Skocz do zawartości
Gość =H2o=Destroyer[PL]

Oszustwa na aukcjach internetowych

Rekomendowane odpowiedzi

Bank co miesiac przysyla wyciag z operacjami na koncie. Zeskanuj, zrob zdjecie cyfrakiem jak dostaniesz wyciag, ze nie ma operacji wplaty 5 blach od niego.

 

btw: jaki bank? Moze idz do oddzialu, wez dane kolesia i zapytaj o ten przelew.

Edytowane przez Twiggy696

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bank co miesiac przysyla wyciag z operacjami na koncie. Zeskanuj, zrob zdjecie cyfrakiem jak dostaniesz wyciag, ze nie ma operacji wplaty 5 blach od niego.

 

btw: jaki bank? Moze idz do oddzialu, wez dane kolesia i zapytaj o ten przelew.

Bank pocztowy, konto starszych :P

Co do wyciagu to doskonale wiem ze wrazie czego moge nim pomachac. W banku juz bylem i nic nie wiedza o tym przelewie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze wysylam towar po wplynieciu pieniedzy na konto.

A co twojego przelewu - co to za bank ktory realizuje przelewy z takim opoznieniem ? Proponowalbym zmienienie na jakis normalny, bo z Poczta to ja mam wylacznie przykre wspomnienia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze wysylam towar po wplynieciu pieniedzy na konto.

A co twojego przelewu - co to za bank ktory realizuje przelewy z takim opoznieniem ? Proponowalbym zmienienie na jakis normalny, bo z Poczta to ja mam wylacznie przykre wspomnienia...

Bank jest.....normalny [az ciezko to przez gardlo przechodzi]. :blink: Tzn przelewy zawsze przychodzily max na drugi dzien. Tylko z tym ziomkiem sa jakies problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie kreci, choc to bardzo prawdopodobne (o 5 zlociszy to az wstyd krecic ;) ) Ale zdaza sie ze banki cos pokreca i przelew ze tak powiem zaginie. Koles daleko mieszka? Jesli blisko to najlepiej sie spotkac i zalatwiac sprawe normlanie (choc imo o 5,- nie warto ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Niekoniecznie kreci, choc to bardzo prawdopodobne (o 5 zlociszy to az wstyd krecic ;) ) Ale zdaza sie ze banki cos pokreca i przelew ze tak powiem zaginie. Koles daleko mieszka? Jesli blisko to najlepiej sie spotkac i zalatwiac sprawe normlanie (choc imo o 5,- nie warto ;) )

 

Do mnie jeden przelew i jedna paczka z poczty szly 3 tygodnie,wiec mozliwe ze to jak zwykle wina poczty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kręcić może ale dla świętego spokoju wyślij mu tą paczke - stracisz pare złoty a nie dostaniesz negatywa a ten negatyw może kiedyś zaważyć na tym czy ktoś kupi od Ciebie coś za niezłą sumke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kręcić może ale dla świętego spokoju wyślij mu tą paczke - stracisz pare złoty a nie dostaniesz negatywa a ten negatyw może kiedyś zaważyć na tym czy ktoś kupi od Ciebie coś za niezłą sumke

Napisalem mu ze jezeli dostane skan potwierdzenia z jego banku ze przelew nadal, to wysle paczke dla swietego spokoju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ziomus cos kreci. Jak robil przelew przez internet to tego samego dnia kasa powinna na koncie.

Taaa ? A wiesz ze banki maja ustalone godziny zatwierdzania transakcji (tzw. transze czy jak im tam...).

Jak wyslesz kase po 15 to nie bedzie w tym samym dniu pieniedzy na koncie (wyjatkiem sa operacje wewnatrz tego samego banku, wtedy kase mozna przelac nawet o 3 w nocy).

 

Kiedys przelew "pelzl" mi 3 dni, chociaz do tamtej pory byly zawsze na 2 dzien.

 

Jak dla mnie to gosc albo pomylil numer konta, albo cofneli mu przelew i o tym nie wie. Niech sprawdzi czy napewno przelew zostal dokonany na poprawny numer konta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twiggy696 - to ty jakis cudowny bank masz albo status VIP'a :D

