Skocz do zawartości
dem

Athlon X2 - Wszystko O Dwurdzeniówkach Amd

Rekomendowane odpowiedzi

Dołączona grafika

 

 

 

SP2004 13 godzin full stable

Gratulacje - 13 godzin wygląda ze jest rock stable. Zapuść jeszcze S&M. Masz ładne temperatury.

1. Czy chłodzisz dodatkowo okolice PWMIC?

2. I jakie masz chłodzenie chipsetu?

3. No i nie widzę ustawienia zakładki pamięci?

4. Jaki Bios?

Edytowane przez atomel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, to i ja przyłączyłem do szczęśliwych posiadaczy X2. :) Jest to 3800 na płycie DFI Ultra-D. Ponieważ dawno nic nie kręciłem, a z DFI nie miałem do czynienia jak dotąd, czy ktoś z Was mógłbym mi krótko powiedzieć jak kręcić X2? Mnożnik, a może FSB?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnożnik to on ma odblokowany, ale w dół, więc raczej tak nie podkręcisz :wink: Zresztą wszystkie A64 i X2 tak mają, prócz FX-ów oczywiście. Pozostaje Ci więc magistrala B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, to i ja przyłączyłem do szczęśliwych posiadaczy X2. :) Jest to 3800 na płycie DFI Ultra-D. Ponieważ dawno nic nie kręciłem, a z DFI nie miałem do czynienia jak dotąd, czy ktoś z Was mógłbym mi krótko powiedzieć jak kręcić X2? Mnożnik, a może FSB?

Technika kręcenia X2 nie różni się od zwykłego Venice tyle, że trzeba ostrożniej dodawać napięcia i kontrolować temperatury. Jak to robić o tym wskazówki tutaj:

http://forum.purepc.pl/A64-Maly-Poradnik-t108869.html

oraz na pierwszej stronie topicu o DFI:

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=104130

Edytowane przez atomel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Winchester jest poza klasyfikacja ;) Regula jako tako przystaje do prockow 0,09um z SS (czyli za wyjatkiem Winchestera).

heh dzieki za info :)

 

ale powiedz mi jeszcze czy coś to znaczy ogolnie dla mojego winczestera (ze go moge podgżać do 65C?? )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pewnie także do Was dołącze w tym tygodniu. Będe jednak chyba jedynym z X2 i AGP. Trochę się może niepotrzebnie martwię na zapas ale niektórzy (niedoinformowani sprzedwacy) nie radzą takiej konfiguracji, tylko zmianę na PCI-E. Ja jadnak niedawno kupiłem dobrzę kręcącego się X800XT PE i szkoda mi go teraz zmieniać. Pobuszowałem trochę po zagranicznych forach i znalazłem podobnym desperatów, którym płyta MSI Neo2 Platiunium S939 AGP śmiga bezproblemowo z prockami X2 3800 i kartami AGP (po wgraniu ostatniego BIOSU).

Dlatego odliczam już dni by zostać dwujajecznym*

 

* ze mną wszystko w porządku.

Edytowane przez petrumi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh dzieki za info :)

 

ale powiedz mi jeszcze czy coś to znaczy ogolnie dla mojego winczestera (ze go moge podgżać do 65C?? )

Teoretycznie nie powinien umrzeć do 64.9*C, ale ja bym nie próbował więcej niż powiedzmy 55*C. Różne programy mogą pokazywać inne temperatury z błędami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Atomel, postaram się odpowiedzieć na Twoje pytania najlepiej jak potrafie.

1. Nie wiem co to jest PWMIC, ale zamieszczam foty swojej budy i jak mniemam sam się przekonasz czy mam to chłodzone:

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

2. Chłodzenie na chipset zmieniałem z 2 tygodnie temu, wiem że jest miedziane i bodajże Revolteca, ale głowy nie dam.

3. Pamięci są tak samo ustawione jak na sercanie SPi 32m(265MHz 3-3-3-7-1T), było wcześnie rano, nie zwróciłem uwagi jakiego screana robie, tak się podjarałem zaliczonym SP2004.

