Skocz do zawartości
ath

Windows Vista

Rekomendowane odpowiedzi

Moze i ten Nod32 lepszy

ale Avast jest za free i z firewallem spoko sobie radzi

a ze od czasu do czasu zaprosi jakiegos virusa to juz inna sprawa ;)

 

Zaraz przetestuje NOD32 2.7

szkoda ze tylko 30 dni

 

pirata nie chce bo mam za legal system i nie chce go zapaskudzic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem w czym problem ?

Zainstalować najnowsze sterowniki.

Ale i bez nich powinien być dźwięk.

 

Chyba, że źle zrozumiałem :)

 

UPDATE:

 

U mnie działało...

Już po zainstalowaniu, tylko dograłem później sterowniki (SBXF_PCDRV_LB_2_09_0007).

 

Mówie o RTM.

Edytowane przez Aran

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to się grubo mylisz. Stery Creative'a pod Viste do X-Fi przeznaczone są do RC1. Na RTM nie działają. Niby się instaluje, sprzęt wykrywa, ale w Menedżerze Urządzeń błąd, ikonka głośnika na pasku z krzyżykiem, dzwięku brak. Domyślnie RTM X-Fi nie wykrywa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam problem z połączeniem z Internetem przez połączenie w wersji RTM.

Problem polega na tym, że IE działa bez problemu przy wpisanych adresach dns:

194.204.152.34

194.204.150.1

 

Zaznaczę, że przez IE jestem w stanie odwiedzić każdą stronę.

Natomiast w Firefox 2.0 udaje mi się wejść tylko na stronę tp.pl i google.pl

Pododnie nie mogę się połączyć w gadu-gadu i programie putty.

Ktoś wie dlaczego tak się dzieje? Dla mnie to jest jakieś dziwne...

Próbowałem pingować te serwery DNS i odpowiadają albo z opóźnieniem albo wcale :/.

Z góry dzięki za wszelkie sygestie

 

Dodam jeszcze, że przy wyłączonym firewallu jest identycznie...

Edytowane przez BigSpider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to się grubo mylisz. Stery Creative'a pod Viste do X-Fi przeznaczone są do RC1. Na RTM nie działają. Niby się instaluje, sprzęt wykrywa, ale w Menedżerze Urządzeń błąd, ikonka głośnika na pasku z krzyżykiem, dzwięku brak. Domyślnie RTM X-Fi nie wykrywa.

musisz ręcznie wgrać stery z menadżera urządzeń :] będzie chodzić :D

 

Aran

 

to ciekawe bo u mnie dźwięk nie działał od razu po wgraniu visty i tym bardziej stery nie chciały się wgrać z instalatora. vista blokowała niektóre pliki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja co prawda mam podobne problemy przy innym nr dns...

 

w wyniku tego raz mam neta, raz w ogole sie na wlacza ;/ etc.

 

pod xp wszystko oki

Już sobie poradziłem. Naszperałem się trochę w necie ale było warto. Trzeba uruchomić interpreter poleceń jako administrator i wpisać to co jest poniżej:

netsh int tcp set global autotuninglevel=disabled

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szybka piłka

było: C: windows xp D: windows vista

zrobiło się C: format D: windows vista

jest: C: windows xp D: windows vista

 

wiadomo nie widać visty, co mam zrobić na dysku C: aby opcję wyboru systemu na starcie przywrócić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopiero co tez sformatowalem C :)

 

Opcja naprawy loadera z instalatora Visty. Ale ten program naprawczy jest skopany. Widzi tylko viste, utworzył BCD na C, ale nadal startowal tylko XP. Dalej odpalilem Vista boot pro pod XP. W manage os entries add new os> windows legacy, nazwa Win XP, drive C. w botloader > reinstall vistabootloader i jest caly loader.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kuźwa sgj, a po polsku jak to będzie leciało?

mam zacząć od odpalenia Vista boot pro czy od skopanego programu naprawczego z visty?

opcja 2 to pewnie odpalenie instalki visty tak/nei, a opcja 1? gdzie znajdę ten program?

