Skocz do zawartości
Gość =H2o=Destroyer[PL]

Oszustwa na aukcjach internetowych

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich :)

 

Chcę tylko ogłosić, żebyście nie kupowali od "poyebów" kryjących się za "firmą" HerculesComputer" na allegro. Dostałem od nich dwa negatywy, za to że po pierwsze- dostałem towar nie zgodny z opisem (kupowałem od nich) i za to że ze swojej strony się wywiązałem profesjonalnie :/ http://www.allegro.pl/show_user.php?uid=3427511 - to są negatywy. Ja im za CPU wystawiłem pozytywa, ale za MOBO już nie, bo przyszło VSTA, a nie DUAL SATAII :/ Mogę jakoś się odwołać do allegro apropo tych neg.? Brzydko wyglądają wśród tych pozytywów i jednego nega (na który zasłużyłem zresztą) ?? Pozdrawiam i ostrzegam- UWAŻAJCIE NA HERCULESCOMPUTER!!! [;

Ta sama sytuacja. Dostalem zla plyte i zla gwarancje. Nie zostalem w ogole o tym poinformowany przed wysylka. O nowa gwarancje musialem prosic sie telefonicznie. Faktura przyszla po miesiacu - musialem ich przyciskac zeby przyslali. W mailach ciagle mnie oklamywano, a telefonow nie odbierali. W komentarzu napisali, ze dlugo czekali na kase, a wyslalem ja przelewem na drugi dzien po wygraniu aukcji. Poza tym pan przez telefon probowal mi wcisnac jakies niestworzone historie o plycie ktora mi wyslano.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie ten Dual Vsta to niby ulepszona wersja dual sata II wiec po co sie klocic? Teraz sie kapnalem ze kumplwoi kupywalem od niego tez tego asrocka a tez dostalem dual vste... ale jemu to obojetnie wiec luz, ale jednak nie powinien koles rzucac sie ze ludzie maja problem...

 

Drunk_ZoZol (6) (Kupujący) Negatywny nie 08 paź 2006 21:52:28 CEST 124355210

NEGATYW - Płyta przyszła nie ta, którą wystawiał (dual sata II, a przyszła dual vsta, wiem że sie niczym nie różnią, ale dla mnie to miało znaczenie) NEGATYW, sprzedał co innego niż oferował! Uważajcie na płyty od niego!

[Odpowiedź z:pon 09 paź 2006 07:17:09 CEST] Bez komentarza .!!!!!!!!!!!!!!!

 

Co za bezczelna odpowiedz... by sie przyznal do winy b.urak jeden.

Edytowane przez Pioorek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też z herculesem? :/ Już wysłałem @ do kogoś kto już dostał nega za nega(właśnie za płytkę) i sądze że trza im trochę naprzykrzyć życie[;

zastanawialem sie nad kupnem od nick procesora, ale zoabczylem w komentarzach ze przyslali koelsiowi vste zamiast saty i jeszcze nie mial jak odpisac i napisal 'bez komentarza' odrazu zrezygnoelwem, pewnie dostalbym winchestera a nie venice,

i widze ze to Ty byles tym pechowcem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie ten Dual Vsta to niby ulepszona wersja dual sata II wiec po co sie klocic? Teraz sie kapnalem ze kumplwoi kupywalem od niego tez tego asrocka a tez dostalem dual vste... ale jemu to obojetnie wiec luz, ale jednak nie powinien koles rzucac sie ze ludzie maja problem...

Jeżeli licytuję fioletową lampkę i są do niej zdjęcia to powinienem otrzymać fioletową, a nie w paski. Poza tym wysyłają złą gwarancję (jest wystawiona na dual sata2). To tak jakby wystawił venicea 3000+ E3, a wysyłał E6 - niby ten sam procesor, ale dla kogoś to może mieć znaczenie. Mam nadzieję, że ludzie wyciągną wnioski z negatywów i z tego jak oni na nie odpisują. Poza tym z komentarzy wynika, ze wystawiają towar, którego fizycznie nie posiadają.

Edytowane przez got3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powinno sie tepic takie buractwo, siedza plaki w sklepie i wysylaja co im sie zywnie podoba majac w glebokim powazaniu klienta. masakra, jeszcze pozniej sie z nimi dochodzic, dzwonic/mailowac zeby dostac swoje. swoja droga to przeciez mozesz chyba to zglosic ludziom z allegro, w koncu dostales przedmiot ktory sie rozni z tym co bylo na aukcji. sprobuj, moze wywalczysz tez zdjecie tego bezsensownego negatywa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

procesor możesz od nich wziąć akurat dobre są... tylko akurat mi na dual SATA II zależyło, bo to qltowa płyta i el0 pr0 by wyglądała przez moje okno ;) A gościowi, który mu wystawił nega za to samo co ja jemu, odpowiedział że się baran nie zna i narzeka na to że lepszą płyte wysłali :/ ehh...