4. Bios modowany, cały czas ten sam: Bigtoe 623-2 tweaked.

 

A teraz kolejne nowinki z podkręcania, Spi 32m na 2.7HGz, napięcie jest już naprawdę wywindowane, robi się niebezpiecznie podczas testu SPi temperatura dochodziła nawet do 46stopni, co to bedzie w SP2004, hehe:

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PWMIC to temperatura mierzona przy jednym z tych radiatorów koło pochylonego wentyla (taki mały żółty element to czujnik). Ten wentyl i Revoltec odpowiadają za niskie temperatury jakie masz. Wogóle buda jest ładnie wentylowana.

Twego biosu nie próbowałem ja jadę na najnowszym beta bodajże 704_1.

Tutaj moje osiągnięcie:

http://atomel.augustow.org//Athlon%2064%20X2%20_2706_3g.JPG

test idzie już dłużej, zrobię screena jeszcze przy 3 godzinach. Wygląda na stabilny. Wygląda na to że Ninja dobrze sobie radzi. temperatury to 46-48*C czasami migało 49*C. Jeszcze spróbuję dodać trochę :lol:

Edytowane przez atomel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli SPi-32m masz zaliczone na dwóch jajkach, to naprwde ładnego masz proca, żeby mój tak robił SP2004 na 1.52v. Na noc zapuszczę prime 2004 zobaczymy jakie bede temperatury, podejżewam że 50 stopni u mnie pęknie, no ale nic dziwnego - 1.584v, hehe

Pozdro

Edytowane przez Worms14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na moim X2 3800 i na Pentagramie 92cu :( osiągam ok 2520 Sp2004 stabilne, przy rozsądnym napięciu tj ok 1,4-1,425 (nie pamiętam). Przy 2550 się wyawalał i żadne napięcie nie pomagało, po prostu było za gorąco pod czapeczką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Na tym chyba zakończę testy X2 3800+ , napięcie się robi zdecydowanie za wysokie i temperatury są już niezbyt ciekawe.

Sp2004 2.7GHz full stable:

Dołączona grafika

 

 

SPi było wcześniej robione, na tych samych ustawieniach, wiec już fotki nie będę zamieszczał.

Pozdrawiam wszystkich i życzę niesamowitych osiągów w podkręcaniu X2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja pewnie kupie boxa i zmienie po jakimś czasie chłodzenie. Wypadłem trochę z obiegu jeśli chodzi o wentyle AC a swojego Zalmana AlCu nie mogę przełożyć bo musiałem zmodyfikować mocowanie (mobo Epoxa).

 

Jaki wydajny i cichy wentyl obecnie rządzi na rynku ?

Edytowane przez petrumi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Worms14

Masz spox procka... 46* nie jest wcale zle...Ja mam takie temp przy 2600@1.58. Niebezpiecznie mialbys gdybys mial to 2700@1.6 i temp powyzej 50, sporo powyzej....

 

Chlodzenie masz ladne, nie powiem :) Pewnie dlatego procek ladnie smiga... Narazie wszyscy chlodzimy X2 powietrzem...dlatego ciezko powiedziec jak sie bedize zachowywac na wodzie lub czyms innym.

W sumie szkoda byloby procka do HARD OC przy DI :)

 

petrumi

Ninja jest the best, ale bezkompromisowo droga - 200 bez wiatraka... NAtomiast potrafi wyciagnac cale cieplo z procka. No.2 to BigTyphoon za okolo 150 zl. Tanie rozwiazanie to freeszer A64 PRO zdaje sie teraz jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja cos powiem niedlugo o wodzie z x2, bo sasiad juz konczy skąłdanie swojego wc i ma juz widziałem jego procka 4400+. woda to x2p i BIE3 z noiseblockerami sx1. Ciekawe jak sie zachowa, szkoda tylko ze mobo to kichowaty gigabyte :|

 

swoja droga to mysklałem ze te x2 to sie mocniej beda grzały :]

Edytowane przez kszonek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekamy z niecierpliwością, podaj numery proca.

ADA3800DAA5BV

CDBHE 0537SPBW

1326449I50046

 

siostrzane proce - z tego samego wafla mamy :) moj pare sztuk wczesniejszy.

 

edit: 1T? masz 2x1024 czy 4x512? jak wyglada sprawa 1T z tym kontrolerem przy 2gb ramu?

Edytowane przez roman_p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pierwsze bardzo wstepne wyniki:

 

- system zrozumial procka bez problemu, tylko restart i 2 jaja widoczne wszedzie.

