Skocz do zawartości
dem

Athlon X2 - Wszystko O Dwurdzeniówkach Amd

Rekomendowane odpowiedzi

Raczej na pewno wina temp bo skoro 1x 2,7GHz już się grzeje to co dopiero 2x 2,7GHz ;) Ewentualnie może być za mało V w końcu teraz kręci się 2 rdzenie na raz i jednemu rdzeniowi może wystarczać takie napięcie natomiast drugiemu już nie, uroki X2 ;]

 

No i należy dodać na koniec dość oczywistą sprawę czyli max stabilne MHz na X2 równa się max stabilnym MHz „najgorszego” jajka.

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to że nowa i ma napisane 410W nie oznacza że nie może siadać ....

1628525[/snapback]

Święta racja, ale ze trzy redakcje były zadowolone z tej zasiłki, więc prawdopodobnie prądu starcza na dwa rdzenie i to czystego.

Ale Mardok może mieć rację, pisząc o nierównym wymaganym (minimalnym) napięciem. Podniosę napięcie o oczko (tak żeby wyrównać szanse obu redzeni), lub dwa i zobaczymy co się stanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli mozesz to odpal sobie a64maxtemp (dalem wczesniej linka) i sprawdz jakie vcore i maxTcase ma twoj proc.

 

2600 przy 1.38v  -  nice :D

1628442[/snapback]

Wynik jest taki:

 

CPU Information (CPU #1):

Standard CPUID: Family: F, Model: B, Stepping: 1

Extended CPUID: Family: F, Model: 2B, Stepping: 1

CPUID String: 20FB1

Processor APIC: 0

Processor: AMD Athlon 64 X2 3800+ (Manchester)

CPU Speed: 2600.40 (260.04 x 10.0)

Revision: BH9-E4

Platform: Socket 939

Startup VCore: 1.300v

Maximum Case Temperature = 61C

Written by: Arthur Liberman.

Contact me at: Arthur_Liberman@hotmail.com

 

 

.edit

w cinebench osiągnąłem wynik 36,7 przy prędkości 2700MHz i ustawiniach pamieci na 180mnożnik co dawało cirka 246MHz. Zrzut ekranu poszedł.

Edytowane przez Waldi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że w zestawieniu nie ma x2 4000+ po 1mb kaszki na rdzen, to byłby chyba najpopularniejszy model :P przynajmniej taki u mnie by miejsce znalazł;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że w zestawieniu nie ma x2 4000+ po 1mb kaszki na rdzen, to byłby chyba najpopularniejszy model :P przynajmniej taki u mnie by miejsce znalazł;)

1629559[/snapback]

No nie narzekajmy już tak obywatelu ;) X2 3800+ wcale tak źle się nie prezentuje, różnica pewnie będzie podobna jak między SD a Venice.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

36.7 - ladnie :)

1.3v - czyli mialem racje z vcore :)

61C maxtcase - calkiem niezle :) (max jaki widzialem dla 3800+ to 71C)

 

Moze powalczysz jeszcze o wiecej niz to 2700? :) Przy jakim vcore tyle poszlo?

1629617[/snapback]

Przy "pełnym" dla DFI czyli 1.55v

 

.próbowałem na 274, ale sie wywalił. Myslę , że granica jest blisko. Pamietaj , że wszystko sie dzieje na miedzianym Freezonie, czyli wiaterek.

 

Mysle sobie, że Low power umozliwia pracę w okolicach 2500-2600 na znacznie niższym napięciu, ale gdy dochodzę do 2700 , czyli granicy stabilnej pracy (przy dużym obciążeniu) tego procka to się liczy już tylko napiecie i temperatura.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O więcej ? Z tego co napisał Waldi to, to 2700MHz nie było w pełni stabilne.

1629639[/snapback]

To się trochę wyajaśniło:

Po otwarciu obudowy, wywaleniu obniżaczy obrotów, dopasowaniu napiecia vcore i wyłączeniu w biosie niepotrzebnych ustrojstw - stabilnie poleciał na 270 w cinebench i w 2xseti = po jednym na rdzeń. Kodowanie audycji w mpeg do DVD poszło gładko, ato potrafi wywalić wiele procków. Wiem coś o tym.

Myślę , że granica stabilnej pracy dla tego egzemplarza to ciut powyżej 2720 MHz. Na dzisiaj uważam, że ograniczeniem dla tego egzemplarza jest temperatura, bo na lajciku działa na 2800 (wiecej nie sprawdzałem-w myśl zasady, że stabilność się liczy).

Już widzę te niedługo selekcjonowane X2 na Allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym testem obu rdzeni będzie wspomniane już wcześniej przeze mnie SP2k4 one „Ci prawdę powie” i da ci największą pewność że nie spotka cię jakiś nie planowany zwis/reset podczas wykonywania jakiejś ważnej czynności to było po pierwsze a po drogie mógłbyś nie pisać jednego posta pod drugim tylko wyedytować poprzedni. A na sam koniec życzę jak najwięcej MHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze fajne te X2 =)) ja licze seti i to jak HT w Pentkach... zawsze tego zazdroscilem tym ktorzy liczyli SETI na p4 =) czasy gorsze ale 2 probki na raz :P jak juz ustabilizuje mojego Venice to zobacze jakie bede mial czasy... ponizej godziny powinienem zejsc :) a co do seti polecam zoptymalizowane klienty pod SSE3 =) wczesniej na standardzie lecialem socket A 2:50, optymalizowany klient 2:15-2:20 takze wypas... sorry za OT :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładny wyniczek ;) Najakis czas to cinebench bedzie smiesznie wygladał na oczatku, bo juz co raz blizej granic i duzo osob z takimi samymi wynikami bedzie... fajnieby było miec takiego 4400, nie powiem, ale moze sie niedlugo pobawie. Ciekawe czy jest jakis **** co9 sobie kupi 4600+ :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odnosnie temp.

odpalajac s&m temp. pstryka sobie pomiedzy 33, a 85st - tak w speedfan jak i w everest. przy dociazeniu proca renderingiem, temp nie przekracza 61st...

jakos nie mam koncepcji jak wytlumaczyc zachowanie s&m, bo albo dioda swiruje, albo faktycznie s&m tak "wypala" proca...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...