Skocz do zawartości
dem

Athlon X2 - Wszystko O Dwurdzeniówkach Amd

Rekomendowane odpowiedzi

Ja ze swoim Toledo (od ziomka z Lubina) nie moglem juz wytrzymac i poszedlem do kuzyna, ktrory ma plytke Asrock Dual-sata2 (ja bede bral nastepce 939Dual-VSTA) by sprawdzic czy aby napewno idzie na 2,7 GHz na stock Vcore.

 

No i idzie na loozaku. Generalnie dlugo go nie smazylem bo kuzyn ma Arctic Freezer (ale tego pierwszego non pro), a jako pasty by AS5 nie marnowac uzylem bialego silikonowgo smarowidelka babuni :D

 

Temp troche dziwne mialem bo generalnie roznica miedzy rdzeniamy byla nawet 14 stopni. Nie wiem czy to wina pasty czy jak. Screeny i dokladne testy porobie juz na swoim nowym sprzecie jak poskladam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moge :-P

2279600[/snapback]

imo troche wysokie temp ;) zadbaj o jakieś lepsze chłodziwo i moze jeszcze pare mhz podgonisz
Temp core1 sięgneła TCaseMAx. IMHO zaczynasz mocno ryzykować .....

 

Temp troche dziwne mialem bo generalnie roznica miedzy rdzeniamy byla nawet 14 stopni. Nie wiem czy to wina pasty czy jak. Screeny i dokladne testy porobie juz na swoim nowym sprzecie jak poskladam.

Było już tym w tym wątku, poszukaj. Były podawane linki do innych forów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie bardzo zastanawia temperaturaTCaseMax. Czy zna ktoś wiarygodne źródła, najlepiej strona AMD, które jasno precyzują, czy jest to temperatura rdzenia, temperatura procesora, czy jeszcze czegoś innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie nad sciaganiem procka z USA, mam taka mozliwosc. Pytam o rade co mam wziac:

1. http://www.newegg.com/Product/Product.asp?...N82E16819103546

czy moze

2. http://www.newegg.com/Product/Product.asp?...N82E16819103626

a moze opteron??

 

Myslalem zeby kupic Manchestera jakiegos ale nie za fajnie sie kreca. A jako ze mam mozliwosc sciagniecia Toledo to nie wiem czy tego nie zrobic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

imo troche wysokie temp ;) zadbaj o jakieś lepsze chłodziwo i moze jeszcze pare mhz podgonisz

nie mam skąd

WC już mi wyszło bokiem i na pewno do tego nie wróce

obecnie czekam na kompresor i evap od RaVeNa (już chyba miesiac :mur: ) ale zanim coś z tego złoże to też potrwa, a w Lublinie nie ma DI tylko LN2, a na LN2 to CB nie da mu nawet wstać...

 

BTW: już od 30 min leci 2800MHz, tylko straszny hałas z wentylatora ...

 

 

Zastanawiam sie nad sciaganiem procka z USA, mam taka mozliwosc. Pytam o rade co mam wziac:

1. http://www.newegg.com/Product/Product.asp?...N82E16819103546

czy moze

2. http://www.newegg.com/Product/Product.asp?...N82E16819103626

a moze opteron??

 

Myslalem zeby kupic Manchestera jakiegos ale nie za fajnie sie kreca. A jako ze mam mozliwosc sciagniecia Toledo to nie wiem czy tego nie zrobic.

masz linki do US na poprzedniej stronie Edytowane przez majkel84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BTW: już od 30 min leci 2800MHz, tylko straszny hałas z wentylatora ...

masz linki do US na poprzedniej stronie

ładnie idzie, jakie napięcie? dalej default ? jaką masz temperature?

 

dostanę nową zasiłkę w tym tygodniu to pomęcze swoje TOLEDO bardziej :lol2: :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Coldbuga to

Gonna make a data base so I need people on phase to post in this format. Oc's and cpu type are not needed so please just post in this fashion >>>>> Highlighting the 3rd and 4th and what temps you run at.

ONLY 90NM cpu's please. Also cpu temps not evap temps. Please dont post 0 degree core temps most cold bugged cpu's can do that easily. Also as steven pointed out these are benchable cpu's at these temps that we want posted not screenshot cpu's. *EDIT* I started adding cpu's that did bug for comparison purposes.

