Skocz do zawartości
Gość =H2o=Destroyer[PL]

Oszustwa na aukcjach internetowych

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem ze mogłbym znalezc bardziej odpowiedni temat ale nie ebde wygrzebywał z zaswiatow jakiegos zapomnianego juz topicu. O co chodzi:

mam słuchawki KOSS smart plug(chyba sie zwa... to te dokanałowe). Lecz mimo poczatkowego zadowolenia musze je oddac na gwarancje, bowiem w jednym głosniczku naderwała sie membrana. Teraz pytanie:

wraz z słuchawkami otrzymałem 2 pary wkładek dousznych. Jedna była ze słuchawkami a druga na zapas. Czy moge je oddac na gwarancje z tylko jednym kompletem tych gabek(a mzoe bez nich w ogole??)? Defakto sa to elementy ktore sie zuzywaja i jak sadze nie sa integralna czescia tych słuchawek. Zadałem to pytanie allegrowiczowi od ktorego mam te kossy;) Odpisał ze ma byc komplet, lecz wiem iz to troche głupie, bo przeciez to słuchawki sa uszkodzone i na nie jest gwarancja nie zas na gabeczki.. Co powinienem zrobic?? :? Najchetniej wyslał bym bez gabek, ale .. chce sie was przed tym o to spytac.

 

EDIT: Juz ok. CO prawda reklamowałem chyba 2 razy? nie wiem juz ile.. ale doczekałem sie sprawnego produktu..

Edytowane przez Jacek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy bardziej LOL czy oszust:

 

KLIK

 

ATI Radeon 9500 PRO 64 MB, ilość potoków 4.

 

To kolejna aukcja tych radków- kiedyś pytałem o nie sprzedawce (faktyczną ilość mem, potoków i real foto) ale odpowiedzi nie dostałem.

 

edyt- znalazłem poprzednią aukcję:

 

KLIK

 

i komentarz za nią:

 

"Karta co prawda nie była a wersji Pro ale za to można odblokować dodatkowe 4 potoki - a więc po odblokowaniu jest Pro :)"

Edytowane przez mechl!n

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Może ktoś mi podpowie co robić.

 

Zatem, ostatnio kupiłem telefon na Allegro u niejakiego Tsubasy007 za 338 zł. Przelewu dokonałem przez mBank 25 września, sprzedawca również miał konto w mBanku - to kwestia kilku minut.

Dzisiaj jest już 27 września i niecierpliwie oczekuję na dostawę, a tu nic. Zatem wysyłam maila do niego, a on mi odpowiada, że nadal nic nie doszło i mówi, że pewnie wysyłałem przez pocztę. Podał na aukcji numer telefonu, ale nie mam jak zadzwonić, więc wysłałem smsa na razie. Wysłałem u na maila potwierdzenie przelewu.

 

Zatem stąd moje pytanie, czy gość kręci, albo może mBank ma awarię systemu przelewu? Gość ma niby 80 komentarzy, w tym 2 negatywy, ale niewyglądające na podejrzane. Wydaje mi się, że gość kłamie, jutro spróbuję do niego zadzwonić, co ciekawe w aukcji podał inny numer komórki niż ma w danych po wygraniu licytacji, może za kogoś wystawiał, albo zmienił numer, a w ustawieniach zapomniał ich zmienić? Również e-mail jest inny na aukcji, a inny w danych po aukcji, ale odpowiada na ten z aukcji, odpowiedział również na smsa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy bardziej LOL czy oszust:

 

KLIK

 

ATI Radeon 9500 PRO 64 MB, ilość potoków 4.

 

To kolejna aukcja tych radków- kiedyś pytałem o nie sprzedawce (faktyczną ilość mem, potoków i real foto) ale odpowiedzi nie dostałem.

 

edyt- znalazłem poprzednią aukcję:

 

KLIK

 

i komentarz za nią:

 

"Karta co prawda nie była a wersji Pro ale za to można odblokować dodatkowe 4 potoki - a więc po odblokowaniu jest Pro :)"

Jakaś dziwna ta karta na zdjęciu. Ale PRO miała zawsze 8 potoków i nie istniała w wersji 64 Mb.

Nawet po odblokowaniu potoków to ciągle nie będzie PRO, ale już wiele jej nie brakuje.

