Skocz do zawartości
dem

Athlon X2 - Wszystko O Dwurdzeniówkach Amd

Rekomendowane odpowiedzi

Cena z www.apollo.pl

 

98. [939] Procesor AMD Athlon 64 x2 3800+ BOX szt. 1218.85(netto) 1487.00(brutto),187zł drożej ale gwara w Polsce. :wink:

 

Edit

Rzeczywiście obecnie towar niedostępny :blink:

Edytowane przez Ricci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sulaco to bylo pewne ze masz bledne wskazania temp.

Mam podobna temperature przy 1.5v. Zdarzaja Ci sie jakies dziwne akcje (zwiechy itp) przy tej temperaturze?

Tak sie zastanawiam czy przypadkiem ludziska nie przesadzaj troche z temperatura.

Nie jest przypadkiem tak, ze jesli temperatura nie przekracza temp max. wskazanej przez producenta to nie ma sie czym przejmowac? Niby zwiekszamy vcore ale czy nie jest podobnie np. z RAM ( gdzie producent podaje np dopuszczalny przedzial 2.5-2.8v)?

Wszyscy pisza ze powinno sie utrzymywac temperature ponizej 50C. A co jesli procesor ma max 65C albo wiecej?

Mam wrazenie, ze problemem przy zwiekszaniu vcore jest tylko wzrost temperatury (nie mowie o skrajnych przypadkach ;) ) Czyli utrzymujac temperature w dopuszczalnych wartosciach nie ma sie czym przejmowac. Poprawcie mnie jesli sie myle.

 

Widzialem juz wiele osob z x2 chodzacymi na 1.6/1.7v i jakos nikomu narazie nic sie nie sfajczylo :)

 

Wszedzie mozna sie spotkac z opinia ze podniesienie vcore zmniejsza zywotnosc ukladu.

Tylko jakos nikt tego nie udokumetowal :) Nawet jesli skraca o polowe to kto w dzisiejszych czasach trzyma proca dluzej niz powiedzmy 5lat?

 

A moze komus z forumowiczow padl procek od podniesienia vcore?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@qical:

troche zle kombinujesz ... te dozwolone 85* jest dla defaultowego taktowania.. przy podkrecaniu niestety taka temperatura nie zostaje zachowana jako bezpieczna.. musisz zapewnic prockowi lepsze warunki pracy by mogl dzialac na wyzszych czestotliwosciach.. a temperatura im nizsza tym bardziej OC frendly :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@qical:

 

X2 jeszcze nie (bo to jeszcze rzadkość) ale Wini/Venice już kilka a jeden nawet ostatnio (mówię tylko o osobach z tego forum). No i nie oddałeś że 99% osób z VCore 1.6/1.7v na screenie ma je zaledwie na kilka min testów, w dodatku w głównej mierze na FC (domyślam się ze większość tego co widziałeś było z XS lun tego typy podobnych serwisów).

 

@Chaos:

 

Chyba miałeś na myśli 65stC nie 85stC bo wszystkie X2 mają dopuszczalną max temp 65stC z wyjątkiem X2 3800+ który ma 71stC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Chaos:

 

Chyba miałeś  na myśli 65stC nie 85stC bo wszystkie X2 mają dopuszczalną max temp 65stC z wyjątkiem X2 3800+ który ma 71stC.

1647757[/snapback]

no ba :) ja przyzwyczajony do AXP one mialy 85 albo 90 ;]

aczkolwiek ja i tak sie zawsze staralem trzymac na kazdym procu ponizej 50

Edytowane przez Chaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbe do posiadaczy Athlonów X2. Od jakiegoś czasu pracuje nad pewnym programem, ponieważ nadchodzi era procesorów wielordzeniowych postanowiłem że program będzie wielowątkowy :D Niestety systemowe funkcje do synchronizacji wątków są dla mnie zbyt wolne więc postanowiłem napisać własne. Zanim jednak zaczne je stosować chciałem sprawdzić czy są na prawde dobre uruchamiając je na wieloprocesorowym komputerze(W przypadku jednego jednordzeniowego procesora nie występuje problem niespójności danych pomiędzy cache procesorów/rdzeni). Czy ktoś z posiadaczy Athlona X2 mógłby odpalić krótki programik testowy? Program znajduje się >>tutaj<<. Prosiłbym o zwrócenie uwagi czy każdy z wątków został przyporządkowany do innego rdzenia i napisanie tutaj albo najlepiej na PM co wyświetlił ten program. Będe bardzo wdzięczny :)

 

Sorki za OT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbe do posiadaczy Athlonów X2. Od jakiegoś czasu pracuje nad pewnym programem, ponieważ nadchodzi era procesorów wielordzeniowych postanowiłem że program będzie wielowątkowy :D Niestety systemowe funkcje do synchronizacji wątków są dla mnie zbyt wolne więc postanowiłem napisać własne. Zanim jednak zaczne je stosować chciałem sprawdzić czy są na prawde dobre uruchamiając je na wieloprocesorowym komputerze(W przypadku jednego jednordzeniowego procesora nie występuje problem niespójności danych pomiędzy cache procesorów/rdzeni). Czy ktoś z posiadaczy Athlona X2 mógłby odpalić krótki programik testowy? Program znajduje się 1650581[/snapback]

No więc ściągnołem. Po odpaleniu, zobaczyłem komunikat, że program zrobił coś nieprawidłowo i że nie może być uruchomiony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc ściągnołem. Po odpaleniu, zobaczyłem komunikat, że program zrobił coś nieprawidłowo i że nie może być uruchomiony.