 

 

BC code

 

s7e9h3n CABCE - none

fatty CABCE -20 idle

 

BF code

 

BG code

 

K404 CABGE no coldbug down to -30 idle

PoL CABGE -27º

Kesnel CABGE -34c

thorlite CABGE -25 >bugged

eldonko CABGE no cold bug to -32C <-cant function under dice

eldonko CABGE no cold bug to -32C <-cant function under dice

 

BH code

 

El Snorro CABHE -25 cpu temp, no bug so far

Chew* LDBHE -56

Chew* LDBHE -10

Desertshooter LDBHE -32

Absolute 0 CDBHE -20

s7e9h3n AABHE - none

s7e9h3n ADBHE - none

s7e9h3n ADBHE - none

 

BI code

 

PoL CBBID -41º

fatty CBBID -20

 

BL code

 

s7e9h3n CBBLE - none

s7e9h3n CBBLE - -90c

s7e9h3n LBBLE - couldn't test that low at the time, but ~-27C was fine

kiwi LBBLE -40C

 

BN code

 

ThorLite CABNE idle -28C, load -4C, bugged at idle temps and htt >305

Ozan Baseski CABNE - (-28°C)idle

chefnr1 CABNE -69 idle measured on side of IHS

tarrcm CABNE ice -50C idle/-24C load = BUG

DUMO CABNE -68

Ben805 CABNE -25

Kesnel CABNE -29c

 

BW code

 

DesertShooter CCBWE -30 CPU Temp

del_fuego CCBWE Works down to -26

PoL CCBWE -26º

stone_cold_Jimi CCBWE bugs below -26C and above 255 HTT.

Eldonko CCBWE no cold bug to -32C. Dice testing next week.

Ben805 CCBWE -25

Thorlite CCBWE -28

s7e9h3n ACBWE -35C

kiwi LBBWE, idle -35C, load -20C, bugged at idle temps

mr lobber CBBWE 0530TPMW, idle -45C, load -30C (coldbugs at -50)

thorlite CCBWE 0522 TPMW idles fine in windows at -27

the stilt CCBWE -35 (can't try colder?)

misteroadster CCBWE -Cold bug @ 355HT -5° cpu.

 

BY code

 

kiwi CABYE idle -27C, load -5C, bugged at idle temps and htt >325

boblemagnifique CABYE -55 max htt 270 though....

boblemagnifique CABYE -30°

tarrcm CABYE phase -30C idle/-6C load = no bug ice not tested yet

Desertshooter CABYE -25

C-Buzz CABYE -40

Kesnel CABYE -30c

thorlite CABYE -25 > bugged

 

B2 code

 

rekin CAB2E Bugged

Dogimann KAB2E Bugged

Kesnel CAB2E bugged around -10c

the stilt CAB2E Coldbugged even at -10c

funkflix CAB2E coldbugged at +14°C

K404 CAB2E Bugged at -25 idle and still bugged at -5 loaded

 

CJ code

 

Dogimann CACJE Bugged

Dynasty CACJE -10 C in bios temp > bugged

moj ccbwe nie ma coldbuga do -37c na parowniku i -45c w CoreTemp :) przy HTT ~340

 

teoretycznie procek z tąd - LCBIE powinien robic tak

 

BI code

PoL CBBID -41º

fatty CBBID -20

 

ale że są tylko dwa wpisy to nic wiarygodnego :(

Edytowane przez Jimmy007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

...

BTW: już od 30 min leci 2800MHz, tylko straszny hałas z wentylatora ...

niestety 2800 nie przechodzi. Pomimo schłodzenia do 50* w stressie po godzinie sie wywala :mur:

musze odkurzyć FSP550 i dać mu po garach, ale to najwcześniej za tydzień, bo czeka mnie ciężka praca zarobkowa :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamietacie moze jeszcze moje perypetnie z X2? piszczenie, sporadyczne resetowanie sie, etc :wink:

 

W czwartek dostal go kumpel u ktorego w sklepie go kupiłem, tego samego dnia wyslal go do serwisu i z tego co mi powiedzial, (a sam zrozumial) serwis bardzo sie nie zdziwil gdy uslyszal objawy mojego X2.

 

Powiem wiecej podobno byla taka seria/ partia ktora tak miala. Cpu pojechal z serwisu (nie wiem czy go tam sprawdzali czy po uslyszeniu objawow odrazu wyslali) do AMD Polska.

