Skocz do zawartości
Crosis

Grand Theft Auto: San Andreas

Rekomendowane odpowiedzi

Ja też jakoś tak zacząłem znowu grać i mam 2 problemy:

 

1. Podczas ulewy zacina się dźwięk i nie słychać nic, oprócz radia w samochodzie. Pomaga ponowne uruchomienie gry

2. Próbowałem nurkować, jednak za każdym razem kiedy się zanużę, CJ wypływa na powierzchnię. Nie chce się utrzymać pod wodą, pomimo tego, że naciskam klawisz odpowiedzialny za pływanie. Mogę jedynie pływać na powierzchni.

 

Any ideas ?

Edytowane przez BLANTMEN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2. Próbowałem nurkować, jednak za każdym razem kiedy się zanużę, CJ wypływa na powierzchnię. Nie chce się utrzymać pod wodą, pomimo tego, że naciskam klawisz odpowiedzialny za pływanie. Mogę jedynie pływać na powierzchni.

 

Any ideas ?

Przy sterowaniu domyślnym: Kliknij LPM (zanurkujesz) puść i trzymaj spację i kieruj CJ'em w dół.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Łatwiej będzie załapać jeśli się powie że klawisz odpowiedzialny za sprint odpowiada także za pływanie, zarówno pod jak i na wodzie. Naciskając go wielokrotnie płyniemy szybciej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaaa, to to ja wiem ;) Sęk w tym, że w momencie kiedy CJ zanurkuje, nieważne że kieruję go w dół - i tak wypływa ... Zanurkować da rade jedynie na ok. 2 cm. Przedefiniowałem całe ustawienia klawiatury, odpiąłem pada i dalej to samo. Powiedzcie no mi - jaką macie wersję gry. Może tutaj leży problem ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mogę :) Może mam na sobie za dużo rzeczy które mnie po prostu wynurzają *joke*. To staje się nieco frustrujące .... Harry jaką masz wersje SA ? v 3.0 ?

 

----------------

 

Ok - odpisali mi z rockstar support. Ponoć po rozpoczęciu gry nie można w ogóle nurkować na duże głębokości. Czy mógłby to ktoś sprawdzić ? Niestety nie potrafię znaleźć save 100% do GTA SA v3.0 żeby się przekonać czy jest to prawda czy nie. Dlatego prosiłbym kogoś kto posiada grę ale z numerem niższym, aby rozpoczął nową i spróbował gdzieś zanurkować. Jak się nie uda - ok. Jeśli się uda - trzeba będzie myśleć dalej.

Edytowane przez BLANTMEN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Nie można głęboko nurkować bo mamy małą pojemność płuc, co nie zmienia faktu że przynajmniej kilkanaście sekund powinno się dać wytrzymać zanim energia zejdzie do zera.

 

Mam wersję 2.0 (z UK), nie słyszałem o 3.0.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co ma frame limitter do tego ale spróbuję.

 

-------

 

Że tak powiem - LOL. Zadziałało. Ciekaw jestem dlaczego przy wyłączonym nie można nurkować ...

 

BTW - wersja 3.0 dostępna jest przez Steam :) Pewnie 3.0 daje możliwość gry bez płyty.

Edytowane przez BLANTMEN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

U siebie sie z tym nie spotkałem przy wyłączonym FL, ale miałem multum innych bugów. To wina programistów Rockstara niestety, którym się nie chciało popracować przy porcie z konsoli i większość animacji zostawili przypisanych do konkretnego framerate, tak więc jak ilość FPS skoczy do ponad 100 to przeważnie gierka się kompletnie sypie.

Ja obecnie się poddałem i gram z włączonym FL na stałe, bo nie chce mi się co chwile tego przełączać w razie potrzeby.

 

Nie pamiętam jak było w GTA 1, ale przynajmniej od GTA 2 w każdej części mieliśmy frame limiter. O ile w dniu wydania kazdej części sprzet nie był na tyle mocny by trzeba było z tej opcji korzystać, to obecnie w żadną część nie da się normalnie pograć bez tego. To jest ciekawe że najlepsza seria gier ever (jak dla mnie) posiada takie debilne ograniczenie nakazujące grać z filmową płynnością.

 

Mam nadzieję że przy GTA IV w końcu się postarają (nowy engine daje jakąś małą iskierkę).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej ( ponad 3 lata temu) grałem jeszcze na GF4 Ti 4200 i framelimiter był włączony. Jakoś się tego nie odczuwało. Teraz chyba też przy tym pozostanę. Wieczorem napiszę raz jeszcze do suppporta z Rockstar'a i zobaczymy co oni na to, że przy włączonym framelimiterze działa normalnie a z wyłączonym nie ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Odkąd kupiłem TV LCD kombinowałem jakby tu ustawić natywną rozdziałkę w tej grze, co mogłem zrobić na monitorze CRT, a nie mogłem tutaj, co mnie bardzo dziwiło. Ostatnio zwróciłem uwagę że można wybrać 1280x768, no i jak się okazuje wybranie tej rozdziałki ustawia właśnie natywne 1360x768. Trochę śmieszne, ale dobrze że w końcu działa.

