Skocz do zawartości
Gość

Gf6800,6600,5900,itd.-freezy,zacinki,problemy

Rekomendowane odpowiedzi

Na komsad.pl w cenniku już jest X1800XT 512mb Sapphire'a za 2200zł IMHO to nie jest zbyt wygórowana cena w szczególności że to jest ver. 512mb

 

Ale sie OT zrobił :P

Edytowane przez Greg_1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:D ja Was drodzy koledzy niestety/stety opuszczam :-| dzis wlasnie moja karta poszla pod młotek :) dalem tutaj u nas ogłoszenie i moja karta jedzie do warszawy smigac na NF7 (co wyjdzie jej na dobre gdyz nie bedzie freezowała :) )..jutro wysyłka..a ja przesiadam się do wyzszej ligi (gf7800GT)..trzymajcie sie i walczcie z freezami dalej :? jak cos to zawsze bede chętny do pomocy..choc juz nie z autopsji a z domysłów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Martwią mnie te frezy, przewałkowaliscie 21stron tematu i nikomu nie udało sie tego obejść, powolutko przymierzam sie do 6800 i jesli na DFI NF3 tak będzie to troszke głupio, no ale myśle ze damy rade i będzie sie pracować i grać razem :)

 

Bye lukk ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że nas opuszczasz :(

Przchodzisz to epoki 20 potoków ;) życze dobrych wyników w OC 7800GT

 

Jeśli mi powrócą freezy (których narazie nie mam i oby zostało tak jak najdłużej) to zmienie mobo ale nie na Via tylko na ULi i będe odpalać kompa przez 30min. :D - przez coldbooty

Edytowane przez Greg_1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Martwią mnie te frezy, przewałkowaliscie 21stron tematu i nikomu nie udało sie tego obejść, powolutko przymierzam sie do 6800 i jesli na DFI NF3 tak będzie to troszke głupio, no ale myśle ze damy rade i będzie sie pracować i grać razem :)

 

Bye lukk ;)

mi sie poniekąd udało..ale to może byc złudne..nie wiem w sumie..co do Twojego DFI..hmmm..moze byc rzeczywiscie cięzko :? ale bądz dobrej mysli :)

 

ps. jak widzicie same zmiany..nowy podpis..i przyzwyczajcie sie do nowego avatarka równiez ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Martwią mnie te frezy, przewałkowaliscie 21stron tematu i nikomu nie udało sie tego obejść, powolutko przymierzam sie do 6800 i jesli na DFI NF3 tak będzie to troszke głupio, no ale myśle ze damy rade i będzie sie pracować i grać razem :)

Kurka, sprzęt jak w podpisie (Asus V9999GT + Gigabyte Ga-K8NS na nF3), ujeżdżam ten zestaw od tygodnia i nie mam frezów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurka, sprzęt jak w podpisie (Asus V9999GT + Gigabyte Ga-K8NS na nF3), ujeżdżam ten zestaw od tygodnia i nie mam frezów...

kreciłes grafe?

jestes pewien ze nie ma freezow?

no chyba ze FW i SA masz wyłaczone to rzeczywiscie od poczatku mozesz nie miec freezow;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kreciłes grafe?

jestes pewien ze nie ma freezow?

no chyba ze FW i SA masz wyłaczone to rzeczywiscie od poczatku mozesz nie miec freezow;]

Grafa nie kręcona (jeszcze). Waham się z instalacją AC NV Silencer 5, grafa ma jeszcze 2 lata gwarancji.

FW i SA włączone, zainstalowane najnowsze stery do cipsetu (5.11) i grafy (81.94) z nvidia.com. System w miarę świeży (ok miesiąca), po sterownikach ATI przeczyszczony ATIowymi narzędziami do deinstalacji Catalystów + DriverCleanerem.

