Skocz do zawartości
dem

Athlon X2 - Wszystko O Dwurdzeniówkach Amd

Rekomendowane odpowiedzi

...Na jakie napięcie można go puścić bezpiecznie? Mam cooler Big Typhoon.

Na codzień do 1.55V (choć ja używam 1.575) do testów ekstremalnych 1.6V i troche powyżej, ale najważniejsze obserwować temp bo może się okazać że już przy np 1.45V jest gorąco.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

' date='13 sie 2006, 23:59' post='2271443']

Bo po poprawnym przetestowaniu Small FFT,Large FFT,Blend i zarzuceniu gold memory dla przetestowania ramu+kombinacje z 3dmarkami mamy pewnosc tkzw rock stable.UZYWALNEGO komputera :).

I tu sie mylisz. Ja mam procka, na ktorym marki, smigaja, super pi smiga, prime ile chcesz smniga, GM, smiga a NFSMW po pewnym czasie sie wywali ze wzgledu na kontrer pamieci w procku. I naprwde dlugo zajelo mi zeby rozgryzc co powoduje niestabilnosc, wlasnie z tego wzgledu ze wszystko co wymienilem powyzej smigalo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz raz sie pytalem w tym topicu o chlodzenie dla X2 3800+ (wtedy o ninje plus) i tera mam dylemat. Wielka jak diabli ta ninja i tak myslalem nad czyms mniejszym. Co byscie ewentualnie polecili. proca bede puszczal na max vcore 1,4 V (chyba ze na stock bedzie smigal dobrze po OC).

 

skoro jakis aluminiowy box ma dawac rady to moze fryzjera 64 pr0? albo jakas katane. czekam na sugestie.

 

pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radiergummi, moge ci tylko powiedziec ze Zalman 7000Cu niedaje rady juz przy okolo 2.6ghz i 1.4v.

Klmn ,goldem tez ekstensywnie przetestowales ? Bo jak wina ramu/kontrolera to by wyrzucil to.I oczywiscie te testy musza trwac a nie zapuszczenie na kilka minut :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czemu przeszkadza Ci to że ninja wielka? Jak coś to jeszcze TT BigTyphoon zostaje...

W waskiej obudowie lub takiej gdzie jest wysuwana szuflada na mobo takie cos sie nie miesci bo jest za wysokie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tu sie mylisz. Ja mam procka, na ktorym marki, smigaja, super pi smiga, prime ile chcesz smniga, GM, smiga a NFSMW po pewnym czasie sie wywali ze wzgledu na kontrer pamieci w procku. I naprwde dlugo zajelo mi zeby rozgryzc co powoduje niestabilnosc, wlasnie z tego wzgledu ze wszystko co wymienilem powyzej smigalo.

 

Właśnie... Dziś miałem taki problem... 3D Mark03,05 pezeszły Prime95 też SuprPi itp też... a zresetował mi się na SilkRoad Online... CO może być przyczyną? Dać mu wyższe napięcie?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

' date='14 sie 2006, 20:20' post='2272329']

Radiergummi, moge ci tylko powiedziec ze Zalman 7000Cu niedaje rady juz przy okolo 2.6ghz i 1.4v.

Klmn ,goldem tez ekstensywnie przetestowales ? Bo jak wina ramu/kontrolera to by wyrzucil to.I oczywiscie te testy musza trwac a nie zapuszczenie na kilka minut :)

Goldem cala noc... Taki mi sie dziwoląg trafil :)

 

MohSETH: Mi w takim przypadku pomoglo obnizenie taktowania ramu.

Edytowane przez klmn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem A64 3800+ ADA3800DAA5BC 0610TPFW. I mam dwa pytanie.

1. Może ktoś ma z tej serii i powie ile z niego wyciągnął?

2. Na jakie napięcie można go puścić bezpiecznie? Mam cooler Big Typhoon.

Jam mam z tej serii procka a chodzi tak :

2.4ghz bez zmiany napiecia

2.5ghz 1.35 vcore (podnioslem napiecie na wszelki wypadek troche)

2.6ghz 1.40 vcore (tu juz nie chcial na 1.35 chodzic, po paru minutach sp2004 wywalal blad)

 

Wiecej nie moge na razie sprobowac bo na moim zalmanie 7000cu na 2.6ghz przy katowaniu go SP2004 ma okolo 68-70 stopni :):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swojego nie dopuszczę na 56 stopni... nie żeby to już było niebezpieczne ale po prostu nie ma wielkich szans żeby procek przy tej temperaturze pracował w pełni stabilnie.

 

Natomiast 68-70 stopni to jakiś kosmos kompletny. Zostaw go na 1,3 albo undervoltuj nawet, a nie sie bawisz w twardziela. Bo sobie procka schrzanisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopiero wchodzę w AMD, (dotychczas miałem intela) więc proszę mnie nie linczować :rolleyes:

 

A mianowicie poluje na A64 x2 3800+ . Szansa dostania tego na CD czyli toledo wygląda miernie :( wszędzie gdzie pytałem mają na BV czyli manchester...

