Skocz do zawartości
ath

Windows Vista

Rekomendowane odpowiedzi

Dopracowany czy nie, ludzie i tak kupią, wcześniej sprzątną XP'eki z półek. Po co dopiero teraz MS pozwala kupować same OEM'y :?: Właśnie po to by pozbyć się zapasów, a ci którzy poczekali po prostu kupią Vistę. Po kilku miesiącach wypuszczą SP1, potem SP2, który rzeczywiście pozwoli na w miarę bezpieczną i wydajną pracę :wink:

 

Pewnie już było, ale tak dla przypomnienia:

 

Microsoft wyjawił dziś więcej informacji o planowanej inicjatywie powziętej w celu walki z piractwem oprogramowania - przygotowywanym od kilku lat zestawie nowych technologii nazwanym Software Protection Platform. Programem będą objęte przyszłe produkty firmy Microsoft, w tym systemy Windows Vista i Windows Server "Longhorn", które jako pierwsze zadebiutują z nową technologią antypiracką.

 

Windows Vista będzie miał wprowadzone zabezpieczenie, które zmusi klienta do aktywacji produktu z legalnym kluczem w ciągu 30 dni (jeżeli nie zrobił tego za niego dostawca komputera z systemem). W przeciwnym wypadku, po upływie miesiąca od dnia zainstalowania, system będzie działał w tzw. "trybie ograniczonej funkcjonalności" dopóki użytkownik nie przeprowadzi aktywacji uwieńczonej sukcesem. Nowy tryb umożliwi korzystanie z przeglądarki Internetowej do godziny czasu, po którym nastąpi wylogowanie użytkownika z systemu.

Microsoft przygotowuje również zmiany w licencjach zbiorowych (Volume Licensing). Jak poinformowała Cori Hartje, szef Microsoft Genuine Software Initiative, połowa piratów wykorzystuje klucze licencji zbiorowej. Przypomnijmy, że wprowadzenie takiego klucza zdejmuje obowiązek aktywacji produktu, co w przypadku Windows XP zostało wykorzystane na szeroką skalę, choćby podając słynny klucz FCKGW... Jeśli chodzi o Windows Vista, licencjonowanie z wykorzystaniem Volume Licensing ograniczone zostanie do uaktualnienia z wersji OEM lub BOX systemu Windows XP.

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Subedit b4043 odpalony normalnie sie sypie. W odpalonym jako admin jest obraz ale napisy nie chodza.

 

Allplayer podobnie. Odpalony przez Run as Admin... niby działa, ale cosnie tak jak trzeba.

 

Media player classic - działa.....

 

Obnizone uprawnienia dla programów moze sie nadają do biura gdzie ktos korzysta tylko z worda itp, ale normalnie sie przez to nie da korzystac z systemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Firefox dziala, Konnekt dziala, Winamp dziala, utorrent dziala, Nero dziala, Avast dziala, DaemonTools dziala, TotalCommander dziala

to tylko zlepek tego co uruchomilem na Vista, ja wiem, ze ten system nie jest bez wad, ale pretensje o niekompatybilnosci niektrorych aplikacji trzeba miec do ich producentow, niech ruszaja doopy i tworza wersje kompatybilne z Vista - na przykladzie Nero i DaemonTools - da sie...

to samo tyczy sie sterownikow, spokojnie, wszystko w swoim czasie bedzie smigalo...

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na nowej viscie nie idzie odpalic nowych gier.. przykladem jest nfs:carbon... gra krzyczy ze brak directx 9... a vista posiada dx10... za to cs 1.6 dziala bez problemu, opera, konnekt takze.

Zainstaluj dirext 9, i bedzie chodzic :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troche kiepawo ze sterami do grafy... stare gry typu CS 1.6, Quake 3, COD, ET dzialaja oki a juz CSS od czasu do czasu Blue Screen i reset, natomiast w BF 2 artefakty ;/

 

mozliwe, ze to nie wina sterow od grafy, lecz jak sobie siedze w Windowsie to jest wszystko oki, nic sie nir wiesza i wszystko chodzi dosyc ladnie

 

p.s jest taka mozliwosc, aby w Viscie tak jak w XP ustawic minimalny pobor pradu etc.? bo chcialbym, aby c'n'q dzialalo... aha i czy moze ktos instalowal pod Viste nowe stery od AMD?

Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój błąd, nowa licencja nie wymaga jednoczesnego zakupu z Windą sprzętu, ale by dostać Vistę trzeba sprzęt kupić.

Tzn. na fakturze musi być płyta główna, procesor, zasilacz i inne zabawki by stanowiły działający komputer - tak tłumaczyła mi kobieta z MS by dostać upgrade do Visty. Im więcej części wchodzi w skład tym lepiej. Nie ma ryzyka podważenia.

 

Nowa licencja tzn. nowa nalepka w postaci "chmurki" żółto zielonej uprawnia do zakupu gołego Windows'a. Ale na kuponie pisze, że musi być z nowym komputerem aby była możliwość jego upgrade'u do Visty.

 

Sprzedający wprowadza w błąd kupujących, jeśli MS nie zajmie korzystnego stanowiska wobec kupujących gołego OEM'a - nikt nie otrzyma Visty. Na dowodzie zakupu z Windą musi być zestaw lub kilka podzespołów jak procesor + płyta + zasilacz + dysk.

Zobaczę co wykombinuje Komputronik w tej sytuacji. Ale i tak wszystko zależy od MS.

Czyli kupując XP z tym kuponem na Vistę z np. przysłowiową myszką nic nie daje?

