Skocz do zawartości
BiAłY

Siłownia

Rekomendowane odpowiedzi

Podales linki, ze niech Cie :P

To cwiczenie sie wykonuje w ten sposob, ze spinasz brzuch na cale cwiczenie i szybko machasz nogami (tyle razy ile w danym dniu nakazuje - na kazda noge oddzielnie liczysz). Glowa caly czas w powietrzu a brzuch napiety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I solaria też :mrgreen:

Solaria są dla miękkich cipek :twisted:. Przy takiej pgodzie, jaką mieliśmy przez ostatnie kilka dni, można było już naprawdę piekną opaleniznę po bożemu wyhodować, a nie pod lampy dupsko kłaść (zwłaszcza, że długi weekend, więc czasu było dość). No chyba, że ktoś naprawdę takie fałdy tłuszczu przez zimę nazbierał, że wstyd ludziom pokazać było...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja powiem ze A6W jest zajebis.... (super fajne) dzisiaj mam 4 dzien czyli sie schody zaczynaja a wyniki mi sie bardzo podobaja wczesniej cwiczylem srednio co 3dni 100brzuszkow i 45 podniesien nog i efekty bardzo marne a teraz zdrowo sie odzywiam i cwicze i naprawde mi sie podoba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja powiem ze A6W jest zajebis.... (super fajne) dzisiaj mam 4 dzien czyli sie schody zaczynaja a wyniki mi sie bardzo podobaja wczesniej cwiczylem srednio co 3dni 100brzuszkow i 45 podniesien nog i efekty bardzo marne a teraz zdrowo sie odzywiam i cwicze i naprawde mi sie podoba

Czy jest fajne, to zalezy raczej od konkretnego ćwiczącego, bo jednym pomaga, a innym już nieco mniej. Też kiedyś przejechałem całą seryjkę i:

* zalety: pomogło nieco galaretki na brzuchu się pozbyć; poprawiło zdecydowanie wytrzymałość mięśni

* wady: masy mięśniowej na brzuchu to za chiny ludowe w ten sposób nie zbudujesz; poza tym wkurza w późniejszych tygodniach zasuwanie 30-40 minut samych tylko brzuszków (monotonnie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz ogolnie mi nie chodzi o budowanie masy miesniowej a wlasnie tej galaratki na brzuchy mniej do tego teoretycznie nie powinno sie tego robic dluzej jak 25minut wczoraj robilem 4dzien czyli juz 3 serie i bylo ciezko sie zmiescic a praktycznie nie robilem zadnej przerwy wiec nie wiem jak bedzie pozniej a mi sie podoba to ze nie musze [gluteus maximus] ruszac z podlogi zeby cwiczyc a teraz ide robic 5 dzien pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dajcie mi rade.

Teraz robie cykl miesieczny.

Albo chodzic na silownie 3x w tyg. z dziennymi przerwami ale silownie laczyc z aerobami (rowerek, bieznia, wiosla, itp.) czy chodzic codziennie i nie laczyc silowni z aerobami w jeden dzien ?

Mam mieszane uczucia bo po silowni jestem wyczerpany, a tu jeszcze aeroby zasuwac ?

Z drugiej strony gdy po dniu silowni nie bede mial odpoczynku to tez chyba nie dobrze.

Ja sie sklaniam ku temu aby chodzic na przemian silownia/aeroby 6x w tygodniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mozesz rozwinac ta mysl?

większość ludzi robia a6w ponieważ daje niby szybsze efekty....

Dajcie mi rade.

Teraz robie cykl miesieczny.

Albo chodzic na silownie 3x w tyg. z dziennymi przerwami ale silownie laczyc z aerobami (rowerek, bieznia, wiosla, itp.) czy chodzic codziennie i nie laczyc silowni z aerobami w jeden dzien ?

Mam mieszane uczucia bo po silowni jestem wyczerpany, a tu jeszcze aeroby zasuwac ?

Z drugiej strony gdy po dniu silowni nie bede mial odpoczynku to tez chyba nie dobrze.

