Skocz do zawartości
dem

Athlon X2 - Wszystko O Dwurdzeniówkach Amd

Rekomendowane odpowiedzi

Dzieki za mily OT ;P

 

Nowinki z placu boju....Stopniowe wygrzewanie do tej pory dalo 100MHz wiecej...

Tem wydaje sie spox...ale po dotknieciu procka z boku(pentek daje taka mozliwosc) doszedlem do wniosku ze potrzebne mi lepsze chlodzenie.

 

@Waldi

Pokarz cosik poodbnego z twojego procka....bo mnie cosik w krzyrzu strzela za masz az tak dobrego procka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowinki z placu boju....Stopniowe wygrzewanie do tej pory dalo 100MHz wiecej...

Tem wydaje sie spox...ale po dotknieciu procka z boku(pentek daje taka mozliwosc) doszedlem do wniosku ze potrzebne mi lepsze chlodzenie.

 

Zulu,

Już jedzie do mnie 4400. Mam nadzieję na minimum 2650 MHz ale zastanawiam się nad zmianą chłodzenia bo sądzę, że Freezer 64 nie wychłodzi tego. Czym chłodzisz swego proca?

Edytowane przez atomel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już jedzie do mnie 4400. Mam nadzieję na minimum 2650 MHz ale zastanawiam się nad zmianą chłodzenia bo sądzę, że Freezer 64 nie wychłodzi tego. Czym chłodzisz swego proca?

wczesnie chlodzilem xp-120 i przy 2,72 i 1,5V - temp oscylowala pomiedzy 38 a 59st, teraz po zalozeniu ninja z tym samym wiatrakiem, temp oscyyluje pomiedzy 38 a 55st...nic sczegolnego, ale zawsze temp. nizsza o te 4st . tak wiec jezeli chcesz zakladac AC to tylko cos naprawde wydajnego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczesnie chlodzilem xp-120 i przy 2,72 i 1,5V - temp oscylowala pomiedzy 38 a 59st, teraz po zalozeniu ninja z tym samym wiatrakiem, temp oscyyluje pomiedzy 38 a 55st...nic sczegolnego, ale zawsze temp. nizsza o te 4st . tak wiec jezeli chcesz zakladac AC to tylko cos naprawde wydajnego...

1714567[/snapback]

Widzę, że liczy się tylko Ninja albo woda.

Miałem Pentagram 120+ Cu i uważam, że Freezer jest lepszy do jednego jajka.

Jeśli woda to musi być naprawdę dobra instalacja. Idę czytać dalej ale już widzę, że te pasywne rakiety do tego się nie nadają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że liczy się tylko Ninja albo woda.

Miałem Pentagram 120+ Cu i uważam, że Freezer jest lepszy do jednego jajka.

Jeśli woda to musi być naprawdę dobra instalacja. Idę czytać dalej ale już widzę, że te pasywne rakiety do tego się nie nadają.

1714847[/snapback]

Naprawdę dobra?? Nie mam jakoś specjalnie wydajnej konfiguracji a bije wszystkie AC na głowę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za mily OT ;P

 

Nowinki z placu boju....Stopniowe wygrzewanie do tej pory dalo 100MHz wiecej...

Tem wydaje sie spox...ale po dotknieciu procka z boku(pentek daje taka mozliwosc) doszedlem do wniosku ze potrzebne mi lepsze chlodzenie.

Sory za ot, ale cały czas dajesz na pamięci 3,6V? (24/7)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proca kupiłem w Barwkompie, seryjnego - czyli pierwszego lepszego, który wpadł w łapy Panu , który pakował (zresztą małe spóźnienie firma zaliczyła).

Co do Low Power to Koledzy prosili, aby sprawdzić co on za jeden (CPU) no i wyszło.

Z moich obserwacji wynika, że Low Power działa tak do 2400 MHz. Wówczas procesor znika i można go chłodzić BOXem. Powyżej tej granicy - jak się daje na procek 1,55volta i obciążenie na maksa to cudów nie ma.

 

Oczywistym jest , że moim Pentagramem Cu 90 to wielkie G moge zdziałać, choć wystarczyło do wynikuw Cinebench.

 

PS Sorki za niezbyt częste wypowiedzi, ale synek mi sie urodził 7 tygodni temu, no i siłą natury wszystko z Nim przegrało. A robota goni...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem mieć dziś X2 3800 ale podobno w środe mają spaść ceny więc jeszcze poczekam.

1716510[/snapback]

Ceny procesorow nie spadna z dnia na dzien. Beda nizsze wraz z nowymi dostawami, a starsze uklady ktore hurtownie kupily po obecnych cenach wypchna ... w obecnych cenach. Przeciez nie beda chcialy byc w "plecy"....czekasz?

Edytowane przez Lancer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lancer ma racje.

Panowie, przezylem szok.... Kodowanie w VD - 130 klateczek !! :)

 

@Waldi

Sprawdz mi prosze stabilnosc tego twojego procka powyzej 2,6.

 

 

Moj jest stabilny przy 2,6 GHz - 8h SP2004 na oba jadra styknie chyba.

Wymaga 1.55 Vcore do tego i pentak potrafi go schlodzic do 49*C.

Koluje jakies lepsze AC a w miedzy czasie raven klei do kupy male conieco :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam zastanawialem sie jaki bedzie moj nastepny procesor na poczatku mial byc venice ale juz wszystko przebrane, pozniej zaczalem sie zastanawiac nad X2 3800+ ale cena moglaby troche spasc juz

 

najfajniejsze jest to ze w usa pomiedzy x2 3800+ a san diego 3700+ jest 80$ roznicy, a u nas chyba ceny sa podobne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny procesorow nie spadna z dnia na dzien. Beda nizsze wraz z nowymi dostawami, a starsze uklady ktore hurtownie kupily po obecnych cenach wypchna ... w obecnych cenach. Przeciez nie beda chcialy byc w "plecy"....czekasz?

1717527[/snapback]

No właśnie że procków już nie ma i najbliższa dostawa do Action ma być w poniedziałek i ma być taniej (mam nadizeje) :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja zaplacilem swoje i juz mam zabawke...Nowa dostawa swierzych prockow... Mam nadzieje ze nie nowek z "slabych" wafli :P

 

Jesli chodzi o mojego klocka, to wlasnie testuje 2630@1.58 i 50*C.

2 dni temu 2610 powodowalo zwiechy i to bardzo regularne, a dzis spokojnie kilka godzinek w duble SP2004 przeszlo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...