 

Myśle że zadowoli mnie O/C na poziomie 2.6 GHz , nie zamierzam sie bawić w hardcore O/C itp akcje, i zastanawiam sie czy warto polować na CD... został mi w tym momencie tylko laptop i troszkę mi się śpieszy , nie chce też wtopić kaski...

 

 

Doradźcie czy warto czekać na CD ?

 

jeszcze takie pytanie , jak to jest z kontrolerem RAM , czytałem w tym topicu że E4 ponoć ma problemy z 4xDDR , jednak dalej nikt tego nie sprawdził , ja używam 4 kości DDR , czy może to spowodować jakieś problemy ? , jeżeli tak to jakie ?

Edytowane przez win32

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Z dotychcasowych porównań Toledo i Manches, jasno wynika, że czekać warto. Pytanie tylko, czy się doczekasz.

2. Cztery kostki pamięci "polecą" tylko na 2T. Bez znaczenia czy E4, czy E6.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Z dotychcasowych porównań Toledo i Manches, jasno wynika, że czekać warto. Pytanie tylko, czy się doczekasz.

2. Cztery kostki pamięci "polecą" tylko na 2T. Bez znaczenia czy E4, czy E6.

Dużo stracę z wydajności na ustawieniu 2T ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. dobre wieści. w czechach dostępne są juz dwujajowe x2 3600+ EE. cena? 560 zł za box. ja juz sobie taki zamówiłem ale zbieram jeszcze zamówienia. ciekawe jak bedzie się kręcić ten proc (asus m2n32-sli deluxe juz czeka w gotowości). jak juz bede miał proca to zdam relację. a jezeli ktos zainteresowany... pisać na gg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam szybkie pytanko do Was.

Czy mieliscie podobny problem ze sterami od AMD do Waszych X2, jak ja ? A mianowicie:

 

Po zainstalowaniu ori sterow od AMD ( dla Opterona ), lapalem tzw. Freeze'y w systemie i aplikacjach. Na wszystkich taktach, mozliwych setup'ach. Po odistalowaniu ich, wszystko sie uspokoilo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

Widzicie to? Jak mówiłem, że A64 Rev.G mają być conajmniej konkurencyjne do Core 2 Duo to sie śmialiście :-| A teraz się okazuje, że jak AMD porządnie przyłoży się do pracy to potrafi stworzyć coś porządnego. Jak widać na linku powyżej A64 X2 3600+ po podkręceniu na 2,6 GHz w większości testów bije E6300. Wiem, że jak Intela się podkręci to jego przewaga będzie miażdżąca ale... najtańszy model X2 coraz bliżej C2D. Tylko czekać na Rev.G :wink:

 

Jeszcze muszę dodać, że [bOX] AMD Athlon 64 X2 3600+ jest o 200~300zł tanszy niż [bOX] Intel Core 2 Duo E6300

super...

co ty wogóle piszesz

przecież wiadomo, że jakikolwiek X2 kręcony pobije takie C2D na defaulcie. To zadna nowosć. Od tego jest Oc. W każdym razie nic sie nie zmieniło. A ten model 3600+ to dla mnie dno cenowe. Powinien kosztować max 400zł :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MateuszStar fajnie porównałeś (zresztą XbitLabs też) podkręconego X2 z C2D na stockowym taktowaniu. Mało tego widać, że C2D deptał momentami po piętach X2 na 2,6 GHz, nie mówić już co by było gdyby tego E6300 podkręcili na 2,6 GHz (z czym pewnie nie byłoby problemów).AMD jak na razie nie pokazało nic co mogłoby zagrozić Conroe a to czy K8L może zagrozić czy nie to jak na razie wielka niewiadoma.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

super...

co ty wogóle piszesz

przecież wiadomo, że jakikolwiek X2 kręcony pobije takie C2D na defaulcie. To zadna nowosć. Od tego jest Oc. W każdym razie nic sie nie zmieniło. A ten model 3600+ to dla mnie dno cenowe. Powinien kosztować max 400zł :mur:

A wiesz, że to wersja EE? Teraz sprawdz ile kosztuje 3800+ X2 EE i zastanów się czy faktycznie kosztuje za duzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

super...

co ty wogóle piszesz

przecież wiadomo, że jakikolwiek X2 kręcony pobije takie C2D na defaulcie. To zadna nowosć. Od tego jest Oc. W każdym razie nic sie nie zmieniło. A ten model 3600+ to dla mnie dno cenowe. Powinien kosztować max 400zł :mur:

400 zł :blink: ? toż to zwykły x2 3800+ z połową cache i obniżonym napięciem, który nadodatek niewiele ustempuje x2 3800+ a ty byś za poł darmo chciał..

 

ORT'y :wacko:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...