To nie zmienia faktu, że dla kogoś, kto tego nie wie, tytuł aukcji wprowadza w błąd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczcie w jaki sposob robi sie w ch... kupujacych:

http://www.allegro.pl/item128774796_geforc...le_agp_box.html

 

GEFORCE 6600 256BIT 256MB DDR DVI HDTV LE AGP BOX - bardzo i stotne dla tej karty oznaczenie LE zostalo celowo ukryte w gaszczu innych oznaczen! Iniech mi ktos znajdzie w tej aukcji informacje, ze jej przedmiotem jest karta 4-ro potokowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, kupilem na aukcji http://allegro.pl/item130971157_radeon_950...8mb_warto_.html radka , na aukcji napisane było że karta ma 128 mb pamieci (logi z aidy i 3dmarka), jednak wnioskuję ze zdjęcia że karta ma tylko 64 mb (na karcie zamiast 8 kostek pamięci jest ich tylko 4)

 

Czy ta karta ma 128 mb czy 64 mb pamieci ? bo juz sam nie wiem, kay jeszcze nie wpłacilem i czekam na odpowiedź sprzedającego.

 

Cz możliwe jest by poprzez edycję biosu karta pokazywała że ma 128 mb pamieci a w rzeczywistosci miała by ich tylko 64 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, kupilem na aukcji http://allegro.pl/item130971157_radeon_950...8mb_warto_.html radka , na aukcji napisane było że karta ma 128 mb pamieci (logi z aidy i 3dmarka), jednak wnioskuję ze zdjęcia że karta ma tylko 64 mb (na karcie zamiast 8 kostek pamięci jest ich tylko 4)

 

Czy ta karta ma 128 mb czy 64 mb pamieci ? bo juz sam nie wiem, kay jeszcze nie wpłacilem i czekam na odpowiedź sprzedającego.

 

Cz możliwe jest by poprzez edycję biosu karta pokazywała że ma 128 mb pamieci a w rzeczywistosci miała by ich tylko 64 ?

Mam identyczną kartę jak na zdjęciu z aukcji i jest to egzemplarz 64 Mb.

Logi być może nie są z tej karty tylko z R 9500 Pro (być może Sprzedający tez taki miał)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, kupilem na aukcji http://allegro.pl/item130971157_radeon_950...8mb_warto_.html radka , na aukcji napisane było że karta ma 128 mb pamieci (logi z aidy i 3dmarka), jednak wnioskuję ze zdjęcia że karta ma tylko 64 mb (na karcie zamiast 8 kostek pamięci jest ich tylko 4)

 

Czy ta karta ma 128 mb czy 64 mb pamieci ? bo juz sam nie wiem, kay jeszcze nie wpłacilem i czekam na odpowiedź sprzedającego.

 

Cz możliwe jest by poprzez edycję biosu karta pokazywała że ma 128 mb pamieci a w rzeczywistosci miała by ich tylko 64 ?

Bankowo 64mb! Aida czesto glupoty pokazuje.

btw. co znaczy "kay"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale widać z "prawej strony" karty 4 kości pamięci. Poprzednio były zdjęcia z dwiema kośćmi na jednej stronie.

 

Edit: jak sie przyjrzeć, to widać 4 kości, ja widze :P

 

Edit2: http://www.allegro.pl/item123795312_rad_95..._za_199zl_.html

 

Identyczne.

Edytowane przez Twiggy696

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale widać z "prawej strony" karty 4 kości pamięci. Poprzednio były zdjęcia z dwiema kośćmi na jednej stronie.

 

Edit: jak sie przyjrzeć, to widać 4 kości, ja widze :P

 

 

 

Gdzie Ty wiszisz te 4 kosci? Ja widze tylko 2!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, kupilem na aukcji http://allegro.pl/item130971157_radeon_950...8mb_warto_.html radka , na aukcji napisane było że karta ma 128 mb pamieci (logi z aidy i 3dmarka), jednak wnioskuję ze zdjęcia że karta ma tylko 64 mb (na karcie zamiast 8 kostek pamięci jest ich tylko 4)

Musi Ci przyslac 128mb i nie ma nic do gadania.

Nie wazne czy przysle z dwoma kostkami czy z ze stoma wazne, zeby byla wersja 128mb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gościu mi odpisał

 

witam,

ma Pan racje, że coś tu nie gra! Wystawiałem późno aukcje i chyba ze

zmeczenia nie wkleiłem właściwych zdjęć. Karta sprzedana ma 128MB

pamięci,

już wysyłam właściwe zdjęcie.

PRZEPRASZAM ZA BŁĘDY!

