Skocz do zawartości
Gość =H2o=Destroyer[PL]

Oszustwa na aukcjach internetowych

Rekomendowane odpowiedzi

To oczywista sprawa, ja nie mam prawa wymagać towaru od Ciebie i położyć lachę na transakcji bo pieniądze przelałem. Tak samo sprzedający nie powinien położyć lachy na transakcji bo towar wysłał chociaż efektu nie było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy był już ten koleś tutaj ale dam link LOL

6800GT jest jego zdaniem słabsza od 5950 ultra zt (co za nazwa) a zobatrzcie inne jego aukcje........ehhhh taki kit :lol:

Pewnie jest szybsza ( 5950 ) .... w 320x240 i low detail :]

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opis podpadziocha -> KLIK.

"Sprzedaj poniewaz kupiłem mocniejszą 6800 GT Ge forca. Nie mam pewności czyu grafa jest sprawna poniewaz posiadam PCI-ex dlatego sprzedaje jak uszkodzoną."

Niby jedno nie wyklucza drugiego ale co ma piernik do wiatraka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opis podpadziocha -> KLIK.

"Sprzedaj poniewaz kupiłem mocniejszą 6800 GT Ge forca. Nie mam pewności czyu grafa jest sprawna poniewaz posiadam PCI-ex dlatego sprzedaje jak uszkodzoną."

Niby jedno nie wyklucza drugiego ale co ma piernik do wiatraka.

no jak na uszkodzoną - cena szokuje

na Tweaku też znalazło by się paru "rzetelnych inaczej" w interesach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość robot

tylko zobacz co jest w tym topicu -na pclabie pisal ze oddal plyte do seriwsu i mu powiedzieli ze spalony mostek poludniowy ma i jest nie do odzyskania ...jak to nie walek to co nim jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko zobacz co jest w tym topicu -na pclabie pisal ze oddal plyte do seriwsu i mu powiedzieli ze spalony mostek poludniowy ma i jest nie do odzyskania ...jak to nie walek to co nim jest?

przeczytaj jeszcze raz mój post bo chyba za szybko go 'przeskoczyłeś', khamilek robi wałka ostrego zreszta tak samo jak 90% ludzi sprzedających 'niesprawdzoną' elektronike podstawową (procesory, płyty, dyski, pamięci) ale jednak są wyjątki ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu jeszcze na Tweaku koleś usmazył sobie MOBO przy pomocy jakiegoś Megabajta. Popaliło sie tak, że aż mosie na MOBO się zwęgliły. Pytał sie ile takie tranzystorki kosztują. Napisałem mu, że z 5zł, ale to nic nie da, bo na pewno mu się wszystko inne też popaliło. Dzień później widziałem jego aukcję na Allegro gdzie sprzedawał płytę jako taką gdzie wystarczy wymienić mosfety za 5zł i na pewno będzie hulać :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie. Z reszta kiedys byla tez taka akcja z plytami z cd-action jesli sobie dobrze przypominam. Mozna je sprzedawac jedynie razem z pismem. Wiec i gierke razem z karta

 

Dokładnie, ale kiedyś jak jeszcze czytałem CDA to był poradnik jak zarobić kase na nowy numer i jeden z punktów to było sprzedania starych numerów na czesći, oddzielnie pudełko, płyta i czasopismo... :) Co do gry od sprzętu to wiele ludzi na allegro takowe sprzedaje....

Edytowane przez -=KAX=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, ale kiedyś jak jeszcze czytałem CDA to był poradnik jak zarobić kase na nowy numer i jeden z punktów to było sprzedania starych numerów na czesći, oddzielnie pudełko, płyta i czasopismo... :) Co do gry od sprzętu to wiele ludzi na allegro takowe sprzedaje....

