Skocz do zawartości
dem

Athlon X2 - Wszystko O Dwurdzeniówkach Amd

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem czekać na 3800 ale był by dopiero na środę więć wziołem dziś X2 4200. Narazie chodzi na 2700, 9 x 300, 1,47v temp. w przedziale 32 - 43 st. oczywiście chłodzony wodą. Jutro więcej testów jak się okaże stabilny i podam dane proca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie i (panie) :) . mam zamiar kupic wlasnie AMD 3800 X2 i jesli sie da to go podkrecic. Mam pytanie jaki jest obecnie najwydajnieszy wentyl/radiator na takie monstrum.,myslalem nad takimi wentylami co o nich sadzicie .

Thermalright XP-90 Copper

Thermaltake Combo Cool Tower 112 - Heatpipe

Podpowiadano mi zebym pomyslal moze tez nad big typhoonem i ninja .

JAkie sa wasze doswiadczenia?:)

Dziekuje z gory za info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie i (panie) :) . mam zamiar kupic wlasnie AMD 3800 X2 i jesli sie da to go podkrecic. Mam pytanie jaki jest obecnie najwydajnieszy wentyl/radiator na takie monstrum.,myslalem nad takimi wentylami co o nich sadzicie .

1724232[/snapback]

Kup AC Freezera 64 i plus do tego jakąś dobrą paste np. OZC 5+ lub Arctic Silvera 5

Wykręconego proca do 2,5GHZ ten radiatorek powinien Cię zadowalać.

A jak nie -hmm to jak Cię stać na X2 to i na dobre WC także.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Aragorn

nie mowzze te *C maszw srtesie z dual SP2004 .... Jesli tak, to zajefajnie :)

 

@_python_

Dziekujemy za krotki acz rzeczowy wyklad z marketingu i podobnych (przypomina mi to pewne zasady, dlaczego nalezy placic wiecej i oczekwac mniej....)

 

@PolyCount

Freezer na Venice moze jest ok, ale na X2 to za malo... BT to minimum...Ninja jesli cie stac. Cos posredniego ?? Akasa... ale glosno bedzie...

 

EDIT

Akasa EVO33 zdaje sie... ma 80mm wiatrak i zajefajny heatpipe o duuuuuzej srednicy :) jakby mu zmienic wiatraczek na wiekszy i cichszy, to moze...ale wiekszy chyba nie wejdzie :(

Edytowane przez Zulusman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Aragorn

nie mowzze te *C maszw srtesie z dual SP2004 .... Jesli tak, to zajefajnie :)

 

@_python_

Dziekujemy za krotki acz rzeczowy wyklad z marketingu i podobnych (przypomina mi to pewne zasady, dlaczego nalezy placic wiecej i oczekwac mniej....)

 

@PolyCount

Freezer na Venice moze jest ok, ale na X2 to za malo... BT to minimum...Ninja jesli cie stac. Cos posredniego ?? Akasa... ale glosno bedzie...

 

EDIT

Akasa EVO33 zdaje sie... ma 80mm wiatrak i zajefajny heatpipe o duuuuuzej srednicy :) jakby mu zmienic wiatraczek na wiekszy i cichszy, to moze...ale wiekszy chyba nie wejdzie :(

1724664[/snapback]

@Zulusman

 

Mój kolega ma X2 3800+ z tym freezerkem+ pastą AS5 skręconego na 2,5GHZ i w teście SP2004 po 3H widziałem na maxa 45-47 stopni.

Więc ten freezer jest dobry w kategori <<cena,wydajność>>

Ale jak ktoś chce więcej wyciskać z tych procy to tylka na WC lub FC ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Slabiutko, bo takie tempy to i ja mam na pentagramie bez heatpipow :P

a nawet takie mam przy 2.6 GHz :P

Mysle ze na ninjy mozna by z x2 wycisnac 2,75 a kto wie czy nie wiecej....

Jesli chodzi o FC...to mam nadzieje niedlugo sprawdzic.... ;)

Raven - pozdrwiam Cie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak nie -hmm to jak Cię stać na X2 to i na dobre WC także.

