Skocz do zawartości
ULLISSES

Windows 7 (Seven) 32bit/64bit

Rekomendowane odpowiedzi

Problemy z pamięcią RAM powyżej 2GB byłoy tylko w przypadku sterowników dla SB Live (a i tu można to było obejść instalując po prostu kXy), w Audigy już to naprawiono. Spróbu Support Packu od DanielK, powinno pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Probowalem juz wszystkich sterow... Efekt zawsze ten sam. Jak mikrofon z laski swojej zadziala (bo na kilku sterach nawet sie nie zalaczal) to slychac mnie jakbym gadal przez metalowa puszke na dodatek co drugie slowo urywa...

Karta bajgla jak najbardziej bo jak przerzuce sie na XP to nie ma zadnego problemu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , ostatnio borykam się z problemem , który powoduje flash player ,tak przynajmniej wynika z windosowskiego komunikatu.

Wiecznie krzaczy mi się IE8 a także jest problem z zawieszaniem się folderów na drugim dysku HDD , pierwszy to SSD.

Zawieszanie się folderów wygląda tak samo jak zawieszanie sie IE8. Wyskakuje komunikat , że windows szuka problemu i zamyka okno. Komp się nie wiesza.

Czy ktos ma podobny problem?

Zainstalowałem nawet flasha wersję beta na maj , ale nie pomogło.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Phi! to mnie rozwalilo.

Wyjalem swoje Audigy 2 ZS (moze ktos chce kupic?? ;] ) wladowalem Xonara D1 Bo Xonar DX sie nie miescie dzieki grafice, laduje sie na stronke Asusa a tu zonk... Brak sterow...

 

Zaladowalem jakies od Visty i... T A D A! Dzwiek w koncu hula.

 

Rozwalilo mnie tylko to ze niby najwiekszy konkurent Creativa robi podobne glupie bledy ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem się ostatnio zastanawiać, czy bootloader Windows 7 potrafi obsłużyć kilka wpisów jednocześnie do wcześniejszych wersji Windows. Załóżmy taką sytuację: mamy zainstalowany na pierwszej partycji Win2000, na drugiej WinXP - podczas rozruchu można wybrać system (NT Loader). Instalujemy Windows 7 na trzeciej partycji, MBR zostaje nadpisane, wtedy bootloader poprosi o wybór między Win7 a 'Wcześniejsze wersje systemu Windows'. Po wybraniu tej drugiej opcji mamy opisane wcześniej menu (między 2k a XP). Zastanawiam się, czy jest możliwe ustawienie loadera siódemki (jeśli tak to w jaki sposób, ew. w grę wchodzi jeszcze bootloader GRUB) tak, aby to właśnie w nim były wszystkie trzy wpisy (uzyskać tylko jedno menu)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, siędzę na koncie zwykłego usera z ograniczeniami w Windows 7 Ultimate. Jednak mam program zwiększający zegary karty graficznej, riva tuner i gdy uruchamiam system zawsze Windows pyta mnie o hasło. Czy dało by się dodać jakieś reguły do zapory konta zwyklego usera, aby za każdym razem gdy uruchamiam system nie wpisywać tego hasła , które to zezwala na zwiększenie taktów karty? Jeśli tak to czy z innymi ikonami programów na pulpicie też tak moge zrobić?

Edytowane przez cyrion

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam problem z poprawnym zainstalowaniem obojętnie jakich sterowników od karty graficznej (10.1 , 10.3) a mianowicie wczoraj coś mnie podkusiło na zmianę sterów z wersji 10.1 na 10.3 i wszystko by było ok, ale nie działał mi panel CCC więc dzisiaj ponownie odinstalowałem stery + drive cleaner wyczyścił mi rejestr i po tym zabiegu, nie chcą mi poprawnie działać jakiekolwiek stery :/. Instalują się niby ok.. robię reset kompa i nic jakby ich wogóle nie było. Ma ktoś jakieś rady jak to naprawić?

Dodam, mam system Win7 32bit

Edytowane przez Kolos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie do posiadaczy plyt amd na chipsecie 780g i windows 7

jakie kodeki instalujecie aby ogladac filmy 1080p ?

zrobilem wszystko tak jak bylo w tym poradniku

My collection of short anime reviews >> Watching h.264 videos using DirectX Video Acceleration (DXVA).