 

eee... co do procka... własnie się zastanawiam czy mi wysłał dobrego xD

 

 

EDIT: Oto komentarz:

 

Brak rzetelności i profesjonalizmu. Długi czas oczekiwania na wysyłkę. Przedmiot niezgodny z opisem aukcji (inny model płyty+zła gwarancja na nią). Kłamliwe zapewnienia pani obsługującej pocztę firmy. Trudny kontakt telefoniczny.

[Odpowiedź z:śro 11 paź 2006 08:05:21 CEST] I nastepny baran .Dostal plyte wyzszej jakosci i ma problemy .To tylko swiadczy o znajomosci tematu w dziedzinie koputerow.Czas oczekiwania jest podany i zostalo wyslane zgodnie z terminem .4 komentarze ? Jak widac kazdy moze napisac co chce !!!!!!!!

Edytowane przez Drunk_ZoZol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

procesor możesz od nich wziąć akurat dobre są... tylko akurat mi na dual SATA II zależyło, bo to qltowa płyta i el0 pr0 by wyglądała przez moje okno ;) A gościowi, który mu wystawił nega za to samo co ja jemu, odpowiedział że się baran nie zna i narzeka na to że lepszą płyte wysłali :/ ehh...

 

eee... co do procka... własnie się zastanawiam czy mi wysłał dobrego xD

EDIT: Oto komentarz:

 

Brak rzetelności i profesjonalizmu. Długi czas oczekiwania na wysyłkę. Przedmiot niezgodny z opisem aukcji (inny model płyty+zła gwarancja na nią). Kłamliwe zapewnienia pani obsługującej pocztę firmy. Trudny kontakt telefoniczny.

[Odpowiedź z:śro 11 paź 2006 08:05:21 CEST] I nastepny baran .Dostal plyte wyzszej jakosci i ma problemy .To tylko swiadczy o znajomosci tematu w dziedzinie koputerow.Czas oczekiwania jest podany i zostalo wyslane zgodnie z terminem .4 komentarze ? Jak widac kazdy moze napisac co chce !!!!!!!!

To moj komentarz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/item136505672_nokia_n91_..._pierwsza_.html

hm, koleś niedawno sie zarejestrował, zdobył komenatrz na aukcji z tapetą za 1,99 i nagle sprzedaje kilka nawyższej klasy telefonów niby uszkodzonych ale i tak mi to śmierdzi..

Niby nie ma wykluczonego odbioru osobistego, ale coś mi przeczucie mówi, że te aparaty nie zmieniły właściciela w sposób naturalny.

Nie wiem czy to oszustwo, ale uznałbym te aukcje za aukcje wysokiego ryzyka wtopy bądź nabycia towaru kradzionego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby nie ma wykluczonego odbioru osobistego, ale coś mi przeczucie mówi, że te aparaty nie zmieniły właściciela w sposób naturalny.

Nie wiem czy to oszustwo, ale uznałbym te aukcje za aukcje wysokiego ryzyka wtopy bądź nabycia towaru kradzionego.

Albo ktoś je poprostu chce legalnie sprzedać a nabił sobie pozytywa żeby być bardziej wiarygodnym sprzedawcą. Ja radzę omijać z daleka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby nie ma wykluczonego odbioru osobistego, ale coś mi przeczucie mówi, że te aparaty nie zmieniły właściciela w sposób naturalny.

Nie wiem czy to oszustwo, ale uznałbym te aukcje za aukcje wysokiego ryzyka wtopy bądź nabycia towaru kradzionego.

A mi sie wydaje że ten allegrowicz wogóle nie ma tych aparatów :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak BTW - kiedy mi facet przysłał połamanego i nadeschniętego dzbanecznika zamiast sadzonki, to allegro nie zrobiło NIC oprócz wysłania mu ponaglenia.

Prosiłem o zablokowanie mu konta na co oni odpowiedzieli że mogę się zgłosić na policję.

 

Ale przy kwocie 15 zł nie opłacało mi się zgłaszać, bo więcej kosztowałby mój czas zmarnowany na komisariacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szlag by to trafił, ostatnio kupiłem dla siostry D750i z tej aukcji http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=134933534

 

Telefon przyszedł, jednak miał walniętego joya, była o tym wzmianka w aukcji, więc się nie przejmowałem. Jak się jednak okazuje, serwis poinformował mnie, że telefon był zalany!!! I osiadła w środku biała szadź i wolą tego nie ruszać, by nie uszkodzić czegoś. Wynikiem zalania jest niedziałające połączenie z kabel USB, wykrywa go jako nieznane urządzenie, również na baterii jest znaczek czerwony, czyli, że jest po zalaniu.