1651035[/snapback]

Rzeczywiście, źle ustawiłem właściwości projektu i program nie dało się uruchomić bez dodatkowych bibliotek dll. Podmieniłem exe i pod tym samym linkiem znajduje się wersja która bez problemu powinna sie uruchomic. Acha. Byłbym zapomnial, program robi 3 testy (na X2 potrwa to pewnie jakieś kilkanaście sekund), po skończeniu wystarczy nacisnąć Enter.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko dla posiadaczy X2.

Mozecie sprawdzic jak bedize dzialalo 4x256 DDR ??

Mam akurat taki zestawk i pracuje na venice z 2T. Ciekawi mnie czy bedize 1T na X2....

1651820[/snapback]

I najlepiej gdybyście swoje wyniki opisali tutaj: http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=147020

Chcę z tego topiku zrobić mini kompendium na temat 4x512

 

EDIT:

Zulusman: http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=139087&st=298

Edytowane przez AndyN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko dla posiadaczy X2.

Mozecie sprawdzic jak bedize dzialalo 4x256 DDR ??

Mam akurat taki zestawk i pracuje na venice z 2T. Ciekawi mnie czy bedize 1T na X2....

1651820[/snapback]

Nie mam tylu pamiątek :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem ostatnio coś takiego:

 

"Power Comparison: Manchester vs. Toledo

In our first review of the Athlon 64 X2, we were astounded by the fact that the fastest Athlon 64 X2, thanks to its cool running 90nm process, consumed less power than any single core Pentium 4 processor, not to mention all of the dual core models.

 

We also noted that a dual core Athlon 64 X2 processor used less power than a single core 130nm Athlon 64, once again a testament to AMD's transition to 90nm.

 

This time around, we're interested in the power consumption benefits of the new Manchester core. AMD says the core drops the maximum power consumption from 110W down to 89W, but what is that in the real world?

 

In order to find out, we performed one simple test; we clocked an Athlon 64 X2 4200+ based on the old Toledo core at 2.0GHz, the same clock speed as the X2 3800+, and measured the total power consumption of the system. We then swapped out the Toledo based X2 for a new Manchester based X2 to see, clock for clock, what the tangible decrease in power consumption was.

 

Remember, we're only looking at total system power consumption - obviously CPU power consumption will be a lot lower, but with identical system specifications, the CPU's impact on power consumption should be the major variable that we're measuring here.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Clock for clock, there's no tangible reduction in power consumption courtesy of the new Manchester core. But given how cool the Toledo based Athlon 64 X2s were already running, we're not too disappointed that there isn't more to talk about here. After all, the biggest advantage of the Manchester core is the cost reduction..."

 

 

Moze to nie wydajnosc, ale jakies porownanie toledo vs manchester ;)

 

Czy venice i sandiego tez tak wygladaja podobnie z wattami?

 

//

 

cos mi sie nie zgadza - oba maja po 512kb? Mysłałem, ze od manchestera toledo rozni sie tym za ma 1024 .... :unsure:

Edytowane przez kszonek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Waty średnio mnie interesowały, do tego masz racje Toledo to 2x1MB więc nie mam pojęcia czemu na obrazkach napisane jest 512KB. Co do Venice i SanDiego pobór mocy i wydzielane ciepło było na podobnym poziomie z lekką „przewagą” SanDiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kszonek:

Tak to jest jak się czyta tylko wycinek artykułu. Na pierwszej stronie tego artykułu wyraźnie pisze że są w sprzedaży procesory na rdzeniu Toledo z zablokowanym cachem.

Update: As many of you have correctly pointed out, the 4200+ and 4600+ were available as both Toledo and Manchester cores. More than half of the Athlon 64 X2's transistor count is spent on cache, which means that if there are going to be any manufacturing defects on the chip, they will more than likely occur in the processor's cache. Born out of that fact, the Toledo based Athlon 64 X2 4600+ and 4200+ were nothing more than 4800/4400+ X2s with too many manufacturing defects; instead of throwing the bad cores away, AMD simply rebranded them and sold them at lower price points. The problem with this approach is that an Athlon 64 X2 4200+ took the same amount of space on a wafer as an Athlon 64 X2 4800+, despite only having half the cache. Thus we have the Manchester core: a core designed from the ground up to only feature a 512KB L2 cache per core.

Oni po prostu porównywali dwa procki, jeden na rdzeniu Toledo z zablokowaną połową cache L2, drugi na rdzeniu Manchester.

 

 

UPDATE&OT:

Czy na prawde nikt nie może sprawdzić dla mnie ten programik? :sad:

Edytowane przez Megabyte

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kszonek:

Tak to jest jak się czyta tylko wycinek artykułu. Na pierwszej stronie tego artykułu wyraźnie pisze że są w sprzedaży procesory na rdzeniu Toledo z zablokowanym cachem.

 

Oni po prostu porównywali dwa procki, jeden na rdzeniu Toledo z zablokowaną połową cache L2, drugi na rdzeniu Manchester.

UPDATE&OT:

Czy na prawde nikt nie może sprawdzić dla mnie ten programik? :sad:

1656844[/snapback]

Wzaszdzie to nie widziałem tego. Wogole to nawet nie wiem ze tam jeszcze innastrona jest.

 

to co znalazł ktos cos jeszcze o tych procach bo ja nie widze, a tez ciekawi mnie roznica wydajnosći. Dziwne ze Ci co trobili porownanie z wattami to nie dali wynikow wydajnosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...