+ ustawienia od Odtwarzacz HD za male pieniadze ;-) - PurePC.pl - Forum Dyskusyjne

w best playerze dziala mi plynnie i dzwiek tez jest ok ale uzycie procka powyzej 60%

w MPC HC obraz jest niepłynny ale uzycie procesora do 20% dochodzi.

nie rozumiem o co kaman, cos sie gryzie na tej win7 :/

komp tez po formacie...

nie mam karty zeby sprawdzic jak bylo by na normalniej karcie.

nie wiem czy inwestowac w hd4200 (niby ma lepsze wparcie dla filmow uvd2)

czy tez zakupic osobna karte jakiegos gf8400> lub hd4350>

w sumie zalezalo mi na tym zeby wszystko dzialalo na integrze, by pobor pradu byl jak najmniejszy.

podobno GF lepiej radza sobie z tym wszystkim?

ktos ma jakies rady jak sprzetowo odtwarzac film(przez grafike a nie procka)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poradziłem sobie już jakoś... dokładnie oczyściłem ręcznie rejestr ze starych jakiś driverów, zainstalowałem 10.3 i wziąłem naprawiłem błąd 042 który przy okazji wystąpił przez windows update. Swoją drogą Microsoft się popisał z tymi update przez neta, myślałem, że już czeka mnie format a tu miła niespodzianka, wszystko działa bez tylko CCC :/ Ale to oczywiście nie jest wina Windowsa, tych sterowników bo na poprzednich wszystko chodziło jak trzeba

Edytowane przez Kolos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zwrócił ktoś z Was przypadkem uwagi na to, że w7 jest dosyć sporo jaśniejszy od Visty, czy chociażby XP? Zaraz po zainstalowaniu właśnie to jako pierwsze rzuciło mi się w oczy. Na początku myślałem, że ta domyślna tapeta niebieska jest taka jasna lecz niestety nawet podczas przeglądania netu biały kolor jest strasznie jarzący po oczach. Mam zainstalowane dwa systemy (Vista x64 i w7 x64), przełączam się często z Visty na W7 i za każdym razem widzę tą różnicę.

Tak na marginesie dodam iż z nadmierną jasnością walczę nie od dziś, ale odkąd kupiłem nowego kompa z monitorem. Testowałem już 3 monitory i na wszystkich obraz był za jasny (zwłaszcza biały kolor jest dokuczliwy). Ostatni monitor jaki kupiłem to LG W2453V-PF, siedze na nim już trochę czasu i różnica jest tylko taka, ż oczy mnie bardziej bolą niż pieką. Dodam, że jasność mam ustawioną na 0%, kontrast na 30% a i tak jest jeszcze trochę za jasno. Podejrzewam teraz, że to może być wina mojego GTX-a.

 

Wracając do w7 to jak widzicie nie dość, że walczę już długi czas z tą jasnością i wiecznie piekącymi oczyma to jeszcze jak na złość w tym systemie jest jeszcze jaśniej. Nie tylko ja to zauważyłem, lecz mój kumpel też od razu po instalacji zauważył to samo ( a on ma inną karte graficzną i inny monitor).

Czy ktoś z Was zauważył podobny problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze wypowie sie jakis posiadacz plyty z hd3200 oraz windows 7, jak skonfigurowal i jakie kodeki zainstalowal zeby wszystko ladnie smigalo?(filmy 720p i 1080p)

lub ogolne ustawienia (moze wtedy tez ww filmy beda dzialaly) bede mial jakas poszlake co ustawic, bo widocznie cos nie bangla :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zwrócił ktoś z Was przypadkem uwagi na to, że w7 jest dosyć sporo jaśniejszy od Visty, czy chociażby XP? Zaraz po zainstalowaniu właśnie to jako pierwsze rzuciło mi się w oczy. Na początku myślałem, że ta domyślna tapeta niebieska jest taka jasna lecz niestety nawet podczas przeglądania netu biały kolor jest strasznie jarzący po oczach. Mam zainstalowane dwa systemy (Vista x64 i w7 x64), przełączam się często z Visty na W7 i za każdym razem widzę tą różnicę.