Ja sie sklaniam ku temu aby chodzic na przemian silownia/aeroby 6x w tygodniu.

jak masz czas to siłownia i aeroby na przemian po paru treningach się wkręcisz;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro daje szybszy efekt to dlaczego tego nie robic? Jaki jest sens chodzic na silownie zasuwac na maksa jak mozna lepsze wyniki osiagnac w krotszym czasie kurna mierzelyme stoperem ile mi zajmuje bez robienia przerw i wyszlo 23minuty 20 sekund moze przez to ze troche dluzej przytrzymje w punkcie maksymalnego napiecia.

 

Kurcze poczytalem na sfd troche o odzywianiu bo sie wkurzylem w przeciagu 3/4 wyniki byly super miesnie sie uwydacznily a teraz 7 dzien kurna chocby zniknely tak jakby nie zdarzyly sie zregenerowac moze cos zle robie:

- odnosnie cwiczenia to robie to o roznych porach czasem przed snem a np wczoraj i dzisiaj to z rana bo mam czas do tego dochodza treningi z pilki noznej (trkatuje to jako aeroby) mam treningi w poniedzialek srode piatek

 

- odnosnie odzywiania to wyrzucilem z posilkow: maslo, biale pieczywo, kebaby (tego najbardziej mi brakuje), przestalem slodzic herbate wczesniej srednio na 350ml herbaty z 3lyzeczki, przestalem pic browary i wodke juz od tygodnie zero alko.

No a odzywiam sie mniej wiecej tak ze: normalnie sniadanie/obiad/kolacja plus przekaski w postaci jogurt, marchewki, pieczywo wazopodbne :) na obiadek wczoraj chocby kasza gryczana ogorki i cos tam jakies miecho, ale chyba malo bialka jem za malo co byscie poradzili w sprawie odzywiania.

 

Dzisiaj to jest 9 maja zjadlem juz jajecznice z 4jajek (bo za miala bialka w dniach poprzednich) 4 "kromki" pieczywa wazapodobnego, planuje ryz jogurtem na obiadek bo trening o 18 i ten ryz tak zjem o 15 a teraz cos tez bym musial wszamac.

 

Do tego wyczytalem ze po cwiczeniach przydalby sie posilek potreningowy np ryz zeby zupelnic glikol a ja pomijalem posilki potreningowe co bys radzili na taki posilek i moze co po treningu aeorobowym (pilka nozna)

Edytowane przez bryken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sklec jakas diete i wrzuc.

 

ja wrocilem na silownie pierwszy trening rak, sila spadla ale nie duzo, oglnie mysle ze do czerwca na odzywkach ktore mi zostaly osiagne to co mialem przed zlamaniem nogi

potem wakacjie i chodzenie na slownie w krrratke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako ze to moja pierwsza dieta popelnilem chyba pare gaf :/ Diete robilem na wzorze tego opisu http://www.sfd.pl/Odzywianie_i_suplementac...ho-t264181.html Prosze o sugestie.

 

Zapotrzebowanie:

(9.99 x 72kg) + (6.25 x 171cm) - (4.92 x 16) + 5= 719.28 + 1068.75 - 78.72 + 5 = 1714.31kcal.

Ilość treningów

1714.31 x 1.5 = 2571.465kcal

 

Lifestyle

2571.465 + 100kcal = 2671.465kcal

 

Nadwyzka

2671.465 + 100 = 2771.465kcal

 

Suma: 2771.465kcal

Rozkład BTW:

2g białka x 72kg = 144g, 144g x 4kcal = 576kcal

1.3g tłuszczy x 72kg = 93.6g, 93.6g x 9kcal = 842.4kcal

2771.465kcal - 1418.4(576 + 842.4) = 1353.065kcal

1353.065kcal / 4kcal = 338.26625g

 

Białko - 144g

Tłuszcze - 93.6g

Węglowodany - 338.26625

 

Śniadanie:

Musli z owocami 100g(b-11.5g Ww-53.2g t-12.7g kcal- 375) mleko 1.7% 250ml(b-8.5g Ww-12.5g t-4.25g kcal-122.5) jajko gotowane całe 60g(b-5.88g t-4.56 Ww-0.3g kcal-65.4) razem b-25.88g Ww-70.26 t-21.51g kcal-562.9

Śniadanie II:

