Skocz do zawartości
Gość

Gf6800,6600,5900,itd.-freezy,zacinki,problemy

Rekomendowane odpowiedzi

Zrobilem sobie Nibitorem biosik z dwoma levelami

2D 325/700

3D 410/820

 

Obroty wiatraczka w 2D i 3D 40%

 

Wgralem i po zaladowaniu windowsa krzaki na ekranie, smieci, kolorki, tragedia. Na szczescie po wgraniu starego dobrego biosu ktory mial jedynie podniesione napiecie na 1.4V wszystko dziala. Ale o co chodzi, czemu mialem taki problem :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak

zmieniłem tylko w 3D i nie mam już nigdzie problemów.

Zauważyłem jeszcze jedną rzecz. Jak się ustawi identyczne taktowanie w 2D i 3D temperatura w IDLE karty znacznie spada, u mnie o prawie 10 C !!!

teraz mam 2D- 400/900 MHz 3D - 400/900 MHz temperatura idle 46C

A jak miałem 2D - 300/900 MHz 3D - 400/900 MHz temperatura w Idle 55C

Wery dziwne ale działa :)

Im niższa temperatura tym mniejsze prawdopodobieństwo freezów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lukk

Jestes pewien że karta daje radę przy 400 MHz dla GPU ?

Może po prostu to dla niej za dużo ?

1618981[/snapback]

własnie dałeś mi do myslenia..i teraz jade na 380/900..za chwilke potestuje i zobaczymy

 

EDIT---------------------

ja tam nie chce nic zapeszac , ale grałem z 40 minut w Cold Fear przy 380/900 (edycja przez BIOS) i zero freezow..moze to znowu złudne i za chwilke bedzie freez (juz tyle razy sie naciąłem ze glowa mala)..ale jak na razie jest oki :D

Edytowane przez lukk_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

własnie dałeś mi do myslenia..i teraz jade na 380/900..za chwilke potestuje i zobaczymy

 

EDIT---------------------

ja tam nie chce nic zapeszac , ale grałem z 40 minut w Cold Fear przy 380/900 (edycja przez BIOS) i zero freezow..moze to znowu złudne i za chwilke bedzie freez (juz tyle razy sie naciąłem ze glowa mala)..ale jak na razie jest oki :D

1619427[/snapback]

hehehe bo ja od poczatku twierdze ze freezy to wina przekrecenia grafy - artow moze nie byc ale moze cos jakis czas byc zwiecha gpu tak jak to bylo za czasow dobrego ti4200-ti4600;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem ostatnio GeForca A6600GT firmy Leadtek. Po wgraniu sterowników dostarczonych z kartą wszystko było ok. Jednak zainstalowanie nowszych sterów ze strony Nvidi lub nawet firmowych ze strony Leadteka powoduje, że nie chcą odtwarzać się filmy (niemalże zwis kompa po próbie włączenia filmu), a gry (większość) niechce działać. Wszystko chodzi prawidłowo dopiero, gdy użyje sterowników w wersji 71.89 które są niewiele nowsze od tych dostarczonych na płycie. Nie pomogła nawet reinstalka windowsa... Bede wdzieczny za jakiekolwiek porady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co to ma wspolnego z freezami? Uzywaj sterow na ktorych ci all dziala, proste?

 