Tak na marginesie dodam iż z nadmierną jasnością walczę nie od dziś, ale odkąd kupiłem nowego kompa z monitorem. Testowałem już 3 monitory i na wszystkich obraz był za jasny (zwłaszcza biały kolor jest dokuczliwy). Ostatni monitor jaki kupiłem to LG W2453V-PF, siedze na nim już trochę czasu i różnica jest tylko taka, ż oczy mnie bardziej bolą niż pieką. Dodam, że jasność mam ustawioną na 0%, kontrast na 30% a i tak jest jeszcze trochę za jasno. Podejrzewam teraz, że to może być wina mojego GTX-a.

 

Wracając do w7 to jak widzicie nie dość, że walczę już długi czas z tą jasnością i wiecznie piekącymi oczyma to jeszcze jak na złość w tym systemie jest jeszcze jaśniej. Nie tylko ja to zauważyłem, lecz mój kumpel też od razu po instalacji zauważył to samo ( a on ma inną karte graficzną i inny monitor).

Czy ktoś z Was zauważył podobny problem?

 

Szczerze to problemów doszukiwałbym się w Twoim wzroku bo może masz jakąś nadwrażliwość na jakieś barwy składowe, bo jeszcze nie słyszałem żeby kogoś raziła jasność na 0%.

Zostaje ci tylko j.w. manipulacja ustawieniami w sterownikach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że ta jasność to kwestia karty graficznej. Już kiedyś próbowałem zmienić grafe na gf 6200 i oczy mnie mniej piekły, biały kolor już nie był tak dokuczliwy.

Jednak mnie chodzi o to dlaczego W7 jest jaśniejszy od Visty? Naprawdę nikt z Was tego nie zauważył po przesiadce? Bo mój kumpel od razu mi mówi że wraca do xp bo jak dla niego ten system jest za jasny, a później ja sam sie o tym przekonałem.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zauważyłem, żeby 7 było jaśniejsze od xp (mam xp i 7 na tej samej maszynie i jakoś często jeszcze siedzę na xp). Od Visty na pewno jest, bo jak tylko podziałałem chwilkę w niej, od razu (i nie tylko ja) stwierdziłem, że jest ciemniej.

Siódemka ma na pewno najlepiej dobraną kolorystykę- zero jaskrawości i jakichkolwiek zbędnych, rzucających się w oczy rzeczy. Co ma być widocznie zaakcentowane- widać, ale jednocześnie nie straszy to jak np. niebieski kolor domyślnego theme z xp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę włączyć hibernacji... mam ją włączoną mam plik hiberfil.sys (co dziwne zajmuje tylko 2,99 GB zamiast ~4 GB) i nie mam opcji hibernuj :/

 

Dołączona grafika

 

Robiłem wg tego:

 

Jak włączyć lub wyłączyć hibernacje w Windows 7 | Porady Windows Vista XP Windows 7 Tips and Tricks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest tu jakiś użytkownik, który ma Windowsa 7 i karte 7900gs?

Próbowałem z pięcioma rodzajami sterów i za każdym razem po instalacji wyskakują mi niebieskie paski na całym ekranie.

 

edit:

Nieaktualne, stery Omega pomogły.

 

ja mam taką karte, dziś zaisntalowałem win7 64 Pro i mam ten sam problem, tak jakby sterowniki źle kontrolowały obroty wentylatora i karta sie przegrzewała

nie wiem jak sobie z tym poradzić, na xp na tej samej wersji sterów było ok, choć na anjnowszych sterach nvidii też miałem takie problemy

 

jak rozwiązać to na win7 64? jakie stery instalować?

instalowałem też jakieś omegi i na nich też niebieskie pasy w grach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mucha1414

Witam Posiadam Windowsa 7 Home Premium 64 bit. Jak mam wykasować ten folder !?

 

 

Dołączona grafika

Edytowane przez mucha1414

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Posiadam Windowsa 7 Home Premium 64 bit. Jak mam wykasować ten folder !?

 

Zacznij od odświeżenia pulpitu ;) Jeśli folder nadal będzie to otwórz lokalizację C:\Użytkownicy\Damian\Pulpit oraz C:\Użytkownicy\All Users\Pulpit i sprawdź czy tam nie ma tego folderu. Jeśli będzie to go usuń a jeśli nie to go utwórz w C:\Użytkownicy\Damian\Pulpit i spróbuj go ponownie usunąć z pulpitu. Edytowane przez kamail86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...