 

Kontaktowałem się z gościem, a ten bezczelnie pojawił się na GG i oto cała rozmowa:

 

D750 19:06:52

witam telefon sprzedawalem jako uszkodzony a co z nim bylo to co wiedzialem napisalem (prosze przeczytac dokladnie opis) nie rozumien pana roszczen

Winter 19:07:13

telefon jest zalany

Winter 19:07:20

pisal Pan tylko o zepsutym joysticku!

Winter 19:07:43

przez zalanie nie widzi go kabel USB, ponadto to kwestia czasu kiedy padnie na amen

Winter 19:09:14

jesli odda Pan pieniadze nie zglosze sprawy do Allegro ani nie pojde na policje, rowniez nie wystawie negatywa, ale jesli bedzie sie Pan upieral bede musial to zrobic

Winter 19:11:37

takze towar niezgodny z opisem!

Winter 19:12:07

prosze napisac wprost, zwraca Pan pieniadze czy nie, jesli nie to juz Pan wie co zrobie

Winter 19:12:28

i tak na tym stracilem, bo wymienilem joystick na nowy i chodzi

Winter 19:18:31

widze, ze nie chcesz rozmawiac, twoja sprawa, sprawe kieruje do Allegro oraz na policje

Winter 19:18:43

twoje dane mam, ponadto mam IP, przyda sie

Winter 19:19:51

oczywiscie bedzie negatyw piekny, aha, jezeli bedziesz cos w przyszlosci sprzedawal, nie zdziw sie jezeli nikt nie bedzie chcial licytowac produktu, specjalnie bede pisal do zainteresowanych i opisze swoja sytuacje

Winter 19:19:56

zobaczymy czy kupia cos

 

 

Uwaga, telefon nie był w dziale uszkodzone, dwa, nie ma w aukcji wzmianki o zalaniu!!!

 

5485611 20:14:13

jak to telefon nie jest zgodny z opisem (Telefon jest sprawny w 99 %,Aby uniknac jakis posadzen o to ze telefon jest taki czy owaki chodzi glownie o komentarze (trafiaja się rozni ludzie) sprzedaje go jako uszkodzony i nie daje na niego zadnej gwarancji .) wiedziales co brales telefon byl uszkodzony a to co wiedzialem o nim napisalem wiec nie strasz mnie allegro i policja bo sam zglosze ten fakt na allegro . pozdrawiam

Winter 20:14:46

czlowieku, zatailes fakt, ze byl zalany

Winter 20:14:57

uszkodzenie uszkodzeniem, ale nie powiedziales, ze BYŁ ZALANY!!!

Winter 20:15:11

i jeszcze nie odpisujesz na gg

Winter 20:15:23

to tylko swiadczy o tobie

Winter 20:16:06

w dodatku pomyliles dzialy, nie podales go w uszkodzonych, to tez przeciwko tobie swiadczy

Winter 20:16:33

zreszta juz sie nie tlumacz, nie napisales, ze byl zalany, to juz mowi wystarczajaco, teraz bede musial go sprzedac o wiele mniej

Winter 20:16:56

a ty wieczny zbawco jeszcze chcesz tlumaczyc sie do allegro ze to ty mowisz prawde? zobaczymy

5485611 20:17:24

po 1 po co mial byc zatajac ze telefon jest zalany. jestem starsza osoba ktora jest udcziwa! pracuje itp.. wiec po co mial bym zarabiac na akims telefonie.

Winter 20:17:55

kazdy tak mowi, nie znam cie osobiscie, ale zatailes fakt

Winter 20:18:20

ja nie widze problemu, zwrocisz pieniadze i bedzie wszystko ok, zreszta i tak na tym wyjdziesz, naprawilem ci za friko joystick

Winter 20:18:26

na naprawe wydalem 50 zl

Winter 20:19:22

jezeli jestes uczciwy to po prostu zwrot pieniadze, ja zwroce towar, komentarza nie wystawie, sprawy do allegro nie wniose i nie zawiadomie policji

5485611 20:20:43

jak bys byl normalnych czlowiekiem i bys nie starszyl allegro i policja to bym poszedl na ugode

Winter 20:21:21

przepraszam bardzo, staralem sie po prostu wyjasnic sprawe, nie odpisywales na zadne moje zdania na gg, co uznalem za lekcewazenie

Winter 20:21:56

jak mialem postapic niby? na razie nie podjalem zadnych krokow, takze ugoda jest zawsze mozliwa

5485611 20:21:58

nie internet chodzi mi strasznie raz jest raz go nie ma

Winter 20:23:10

to akurat rozumiem, ale ja nie chce nikomu dawac negatywa, ani sie klocic, chce po prostu zwrot pieniedzy, telefon na razie chodzi, ale facet w serwisie powiedzial "panie, prosze sie go pozbyc, jest w srodku biala sadz i niedlugo moze juz przestac chodzic"

