Skocz do zawartości
kvazi555

GeForce 7800 GTX

Rekomendowane odpowiedzi

no to wiem ale w ss2 nie gram dlatego jak ktoś ma możliwości niech sprawdzi w innych tytułach :)

 

czy ktoś ma MSI 7800GTX i może się podzielić wrażeniami i czy wgywał ten bios i co on zmienia ?

 

BIOS MSI

Edytowane przez molimo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

ja mam taka "kartke" MSI NX7800GTX 256MB

wgrałęm ten bios ,żadnych różnic

potem nibitorem przerobiłem biosik pamięci -660MHz core 490MHz

testy ładnie przeszedł smarki wszystkie itp :)

ale potem okazało się ,że 660 to za dużo dla pamiątek, w Battlefield 2 robił wiechy,zmieniszyłęm na 625 i chula ze hej 8500 punktów w smarku05

pozdro

Edytowane przez 9tek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich.

Od dziś po bardzo długim okresie przesiadłem sie na nVidie i jestem zielony.

Chciałbym się was poradzić jaki program jest najlepszy do podkrecania kart własnie tej firmy i czy posiadają podobne opcje jak Ati Tray Tools z profilami gier włącznie?

Bardzo proszę o porade.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzieliscie te testy smiechu warte 1696566[/snapback]

Dołączona grafika

Panowie z serwisu HardSpell.com wzięli w swoje ręce najnowszego Radeona X1800 XT i zaaplikowali mu potężną dawkę overclockingu, a dołączając do tego Athlona FX 57, chłodzonego suchym lodem wykręcili bardzo dobry wynik w 3DMarku05. Wracając jednak do konkretów, osiągnięty wynik, to jak widać na załączonym obrazku, 12278 punktów,

co w przybliżeniu odpowiada dwóm kartom GF 7800GTX połączonym w tryb SLI. Osiągnięto to dzięki taktowaniu rdzenia zegarem 877MHz, a pamięci 990MHz (1,98GHz!!!). Procesor podkręcony został do wartości 3617MHz. Jednym słowem potencjał R500, przy odpowiedniej obróbce jest "dosyć" spory...

 

Dodam ze pojedynczy X1800 XT po OC na powietrzu uzyskuje około 10000 punktów,

Edytowane przez paolowawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dem wielkie dzięki fajna opcja. Strzeliłem sobie opcje wykryj optymalne czestotliwości i po dluższej chwili zobaczylem rdzeń 510MHz, rdzeń 1.35GHz ciekawe na ile są one prawdziwe. Jednak dopiero jutro zobaczę na co stać karte.

Pozdrawiam.

1697083[/snapback]

 

Na jakich to sterownikach zrobiles taki wynik?

Jak stabilnosc?

Czy testowales mozliwosci podkrecenia bez modyfikacji rejestru kluczem doslanym przez Dem'a ?

Nie wydaje mi sie zeby on wplywal na zachowanie karty.

 

DEM OKRESL SIE CO TEN KLUCZ ROBI :lol:

 

Pozdro

Edytowane przez Patrick Bateman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DEM OKRESL SIE CO TEN KLUCZ ROBI  :lol:

 

Pozdro

1698211[/snapback]

To jest wpis do rejestru pozwalajacy zmieniac taktowania karty z poziomu sterownikow (odkrywa dodatkową zakładkę w opcjach sterowników). Nic więcej nie robi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość christie_zabanowany

DEM OKRESL SIE CO TEN KLUCZ ROBI  :lol:

Pozdro

1698211[/snapback]

udostepnia zakladke oc w sterach (j.w.)

 

starenki temat i baaardzo znany btw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , bardzo mi się nie podoba standardowe chłodzenie GTX, przynajmniej na moim, ciepłe powietrze jest wydmuchiwane prosto na chłodzenie chipsetu. Czy ktoś słyszał już może coś o chlodzniu np Arctic Cooling, planują coś?

Zdejmowaliście standardowe chłodzenie by zobaczyć jak jest przesmarowany chipset, bo na Ati zawsze było tam dużo pasty bądź jakis glut? Gaiwarda chłodzenie raczej mi nie posłuży, ale wielkie bydle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w końcu mam GTX-a i 490/1320mhz poszedł :) tylko mam problem ze sterami (78.03) bo BF2 nie działa i są problemy z AOEIII. jakich wy używacie sterów ?

1698709[/snapback]

 

Te stery sa ok ale jesli masz watpliwosci to zainstaluj 78.01......ja uzywam tych co w podpisie bo sa najwydajniejsze.

Czy to przetaktowanie masz stabilne? Bo jezeli gierki ci nie chodza to chyba cos jest nie do konca dobrze.

Pusc 3dMarka2k3 w petli na kilka godzin....i zobacz czy sie nie wywala.....ten soft jest bardzo delikatny wiec jak masz niestabilne pamieci, procka lub grafe to napewno sie wywali

Ja dopiero od wczoraj uzyskalem pelna stabilnosc systemu....w koncu :-)

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zainstalowałem stery 78.01 i all jest już ok :) pełna stabilność :) zobaczymy jak ze sterami 81.85 chyba :) mam nadzieję że kilka klatek będzie więcej w grach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie ukazały sie nowe stery i mam pytanie: jaką macie procedure odinstalowywania starych sterowników( tylko panel sterowania dodaj usuń) czy może coś jeszcze, chce mieć pewnośc że po strych 78.01 nic nie zostanie?

Chciałęm zrobić to tak, że usunę stry przez panel sterowania dodaj usuń programy i dodatkowo w trybie awaryjnym poprawie DH Driver Cleaner PE, ale nie wiem co wybrać z zakładki Cleaning Selection( wydaje mi sie własciwym wyborem "nVidia", ale wole sie upewnić).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kompa jak w podpisie, mój problem polega na tym, że w 3dmarku 2005 v. 1.2.0 osiągam na mopim Asusie en7800 GTX tylko ok 6900 punktów. Sterowniki to 81.85

Windows jest z dodatkiem SP1. Nie są zainstalowane pierdółki od asusa (z zainstalowanymi zresztą też nie ma polepszenia)

Coś jest nie tak, proszę o pomoc.

Edytowane przez dnikrat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawienia są jak na obrazku, który zamieściłeś :[ Już nie mam siły przecież nie możliwe żeby chodził wolniej niż GT

W riva tunerze zobaczyłem to:

$000000000f PCIE link width : 16x supported, 2x selected --- może chodzi na pci-e 2x ?

 

Jeśli tak, to jak to zmienić ?

Edytowane przez dnikrat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli możesz, to podaj linka do ORB'a, lub chociaż wklej screena z 3dmarka z rozbiciem fpsów na poszczególne testy.

 

Rzeczywiście powinno być 16x. Ja mam tak:

 

$000000000f PCIE link width : 16x supported, 16x selected

 

...i to jest pewnie przyczyną.

 

Masz kartę w dolnym slocie?

Edytowane przez dem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz idzie na PCi-e 16x.

Nadal za mało punktów w 3d marku 05 po przełożeniu jest 7633 a rozkład:

1 test 32.9 fps

2 test 23.4 fps

3 test 36.9 fps

 

W 3d mark 2003 SE --- 15922 punkty

 

na sterach 81.85 , na 77.77 nie duża zmiana

Edytowane przez dnikrat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...