 

A do 25 FPS nawet już się w miarę przyzwyczaiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Małe odkopanie. ;)

 

Zaparkowałem w garażu 2 duże auta (straż pożarną i "pomoc drogową") wysiadłem z auta zapisałem grę i teraz "zonk" garaż jest za mały aby można było teraz wsiąść do auta i nim odjechać czyli realnie nie mam dostępu do garażu. :lol2: Jak usunąć pojazdy tak aby dało się nimi wyjechać lub wjechać czymś innym :lol2: :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po zainstalowaniu najnowszych sterownikow nvidiia gra nie chce sie wlaczyc, nie moge sobie przypomniec jakie mialem poprzednio zeby wrocic do ostatnich dzialajacych.

 

Tak mysle ze to dlatego gra nie chce sie wlaczyc bo chyba nie jest to spowodowane przejsciem na monitor 22' albo przelaczeniem grafy na wejscie dvi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Usuń plik gta_sa.set z folderu GTA San Andreas User Files w Twoich Dokumentach. Będziesz musiał ponownie wszystko ustawić, ale będzie działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mogę :) Może mam na sobie za dużo rzeczy które mnie po prostu wynurzają *joke*. To staje się nieco frustrujące .... Harry jaką masz wersje SA ? v 3.0 ?

 

----------------

 

Ok - odpisali mi z rockstar support. Ponoć po rozpoczęciu gry nie można w ogóle nurkować na duże głębokości. Czy mógłby to ktoś sprawdzić ? Niestety nie potrafię znaleźć save 100% do GTA SA v3.0 żeby się przekonać czy jest to prawda czy nie. Dlatego prosiłbym kogoś kto posiada grę ale z numerem niższym, aby rozpoczął nową i spróbował gdzieś zanurkować. Jak się nie uda - ok. Jeśli się uda - trzeba będzie myśleć dalej.

Wymyśliłeś coś na niemożność nurkowania ? Mam to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Ta gra ciągle potrafi mnie zaskoczyć, co zagram to trafiam na coś nowego.

 

Dziś np. pierwszy raz wpadając na jakiegoś kolesia usłyszałem "my wife goes both ways, not me".

 

A poniżej screen pokazujący, że ci panowie zapewne by tak nie powiedzieli.

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

GTA Snow Andreas

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Czapki z głów dla autorów. Dwa lata robili tego moda, że się komuś chciało to niewiarygodne.

 

Mod ma sporo bugów, głównie często znikające tekstury, i jeszcze częściej znikające auta, ale poza tym wymiata.

Niestety nie da się tez ustawić wyższej rozdziałki niż 1680x1050. Dziwne bo bez moda jak najbardziej mogę dać 1920x1080.

 

Praktycznie wszystkie pojazdy są zmienione, handling zmodyfikowany. Domyślnie mamy tylko zimowe tekstury i letnią pogodę (w tym heat glaze, co wygląda marnie), ale hotkey-em aktywujemy cztery zimowe tryby. Mi najbardziej odpowiada ten lekki śnieżek.

 

To jest praktycznie ostatnia rzecz której mi brakowało w GTA - zimy. Fajnie jakby kiedyś któraś część była oryginalnie w zimowym klimacie, niestety na pewno nie będzie to następca San Andreas (jesli wogóle ten koncept będzie jeszcze użyty), bo w tych rejonach chyba zima nie bywa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba wystarczy sam plik american.gxt. Wrzuć go do folderu GTA San Andreas/text i powinno działać.

american.gxt

Ale ostrzegam, spolszczenie, mimo że oficjalne to jest w nim sporo błędów. Po prostu panowie z Cenegi nie czają gangsta klimatów [;

Na przykład TU się nie popisali. "Kto ma więcej pasków, niż ktokolwiek inny? Kto ma wszystkie paski?" :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba wystarczy sam plik american.gxt. Wrzuć go do folderu GTA San Andreas/text i powinno działać.

american.gxt

Ale ostrzegam, spolszczenie, mimo że oficjalne to jest w nim sporo błędów. Po prostu panowie z Cenegi nie czają gangsta klimatów [;

Na przykład TU się nie popisali. "Kto ma więcej pasków, niż ktokolwiek inny? Kto ma wszystkie paski?" :lol:

 

 

dzięki serdeczne za plik!!! działa niestety bez polskich znaków... może ktoś ma jakiś pomysł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może spolszczenie zmienia też inne pliki, na przykład fonts.dat. Spróbuj skopiować do folderu GTA San Andreas\data

fonts.dat

Edit: dla pewności wrzuć jeszcze plik fonts.txd do katalogu GTA San Andreas\models

fonts.txd

Edytowane przez Niko442

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można zainstalować oficjalne cenegowe spolszczenie (to z instalatorem). Trzeba tylko na czas instalacji zmienić nazwę steamowego pliku wykonywalnego gry - z gta-sa.exe na gta_sa.exe . Po zainstalowaniu spolszczenia trzeba oczywiście przywrócić oryginalną nazwę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...