1724589[/snapback]

źe tak między zakąskę się wtrynię, co znaczy dobre WC?

Proszę o przykłady, ponieważ szukam właśnie coś dobrego (bardzo dobrego)

w granicach 1.5k zł. Na procesor i grafę.

Proszę o linka do czegoś takiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

źe tak między zakąskę się wtrynię, co znaczy dobre WC?

Proszę o przykłady, ponieważ szukam właśnie coś dobrego (bardzo dobrego)

w granicach 1.5k zł. Na procesor i grafę.

Proszę o linka do czegoś takiego.

1725253[/snapback]

Polecam bloczek PowerX2

Ryba na Tweaku handluje WC to się do niego odezwij

Zaprasz do czytania

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=156982&st=0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zulusman

 

Mój kolega ma X2 3800+ z tym freezerkem+ pastą AS5 skręconego na 2,5GHZ i w teście SP2004 po 3H widziałem na maxa 45-47 stopni.

Więc ten freezer jest dobry w kategori <<cena,wydajność>>

Ale jak ktoś chce więcej wyciskać z tych procy to tylka na WC lub FC ;]

1725058[/snapback]

Maiało być pięknie ale jak się wygrzeje i pochodzi dual Sp2004 godzinkę to się robi do 50st. Może za dużo pasty i musze wode uzupełnić bo trochę odparowało :D

Proc wstaje na 2850 ale temperaturka rośnie i jedno jajo sypie błędami. Na 3000mhz się wysypuje przy załadowaniu systemu, może wyższe napięcie i FC by pomogło.

Zjechałem na 2600mhz i 1,42v (real 1,39v) bo się przynajmniej tak nie grzeje, a więcej mi nie potrzeba. I obecnie mam zasilacz chiefteca 420 i marnie napięcia 12v trzyma z tym prockiem (11,6v się robi)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie. Od dziś jestem w posiadaniu X2 3800, mam kilka pytań:

1. windy jak sądzę na nowo nie trzeba instalować?

2. czy trzeba go jakoś specjalnie uaktywniać, dla pewności, że bedzie poprawnie działał(dwa jajka będą wykożystane)?

3. żeby go testować to trzeba takie programy jak: cinebench, SP2004, odpalać podwójnie?

4. cpu-z nie moge wybrać drugiego procka.

5. bios mam oficjalny N4D 636-3

6. czy w biosie trzeba jakoś uaktywnić jakoś współprace dwóch procesorów?

Jak narazie to tylko do niego sciągnąłem sterowniki do x2 i nic więcej nie zmieniałem, czytałem troche ten temat właściwie od samego początku widziałem że ludzie nażekali na wysokie temperatury. Przy tych ustawieniach ja mam takie temperatury:

Typ procesora DualCore AMD Athlon 64 X2 3800+

Nazwa kodowa Manchester S939

Seria BH-E4

CPUID: nazwa procesora AMD Athlon 64 X2 Dual Core Processor 3800+

CPUID: nr wydania 00020FB1h

 

Szybkość procesora

Częstotliwość taktowania procesora 2008.79 MHz

Mnożnik procesora 10.0x

Procesor FSB 200.88 MHz (oryginalny: 200 MHz)

Magistrala pamięci 200.88 MHz

 

Pamięć podręczna procesora

Pamięć podręczna L1 kodu 64 KB (Parity)

Pamięć podręczna L1 danych 64 KB (ECC)

Pamięć podręczna L2 512 KB (On-Die, ECC, Full-Speed)

Nazwa płyty głównej DFI nF4 Series

Taktowanie pamięci 2-2-2-5 (CL-RCD-RP-RAS)

Command Rate (CR) 1T

Moduły pamięci SPD

DIMM3 1 GB PC4000 DDR SDRAM (3.0-4-4-10 @ 250 MHz)

DIMM4 1 GB PC4000 DDR SDRAM (3.0-4-4-10 @ 250 MHz)

Temperatury

Płyta główna 34 °C (93 °F)

Procesor 25 °C (77 °F)

Mostek północny (Northbridge) 37 °C (99 °F)

Procesor graficzny 36 °C (97 °F)

Otoczenie procesora graficznego 32 °C (90 °F)

