Skocz do zawartości
Gość =H2o=Destroyer[PL]

Oszustwa na aukcjach internetowych

Rekomendowane odpowiedzi

System to nie gra... Moim zdaniem gry i dodatki można sprzedawać. To tak jakby nie można było sprzedać sznurowadeł, bo dostałeś je razem z butami i stanowią całość. Firmy nie mogą, normalni ludzie raczej mogą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawca MUSI sprzedać wszystko w komplecie, a to co np. JA z tym zrobię to już moja sprawa.

Mnie nie obowiązuje warunek sprzedaży w komplecie.

Dokładnie. Możesz ją połamać, zjeść, wyrzucić, zrobić z niej podstawkę pod herbatę. Ale w momencie jak zechcesz ją sprzedać stajesz się sprzedawcą i obowiązują Cię reguły dotyczące sprzedawców. Czytaj - nie możesz jej sprzedać, chyba że razem z produktem do którego została dołączona. O ile w prypadku gry to jeszcze banał, o tyle w przypadku systemu operacyjnego to już poważna sprawa. Edytowane przez Excray

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość robot

mozna sprzedawac dodatki do gazet w postaci cd ... zasada o tym ze musza byc razem obowiazuje sklepy kioski itp ..jak juz je nabedziesz mozesz zrobic co ci sie tylko podoba.

 

gazeta moze zaginac , mozesz ja wyrzucic i co nie masz juz oryginalnej gry ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość robot

prosze pokaz mi przepis ktory tego zabrania -bo ostatnio o tym czytalem i zakaz sprzedazy dotyczyl sprzedawcow takich jak kioski itp , a po zakupie mogles juz sobie robic z gra co ci sie podoba , nie wiem jak z grami dolaczonymi do kart graficznych to wyglada -ale tak czy siak nie oplaca sie ich sprzedawac bo potem moga byc problemy z gwara

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wystawiasz aukcje na Allegro, to akceptujesz ich regulamin, a tam wyraźnie jest napisane:

 

Towary, których wystawienie na aukcji wymaga spełnienia dodatkowych warunków.

 

Płyty CD/DVD dołączane do gazet/czasopism.

Warunki - Płyta musi być oferowana wraz z gazetą/czasopismem, z jakim została zakupiona

Wymagane elementy opisu - Oświadczenie, że płyta oferowana jest razem z numerem gazety/czasopisma. Podanie tytułu i numeru gazety/czasopisma, z jakim sprzedawana jest płyta.

Nie ma nic o grach dołączanych do kart graficznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile dobrze wiem, to ta gra jako OEM była dołączona do laptopa a nie do karty graficznej. Ja sobie chcecie. Ja tam nie zamierzam się z Wami przekrzykiwac tutaj. To Wy próbujecie sprzedawać OEM i to do Was będą mieli później pretensje nabywcy.

Tutaj jest o OEMach:

http://www.cezar-plus.pl/index.php?option=...11&Itemid=9

Poczytajcie sobie paragraf o przenoszeniu licencji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość robot

no skoro nie masz przepisu to sa tylko twoje domysly -nic wiecej. a o microsoft oemie to po co ink dales? co ona ma wspolnego z grami dolaczanymi do czaspoism i kart graficznych ? to co tam pisze to chyba juz kazdy wie

Edytowane przez robot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Już raz mówiłem, że gra została dołączona do laptopa jako OEM.

2. Te przepisy tyczą się ogólnie oprogramowania OEM i nie ma znaczenia czy to system operacyjny czy gra.

Edytowane przez Excray

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=115244789

 

Przed wylicytowaniem proszę o przesłanie nr VIN (nadwozia) aby uniknąć pomyłek

Tylko po co numer nadwozia przy zakupie kołpaków :lol:

 

Adres ma po zakończonej aukcji + VIN - coś tu nie tak :unsure:

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakich pomyłek gość chce uniknąć sprzedając do seja kołpaki ??

Średnica 13cali i to tyle. Była róznica w felgach bodajże zmiana z 4 na 4,5 cala szerokości (nie jestem pewny tych szerokości) ale nie wpłynęło to na sposób mocowania kołpaka.

Może gość wystawia więcj towaru i nie usunął zapisu w szablonie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzcie jego poprzednie aukcje. Zajmuje sie sprzedaza czesci do Fiatow. Moze to jest jakis sklep i VIN sluzy jemu do rejestracji samochodow w bazie. Np: u mnie w serwsie tak jest. Zeby samochody sie nie poplataly w bazie i zeby mozna bylo wyszukiwac czesci w katalogach do konkretnego samochodu.

 

Edit: w kazdej aukcji pyta o numer VIN. Czyli sprawdza przed wyslaniem czy konkretna czesc bedzie pasowala do konkretnego samochodu. Ja bym go zakwalifikowal do uczciwych sprzedawcow a nie do oszustow.

Edytowane przez Twiggy696

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla Seicento z połowy 2000 roku i nowszych był nowy wzór kołpaka. W stare nie pasowaly ze względu na inne umiejscowienie wentyla. Ale o tym przecież powinno wspomnieć się na aukcji - na innych w większości wspomina.

 

Co ciekawe oryginalne kołpaki dla starej wersji to wydatek około 120 zł, a do nowej około 200 zł. W ASO po prostu mówiłem jaki model/wersja i dostawałem odpowiednią część.

 

Ale na początku pytanie o VIN wydało mi się podejrzane. No :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przykładowo na allegro czasami są dość "ubogo" opisne przedmioty które ktoś sprzedaje i jeżeli zdajemy pytanie sprzedającemu (przez allegro -> "zadaj pytanie sprzedającemu") I przykładowo ktoś udziela nam dodatkowej informacji (takiej o które nie ma nic napisane w aukcji) niestety potem niezgodnej z reliami tzn. sprzedawca zapewniał w dodatkowym prytaniu do akucji że cośtam jest a tego nie ma to sprzedawca ma obowiązek przyjąć twoar i zwrócić mi $ czy poprostu pozostaje bezkarny i przy takim pytaniu może sobie pisać sobie co mu pasuje :question:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lechu1777

Niby jest tak, że jak towar nie zgadza się z opisem to możesz domagać się zwrotu forsy, na mailu to chyba też będzie obowiązywać :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

Co do gier w wersji oem...

Wiem ze spoznilem sie, ale - wystawilem Chaos Tcheory (dostalem z gf6600) i allegro mi zamknelo aukcje ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam niemaly problem.

 

Sprzedalem na allegro koszyk do mobo. Jak widac sprzet za grosze. Facet prawdopodobnie przelal pieniazki 25lipca. Czemu pradwopodobnie? Otoz nie ma ich na moim koncie do dzis. Przyslal mi screen z e-konta ze pieniazki przelano i przeszedl juz do ataku, straszac mnei allegro, negatywami i waglikiem. Nie bardzo wiem co robic bo nigdy nie mialem problemow z moim bankiem, a watpie zeby komus dla 5zl chcialo sie bawic photoshopem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie sprawa jest prosta: nie masz kasy na koncie = nie wysylasz przedmiotu. Pokaz mu screen z przelewami przychodzacymi na Twoje konto i zaznacz, ze nie ma tam nic od niego.

Nie mam obslugi konta przez internet.

Po za tym kolo juz straszy mnei interwencją u allegro wraz z pisemnym potwierdzeniem z banku, ze przelew zostal wykonany. W sumie dla swietego spokoju moglbym stracic i mu to wyslac, ale niech plynie, mam zasady ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...