Freezów nie zaobserwowałem, a w każdym razie nie takich jak piszący w tym wątku opisują, w rodzaju że gra staje i po 30 sec. rusza itp. Głównie tnę w BattleField 2, w opcjach grafiki mam ustawione wszystko na high za wyjątkiem tekstur (medium) + AA 4x i wszystko chodzi płynnie. Przycinki zauważyłem, ale wtedy gdy tekstury ustawiłem na high i raczej był to efekt 128 MB na karcie niż problemów ze sterownikami.

A może ja tylko ślepy jestem :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gratuluje przeczytania tematu....

Czytałem calutki (przed zakupem karty, coby wiedzieć co mnie czeka), freezy mają i ci z kręconymi, i ci z niepodkręconymi. I zauważyłem jeszcze jedno... najczęściej są to ludkowie z odblokowanymi potokami na standardowej 6800/6800LE. Może zasilanie karty nie wyrabia przy zwiększonym przez dodatkowe potoki poborze prądu ? A podkręcenie tylko a. potęguje objawy na słabiej zasilanych kartach b. wywołuje te objawy na kartach z lepiej rozwiązanym zasilaniem.

Throttling też swoje pewnikiem dodaje.

Do podkręcania się przymierzam, boję się tylko o niechłodzone pamiątki, coby ich nie usmażyć za wysoką temperaturą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde a ja sie zalamalem zdeczka.....gram sobie w cs.1.6 i takie zwiski na 1/5 sekundy , bardzo czeste i macno wkurzajace jak sie celuje i i h.. ale cale szczescie da sie garc ale tarci to zupelnie przyjemnosc.....kurde a myslalem ze bedzie wszystko ok juz...dobzre ze nie mam juz takich 10 sek, takie jakie mailem wczesniej(w seriuos sam2)...

Najbardziej bk z tego ze wiedzac ze dlugo nie ebde zmienial sprzetu(paltformy glownej ->s754 i agp) to zakupilem plyte chaintecha vnf3(nnf-250), specjalnie zeby sobie krecic i itp, wczesniej mialm via kt 800 i teraz lezy mi narzie w szafie (na spzredaz mzoe ktos chce -150zl:D) Niektorzy tutaj pisza ze by zamienili nf-250 na uli albo nawet na via ...a ja zrobilem zupelnie iancczej...ale niezaluje...no chyba tak nie ebde mowic za 1 meisiac wyrywajac wlosy z glowy:D:D:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem calutki (przed zakupem karty, coby wiedzieć co mnie czeka), freezy mają i ci z kręconymi, i ci z niepodkręconymi. I zauważyłem jeszcze jedno... najczęściej są to ludkowie z odblokowanymi potokami na standardowej 6800/6800LE. Może zasilanie karty nie wyrabia przy zwiększonym przez dodatkowe potoki poborze prądu ? A podkręcenie tylko a. potęguje objawy na słabiej zasilanych kartach b. wywołuje te objawy na kartach z lepiej rozwiązanym zasilaniem.

Throttling też swoje pewnikiem dodaje.

Do podkręcania się przymierzam, boję się tylko o niechłodzone pamiątki, coby ich nie usmażyć za wysoką temperaturą.

nie nie nie nie i jeszcze raz nie :) nie zgadzam sie z opinia o za małym zasilaniu..poniewaz JA sam mialem ta kartę na Abicie NF7 i śmigała super z odblokowanymi potokami i podkręcona !!! z chwila przesiadki na NF3 zaczeły sie jajka..przeciez zasilanie sie nie zwiekszylo ani nic z tych rzeczy prawda??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze na nf-250 jakims cudem karta wymaga ciut wiekszego Voltagu....nie ejstem inzynierem, niech ktos kto ma 6800 LE i 16/6 i podkrecone zagary oraz 1.4V sie wypowie...l

tzn?? masz wgrany bios na 1,4V czy nie?? bo nie kapuje nic po twojej wypowiedzi :?

EDIT----------

ok widze w sigu ze nie masz biosa na 1,4V..to wgraj..co ci szkodzi sprawdzic??