SAMSUNG SP1614C 30 °C (86 °F)

Wentylatory

Procesor 2009 RPM

Zasilacz 3184 RPM

Procesor graficzny 2142 RPM

Wartości napięć

Napięcie rdzenia procesora 1.31 V

+3.3 V 3.28 V

+5 V 5.00 V

+12 V 11.84 V

+5 V podczas wstrzymania pracy 5.05 V

 

Zamierzam go troszke podkręcić, lecz nie liczę na wiele, bardziej mi zależy na wysokiej magistrali, chcę sprawdzić czy poprawiły się możliwości pamieci. Jakieś rady na początek?

Edytowane przez Worms14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2. czy trzeba go jakoś specjalnie uaktywniać, dla pewności, że bedzie poprawnie działał(dwa jajka będą wykożystane)?

3. żeby go testować to trzeba takie programy jak: cinebench, SP2004, odpalać podwójnie?

2. Uaktywnić - nie, ale najlepiej zupdatować bios do płyty głównej na wszelki wypadek (o ile tego jeszcze nie zrobiłeś). Czy istnieją dwa rdzenie możesz zobaczyć najprościej pod ctrl+alt+del (o ile masz win) + ew zobaczyć czy do danego procesu przydzielone są dwa jądra dając Prawoklik->ustaw koligacje.

 

3. Trzeba przeczytać odpowiednio w readme, albo gdzieś poszukać info czy dany program supportuje dwa/lub wiecej jajek -> cinebenche - tak, prime - nie (trzeba dwukrotnie go odpalić + ustawić koligacje na 1 jajko/1prime), s&n - tak, smarki - z tego co wiem nie.

 

Na moim x2 4400+ w idle mam 32*C średnio na aquagt'cie od CM, w stresie przy 1 jajku - ~39*C, w stresie przy 2 jajkach - ~47*C - czyli temp baaaardzo znośne, myśle że dodanie dodatkowej chłodnicy polepszy wyniki.

 

Hymm czy mam tylko wrażenie, czy winda dzieli niezależnie od aplikacji, obliczenia na 2 jajka ? (tj użycie 50% każdego rdzenia, gdy aplikacja nie supportuje multicore, ale jest na tyle wymagająca by zużyć 100%/core) Kilka gier w ten sposób się rozwala, bądź gubi, i trzeba ręcznie przydzielać 1 jajko do procesu - m.i.n w :

 

Serious Sam 2 (dźwięk)

Flat Out (fizyka)

COD2 (szybkie AI, ale może to złudzenie + coś z dźwiękiem :| ale to też może być złudzenie)

Kilka gier na engine unreala (error przy starcie)

 

i inne których nie pamiętam...

 

/EDIT/

 

4. cpu-z nie moge wybrać drugiego procka.

5. bios mam oficjalny N4D 636-3

6. czy w biosie trzeba jakoś uaktywnić jakoś współprace dwóch procesorów?

4. Coś jest nie tak... Masz najnowszą wersje cpu-z ?

5. To jest ok, też mam taki.

6. Nie.

Edytowane przez Nexer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zabardzo rozumię o co Ci chodzi ctrl+alt+delte( to znaczy wiem o co chodzi) , ale nie weim ja stwierdzić czy pracują dwa jądra?

Cpu-z właśnie ściągnąłem wersje 1.31 i dalej nie moge wybrać procków.

3. Trzeba przeczytać odpowiednio w readme, albo gdzieś poszukać info czy dany program supportuje dwa/lub wiecej jajek -> cinebenche - tak, prime - nie (trzeba dwukrotnie go odpalić + ustawić koligacje na 1 jajko/1prime), s&n - tak, smarki - z tego co wiem nie.

Jak się ustawia koligacje?