 

Jaki jeden element wystarczy by mieć Vistę legalnie "w ramach tego kuponu"? Dysk twardy? Mobo? Proc? Grafa?

 

Widać, że sami dokładnie nie wiedzą co robić bo stwierdzenie "Im więcej części wchodzi w skład tym lepiej" jest co najmniej niejasne :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chce tylko przypomniec ze vista bedzie w sprzedazy od 30 stycznia. Od tego posta kazdy kto napisze cos o sciągnieciu/korzystaniu z tej wersji dostanie kare wg PSO.

A tak w ogole to nie wiem czy wiecie(osoby piratujące viste) ze po uzyciu cracka vista bedzie działała tylko kilka miesiecy.

To było by bardzo niesprawiedliwe! W MSDN Vista będzie dostępna wcześniej niż 30 stycznia i będzie legalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest ze sterownikami do Visty? Ano tak:

 

Oryginalne stery do karty tv dla win 2000/XP nie pasują. Pól dnia kombinowałem z róznymi tweakowanymi i nic. Raz mi sie udało uzyskac sam obraz. W koncu zainstalowałem inną wersje oryginalnego softu do karty. Wskazałem na stery z płyty CD(stery do win 2000 z 2000 roku) i nagle stery pasują. Tylko nie ma nadal dzwieku. Mysle sobie stery audio domyslnie zainstalowane przez viste są jakies lewe. No więc biore stery dla win2000/xp i je instaluje.

Efekt?

Działa karta tv i dzwięk na sterach z win 2000/xp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak jest ze sterownikami od Nvidii do NForce`ów ? Na nvidia.com nie ma sterowników do chipsetu (konkretnie do nf4). Czy ten windows nie wymaga instalowania zewnętrznych sterowników ? Podobnie z grafiką. NVidia ma na razie tylko bety ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam dwa dyski twarde:

1. Samsung - 3 partycje (na pierwszej jest XP)

2. WD - 2 partycje (na pierwszej jest Vista)

 

Pierwszy byl isntalowany XP, potem Vista. Niestety nie mam menu wyboru systemu operacyjnego i ciagle uruchamia sie tylko XP. Szukalem i nic nie dziala aby ten problem rozwiazac. Jakies pomysly ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włącz widok plików ukrytych i chronionych przez system(to drugie jest wazne bo bez tego nadal nie bedzie ich widac) i sprawdz czy na partycji podstawowej jednego lub drugiego dysku masz plik bootmgr i folder boot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz w biosie opcje boot-menu to korzystaj z niej, zeby uruchamiac z drugiego hdd.

Ze skopiowaniem moze byc problem, bo trzeba by jeszcze wykonac naprawe zeby nadpisac sektor startowy dysku, a po tym moze zniknac loader xp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ok przestawilem w biosie boot menu kolejnosc dyskow i teraz jest opcja wyboru systemow, lecz kiedy kilkam na Xp to chwile laduje go ale po 5 sekundach wyskakuje blad ze plik ntkrnlpa.exe jest niezgodny wersja itd.... Co teraz zrobic ? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś używa już builda 6000 to czy może mi powiedzieć szybko: czy warto sie już przesiadać z XP ? Nosiłem się z tym zamiarem i chyba sie zdecyduje ale nie wiem czy nie ma na przykład ze sterownikami problemów, chociaż jakichś dodatkowych urządzeń w kompie nie mam (sig)... Ogólnie komputer raczej do pracy niż do grania... Na 1GB ramu daje rade ? Proszę o jakieś opinie jeśli można ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz to nie, bo jeszcze Visty nie ma dostepnej :)

Ale jak bedzie mozesz sie przesiadac.

 

 

No ok przestawilem w biosie boot menu kolejnosc dyskow i teraz jest opcja wyboru systemow, lecz kiedy kilkam na Xp to chwile laduje go ale po 5 sekundach wyskakuje blad ze plik ntkrnlpa.exe jest niezgodny wersja itd.... Co teraz zrobic ?

Musisz zmieniac calkowicie? Nie masz opcji bootmenu pod zadnym z klawiszy funkcyjnych(F1-12)? Bo wtedy by wystarczyło przy uruchomieniu wybrac dysk zktórego ma sie uruchomic system.

Nie wiem, jak to wygląda gdy się Vista zainstaluje na drugim hdd. Wygląda mi to tak, ze wybierając z menu xp, loader xp chce odpalic system z dysku z vista.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś używa już builda 6000 to czy może mi powiedzieć szybko: czy warto sie już przesiadać z XP ? Nosiłem się z tym zamiarem i chyba sie zdecyduje ale nie wiem czy nie ma na przykład ze sterownikami problemów, chociaż jakichś dodatkowych urządzeń w kompie nie mam (sig)... Ogólnie komputer raczej do pracy niż do grania... Na 1GB ramu daje rade ? Proszę o jakieś opinie jeśli można ?

wedlug mnie asekuracyjnie powinienes na poczatek zostac przy dwoch systemach, jezeli nie grasz nie powinienes miec wiekszych problemow, 1giga ramu daje rade bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blad jest przy uruchominieu dysku z bootloader Visty kiedy wybieram Earlier system. Jedyne co znalzlem na forum to wypowiedz uzytkownika Plum:

"Heh.

Jakoś sobie poradziłem.

W wierszu poleceń wklepałem "Bcdedit /set {legacy} device boot" i się problem rozwiązał. Na stronach Microsoftu wszystko ładnie opisane jak edytować Bootmenagera w Viscie."

Lecz kiedy wpisuje to w wierszy polecen w Viscie to wyswietla mi ze nie mam dostepu Acces Denid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...