Co do moich problemow to nie mam pojecia dlaczego Nibitor pozwolil ustawic odmienny zegar pamieci dla trybow 2D i 3D, dlatego mialem artefakty. Wgralem biosik z zegarami 325/820 ^ 410/820 i wsio smiga. Freezow narazie nie zaobserwowalem ale z nimi to jest tak ze ujawniaja sie po jakims czasie, w najgorszym momencie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Rozwiązałem u siebie problem feezów pow. 360 MHz na rdzeniu :D ,przypomnę że RT pokazywał perf. level 0 325/350/1.20V więc dałem więcej papu 8C02 - już nie wiem czy to 1.3V czy 1.4V, w każdym bądź razie problemy znikneły. Karta zaczęła sie bardzo fajnie kręcić na 16/5 dochodzi do 400/890 ale wyniki słabsze niż na 390/890 więc dałem spokój powyżej 400 na rdzeniu pojawiło się kilka 1sek artów w teście MotherNature w 3dm2k3. Przypuszczam że to dodatkowe potoki nie wyrabiają ale nie chciało mi się sprawdzać wynik przy 390/890 (na standardowym chłodzeniu max 64 C) jak w podpisie.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez gallp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie nie mam freezów przy zegarach 380/850 i sterach 71.89.

 

A ustawienia w biosie następujące:

 

Aperture size: 512 MB

Fast write: włączone

Sideband addressing: wyłączone

NV/ATI speed up: włączone (powoduje,że karta "na starcie" domyślnie jest trochę podkręcona - w moim przypadku na 347/748)

 

 

Natomiast Sideband addressing udało mi się wyłączyć następująco:

 

- Wszedłem w biosie na advanced chipset features i tam wcisnąłem SHIFT+ F2 , potem ALT+F3. Ukazała się opcja pozwalająca wyłączyć Sideband addressing.

 

Mam płytę jak w podpisie. U mnie tak się uaktywnia "ukryte" opcje. W innych płytach zapewne jest inaczej.

 

A bios płyty mam najnowszy - 1,9.

Edytowane przez SAVER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety mój sposób okazał się być zawodny :(

freezy wróciły wczoraj w 3D Marku 2001i pojawiają się za każdym razem.

Dotychczas nigdy ich nie było, nawet jak były gdzie indziej.

 

I Jeszcze w Fear zobaczyłem pięknego 3sekundowego freeza :(

 

Wniosek z tego taki, że problem freezów nie jest do rozwiązania.

Trzeba z tym zyc i tyle, zaakceptować.

A pojawianie się ich ewidentnie zalezy od przelotu bocianów w Afryce wschodniej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety mój sposób okazał się być zawodny :(

freezy wróciły wczoraj w 3D Marku 2001i pojawiają się za każdym razem.

Dotychczas nigdy ich nie było, nawet jak były gdzie indziej.

 

I Jeszcze w Fear zobaczyłem pięknego 3sekundowego freeza :(

 

Wniosek z tego taki, że problem freezów nie jest do rozwiązania.

Trzeba z tym zyc i tyle, zaakceptować.

A pojawianie się ich ewidentnie zalezy od przelotu bocianów w Afryce wschodniej ;)

1621904[/snapback]

bueheheeheheehe :D :D :D fajne :)

 

a problem do rozwiazania jest tak zeby NIE PODKRECAC GRAFY..to chyba jednak NAJBARDZIEJ działa, najwiekszej ilosci osobom..u mnie tez..wczoraj mialem malutkiego freeza na 380/900 podczas grania w Cold Fear, ale nie jestem do konca przekonany co do "pochodzenia" tego freeza...dzis zabiore sie za kolejna gierke i sprawdze(tamta przeszedlem juz - a tak btw. CZY NIE UWAZACIE ze gry robia sie coraz prostsze?? no kurcze w kazda pykam na NORMAL i przechodze w 2 dni <_< )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piaskoon

No wiem zmienic płytę na Via ;) bo tem drugi sposób z linka który podałeś z zabawą w RivaTunerze jakimis opcjami nic kompletnie nie dał.

 

Płyty nie zmienie bo mi się mój GA K8NS bardzo podoba :)

Prędzej grafę jak wyjdzie coś przyzwoitego za niewielkie pieniądze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze, że dalej kombinujecie... Ja teżmam frezzy w grach pomomo tego, że mam nF4 i 6600GT... Ale nic. Próbowaliście "odkręcić" procka. U mnie jak go dam na 2,4GHz to mam frezzy właściwie w każdej grze (Prime95 - 0 błędów!), ale jak zejde do 2,3GHz to wszystko gra jak trzeba! Spróbujcie zresetować bios i wtedy zobaczcie czy macie frezzy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prime95 to nie wyrocznia - miałem proca podkręconego i pamięć i niby chodził sprawnie w P95 wiele wiele godzin, ale wystarczyło na chwilę włączyć UT2k4 i zaraz były problemy.

