Skocz do zawartości
dem

Athlon X2 - Wszystko O Dwurdzeniówkach Amd

Rekomendowane odpowiedzi

Jak widze jakie tu panowie czestotliwosci osiagaja to zaczynam zalowac, ze nie siedze na AM2, choc moj x2 3800+ Manchester lazi stabilnie na 2,75GHz a wstaje na 2,8GHz z tym, ze musialbym go juz konkretnie dowoltowac zeby sie na 2,8 w testach nie wysypywal, wiec jak na Manchestera to sie raczej nie ma czego wstydzic. A kupowalem prawie rok temu i to normalnie a nie jako selekta w 4speed.pl, dobry sprzet widac sprzedaja, kumpel San Diego tez latajace na 2,9GHz bez podnoszenia V wyhaczyl u nich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, podepnie sie pod topic z tematem.

pamiec z siga dziwnie dziala...

-przy opt165@2400 mem@270 2,6V T1 rockstable goldmem 12h - czysto

-przy opt165@2700 mem@255 2,6V T1 rockstable

-przy opt165@2800 resetuje w czasie ladowania win

zwiekszanie napiecia mem 2,8V i proc nawet do 1,65 nie daje rezultatu. jedyne co pomaga to zmiana na T2 wtedy wszystko rockstable.

nie jest to wina procesora bo z pamieciami D43 2x512 dochodzil do 3ghz 1,625V

czy mozliwe ze jest konflilt na lini kontroler i mem?

 

Dołączona grafika

Edytowane przez maxvonsopop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam pytanko czy ktoś może wie czy procek X2 4200-939 z serii ADA4200DAA5CD o numerkach końcowych E70117 ma szanse na ładne OC (granice 3GHZ na powietrzu) ??:)

 

Pozdrawiam

Edytowane przez quinki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zamienilem san diego 3700+ na opterona 170 .. jesli chodzi o gry to w css'ie nie zauwazylem zadnych roznic .. jesli chodzi o dzialanie systemu tez niespecjalnie ale za to podbudowalem swoje ego .. ;]

 

polecam ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

A czemu chcesz zmieniać procesor na taki sam?

Dlaczego na taki sam? Przecież On chce zmienić SD na X2 więc skąd żeś wziął taki sam?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zalezy, do czego chcesz uzywac kompa. Na chwile obecna jesli chodzi o gry to nie wiem czy nawet te, ktore sa ponoc zoptymalizowane pod 2 jaja to czy one to efektywnie przekladaja na jakis wizualny efekt. Jesli masz do czynienia z kompresja video jak np. ja przerabiam filmy z mini dv na dvd badz uzywasz jakis aplikacji typu auto cad badz innych wymagajacych proca do obliczen i zoptymalizowanych pod 2 rdzenie to odczujesz kolosalna roznice w dzialaniu na dwoch jajach. Poza tym jest podstawowa kwestia co to za Manchester sie trafi bo one sie kreca bardzo roznie, przecietnie ciezko wyjsc poza 2,4-2,5GHz choc mi sie trafil jak widac w sigu lecacy na 2,7GHz, fakt, ze przy podwyzszonym napieciu ale jednak. Takie Manchestery to juz jako selekty lataly a ja go kupilem normalnie prawie rok temu w 4speed.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zalezy, do czego chcesz uzywac kompa. Na chwile obecna jesli chodzi o gry to nie wiem czy nawet te, ktore sa ponoc zoptymalizowane pod 2 jaja to czy one to efektywnie przekladaja na jakis wizualny efekt. Jesli masz do czynienia z kompresja video jak np. ja przerabiam filmy z mini dv na dvd badz uzywasz jakis aplikacji typu auto cad badz innych wymagajacych proca do obliczen i zoptymalizowanych pod 2 rdzenie to odczujesz kolosalna roznice w dzialaniu na dwoch jajach. Poza tym jest podstawowa kwestia co to za Manchester sie trafi bo one sie kreca bardzo roznie, przecietnie ciezko wyjsc poza 2,4-2,5GHz choc mi sie trafil jak widac w sigu lecacy na 2,7GHz, fakt, ze przy podwyzszonym napieciu ale jednak. Takie Manchestery to juz jako selekty lataly a ja go kupilem normalnie prawie rok temu w 4speed.pl

 

Zawsze mzona poszukac Toledo. Ciezko jest je trafic ale odplacaja sie dobrym OC i znosnymi tempami :D

 

A to taka mala probeczka:

post-9866-1185864965_thumb.jpg

 

Sam bylem tym zdziwiony tak lekko :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mzona poszukac Toledo. Ciezko jest je trafic ale odplacaja sie dobrym OC i znosnymi tempami :D

 

A to taka mala probeczka:

attachmentid=16080

 

Sam bylem tym zdziwiony tak lekko :D

Screen z CPU-Z nic nie znaczy

 

A z jakim taktowaniem jest stabilny? Gry, programy, Prime, SPi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Screen z CPU-Z nic nie znaczy

Doskonale o tym wiem..........