Pozdrawiam

 

a ja mu odpisałem tak

 

witam, mój nick na allegro to romek-o, kupiłem od Pana kartę na aukcji

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=130971157 , zamierzam wpłacić Panu

pieniądze (poniedziałek max wtorek), na aukcji napiane było że karta ma 8

potoków pikseli i szynę pamięci 256 bit, proszę o wysyłkę (po

zaksięgowaniu pieniędzy) na adres z allego.

 

 

http://img520.imageshack.us/img520/6278/9500qv8.jpg

 

 

tutaj jest screen z aukcji na którym widać że karta ma szynę 256 bit i 8

potoków pikseli. Proszę o wysłanie takiej karty jaka była opisana na

aukcji (nie chciałbym dostać karty z 8 potokami i z szyną 128 bit ani karty z

z 4 potokami i szyną 256 bit, chciałbym po prostu dostać radeona 9500 z 8

potokami i szyną 256 bit)

 

licze ze wysle mi 9500 z szyną 256 i sprawnymi 8 potokami, bo tak było napisane na aukcji i tego się bede trzymał, jak nie wysle takiej to zaczniemy zabawę z allegro (niedotrzymanie warunków umowy jaką jest bez wątpienia aukcja na allegro)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra, ale jeśli w wynikach 3dmarka w treści aukcji było napisane że ma 8 potoków i 256 bit (pewnie robił soft-moda omegami) to powinienem się chyba spodziewać wersji z 8 potokami i 256bit.

 

Napisałem mu że jeśli ta karta nie ma sprawnych 8 potoków to raczej jej od niego nie wezme, bo za 125 nie opłaca sie brac niemodowalnego potokowca (kupowałem go z zamiarem późniejszej sprzedaży)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/item130667991_radeon_980...d_1zl_bcm_.html

 

To się kupujący zdziwi jeśli wydajność tej "bestii" będzie na poziomie R9500PRO.

Szyna pamięci licytowanej karty ma szerokość 128bitów o czym ani producent ani sprzedawca nie wspomina.

A te 256bit w tytule to chodzi o GPU ofkoz... ale kto by tam na to zwracał uwagę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam małe pytanie: jak załatwia się kupno przedmiotu na aukcjach grzecznościowych?

dowiedziałem się, że: "Aukcja, na której sprzedawany przedmiot nie jest własnością osoby wystawiającej. Taka osoba jedynie pośredniczy w sprzedaży. Aukcja niezgodna z regulaminem Allegro."

Tak więc w razie jakichkolwiek problemów nie można nic zdziałać w Allegro?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście omijam takie aukcje szerokim łukiem. Sprzedający nie jest pewien sprawności wystawionego sprzętu i w razie problemów odeśle Cię do właściciela umywając ręce a zasłaniał się będzie dopiskiem "aukcja grzecznościowa".

 

Bywa że w ten sposób sprzedawane są sprzęty totalnie uwalone a sprzedawca wymyśla sobie wirtualnego przyjaciela który jest właścicielem takiego sprzętu- wychodzi na to, że powierzony sprzęt miał być sprawny o czym zapewniał "przyjaciel" i to on jest ten ZŁY a nie miły sprzedawca, który miał dobre serce i zrobił przyjacielowe "przysługę" (ach gdyby wiedział nie naraził by Cię na takie problemy... YHY).

 

To oczywista czarne scenariusze.

Edytowane przez mechl!n

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie koleś ma dośc ciekawą cene za telefon, który mnie interesuje - na maila odpisal, że z tel nie ma żadnych problemów itp no ale mam podobne obawy co mechl!n ..... gdyby nie to, że mam daleko do warszawy to bym z gościem sie umówił na odbiór osobisty i od razu sprawdził czy wszystko gra....

jestem w kropce nie wiem co robić .... shit!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :)

 

Chcę tylko ogłosić, żebyście nie kupowali od "poyebów" kryjących się za "firmą" HerculesComputer" na allegro. Dostałem od nich dwa negatywy, za to że po pierwsze- dostałem towar nie zgodny z opisem (kupowałem od nich) i za to że ze swojej strony się wywiązałem profesjonalnie :/ http://www.allegro.pl/show_user.php?uid=3427511 - to są negatywy. Ja im za CPU wystawiłem pozytywa, ale za MOBO już nie, bo przyszło VSTA, a nie DUAL SATAII :/ Mogę jakoś się odwołać do allegro apropo tych neg.? Brzydko wyglądają wśród tych pozytywów i jednego nega (na który zasłużyłem zresztą) ?? Pozdrawiam i ostrzegam- UWAŻAJCIE NA HERCULESCOMPUTER!!! [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...