Uważam że cały czas mam aktywny tylko jeden procek , mino że wszystko mi pokazuje dwa,

wyniki w siSoft sandrze bardzo kiepske porównywalne z atlonem xp2400+, cośik jest nie halo, jeszcze dla pewności raz załaduje bios.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myśle raczej, że to wina windy - przeinstalują ją. Ilość i zużycie jajek możesz sprawdzić w zakładce wydajność mając win xp (powinny być dwa wykresy, a nie jeden, w win2000 chyba też to jest pod ctrl+alt+del) Koligacje ustawiasz w zakładce procesy - masz liste aktualnie odpalonych procesów - kliknij na jeden prawoklikiem myszki -> daj Ustaw koligacje i zaznaczasz który procesor ma wykonywać obliczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myśle raczej, że to wina windy - przeinstalują ją. Ilość i zużycie jajek możesz sprawdzić w zakładce wydajność mając win xp (powinny być dwa wykresy, a nie jeden, w win2000 chyba też to jest pod ctrl+alt+del) Koligacje ustawiasz w zakładce procesy - masz liste aktualnie odpalonych procesów - kliknij na jeden prawoklikiem myszki -> daj Ustaw koligacje i zaznaczasz który procesor ma wykonywać obliczenia.

Blabla... nacisnij CTRL+SHIFT+ESC, wybierz zakladke wydajnosc i po bolu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, ponownie.

Wychodzi na to, że tylko ja mam takie problemy, bardzo jestem z tego nie zadowolony.

Wgrałem od nowa bios oficjalny, przewaliłem system i żadnej zmiany nie odnotowałem.

U mnie wygląda to tak:

Dołączona grafika

 

 

Ręce mi już opadają, sam nie wiem co zrobić, czego to może być wina, ewidentnie mam jednego proca, może ktoś z was wpadnie na jakis pomysł, bo ja chyba jestem za głupi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Worms14

Odpal 2 sesje SP2004 i sprawdz czy masz zakladke CPU po lewej stronie... W jednej ustaw 0 w drugim 1 i daj GO.... Jesli tak masz, to sie nie lam....to tylko wina XP :P

Masz SP2 ??

Dzięki Zulusman, że próbujesz poradzić coś , ale nie stety nie ma wyboru cpu w sp2004, jest nie podświetlone to okno wyboru. Windows-a mam XP-Sp2-Pro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Worms14

Może spróbuj jeszcze zaktualizwać sterownik do procka

 

menedżer urządzeń->Procesory->AMD64 X2->PK Aktualizuj sterownik

 

 

Jeszcze jedno:

Menedżer zadań Windows->Wydajność->Widok->Historia procesora CPU(tu masz jedną pozycję?-jeden wykres dla każdego procesora CPU? czy inaczej)

 

Wprawdzie nie mam X2 ale cos macam. :wink:

 

Edit:

Poszukaj jeszcze w biosie może trzeba uaktywnić dual core,większość userów X2 ma inne mobo niz dfi. :wink:

Edytowane przez Ricci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czechy okol 1100pln dotego dolicz przesylke i koszt przelew czyli max 100pln czyz nie wychodzi taniej? :)

 

win home chyba nie ma obsugi 2 cpu o ile sie nie myle ale powinien to potraktowac jako ht :]

Edytowane przez watow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ze on tak pisze, nie znaczy ze tak jest...

Ja kiedys wierzylem przez 3 miesiace ze mam corporate edition, a to nie bylo corp :)

Wszystko inne juz zostalo sprawdzone i wyeliminowane. Nie ma cegos taiego jak aktywacja w biosie dualcore.

Ja nie robilem nic z systemem, tylko wlozylem procka i juz wsio mialem jak nalezy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czechy okol 1100pln dotego dolicz przesylke i koszt przelew czyli max 100pln czyz nie wychodzi taniej? :)

 

win home chyba nie ma obsugi 2 cpu o ile sie nie myle ale powinien to potraktowac jako ht :]

Jeżeli już to bym jechal samochodem :) tylko nie wiem gdzie w czechach jest tanio może jakies namiary ? ;) Edytowane przez Dejot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładowałem bios oficjalny N4D623-3, już 5 razy cmos robiłem i dalej nic, raczej nie jest możliwe żebym miał wersje home, skoro wszystko mi pokazuje professional.

Rici, Menedżer zadań Windows->Wydajność->Widok->Historia procesora CPU(tu masz jedną pozycję?-jeden wykres dla każdego procesora CPU? czy inaczej) nie ma wyboru drugiego proca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...