- moj egzemplarz wydaje sie gorszy od proca worms'a w tym momencie. jest 'bardzo wstepnie stabilny' na 2.6GHz@1.504v(cpu-z). roznica jednak polega na tym ze mam obsadzone 4 sloty pamieci i jade synchronicznie @260MHz przy timingach 2.5-3-3-7. moze obnize troche pamieci i zobacze co potrafi.

- temperatury mam nawet ladne - max zobaczylem 45*C - chlodzenie zalmanem 9500

- jutro, po calej nocy jakies konkretniejsze osiagi, sadze jednak ze nie dojde do 2700, nie chce tez podbijac tak bardzo napiecia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jednak 1.502v okazal sie niestabilny. troche go wygrzalem w nocy, przez 7 godzin chodzil na 1.55v - stabilnie, potem obnizylem do 1.52v i wstepnie 3 godziny prime'a wciagnal nosem. moze uda mi sie zejsc do poczatkowego 1.502v

 

Dołączona grafika

 

temperaturki juz troche nieladne ale ja mam tylko 5 wichur w budzie ;) w okolice pwmic cos musze dolozyc. przy 1.55v tez widac bylo juz wyraznie ze sie grzeje bardziej, z 45-47* skoczyl na 47-49*, sprobuje moze dociagnac do 2700 ale obawiam sie ze bedzie juz za cieplo i napiecie troche niebezpieczne.

 

@Worms14 jedna rzecz mnie zastanawia, powiedz mi w jaki sposob masz 270MHz na pamieciach przy mnozniku x8 i wysokim fsb, co ci daje 2700MHz na procesor, a dzielniku synchronicznym 1/1?

Edytowane przez roman_p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Worms14 jedna rzecz mnie zastanawia, powiedz mi w jaki sposob masz 270MHz na pamieciach przy mnozniku x8 i wysokim fsb, co ci daje 2700MHz na procesor, a dzielniku synchronicznym 1/1?

Moze dlatego ze Worms ma div166 :D?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sluchajta chlopy :) mam zamiar kupic Athlon X2 3800 badz 4400 ale teraz mam dylemat po przeczytaniu tej informacji ,czy kupic teraz procka czy czekac :oto tresc artykulu"

 

Zgodnie z dokumentem, który wyciekł ostatnio do Internetu (podejrzewam, że nie powinien), firma AMD zamierza wprowadzić znaczne obniżki na najszybsze i zarazem najdroższe procesory. Dwurdzeniowy Athlon 64 X2 4800+ doczeka się 20-procentowego spadku ceny. Pełną listę znajdziecie w dalszej części aktualności.

Ponadto dowiadujemy się, że firma planuje wprowadzić do sprzedaży procesory Athlon 64 FX-60 i 64 X2 5000+ w cenie odpowiedno 1031 i 902 dolarów za sztukę. Ich premiera odbędzie się w pierwszym kwartale przyszłego roku. Prawdopodobnie oba modele to dwurdzeniowe CPU taktowane z częstotliwością 2,6 GHz i wyposażone odpowiednio w 2048 i 1024 KB pamięci podręcznej drugiego poziomu.

Athlon 64 X2 4800+: -20%

Athlon 64 X2 4600+: -13%

Athlon 64 X2 4400+: -08%

Athlon 64 X2 4200+: -11%

Athlon 64 X2 3800+: -13%

Athlon 64 4000+: -12%

Athlon 64 3800+: -03%

Athlon 64 3500+: -08%

Zbiorowa obniżka będzie miała miejsce w czasie pierwszej kwarty przyszłego roku.

 

Czekac czy nieczekac oto jest pytanie , mam tez dylemat z pyta glowna czy brac DFI LanParty UT NF4 SLI-DR Expert czy czekac na nowsza wersje plyty z chipsetem ATI Radeon Xpress CrossFire. Z tego co widze to przyzwoite kreciolki z tym prockiem uzyskujecie . A tak na boku mam kolejne pytanie , czy w wydajnosci jest duza roznica miedzy wersja z "1MB cache L2 (po 512kb na każdy rdzeń)" a wersja 2MB cache L2 (po 1024kb na każdy rdzeń)"? Dzieki za wszelkie odpowiedzi . BArdzo fajno ze juz od pewnego czasu jest ten watek w kktorym katujecie swoje elektroniczne pociechy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...