 

Teraz AMD Polska ma 14 dni na "odpowiedz" :cry: a mialo byc tak pieknie :cry:

Edytowane przez Buu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamietacie moze jeszcze moje perypetnie z X2? piszczenie, sporadyczne resetowanie sie, etc :wink:

 

W czwartek dostal go kumpel u ktorego w sklepie go kupiłem, tego samego dnia wyslal go do serwisu i z tego co mi powiedzial, (a sam zrozumial) serwis bardzo sie nie zdziwil gdy uslyszal objawy mojego X2.

 

Powiem wiecej podobno byla taka seria/ partia ktora tak miala. Cpu pojechal z serwisu (nie wiem czy go tam sprawdzali czy po uslyszeniu objawow odrazu wyslali) do AMD Polska.

Czy dzieje się tak na nominalnych ustawieniach procka czy tylko przy OC?

Wątpie żeby to był problem procesora, przecież wszystkie są wykonane idntycznie. Raczej model płyty głownej zle współpracuje (przez kiepskiej jakości niestabilne zasilanie procesora) lub zasilacz niewyrabia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzialo sie tak obojetnie czy OC czy stock czy 5x200 i 1,1V.

 

Zasilacz wyrabia (wyrabiał bo proca juz nie mam) spokojnie nawet obroty nie wzrosly ;), co do plyty tez wykluczone bo mobo dostawala bardziej wkosc przy venicie 1,6V niz przy X2 przy 1.1V.

 

btw:

Jezeli serwis mial takie przypadki i sie nie zdziwil, baaa sam mowil ze byla taka seria\partia to chyba cos w tym jest, bo przeciez nie wszyscy oddajacy mieli taki sam zasilacz i takie same mobo jak ja.

 

EDIT: plyta nie nalezala do najtanszych z agp ;)

Edytowane przez Buu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzialo sie tak obojetnie czy OC czy stock czy 5x200 i 1,1V.

 

Zasilacz wyrabia (wyrabiał bo proca juz nie mam) spokojnie nawet obroty nie wzrosly ;), co do plyty tez wykluczone bo mobo dostawala bardziej wkosc przy venicie 1,6V niz przy X2 przy 1.1V.

 

btw:

Jezeli serwis mial takie przypadki i sie nie zdziwil, baaa sam mowil ze byla taka seria\partia to chyba cos w tym jest, bo przeciez nie wszyscy oddajacy mieli taki sam zasilacz i takie same mobo jak ja.

 

EDIT: plyta nie nalezala do najtanszych z agp ;)

Mobo może być drogie i również nieudane konstrukcyjnie (miałem kilka przypadków z ASUSAMI i sewgo czasu do najtanszych nie nalezały)

 

Możliwe, przyczyna zawieszen mogą być pamięci ram.

U mnie np wystąpowało cos takiego. Mam pamięci (DDR 500 Cl2.5-4-4-7 napięcie od 2,65-2,95) (oficjalnie podane przez producenta) ale.....

gdy miałem AMD 64 3000+ Venice kontroler ver. E3 pamięci chodziły stabilnie przy CL2.5-3-3-6 i napięciu 2,65V

gdy kupiłem procesor AMD 64 3700+ San Diego kontroler ver. E4 komputer nawet nie uruchomił sie na CL2,5-3-3-6, Dopiero zmiana na oficjalne Cl2.5-4-4-7 i napięcie 2,75V pozwoliło uruchomic komputer. Wiec znaczenie ma również kontroler pamięci w procesorze (widac ze jedne lepiej współpracuja z pamięciami a drugie gorzej, możliwe ze gdybyś zwiekszył timingi i napięcie na pamięciach nie było by zawieszeń).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mobo może być drogie i również nieudane konstrukcyjnie (miałem kilka przypadków z ASUSAMI i sewgo czasu do najtanszych nie nalezały)

 

Możliwe, przyczyna zawieszen mogą być pamięci ram.