 

Teraz brat kupuje kompa na DFI NF4 Ultra i 6600. Miejmy nadzieję, że obejdzie się bez problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swojej strony polecam Aquamarka jako idealny sposob na wylapanie granic oc karty. Moj Winfast przechodzil test w sterach na 430MHz, 3Dmarki na 420, ale w Aquamarku przyciecia o ktorych piszecie (a z ktorymi nie spotkalem sie w zadnej grze) byly juz w okolicach 415. Teraz karta dziala na 410 i jest OK. Moze po prostu za bardzo katujecie swoje GF-y, walczac o jedna klatke animacji wiecej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem freezy w Halflife 2, podkręciłem zdeko kartę 10Mhz i... padła pamięć sypnęło artami i kartę oddałem.

Na nowej grafie też były freezy, ale normalne raz na godzinę, czy dwie, ledwo odczuwalne - ale były i mnie to wkurzało....

 

No i najlepsze - teraz ich nie mam <lol> nie wiem dlaczego, kombinowałem w biosie i ze sterami i reinstalka windowsa się trafiła i jest OK.

Nie mam pojęcia co było przyczyną... mam nadzieję że freezy nie wrócą - karty nie podkręcam bo na dewalutowym napięciu wogóle nie chce się kręcić (krzaki, freezy, zwiechy itd. - badzo żadko oczywiście ale chodzi o 100% stabilności przecież, a nie o 2 klatki wiecej)

 

Pojęcia nie mam od czego to zależy... aha w miedzy czasie wymieniłem jeszcze chłodzenie na grafie... może jest kilka czynników wpływających na freezowanie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli komus uda sie zrobic tego trika z kondensatorem to prosze niech opisze dokladnie zachowanie karty itp .. z gory thx Pozdro Chodzi mi o problemy z Black Screenami na GF6800 le :)

Edytowane przez Duszek149

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie spostrzezenie. Wszyscy mowia ze wysoka temp powoduje te zacinki i kazdy dazy maksymalnego schlodzenia. A ja uwazam ze to nie ma wiekszego znaczenia. Moj kumpel ma pasywna grafike 6800 agp gigabyte fabrycznie 12 potokow. Do tego ma p4 i musze wam powiedziec ze mu sie nic nie zacina chociaz temp czasami siega 100 stopni!!!!! wg waszej teorii to powienien miec zamrozenie ekranu chyba caly czas ;)

Uwazam ze odblokowanie potokow i vs moze to powodowac. Moze sie tez tak dziac po nadmiernym przekreceniu rdzenia. Winne pewnie sa tez po czesci same stery od nv. Ale niestety wydaje mi sie ze jest jakis bug w szczegolnie w nf3 bo tam to normalnie ludzie sa tak zdesperowani ze potrafia dfi na nv wymienic na jakas z via. Jezeli jest tak jak mowie to pewnie nigdy sie nie doczekamy rozwiazania tego problemu kompleksowo. Sam mam abita nf7 i tez chce teraz kupic 6800 albo tego pasywnego albo galaxy glacier tazke dam znac jak bedzie. Moze mnie freezy omina chociaz na prawde ten problem stal sie tak powazny ze zachodnie fora sa pelne takich watkow ktore maja po kilkadzieisat stron.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniema ta plyte na epoxa z kt880pro i skoncza sie definitywnie problemy z freezami.Panowie a czy ktoorys z Was patrzal czy sa freezy na windowsie x64 ??

Edytowane przez hydro2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...