Skocz do zawartości
BiAłY

Siłownia

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawdzimy za jakis czas.

a6w dala mi w kosc.

Ja mam tluszcz na brzuchu i nie widac ale mojej pannie po a6w wyszedl 6-pak.

no bo po a6w wyjdzie, tracąc przy tym sporo mięsiwa. A u faceta chodzi nie tylko o szcześciopak, a o mase tych mięśni. bo bardoz chudzi faceci z sześciopakiem wyglądają dośc zabawnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ;) Zacząłem robić ABS 8-minute i... powiedzcie może jakieś baardzo dobre ćwiczenie na rozciąganie brzucha, bo po 3 treningach mam takie zakwasy, że ledwo się ruszam. Na rozciągnie robiłem: pozycja jak do pompki tylko, że biodrami do ziemi, czuć jak się mięśnie rozciągają, ale jak widać to nie wystaczy.. Dodatkowo nie wiem skąd, ale jak robie niektóre ćwiczenia z tego abs'a to mnie strasznie szyja szarpie, mam teraz jakby zakwasy albo naciagniętą szyje..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Dawidsfuturx

abs nie robiłem, ale po a6w, szczególnie późniejszych dniach, gdzie jest naprawde dużo powtórzeń szyja boli jak ch@j

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość f.e.a.r.

Ok chłopaki więc tak:

 

Robie a6w (6 dzien dzisiaj) i do tego ćwicze hantelkami (12,5kg) 3x25 powtorzen na jedną ręke co drugi dzien + zza głowy tak podnosze je do góry (jak zalecał Keares) 2x10 na jedną ręke. Oczywiscie zwiększałem stopniowo bo zaczynałem od 7,5 kg i mniejszej ilości powtorzen ;P Teraz tak:

 

Chcę kupić http://allegro.pl/item186174011_bialko_wpc..._warszawa_.html

I nie wiem czy to można pogodzic z a6w (czy coś mi nie wyrośnie śmiesznego na brzuchu zamiast kaloryfera ;]) czy nie... Czy to białko generalnie jest skuteczne i jakie opakowanie bardziej opłaca się kupić.

 

101cm - klatka

37cm - bic ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do emilooosa, ile masz wzrostu ?

Mnie sie wydaje, ze nie dosc ze takie pytania powinno sie kierowac na PW to jeszcze wygodniej i szybciej otrzymalbys odpowiedz.

 

Powiedzcie mi natomiast o treningu progresywnym cos.

Zaczynam stosowac tego typu trening na klatke i biceps.

Czy stosowac go na wszystkie partie miesni czy tylko na tych na ktorych mi najbardziej zalezy ?

Bo nie ukrywam daje ostro popalic (po 14 miesiacach silki mam zakwasy jak jasna cholera) i nie chce przemeczyc organizmu bo sie okaze za miesiac, ze nie bede wstanie nic dzwigac :P

Edytowane przez Kaeres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

182-3cm.

Zaczynalem od około 176-7cm.

Jak widać, dane mi było urosnąć, a nie oszczędzałem się,

choć na starcie dałem sobie spokój z MC i przysiadamy, czego teraz bardzo żaluję.

Ciekawy, stary i wysłużony art - http://www.sfd.pl/Si%C5%82ownia_a_wzrost_%...A_-t213555.html

Co do pana od Ostrowii, to proponuję jednak zacząć trening siłowy. Chyba, że satysfakcjonuje Cię kaloryfer i łapka. Białko to makroskładnik diety, który najlepiej dostarczać z pożywienia. Ostrowia może stanowić dobre, lecz fatalne dla kubków smakowych uzupełnienie takowej diety. :lol:

 

Ja póki co jade z testem. 25 dzień, czyli nieco ponad połowa za mną, i jest na prawdę konkretnie. Więcej po skończeniu.

Dostałem kilka próbek białka od firmy PVL, konkretnie produktu Whey Gourmet. Po prostu smaki jak marzenie.

Jeżeli ktoś ma nadmiar gotówki, to szczerze polecam.

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kaeres stosuj progresje na duże partie mięśniowe, łatwiej jest progresować ciężar, przy cwiczeniach z sztangielkami na małe parte lub na wyciągach osobiście preferuje stały ciężar ale czasami lubie porwać się na coś cięższego. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, chodziło mi głownie o ten mit czy silka hamuje wzrost... Bo nie wiem czy wrócić na siłownie. Bo mam 16lat i 172cm i wydaje mi sie mało :/