U mnie np wystąpowało cos takiego. Mam pamięci (DDR 500 Cl2.5-4-4-7 napięcie od 2,65-2,95) (oficjalnie podane przez producenta) ale.....

gdy miałem AMD 64 3000+ Venice kontroler ver. E3 pamięci chodziły stabilnie przy CL2.5-3-3-6 i napięciu 2,65V

gdy kupiłem procesor AMD 64 3700+ San Diego kontroler ver. E4 komputer nawet nie uruchomił sie na CL2,5-3-3-6, Dopiero zmiana na oficjalne Cl2.5-4-4-7 i napięcie 2,75V pozwoliło uruchomic komputer. Wiec znaczenie ma również kontroler pamięci w procesorze (widac ze jedne lepiej współpracuja z pamięciami a drugie gorzej, możliwe ze gdybyś zwiekszył timingi i napięcie na pamięciach nie było by zawieszeń).

Z "drogoscia" nie o to mi chodzilo, ale never mind ;)

 

Problem wlasnie lezal (moim zdaniem ;) ) w kontrolerze pamieci w X2 a nie pamieciach, bo gdy musial cos zrobic z pamieciami (pisalem juz o tym) to dopiero wtedy piszczal, nie podczas pelnego stresu (obciazenie 100% obu rdzeni ale male uzycie pamieci) tylko jak musial cos "przerzucic" w pamieci.

 

Sprawdzalem na innych pamieciach, na kosciach o innej pojemnosci (1x1024, 2X1024,1X512, 2x512, 4x512, 1024+512, etc) na roznych taimingach i na roznych napieciach.

btw: dla zasady zawsze mam "domyslnie" zwiekszone napiecie na pamieciach.

 

Zreszta jak juz wczesniej pisalem, serwis mial juz takie przypadki z X2 i zawsze odsylal do AMD a AMD odsylalo nowe cpu, wiec nie jest to moje widzimisie tylko cos jest z ta seria/partia.

Edytowane przez Buu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ebay.co.uk

za £108, nowe najtaniej idzie dostac za 105 takze cena nie zla. Teraz musze Opteronka popchnac. Jeszcze go nie dostalem dostane kolo czwartku piatku. Jak znajde czas powalcze tylko martwie sie o Arctica ze za slaby bedzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja w niedziele zamowilem u goscia z Allegro (janiza) procka i dzis rano juz go dostalem.

Seria : LCBIE 0621WPMW

 

Narazie ustawilem 2700Mhz i dziala bez zajakniecia na defie, ale widze ze chipset siega 50 stopni wiec musze przystopowac, poki nie zloze pierwszego w zyciu WC ;) Wiec tak za tydzien bede go pewnie katowal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja w niedziele zamowilem u goscia z Allegro (janiza) procka i dzis rano juz go dostalem.

Seria : LCBIE 0621WPMW

 

Narazie ustawilem 2700Mhz i dziala bez zajakniecia na defie, ale widze ze chipset siega 50 stopni wiec musze przystopowac, poki nie zloze pierwszego w zyciu WC ;) Wiec tak za tydzien bede go pewnie katowal.

 

no sa jeszcze jakies cykory co chca miec X2 Toledo (chociaz teraz o jakiekolwiek jest trudno), a boja sie brac od kolesia z Lubina? Dzialacie na swoja niekorzysc

 

 

BTW grykom a teraz jakie masz chlodzonko?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Starego Freezera 64 (wersja non-pro). Jego miedziany spod byl bardzo, jakby to powiedziec, zniszczony, ale jako ze i tak bedzie tam blok wiec nie tracilem czasu na polerowanie. Poza tym, pierwszy raz nakladalem Coollaboratory Liquid Pro, wiec pewnie i tak cos nie tak nalozylem (zreszta niezle sie z tym meczylem :P)

 

Przy 2700Mhz w stresie, temperatura proca to 54 stopnie, natomiast chipsetu 52. Nie wiem zupelnie czy 52 to nie za duzo, bo o proca sie nie martwie - bedzie WC, ale na chipset nie planowalem umieszczac bloku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według jakiego programu?

Dołączona grafika

 

Oczywiscie, wiem ze to 10 minut stresu i pewnie o niczym nie swiadczy. Ale tak jak mowilem, wole nie katowac go wiecej, tylko poczekam cierpliwie na WC. Ale widzac co inni z niego wyciagaja, to jest to raczej stabilna praca na tych ustawieniach.

Edytowane przez grykom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...temperatura proca to 54 stopnie, natomiast chipsetu 52. Nie wiem zupelnie czy 52 to nie za duzo...

nForce4 może pracować w bardzo wysokich temperaturach sięgających 80st

Było o tym wielokrotnie w różnych wątkach o płytach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...