 

Liczyl pi16M na 3,1-3,2GHz nie mam jeszcze screena z tego.

Problem byl taki aby utrzymac temp okolo od 0 do minus 10*C pod obciazeniem. Trudno jest utrzymac taka temperature na ln2 badz DI stale. Sadze ze na chilerze albo podobnym wynalazku ktory utrzymalby temp w tych okolicach to bylby stabilny.

 

A z jakim taktowaniem jest stabilny? Gry, programy, Prime, SPi?

Na 1,35V robi 2,8GHz. W sumie wiecej nie potrzebowalem, mam problem z memkami bo za wyosko nie chca isc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mógłby ktoś powiedzieć, ile mniej więcej procentowo, jest wydajniejszy w grach manchester. Czy wogule jest wydajniejszy, niepodkręcony?

 

 

Dobra zresztą sam się przekonam przed chwilą kupiłem manchestera za 300zł na allegro:) chce ktos kupić san diego który lata na 3,0Ghz :)

Edytowane przez Yayo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mib

 

jak było z coldbugiem?

-30*C ale pod obciazeniem. Jak sie konczylo liczyc pi16 to od razu zwis. Chiler albo slaby FC bylby duzo lepszy do krecenia. Stale utrzymujac temp okolo -20-25*C.

CB jest i niestety bedzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że to nie dział co kupić, ale tu więcej ludzi zagląda, co brać:

 

to, to , a może to

 

oczywiście będę podkręcał

Dzięki za poradę :rolleyes:

1 aukcja odpada to jest Manchester wiec z OC moze byc srednio.

 

2 aukcja to Toledo ale 2*1MB wiec jak pojdzie wysoko to sie bedzie grzal.

 

3 aukcja jest niescislosc w oznaczeniach. Raz jest podane ze to Manchester a ponizej przytoczone ze to Toledo.

 

ADA3800BVBOX BV to Manchester

ADA3800DAA5CD CD to Toledo

 

Musisz zwrocic na to uwage :D

 

BTW zalezy Tobie naj jakiej czestotliwosci?? Napisz do mnie PM bo mozliwe ze bede niedlugo sprzedawal swojego cpu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 aukcja to Toledo ale 2*1MB wiec jak pojdzie wysoko to sie bedzie grzal.

1MB cache, 4400 i 4800 miały 2MB.

Ja bym łykał 3800 toledo albo właśnie 4400.

Edytowane przez dszywala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-30*C ale pod obciazeniem. Jak sie konczylo liczyc pi16 to od razu zwis. Chiler albo slaby FC bylby duzo lepszy do krecenia. Stale utrzymujac temp okolo -20-25*C.

CB jest i niestety bedzie.

A jak utrzymaliście stałą temp?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CZ dostępne w Polsce! Dziś jadę przekonać się na własne oczy!

 

Edyta:

Juz mam :D

 

Dołączona grafika

Jeszcze zapakowany :) Chodź nie ukrywam, cięzko było opanować ręce.

 

Dołączona grafika

Nowy obywatel :D

 

Magiczne CZ :)

Dołączona grafika

 

Teraz zakładam procka, i dowiem się ile on tak naprawde wart jest :)

Edytowane przez McDracullo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podjąłem decyzje o wymianie mojego jedno rdzeniowego padaczkowego procka na dwu, widzę, że windsor na tych samych ustawieniach co brisbane wypada lepiej, ale chyba nie ma co sie w niego pakować?. Jak pracuję się na pierwszym rdzeniu jeśli na drugim zapuścimy spi albo orthosa? Gdzie polecacie kupić? żebym tylko nie trafił na podobną sztukę jaką mam teraz, która nawet 2,7ghz nigdy na "normalnym" napięciu nie zrobi.

Edytowane przez carek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...