rosnie sie do 21 roku zycia,

a wzrost to sprawa osobista, i nie mamy to wiekszego wplywu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój czas przeznaczony na siłownie sie niestety skrócił, no ale nie można tam w koncu siedzieć wiecznie. Moge trenować tylko 3 razy w tygodniu: poniedziałek, środa i czwartek. Przez takie ułozenie przyszła zmiana treningu. Mój problem polegał na tym, że mimo postępów siłowych - mój wyglad sie nie zmieniał, nawet po zastosowaniu diety. Gainer też niewiele pomóg, wskoczyło 2kg masy, nic więcej. Teraz kupiłem odżywke białkową Hi Tec'a i zobaczymy. Oczywiscie stosowana jako dodatek tylko. Na nieszczęście cos mi sie stało z przedramieniem, dlatego musze ograniczyć ćwiczenia na biceps. Kiedy trzymam sztange łamaną lub prosta podchwytem to nie moge unieść przez ból w lewej części lewego przedramienia. Kiedy trzymam chwytem ala "młot" to wszystko jest ok. Zaznaczam że przedramiona ćwicze regularnie. Już raz takie coś miałem ale minęło, teraz niestety powróciło. No ale przechodząc do konkretów, mój plan. Proszę o jakieś porady, korekcje planu etc. No i moze coś poradzicie z tym przedramieniem? Oczywiście nie oieszkam iść do lekarza sportowego z tym.

 

Poniedziałek:

- wyciskanie na ławce prostej 4x10, progresja w góre

- wyciskanie na ławce skośnej 4x10, progresja w góre

- rozpiętki 4x12, progresja

- ściąganie linek na maszynie przed siebie 4x10

 

Środa:

- podciąganie na drążku 4xile_dam_rade

- wiosłowanie leżąc 4x10, progresja

- martwy ciąg 5x10, progresja

- ściąganie dolnego wyciągu siedząc

 

Czwartek:

- modlitewnik 4x10

- wyciskanie do dołu 4x10

- unoszenie ramion ze sztangietkami 4x12

- podciaganie sztangi wzdłóż tułowia 4x15

 

Oczywiscie brzucha nie liczyłem, bo to sie rozumie samo przez sie, że ćwicze. Nóg też nie dodałem, bo po TKD mam je mocne (czasem jakies ćwiczenie zrobie jak sie trafi dodatkowy dzień terningowy).

 

Moim celem jest redukcja tłuszczyku na brzuchu, wzrost siły, ale przedewszystkim ogarnięcie mięśni żeby były w miare wymodelowane a nie żebym wygladal jak "klucha". Tak wiec proszę o komentarz, rady etc. Mój wzrost to 180cm, waga 70kg, staż na siłowni 4 miesiace.

Edytowane przez el_gringo_dado

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Dawidsfuturx

jezeli amsz 3 dni w tygodniu na trenning to wal fbw albo hst

hst nie orbiłem, ale fbw jak dla mnei fajna sprawa, fajna pompa na całym ciele, przyrosty dobre, ale przy nim bardzo wazna jest dieta i regeneracja, nawet wazniejsza niz przy splicie, bo sie mozna naprawde przetrenować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli amsz 3 dni w tygodniu na trenning to wal fbw albo hst

hst nie orbiłem, ale fbw jak dla mnei fajna sprawa, fajna pompa na całym ciele, przyrosty dobre, ale przy nim bardzo wazna jest dieta i regeneracja, nawet wazniejsza niz przy splicie, bo sie mozna naprawde przetrenować

Kurcze ja do full body workout mam mieszane uczucia.

Zrobilem cykl 6 tygodniowy trzymajac ostro diete i NIC nie ruszylo.

Ani na sile, ani na wygladzie ani na wymiarach.

Przedwczoraj bylem na silce i zrobilem sobie progresywne cwiczenia na bic i klatke to kurcze jakby mnie ktos pobil takie mam zakwasy. Wiec wg mnie FBW nie obciaza w dostatecznym stopniu miesni aby je zmusic do rozrostu.

Zreszta po FBW bylem wyczerpany jak kon po westernie ale takiego silowego wyczerpania nie czulem (takiego wlasnie jak teraz - boskie uczucie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Dawidsfuturx

mi po pierwszym fbw wsumie też nic nie ruszyło, ale to bło moje fbw.....

 

nastepne to było fbw w sytemie 15 -10 - 5

skonsultowane z Wodynem (ci co siedza na sfd kojarza)

5x5 pt ( 5 powtórzen, 5 serii kazdego ciwczenia, ostatnia seria orbiona na maks lub prawie maks)

10x 4 ( 10 pow , 4 serie, po pare powtórzen w zapasie)

15 x 3 ( 15 powt, 3 serie, duzy zapas powtórzen)

 

siła ruszyła w ch..., barki szczególnie, biceps, plecy, ale nawet mojej klaty nic nie jest wstanie ruszyć :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No przepraszam. Musze przyznac, ze troche sily dostalem w plecach i barkach. Szczegolnie po ostatniej fazie FBW gdy wykonywalem po 4 serie 5 powtorzen w kazdej na maxymalnym obciazeniu. Jakie ciezary dzwigalem to sam sie dziwilem.

Teraz bede z tego oczywiscie korzystal przy PROGRESIE.