2 kromki chleb żytni razowy 82g (b-4.592g Ww-37.392g t-1.394g kcal-182.86) ser biały wiejski 200g (b-24g Ww-9.4g t-0.4 kcal-138) margaryna 20g (b-0 Ww-0 t-7.6 kcal-70) 15g Orzechy włoskie (b-2.4 Ww-1.725 t-9.045 kcal-96.75) razem b-30.992g Ww-48.517g t-18.439g kcal-487.61

 

Lunch:

Kasza gryczana 100g (b-12.6 Ww-63.4 t-3.1g kcal-336) Piers z kurczaka 125g (b-26.875g Ww-0 t-1.625g kcal-123.75) pomidor cały (b-0.765g Ww-2.04 t-0.17 kcal-12.75) sałata 25g (b-0.35g Ww-0.625 t-0.05 kcal-3.5) oliwa z oliwek 15ml (b-0 Ww-0 t-14.94g kcal-132) banan cały 100g (b-1g Ww-21.8 t-0.3 kcal-95) razem b-41.59g Ww-87.865 t-20.085 kcal-703

 

Posilek po treningowy:

200g sałata (b-2.8 Ww-5 t-0.4 kcal-28) pomidor cały (b-0.765g Ww-2.04 t-0.17 kcal-12.75) pomarańcz (b-1.8 Ww-18.8 t-0.4 kcal-44) 85g tuńczyk w oleju (b-23.035 Ww-0 t-7.65 kcal-161.5) 75g rodzynki suszone (b-1.725 Ww-48 t-0.3 kcal-207.75) oliwa z oliwek 15ml (b-0 Ww-0 t-14.94g kcal-132) razem- b-30.125 Ww-73.85 t-23.86 kcal-586

 

Posiłek przed snem:

Ser biały wiejski 200g (b-12g Ww-4.7g t-0.2 kcal-69) jajko gotowane całe 60g(b-5.88g t-4.56 Ww-0.3g kcal-65.4) ogórek 100g (b-0.7 Ww-2.4 t-0.1 kcal-13) sałata 50g (b-0.7g Ww-1.25 t-0.1 kcal-7) sok grejpfrutowy 100ml (b-0.5 Ww-9.1 t-0.1 kcal-250) oliwa z oliwek 20ml (b-0 Ww-0 t-19.92 kcal-176.4) razem b-19.08 Ww-17.65 t-24.98 kcal-580.8

 

Razem wyszło:

b-147.667

Ww-298.142

t-108.879

kcal-2920.31

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezle.

Kilka uwag:

- zmień musli na czyste owsiane

- w potreningowym wyeliminuj wszystkie tluszcze, i wrzuc je gdzies indziej by zachować bilans, ten posiłek powinien być wolny od tluszczy -

tuńczyk ok, ale nie w oleju, i bez dodatku oliwy z oliwek

- rodzynki zastąp ryżem/makaronem. możesz sobie ich dorzucić do owsianych, ale bez przesady z taką ilością, 10-20g.

- przed snem wiejski 200g będzie miał 24g bialka

- odpuść sok grejfrutowy przed snem - to jest woda i cukier, a tego na noc nie chcemy

Wydaje mi się, że łatwiej byłoby to rozplanować w 5ciu posiłkach + kolacja, ale jeżeli się uda to ok, zabójczo dużo nie ważysz więc powodzenia!

Pozdr.

Edytowane przez emilooos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miesiac imprez i padaka po silce ledwo zyje ;/

moze z czasem bedzie lepiej :) trzeba sie troche poprawic przed wakacjami :)

Edytowane przez Linoge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze prosze ocencie plan Poniedziałek

 

-Klatka:

*Wyciskanie w poziomie - 5 serii x 10, 10, 8, 8, 6 powtórzeń

*Wyciskanie w skosie głową do góry 4 serie x 10, 10, 8, 8, 6 powtórzeń

*Rozpiętki - 4 serie x 12, 8, 8, 8 powtórzeń

 

-Biceps

*Siedząc, uginanie ramion na modlitwniku - 3 serie x 10, 8, 8 powtórzeń

*Stojąc, uginanie ramion ze sztangą - 3 serie x 10, 8, 8 powtózeń

*Stojąc, przemienne uginanie ramion ze sztangielkami - 3 x 10, 8, 8 powtórzeń

*Siedząc, wuginanie ramion ze sztangielką w podporze o kolano 3 x 10, 8, 8 powtórzeń