I tu jest tak jak to sie mowi, nie wolno nie znaczy ze nie mozna ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam taką sprawę, odnośnie pewnej osoby z allegro. Otóz pewien czas temu "wygrałem" aukcję dotyczącą karty dźwiękowej SB Live! CT4830 (nr. 110137453 tutaj). Uzgodniłem ze sprzedającym szczegóły tranzakcji i wpłaciłem zadeklarowaną kwotę (+przesyłka oczywiście) na jego konto. Wpłacałem przekazem pocztowym. Gdy karta do mnie zajechała oczywiście ją sprawdziłem. Niestety okazało się że system po wykryciu karty zawiesza się kompletnie. Sprawdziłem więc kartę na drugim komputerze i niestety taki sam efekt. Oczywiście poinformowałem o tym sprzedawcę. Gdy tylko nadażyła się taka możliwość pojechałem do kolegi aby sprawdzić kartę na jego sprzęcie. U niego komputer resetował się po wykryciu karty. Po bliższym przyjrzeniu się karcie zauważyliśmy że przez naklejkę z numerem seryjnym karty (która nomen omen była przeklejona w inne miejsca, na poprzednim miejscu został klej spod naklejki) wystają dwa luty. Po odklejeniu jej i ujrzeniu takich lutów oczywistym było, iż wymieniany był jakiś element karty - rezonator kwarcowy (przepiękne luty Dołączona grafika). Napisałem w tej sprawie do pana sprzedawcy, który odpisał mi (po wielu "bojach" via mejl), że odeśle mi pieniądze bo "[...]chodzi o marną kase[...], [...]mam teraz wieksze problemy niz zajmowanie sie takim [ciach!]em[...]". No to okej, czekałem, czekałem, nieco korespondowałem ze sprzedawcą o tej sprawie.... W końcu dostałem "oficjalne" potwierdzenie zwrotu pieniędzy od tegoż "pana", w postaci "screenów" z banku, chyba. No wszystko niby wporządku, tylko dziwi mnie fakt skąd tam wzioł się "mój" numer konta :| Po pierwsze mam zupełnie inny numer (napiszę tylko że zaczyna się od 77), a po drugie to tak wogóle na jakiej podstawie miałby dostać mój numer konta? Mój numer znam tylko ja i bank, który (jak mi się zdaje) nie ma prawa podawać nr. osobom trzecim, poczcie również. Także sam nie wiem. Ale żeby nie było, byłem dziś w banku po wydruk "historii rachunku bieżącego", niestety nie posiadam skanera więc tylko napiszę że od dnia 30.06 do dnia 18.07 na konto nie wpłyneły żadne pieniądze. Sam nie wiem już co mam robić. Tak jak dostałem w jednej z odpowiedzi że chodzi "o marną kase" to może i się zgodzę, jednak dla mnie nawet te 30 zł wydane (w błoto jak się okazuje) to dużo. Oczywiście wiem że możnaby równie dobrze mi zarzucić oszustwo, ale nie mam jak udowodnić tego iż karta jest zepsuta, conajwyżej mogę ją odesłać, ale to też rozwiązanie z jednej strony "dobre" (oczywiście moja kieszeń by znowu ucierpiała). Zresztą jaki miałbym interes w tym aby robić takie zamieszanie?

W razie co mam zachowane wszystkie maile, zapisaną stronę z aukcją, pokwitowanie z poczty odnośnie wpłaty na konto, oraz wydruk z banku. Komentarza ja jeszcze nie wystawiłem, ale sprzedawca coś dziwnie szybko wystawił (to chyba wbrew obyczaju, wpierw zawsze powinien kupujący wystawić opinię ;]), od razu po tym jak dostał pieniądze na konto, jakby liczył na to że ja też odpowiem pozytywem bez sprawdzenia sprzętu... Nie wiem już sam co mam robić :(

Zwracam się do Was o pomoc, głównie chodzi mi o to, co Wy byście zrobili w tej sprawie, nie znam się na wszystkim, nie wiem jakie są procedury itp.

Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi.

Pozdrawiam.

 

---EDIT---

 

Sprawa zakończyła się tak, że w końcu pieniądze wróciły na moje konto (musiałem podać swój rzeczywisty numer konta bankowego, a nie jakiś wyczarowany przez pocztę). Nieobyło się jednak bez obrzucania mnie błotem, z powodu tego, iż nie mogłem iść do banku po wydruk... mam zawalone całe dni robotą i jedynie w soboty mam nieco wolnego. Trudno to było wytłumaczyć AS'owi, ale chyba się udało ;)

Pozdrawiam.

Edytowane przez Antek_pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz do allegro- opisz aukcję, przedstaw całą z nim korespondencję. Powinni zareagować.

Niestety- na allegro zapanowała taka maniera, że sprzedawcy z dużą liczbą pozytywów stają się bezczelni i pewni siebie. O SuperSprzedawcach z kilkoma tysiącami komentów aż nie wspomnę- no może tyle, że jesli trafi im się jakiś indywidualny problem olewają klienta (są oczywista wyjątki oraz nieuczciwi klienci)... Cóż znaczy nawet np 30 negów na 7000 pozytywów.... A maluczki kliencik z 30 pozytywami za wszelką cenę będzie chciał zachować czyste konto (0 negów).

Edytowane przez mechl!n

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z laptopa. Dostałem Fife 2006 gratis i pada, a nie potrzebuje, więc chce sprzedać.

Nie możesz. Ja sprzedawałem dwie gry od GF 7800GT moje aukcje usunięto. Z kartą tak, bez nie.

Oczywiście płyty były oryginalne, a seriale nigdy nie używane.

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość robot

plyty dodane do gazet mozesz sprzedawac - zakaz dotyczy tylko kioskow itp one musza sprzedawac plyty z gazeta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...