Ale w tym na czym mi najbardziej zalezalo jest lipa (klata, tric, bic),

Ja wiem, ze niby miesnie dyskotekowe ale juz wiem ile Ci dyskotekowcy musza sie namachac aby wygladac porzadnie.

Bic moze i idzie ladnie ale gdy przychodzimy po raz pierwszy na silownie. Ale pozniej to jest katorga.

Klatka to samo. Pierwsze pol roku wszystko o 100% w gore .Teraz grama wiecej nie dzwigne jeszcze przez dlugi czas.

Mysle, ze progresem zmusze troche miesnie do pracy.

Zaniechalem niemal calkowicie sztangi na lawie bo juz mnie zaczyna draznic.

Kazdy wchodzi i pyta "ile na lawie?" po czym kladzie sie, wali takei maxy ze mi oczy wychodza po czym tak miota sztanga, ze mi witki opadaja. Zero techniki, barkami wyciskaja (uszsz, jak bym pier**** jednego z drugim).

Zamieniam ja na sztangielki i basta. Zobaczymy co sie bedzie dzialo po 6-8 tygodniach.

Edytowane przez Kaeres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no, FBW raczej robił narazie nie będę. IMO troche za długo to zajmie. Dzisiaj próbnie zrobiłem trening na poniedziałek i zajeło mi to godzine, dlatego mysle ze to będzie optymalny czas treningu. Do tego czuje że ćwiczyłem a nie jak do tej pory. Więc moze tylko jakies małe zmiany w ćwiczeniach. Co myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na klatę styknie 9-12 serii,

założmy 6-8s wyciskań, 3-4s izolowanego typu rozpiętki.

plecy złoż w calosc, tj. martwy i wioslowanie, a dopiero potem najszerszy, czyli drazek i sciaganie. martwego moze byc 5s. a reszte ogranicz do 3, ew. utnij ostatenie ćwiczenie.

trzeci dzień to w ogóle pomyłka.

co to jest wyciskanie OD dołu ?

powinieneś uwzględnić wszystkie partie, tj. klatkę, plecy, naramiennie ew. z czworobocznym, biceps, triceps, i co ważne, nogi, mimo, że piszesz, iż masz mocne. ćwiczenie tej partii stymuluje cale cialo, a i w pewnym momencie moze sie zaczac robic nieproporcjonalnie, a kolosem na glinianych nogach nikt byc nie chce.

w 3 tyg. da się na prawdę zlozyc ciekawy trening, ale jak dla mnie najlepszym rozwiazaniem byloby fbw.

takze teraz widze, zen ie bardzo jest nawet sens modyfikowania tego treningu.

co do przedramienia, nie wiem cyz to to samo, ale miałem przez pierwszy okres takie uczucie, jakby bolała kość wlasnie w okolicach przedramienia, objawiało się to szczegolnie przy modlitewniku. obadaj uchwyty (szerokosc), sproboj prostej lub łamanej, w zaleznosci od tego jaki uchwyt stosowales. cwiczen na biceps jest co nie miara, wiec wybierz te, przy ktorych nie odczuwasz dyskomfortu, chociazby młotki.

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co to jest wyciskanie DO dołu ?

Mniej wiecej to:

2590930[/snapback]

powinieneś uwzględnić wszystkie partie, tj. klatkę, plecy, naramiennie ew. z czworobocznym, biceps, triceps, i co ważne, nogi, mimo, że piszesz, iż masz mocne. ćwiczenie tej partii stymuluje cale cialo, a i w pewnym momencie moze sie zaczac robic nieproporcjonalnie, a kolosem na glinianych nogach nikt byc nie chce.

Pomyśle, ale te partie które podałeś, uwzglednione są.

co do przedramienia, nie wiem cyz to to samo, ale miałem przez pierwszy okres takie uczucie, jakby bolała kość wlasnie w okolicach przedramienia, objawiało się to szczegolnie przy modlitewniku.

pozdr.

No właśnie nie boli tylko wtedy kiedy mam chwyt młotkowy i to jest ten problem. Ide sie zapisać do lekarza w poniedziałek. Ale wolałbym tego nie robić. Z prostym gryfem nie próbowałem, obadam to.

 

Mam jutro cały dzień, żeby poskładać na nowo trening, zobaczymy co z tego wyjdzie.

Edytowane przez el_gringo_dado

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm moze mi ktos powiedziec jak a6w ma dokladnie wygladac bo http://www.forum.kulturystyka.org.pl/index...c=7513&st=0 a tutaj http://www.sfd.pl/Aerobiczna_sz%C3%B3stka_...665.htmlrobilem tak jak jest w drugim linku ten rowerek to tak podobnie chocbym robil normlne szybkie brzuchy (oczywiscie ze czesc ledzwiowa zostaje na podlodze) jedno za drugim a te cwiczenie nr 3 raczej tych katow nie moge utrzymac bo za duzy bebech :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...