dokladnie. ja usiebie w BPH jak przelewam miedzy zwyklym kontem a karta kredytowa to musze czekac tak jakbym robil przelew do innego banku. w ramach multibanku jak robie przelewy to kasa jest natychmiast, ale juz na przelew z mbanku do mnie do multi tez trzeba swoje odczekac mimo iz oba banki sa wlasnoscia BRE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bank to powazna instytucja - nie moze sobie pozwolic, zeby przelew "zginął". No chyba, ze dziala jakas zorganizowana grupa (ostatnio to ujawniali, jakas kobita od obslugiwania kont VIP'ow kradla im kase), ale nie beda sie bawic w 5zl <lol>. Gosciu albo sciemnia, albo pomylił nr konta. Ostatnio mialem taka sytuacje, ze gosciu sie rypnal w adresie (zamiast Miejska napisał Wiejska) i machał mi takim potwierdzeniem nadania, ze niby z jego strony wszystko ok ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem. Mianowicie kupilem pc dla siostry do neta itp z tej aukcji Klik !! pytalem sie przed zalicytowaniem czy jest w stojacej obudowie napisal tak i wstawil w aukcje te fotki co sa. Przelalem kase paczka przyszla. I co sie okazalo obudowa jest lezaca !! ja takiej nie chce bo nie mam jak pc upchnac na biurku siostry. Pisze do niego ze taka sytuacja wyszla to on stwierdzil "rzeczywiscie" po rozmowie wyszlo na to ze mam mu odeslac tego pc a on mmi wysle dobrego. W poniedzialek wyslalem pc w srode sie zapytalem czy doszedl, potwierdzil ze przyszedl w wtorek i napisal ze wysyla juz tego dobrego z licytacji. Dzisiaj napisalem do niego z zapytaniem czym on to wyslal bo paczki nie ma. On stwierdzil ze ta paczka ktora wyslalem w poniedzialek nie doszla do niego. Potem cos tam sprawdzal chcail jeszce raz moje dane skad wyslalem pc itp. i na tym sie rozmowa zakonczyla narazie nic nei odpisuje. Jak sadzicie co teraz mam zrobic pisac do allegro czy czekac "moze" wysle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twardo do goscia. Zadzwon i powiedz, ze jezeli komputer taki jak wylicytowales nie dojdzie do Ciebie w ciagu np. tygodnia to sprawa nie skonczy sie tylko na negatywnym komentarzu, bedzie zgloszenie do Allegro i na policje o oszustwo. Tylko twardo. Zapisz na dysku strone z ta aukcja i zachowaj swistek ze wyslales jemu paczke. Mialem podobnie z jedna firma na Allegro. Dwa tygodnie czekalem na karte graficzna. Wkoncu sie wkurzylem, powiedzialem kolesiowi co mysle o ich podejsciu do klienta, dalem tydzien, zeby karta doszla, albo nastepna rozmowa bedzie przez policje w sprawie oszustwa. Tego samego dnia wyslali karte :) Uzytkownik pollena1.

Edytowane przez Twiggy696

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobny problem, mam konto w Dominecie ale to tak jako ciekawostka.

Koleś wpłacił kase za sprzęt w poniedziałek, 450zł.

 

Poniedziałek... nie ma. Wtorek... nie ma. Do dziś pieniędzy nie ma. W czwartek wysłał mi potwierdzenie przelewu.

 

Hmm, wygląda ok ;]

 

Tylko od kiedy przelewy chodzą tydzień...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobny problem, mam konto w Dominecie ale to tak jako ciekawostka.

Koleś wpłacił kase za sprzęt w poniedziałek, 450zł.

 

Poniedziałek... nie ma. Wtorek... nie ma. Do dziś pieniędzy nie ma. W czwartek wysłał mi potwierdzenie przelewu.

 

Hmm, wygląda ok ;]

 

Tylko od kiedy przelewy chodzą tydzień...

Jakas plaga....Mam nadzieje ze Ty nie bedziesz sie meczyl 2 tygodnie jak ja....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam następujący problem z kupującym:

 

Sprzedałem sprawny procesor, testowany na dwóch płytach. Wg. mnie wszystko było ok. Wczoraj dostaje wiadomość na gg, że procek jest niesprawny(komputer niby był zaniesiony do serwisu i tam stwierdzili uszkodzenie). Kurcze mam wrażenie, że trafiłem na naciągacza :angry: . Co o tym sądzicie? Mam obowiązek zwrotu kasy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech ci odesle procka i ty go przetestujesz. Bedziesz mial mozliwosc oceny czy nie jest fizycznie uszkodzony. I niech koles zrobi jakies foty przed wysylka, zeby nie bylo, ze podcas transportu zostal uszkodzony (w sumie to jego bylaby wina) albo przez ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie tak jak radzi torwald. Ja mialem podobna sytuacje po sprzedazy mojego radka 9800 pro. Na drugi dzien dostalem maila ze sa problemy z karta, ze nie odpala, cos sie czepia odn. kabelka zasilajacego. Ale na szczescie to zasilka nie wyrabiala ;) Od tej pory bede dawal 3 dni gwarancji rozruchowej. Jakis problem? Prosze odeslac. (Mam nadzieje ze nikomu nie bedzie sie kalkulowalo kupowanie, psucie i odsylanie ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość bobster

Co sadzicie o tym uzytkowniku? http://www.allegro.pl/item122597196_pamieci_hynix_256_.html

 

Troche niskie ceny pamieci jak i dyskow...... :> hm

moze byc przekret, dla przykladu zdjecie wziete z tej aukcji

http://www.allegro.pl/item119324754__hynix...owe_256_mb.html

myslalem ze to ten sam koles, ale lokalizacja no i cena po ktorej udawalo mu sie sprzedac nie zgadza sie (po co obnizac z 69 na 50 jak sie sprzedaje)

wiec lepiej uwazac na niego i czekac na pierwsze komentarze

Edit. Ciekawe czemu zwinął sprzęt

Edytowane przez bobster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...