 

-Brzuch

*Wisząc na drążku, podciąganie kolan do klatki piersiowej - 3 serie x 20 powtórzeń

*Unoszenie kolan w leżeniu płasko 3 serie x 15-20 powtórzeń

*Skłony w leżeniu płasko 3 serie x 15-20 powtórzeń

 

Wtorek:

Kickboxing 1.5h

 

Środa:

 

-Brzuch

*Wisząc na drążku, podciąganie kolan do klatki piersiowej - 3 serie x 8-10 powtórzeń

*Unoszenie kolan w leżeniu płasko 3 serie x 15-20 powtórzeń

*Skłony w leżeniu płasko 3 serie x 15-20 powtórzeń

 

-Triceps

*Francuskie wyciskanie hantli - 4 serie x 10, 8, 8, 6 powtórzeń

*Francuskie wyciskanie sztangi - 4 serie x 10, 8, 8, 6 powtórzeń

*Stojąc, ściąganie w dół drążka wyciągu pionowego (nachwyt) 4 serie x 10, 8, 8, 6 powtórzeń

 

Czwartek:

Kickboxing 1.5h

 

Piątek:

 

-Barki

*Siedząc, wyciskanie sztangi zza karku w górę 3 serie x 10, 8, 8 powtórzeń

*Stojąc, podciąganie sztangi wzdłuż tułowia - 3 serie x 6, 4, 4 powtórzeń

*Siedząc, wznosy ramion ze sztangielkami bokiem w górę w opadzie - 3 serie x 10, 8, 8 powtórzeń

*Stojąc, unoszenie ramion w przód ze sztangielkami 3 serie x 10, 8, 8 powtórzeń

 

-Przedramie

*Uginanie nadgarstków nadchwytem w siadzie 3 serie x 20

*Uginanie nadgarstków podchwytem w siadzie 3 serie x 20

 

Sobota:

Regeneracja (basen, sauna itp.)

 

Niedziela:

Kickboxing 2h

 

cel masa ale nie za duzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Dawidsfuturx

albo jestem slepy albo pleców nie ma?

co do obrazka, to fajna ta strona imageshack :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do trening, jutro lookne - typowy split, więc wiele do korekty nie będzie, a o celu w głównej mierze decyduje dieta - trening moze bardziej lub mniej sprzyjać redukowaniu (fbw, hst).

W sumie tak na szybcika - klata moze byc, zamien sztange na hantle w ktorymś z wyciskań - biceps wywal jedno cwiczenie, 9 serii to i tak duzo jak na biceps - triceps podobnie, zredukuj po jednej serii - barki, wyciskanie i dwa ćw. z hantlami wystarczą, tył moześż odpuscic - czyli przodem i bokiem zostaw.

Brakuje ćwiczeń na plecy, i nogi. Nogi jestem w stanie zrozumieć - trenujesz SW, ale mimo to, proponowalbym jednak gdzieś je wsadzić. O plecach nie wspomnę.

Pozdr.

Edytowane przez emilooos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, wiec dołożę plecy i nogi ale bedzie to ACT 1.unoszenie kolan (drążek, poręcze)-brzuch

2.przysiady -czworogłowe ud

3.wiosłowanie z linką wyciągu dolnego w siadzie płaskim (nachwyt szeroki-drążek prosty)-góra grzbiet

4.wznosy tułowia z opadu-ławka rzymska-prostowniki grzbietu

5.wyciskanie sztangi w leżeniu na poziomej ławce-klatka

6.wyciskanie sztangielek w siadzie lub stojąc-naramienne(barki)

7.unoszenie ramion bokiem w górę-naramienne(barki)

8.uginanie ramion ze sztangą podchwytem stojąc-bicepsy

9."francuskie" wyciskanie sztangi za głową siedząc/stojąc-tricepsy

10.wspięcia na palce jednej nogi -łydki

11.skłony tułowia na maszynie lub unoszenie nóg w leżeniu na ławce skośnej głowa w górę-brzuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Dawidsfuturx

act wg mnie jest dobre na początek, jak już chcesz cos skłądanego, to ja bym sie skłaniał do fbw/hst

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...