Winter 20:23:40

oczy zrobilem jak to uslyszalem, potem mi jeszcze go pokazal od srodka

Winter 20:24:10

przepraszam, ale to jest 450 zl, obecnie nie pracuje, studiuje i nie stac mnie na kolejne wymiany

Winter 20:25:48

z tego co sie zorientowalem pracuje Pan w urzedzie gminy, przynajmniej tak pokazywaly pozostale kontakty w telefonie

Winter 20:26:49

takze prosze pisac, idzie Pan na ugode? moja propozycja to zwrot pieniedzy (450 zl), ja wysylam telefon i place za przesylke dodatkowo

5485611 20:28:21

nie, poniewaz napisalem ze jest uszkodzony i nie wiem wiecej o nin, przepraszam ale nie

Winter 20:28:26

prosze jutro nie miec pretensji, ze chcial sie Pan dogadac, a ja zglosilem sprawe na allegro i policje, teraz ma Pan okazje, w razie czego jestem pod telefonem, 696 992 574

5485611 20:29:12

niestrasz nie starsz bo sie posrasz!

Winter 20:29:35

prosze Pana, prosze nie byc smiesznym, napisal Pan ze jest uszkodzony joystick, telefon chodzi w 99%, pomylil Pan dzialy, pytalem Pana przed licytacja czy byl zalany? powiedzial Pan ze nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

krysia44444 i jerzy44444 - sprzedają prawdopodobnie kradzione aparaty cyfrowe. Pytając o pochodzenie aparatu, otrzymałem odpowiedź:

 

"Wydaje mi się że nie jest to pańska własność i nie należy napewno do pana."

 

Dodatkowo cały e-mail był bardzo agresywny.

 

Wszystkie aparaty sprzedawane są bez pudelek, instrukcji i innych podstawowych dodatków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

krysia44444 i jerzy44444 - sprzedają prawdopodobnie kradzione aparaty cyfrowe. Pytając o pochodzenie aparatu, otrzymałem odpowiedź:

 

"Wydaje mi się że nie jest to pańska własność i nie należy napewno do pana."

 

Dodatkowo cały e-mail był bardzo agresywny.

 

Wszystkie aparaty sprzedawane są bez pudelek, instrukcji i innych podstawowych dodatków.

Może ktoś miał zły dzień :wink: Nie znaczy to że jest złodziejem i sprzedaje kradziony sprzęt. Choć aparat bez pudełka i instrukcji to troche dziwne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.allegro.pl/item142077015_ati_ra...tv_dvi_box.html

 

Jaki bezczelny typek- zobaczcie za co dostał nega...

 

edytka:

 

http://www.allegro.pl/item140071147_ti_rad...800xl_vivo.html

 

http://www.allegro.pl/item140333825_ti_rad...800xl_vivo.html

 

http://www.allegro.pl/item139917354_ati_ra...800xl_vivo.html

 

edytka2:

 

http://www.allegro.pl/item141966048_leadte...wa_box_bcm.html

 

Login "barba010289". Loginy w tym stylu w związku z brakiem pomysłów zazwyczaj zawierają datę urodzenia- może nie tak dokładną jak w tym przypadku ale jednak. Pewnie tak jest i w tym wypadku- a jeśli tak to pozostaje pogratulować młodemu człowiekowi przedsiębiorczości- 17lat a już zdołał założyć sklep i go zlikwidować ;-).

 

edytka3:

Heh- popjawiły się kolejne negi za te radeony (pierwszy linek)- pewnie za chwile aukcje polecą.

Ale jak można być tak naiwnym i wpłacić kasę... dzizus!

Edytowane przez mechl!n

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Post pod postem bo ile też można edytować poprzedni ;-).

 

Może jestem przewrażliwiony: KLIK.

...ale jeśli super sprzedawcy sprzedają te karty 70zł drożej to może coś w tym jest.

A sprzedawca- 5 pozytywów w tym dwa od osób które "wiszą" i sporo aukcji wieloprzedmiotowych w raczej atrakcyjnych cenach (np tagan 530 za 399zł).

 

Ale może jednak jestem przewrażliwiony- w części aukcji istnieje możliwość odbioru osobistego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seria tych kart działa w standardzie PCI Express X16. Jest to standard złącza

* Szczegółowe dane techniczne technologia wykonania 0.11 micron "low-k"

* 8 potoków renderujących

* 256-bitowy interfejs do pamięci DDR

* obsługa AGP

????????????

Edytowane przez PC_Speaker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezłe :)

- Brak kontaktu

- Wysyłka niby tylko kurierem

- Gość ma 2 negatywy

- Brak odbioru osobistego

- Fotki zerżnięte ze strony leadteka

- Gość niby ma firmę, bo wystawia fakturę, ale nazwa nicka i ilość komentarzy raczej o tym nie świadczą

 

Ciekawe, czy ktoś to kupi :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...