 

ps. tak a propos masz błąd w sigu..6800LE ma w default 8 potoków (a nie 12 jak masz tam wpisane) i 4 verteksy (tu juz dobrze)

Edytowane przez lukk_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co, tak mnie nastraszyliście, że przerzucam się od razu na PCIE :). Miałem brać Nforce3+Gf6800LE 16/6, ale poczytałem tutaj, a i moi znajomi mowili ze maja te właśnie problemy, i biore X800GTO @16 potoków + S939 :). I już bede miał PCIE :). Dzięki za ten wątek,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehh....ja mialem wgrany bios z 1,4v i to tylko powodowalo arty !!!zmniejszylem na 1,3v i wsio ok

 

frezow niemam, sb na ON ,FW na OFF a karta na 400/900 12/6

 

@lizardus

jak niekrecisz to niema problemow,a ci co mieli na stock ustawieniach to pewnie z braku ramu or something (tutaj przepraszam bo dawno tu niezaglądalem i niewiem o kim piszesz,a niechce mi sie czytac odnowa)

ja przynajmniej mialem podobne objawy,nie tyle frezy,co np przy koncu ładowania mapki w bf2 byla przycinka na ok 2-3s,a po zmianie ramu z 512 na 1Gb to nieodnotowalem juz takich problemow,w nfsmw przycinki byly tak >75% wyscigu,a tera juz tego niema,a ktos moglby powiedziec,ze skoro na poczatku wyscigu bylo ok,a pozniej juz nie to np:niewyrabiaja mosfety (z uwagi na np zagrzanie sie)

 

jak napisal @lukk podkrec grafe i reszte sprzetu przynajmniej na 75% mozliwosci o/c i wtedy sie wypowiadaj

 

a i jeszcze jedno sprawdz,czy masz przycinki (a dokladnie jedną,lub dwie) w 3dm2k5 - tj w 3 gametest (canon fight) - na poczatku, kiedy statek przelatuje z prawej na lewą strone ekranu i kiedy smok przeskakuje nad statkiem - pytalem juz kiedys o to i ludzie tutaj mieli w tym miejscu przycinki,

wiec jesli i ty masz to po podkreceniu istnieje duze prawdopodobienstwo,ze bedziesz mial freezy, zacinki, etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moglby ktos tak na szybko wytlumaczyc co to sa sterowniki GART i co one robia? Dodatkowo piszecie zeby zainstalowac nowe sterowniki do mobo, jakie powinienem zainstalowac na swojej plycie? (Model ASUS A7N8X). Z gory dzieki za jakakolwiek odpowiedz.

 

Pozdrawiam,

sthEn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moglby ktos tak na szybko wytlumaczyc co to sa sterowniki GART i co one robia? Dodatkowo piszecie zeby zainstalowac nowe sterowniki do mobo, jakie powinienem zainstalowac na swojej plycie? (Model ASUS A7N8X). Z gory dzieki za jakakolwiek odpowiedz.

 

Pozdrawiam,

sthEn

Przecież było o tym wcześniej w tym temacie.

Poszukaj, my musielibysmy zrobić dokładnie to samo.

A przy okazji dowiesz się troszke więcej o tym o co pytasz...

Edytowane przez Kobrowisko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat owszem długi, Polskie dzieci nie bardzo skore do czytania ale pare postów nad twoim wypowiedź luka który się żegnał bo preszedł na 7800 a ty tego oczywiscie nie widziałes? :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wgrałem nowy bios do karty , nie ma freezów , ale są co jakiś czas mignie obraz mówie oczywiście wykreconej karcie ,zobacze na winxp 64bit może wogóle tego nie bedzie , bo na winxp sp2 to wystepuje nawet bez garta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od sprzetu :

(CPU) AMD Athlon™ XP 2600+, 2250MHz (180x12.5), 256KB

(MOBO) ASUS A7N8X / Delta 350W

(RAM) 512MB DDR Kingstone (2x256 PC3200 400MHz) ***

(GFX) Leadtek GeForce 6800LE 128 MB 256bit 16pot 405@905

 

