Skocz do zawartości
kvazi555

GeForce 7800 GTX

Rekomendowane odpowiedzi

ze mna :D

thx . a mozesz jescze napisac, ktore z testow operaja sie na demo/time demo, a ktore na relanej grze?

1634920[/snapback]

 

Więc tak:

 

battlefield 2 - demo - w grze jest większy udział procka

Cold Fear - prawdziwa gra, ale bez akcji - zero przeciwników

Colin McRae - normalna jazda w trybie single race

Doom 3 - dema - bardzo mały udział procka, choć nie zawsze :) w czasie gry normalnie jest dużo ważniejszy

Far Cry - dema, i jak to jest ze stosunkiem dema do prawdziwej gry doskonale wiesz z innego artykułu :)

FEAR - prawdziwa gra

GTA Sa - gra

Hl2 - demo, dość znacząco odzwierciedlajace grę

kkrieger - poczatkowa prezentacja, bez przeciwników - tutaj nie ma dema :)

nfs u2 - gra

painkiller - demo - w grze procesor jest ważniejszy

richard burns rally - replay - porównywalne do normalnej gry

splinter Cell chaos theory - demo, przy czym w czasie gry trudno jest zmusic procka do wysiłku - to nie jest gra w której się coś dzieje.

riddick - demo - podobnie jak w doomie

swat4 - gra

xpand rally - powtórka zapisanego przejazdu, tak samo jak w richard burns rally

 

W planie mam jeszcze rzeczywiste przetestowanie każdego tytułu w czasie normalnej gry - nie będę używał nigdy dema. Dodatkowo zamierzam to samo zrobić na GF 6600 GT w rozdzielczości 1024 x 768 bez dodatków. Także artykuł doczeka się jeszcze aktualizacji :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam gigabyte rev U. Karta spokojnie biega caly czas 480/1300.

Potestuj jak sie podkreca twoja karta. Bedzie wiadomo czy rev P wnosi cos ciekawego :)

1635205[/snapback]

 

Raczej wątpie choć pewnie znając życie śladowe ilości mogą się pojawić ale nie wiem czy NV lub ATi jeszcze beda probowac na AGP cos dawac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak myslicie czy gt i gtx beda na agp x8 ?

1636195[/snapback]

mysle ze beda. dlaczego ?

dlatego ze ati zapowiedzialo, ze cos nowego na agp wypusci. w takim przypadku nvidia na 99% rowniez. jezeli natomiast ati nic nowego na agp nie da, to nvidia tez nie. i odwrotnie - pierwszy ruch moze wykonac nvidia, a ati go powieli. proste.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie zmieniam grafe na 7800 ale mowiac delikatnie czuje mocny dyskonfort wiedzac, ze Macrosyf wypuszcza niedlugo dx10, ktory bedzie niekompatybilny w dol.

Mowiac inaczej dluzej niz rok 7800 nie bedzie goscilo w kompach ...a potem to chyba tylko slepy, gluchy i glupi taka karte odkupi od czlowieka.

2000 tys wywalone w bloto... tak to wyglada na dzien dzisiejszy.

 

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie zmieniam grafe na 7800 ale mowiac delikatnie czuje mocny dyskonfort wiedzac, ze Macrosyf wypuszcza niedlugo dx10, ktory bedzie niekompatybilny w dol.

Mowiac inaczej dluzej niz rok 7800 nie bedzie goscilo w kompach ...a potem to chyba tylko slepy, gluchy i glupi taka karte odkupi od czlowieka.

2000 tys wywalone w bloto... tak to wyglada na dzien dzisiejszy.

Pozdro

1642906[/snapback]

tylko ze zanim pojawia sie gry pisane pod dx10 minie kolejny roczek

a przypomnijmy ze teraz programisci i tak nie wyciskaja do konca efektow itp oferowanych przez dx9c wiec nie ma sie co martwic;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie zmieniam grafe na 7800 ale mowiac delikatnie czuje mocny dyskonfort wiedzac, ze Macrosyf wypuszcza niedlugo dx10, ktory bedzie niekompatybilny w dol.

nie bedzie kompatybilny w dol programowo z starszym dx, ale to nie ma nic wspolnego z hardware! podobnie jak bylo w winnt, ktory odcial sie od dos'a, czy wtedy tez caly hardware poszedl do kosza? na dzien dzisiejszy wydajnosc gier ograniczona jest przez wlasnie direcx, gdzies mi przemknelo, ze nawet o 50%, tak wiec chodzi o udoskonalenie directx aby "sprawnosc" calego systemu wzrosla i jezeli to bedzie nawet 20% to ja jestem za...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolejne 512 czy 1GB dokupie do kompa:) bez nerwów hehe. Ostatnio pamięci 512 no-name 400 mozna niedrogo dostac.. a po co mi lepiej skoro kompa dalej nie podkrecam (FSB). styka na 200Mhz. Do kolejnego kompa raczej to co mam wytrzyma:) Choć już kase odkładam na mój kolejny komp. A mam zamiar go składać za rok, może 1,5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem karte WinFast PX7800 GTX Leadteka. W programie everest zobaczyłem ze jest to wersja NTSC. Na stronie producenta sa 2 wersje biosu Pal i Ntsc. Czy jak wgram bios PAL to będę miał wersje PAL? TV mam tylko z palem wiec nie za bardzo moge ogladac filmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem karte WinFast PX7800 GTX Leadteka. W programie everest zobaczyłem ze jest to wersja NTSC. Na stronie producenta sa 2 wersje biosu Pal i Ntsc. Czy jak wgram bios PAL to będę miał wersje PAL? TV mam tylko z palem wiec nie za bardzo moge ogladac filmy.

1651353[/snapback]

Opisz problem w mailu do sklepu lub producenta.

Moze pojda nawet na reke i wymienia Ci model na PAL abys nie musial tracic gwary wgrywajac biosa.

 

Update.

Nie ma zadnej zworki jak na kartach R9500Pro ?

Na mojej byla takowa i moglem sobie zmieniac z wersji PAL na NTSC i odwrotnie.

Edytowane przez Kaeres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no jak widać stery są super ;0

ale czym jest spowodowany taki wzrost wydajności, zobaczymy jak z jakością wyświetlanego obrazu  :D

1656985[/snapback]

testy byly robione na x2, i ztcw seria 8x.xx miala wykorzystywac dwa rdzenie, wlasnie dlatego prosze o sprawdzenie na "jednordzeniowcach"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

testy byly robione na x2, i ztcw seria 8x.xx miala wykorzystywac dwa rdzenie, wlasnie dlatego prosze o sprawdzenie na "jednordzeniowcach"

1657062[/snapback]

a u ciebie jak ?? jest jakiś wzrost FPS ??

nie można wyłączyć jednego rdzenia w X2 ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...