kogos kto nadal nei ma grafy...:P

Jak zglaszaliscie to admini cos robili z takimi typkami? Bo znajomy mojego dobrego kumpla jest adminem i sprawa zostala zgloszona krotsztą drogą:>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zglaszaliscie to admini cos robili z takimi typkami? Bo znajomy mojego dobrego kumpla jest adminem i sprawa zostala zgloszona krotsztą drogą:>

Typek dostanie e-mailowe upomnienie, jeszcze jeden taki wybryk i sajonara ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś rozmawialem z Panem Wiesław Zawadzki przez telefon, wydawał się być konkretnym człowiekiem, nie jest młody ale czemu do cholery ma numer na (885-......), zalicytowałem u niego asusa 7900GT wygralem aukcje za 970zl i zdecydowalem sie przelac. Czy zrobilem zle, nie wiem ale mam nadzieje ze koles wala nie wytnie.

:mur:

 

tyle kasy... ale kto nie ryzykuje ten nie wygrywa!

 

trzmaj sie Viper, idz na policje, szukaj namiarow na goscia, znajdziesz to jedz i lej w pysk... nalezy sie mendzie!

 

zerknijcie jeszcze TU, walek jak nic, a juz raz mu aukcje i konto zamkneli, teraz na innym probuje szczescia. fajnego mejla mi wyslal, jak mu napisalem 'raz ci konto zamkneli i malo ci? buble ludziom bedziesz wciskal... ', ale nie wiem czy nadaje sie do zacytowania, bo strescic nie idzie :)

Edytowane przez Mazzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Na allegro jest do kupiniea X1900XTX za 990zł blink.gif Koles ma prawie 2 tys komentarzy, ale cena jest zdecydowanie za mala.

Lepiej by było jak byś dał link :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mazzi- cytuj- tylko wygwiazdkuj co trzeba. Pisałem o tej aukcji kilka postów wyżej.

wiem ze pisales, chcialem caly post zacytowac... rozumiem, ze mowiszo poscie Vipera, ktorego zacytowalem.

 

szkoda chlopaka, ale gdzie tyle kasy z gory przelewac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koles wystawial ja pare razy i widocznie chce sie jej juz pozbyc skoro tak zjecal z cena.

Na licytacji dostanie za nia minimum 1300zł. Pozatym za takie "grosze" chce sie pozbyc najlepszej grafy na rynku??(nie liczac GX2)

Stratny na maxa bedzie. Mailowalem do niego, ale sie nie doezwal wiec nie wiadomo jak to jest do

konca.

 

 

EDIT>> juz wiem, jest to po prostu aukcja dla jego znajomego

 

Nie widze tej X1900XTX na allegro :>

 

Moze ktos wystawil i po prostu dal zla cene ?

jest to aukcja z gory przeznaczona dla jednej osoby. Juz sie skonczyla. Edytowane przez luki2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem ze pisales, chcialem caly post zacytowac... rozumiem, ze mowiszo poscie Vipera, ktorego zacytowalem.

szkoda chlopaka, ale gdzie tyle kasy z gory przelewac...

Heh- źle mnie zrozumiałeś- chciałem żebyś zacytował maila od tego gościa który sprzedaje tą padniętą 9800.

 

A tu zakończone aukcje x1900xtx za 990zł (jedna prywatna):

 

http://www.allegro.pl/item109669026.html

http://www.allegro.pl/item103131726.html

 

Sprzedawca ten sam- ma dwa konta jednak zabrakło inwencji na nazwę drugiego ;-).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh- źle mnie zrozumiałeś- chciałem żebyś zacytował maila od tego gościa który sprzedaje tą padniętą 9800.

 

A tu zakończone aukcje x1900xtx za 990zł (jedna prywatna):

 

http://www.allegro.pl/item109669026.html

http://www.allegro.pl/item103131726.html

 

Sprzedawca ten sam- ma dwa konta jednak zabrakło inwencji na nazwę drugiego ;-).

To w koncu OKAZJA czy SCIEMA??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh- źle mnie zrozumiałeś- chciałem żebyś zacytował maila od tego gościa który sprzedaje tą padniętą 9800.

 

A tu zakończone aukcje x1900xtx za 990zł (jedna prywatna):

 

http://www.allegro.pl/item109669026.html

http://www.allegro.pl/item103131726.html

 

Sprzedawca ten sam- ma dwa konta jednak zabrakło inwencji na nazwę drugiego ;-).

dziwne, to dwa razy ta sama uhandlowal...

 

troche ocenzurowalem :)

-

jaki kit nieuku , to co pisze to prawda. A w ogóle to kij ci w oko , poprzednie konto mi zawiesili ale nie z tego powodu co myślisz .I nie pisz do mnie jak nie kupu jesz bo se przejebiesz pedałku

-

 

na bank byla aukcja o identycznej tresci i ludzie licytowali, lepiej jak 50zl juz bylo, ale po interwencji zamkneli ja.

nie wiem czy to w tym temacie czy w Allegro.pl ~ LOL'e bylo o tym.

 

juz sie dym robi w zwiazku z zawadzkim, Viper jak nie widziales to zerknij na ta stronke:

 

http://forum.ekito.info/viewtopic.php?t=9

 

Takze trzymam kciuki, ze zanim policja zlapie goscia allegrowicze oszukani dorwa go wczesniej!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytam i czytam i tylko mi zal poszkodowanych w " akcji pana wieslawa Z "

na jego aukcie zwrocil mi uwage koega ,ktory chcial cos od niego kupic. Spojrzalem na typka - mial wystawione towaru na jakies 15 stron czy cos kolo tego - no w kazdym razie DUZO ! bardzo duzo po bardzo dobrych cenach. No ale po obejzeniu poprzednich aukcji jego - handlowal "pierdulkami" po max 50 pln stwierdzilem ze sprawa smierdzi i yto mocno. Koles mial towaru wystawionego chyba za 1000000 pln !!! Nie wiem jak ludzie moga byc TAK naiwni !!?? GF7900GTX 3 szt z ktorych najdrozsza poszla za 1400 a najtansza za 1110 ?? no ludzie wezcie sie stuknijcie w glowe !!! Nie ma bata zeby ktos mial takie ceny !! za nowy towar na fvat? buehehehe Zal mi oszukanych bo zapewnie niewiele odzyskaja i wywalcza ale przynajmniej beda mieli nauczke na przyszlosc.. szkoda tylko ze taka drogą :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytam i czytam i tylko mi zal poszkodowanych w " akcji pana wieslawa Z "

na jego aukcie zwrocil mi uwage koega ,ktory chcial cos od niego kupic. Spojrzalem na typka - mial wystawione towaru na jakies 15 stron czy cos kolo tego - no w kazdym razie DUZO ! bardzo duzo po bardzo dobrych cenach. No ale po obejzeniu poprzednich aukcji jego - handlowal "pierdulkami" po max 50 pln stwierdzilem ze sprawa smierdzi i yto mocno. Koles mial towaru wystawionego chyba za 1000000 pln !!! Nie wiem jak ludzie moga byc TAK naiwni !!?? GF7900GTX 3 szt z ktorych najdrozsza poszla za 1400 a najtansza za 1110 ?? no ludzie wezcie sie stuknijcie w glowe !!! Nie ma bata zeby ktos mial takie ceny !! za nowy towar na fvat? buehehehe Zal mi oszukanych bo zapewnie niewiele odzyskaja i wywalcza ale przynajmniej beda mieli nauczke na przyszlosc.. szkoda tylko ze taka drogą :(

ano widzisz... :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...