Teraz tak, moja plyta glowna smiga na nForce2, a z tego co czytalem w temacie, na nForce2 + 6800 NIE wystepuje problem freezow. Mimo to, mam pewien problem (wydaje mi sie ze to TE wlasnie freezy). 3dmarki dzialaja mi bezblednie, przykladowo NFS: Most Wanted tez, natomiast kiedy wlaczam F.E.A.R nawet na medium details i 800x600, to wszystko pieknie fajnie, ale jesli np wychylam sie zza rogu to przez pare sekund mam 1-3 fps, po czym wraca do normy, glownie jesli wchodze na jakis nowe tereny albo zaczynam strzelac po dluzszej przerwie w nieuzywaniu broni. Nie wiem jak inne gry, jakos nie mam sily ich scaigac z transferem ~30kb/s, ale jak juz wyzej napisalem, NFS: Most Wanted smiga mi cudownie w 1280x1024 max detale a w FEAR nie moge grac nawet na medium. Czy to, co opisalem wyzej - to sa wlasnie te FREEZY? Podkresle jeszcze raz, ze mam plyte na nForce2.

 

Mam nadzieje, ze moze to jednak byc tylko zbyt mala ilosc ramu (512 do FEAR moze troche kuleć). Pociesza mnie tez mysl ze od razu po swietach inwestuje w 2x512, moze na 1GB bedzie mi dobrze chodzil ten FEAR i sie dowiem czy to freezy czy ram :|

 

Druga sprawa, instalacja GART. Skad sciagnac sterowniki do plyty glownej + sterowniki GART ale osobno??

 

Z gory dzieki za jakakolwiek odpowiedz

 

P.S. Przeczytalem CAŁY topic zeby nie bylo...

 

Pozdrawiam,

sthEn

Edytowane przez sthEn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

ja tez mam freez'y, ale nie w grach. w grach nie zauwazylem takiego zjawiska, wiec nie wiem czy w dobrym temacie szukam porady.

posiadam 6600gt (pci-e) i podczas normalnej pracy w windowsie, bez specjalnego obciazania procka, pamieci, itede ekran sie zamrazal, monitor sie wylaczal i wlaczal ponownie, ekran dzialal znow normalnie przez 1-2 sec i znow to samo....

jako ze caly zestaw mam na gwarancji oddalem caly komp do serwisu. powiedziano mi ze to wina karty graficznej i wyslano ją do naprawy. na czas naprawy (ponad miesiac) dostalem zastapcza 6200, na ktorej wszystko dzialalo ok.

od 2-3 tyg znow mam swoja 6600gt. wczoraj, podczas uruchamiania incredi mail moj ekran znow zamarzl, monitor sie wylaczyl, wlaczyl ponownie i wszystko dzialalo dalej juz ok (zanim reklamowalem karte cykl ten powtarzal sie w kolko, wczoraj tylko 1).

freezy wystepuja teraz podczas normalnej pracy, przy uruchamianiu aplikacji (np incredimail, ie), bez wiekszego obciazenia.

dzieje sie to na najnowszych sterownikach ze strony producenta,

reszta mojego kompa to:

A64 3000+

asus a8n-e

seagate 80gb sata

2x512 twinmos cl2.5

nie podkrecalem niczego w tym zestawie

 

podobny problem zostal opisany przez innego uzytkownika tutaj:

http://forum.purepc.pl/Ultra-Wielki-Problem--t167957.html

 

jezeli to niewlasciwy temat na moje pytanie to prosze o usuniecie posta i wskazanie wlasciwego tematu

pozdrawiam !!!

Edytowane przez corey929

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zasilacz 360W chiftec ( w styczniu planuje go zmienic )

z tym zasialaczem komp dzialal normalnie nawet jak mialem popiete 3xhdd, 2xcdrom, dodatkowy wentyl na obudowie.

od tygodnia mam tylko 1 dysk (juz nie 3) i przedwczoraj zaczely pojawiac sie te freez'y.

nie wiem czy to ma jakies znaczenie, ale uzywam xp sp2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...