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.vistabootpro.org/

 

Odpal PC z płyty visty i na dole bedzie opcja naprawy. Pozniej wybierasz pierwszą opcje(chyba piewszą), ale to zobaczysz po nazwie. Widzi to tylko Viste. U mnie utworzylo to BCD, ale nie zapisało loadera visty.

W Vista Boot Pro dodałem XP do BCD i zainstalowalem loadera Visty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

noszku za hu hu nie mogę doprowadzić do porządku tego loadera, zaraz coś rozwalę

teraz naprawianie spod visty widzi dwa systemy, jak naprawie i wybieram winxp to mi piszę, że problem z plikiem winlogon w katalogu system 32, jak zrobię fixboot z płyty xp to nie widzi visty i tak w kółko, weź no poradź coś bo już pół godziny straciłem :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Windows Boot Manager

--------------------

identifier {bootmgr}

device partition=D:

default {current}

displayorder {2326ab77-7d8f-11db-bc2a-b5b441add7db}

{current}

timeout 30

 

Windows Boot Loader

-------------------

identifier {current}

device partition=C:

path \Windows\system32\winload.exe

description Windows Vista Ultimate (recovered)

osdevice partition=C:

systemroot \Windows

 

Windows Boot Loader

-------------------

identifier {2326ab77-7d8f-11db-bc2a-b5b441add7db}

device partition=D:

path \windows\system32\winload.exe

description Win XP

osdevice partition=D:

systemroot \Windows

 

Windows Memory Tester

---------------------

identifier {memdiag}

device partition=D:

path \boot\memtest.exe

description Windows Memory Diagnostic

już chyba wiem co jest źle, nie zmieniłem na "windows legacy", zaraz sprawdzę czy to to :D

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wejdz na Manage OS Entries i skasuj obie pozycje

Daj ad new operating system entry

Os type > windows vista

os name > Vista

drive letter > litera dysku na którym jest vista

 

potem daj jeszcze raz ad new operating system entry

Os type : windows legacy

os name : win Xp

drive letter > litera dysku na którym jest xp

 

=======

Podając litery dysków podawaj takie pod jakimi widzisz partycje w systemie z ktorego aktualnie korzystasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działają komuś stery od Audigy 2 dla visty rc1 na viście rc2? Chcę pobrać jeszcze vistę 32bit, ale nie wiem, czy rc1, czy rc2, bo do rc2 oficjalnie nie ma jeszcze sterów do audigy.

 

Wracając do wydajności w grach, to wygląda to u mnie na rc1 64b., stery ati (zarówno rc1 i rc2) następująco:

- w grach nie potrzebujących silnego procesora, ale wymagających tylko dużo od grafiki, wydajność w stosunku do xp/2000/2003 jest identyczna, a czasem nawet lepsza (np. splinter cell ct), podobnie w 3dm2005

- w grach wymagających równie dużo od procesora, jest znacznie gorzej, wydajność jest niestety na poziomie 60-75% wartości uzyskiwanych na xp. Wystarczy ustawić np. 1600x1200, grafika bardziej nie wyrabia i wydajność się zrównuje. Sprawdzałem na 2600 MHz i 1600 Mhz i za każdym razem gdzieś ucieka te około 30% procesora.

Nie wiem, czy to stery są tak niedopracowane (do windy 2000/xp stery od ati też są coraz gorsze pod tym względem, ale nie do tego stopnia), czy to ten system tak ma, żeby potem przy dx10 dać pełną wydajność i pokazać, jak to dx10 odciąża proc. Mam nadzieję, że to tylko ati tak głupio optymalizuje sterowniki.

 

Co do samej Visty, to pozytywnie zaskoczyłem się jej stabilnością, a dokładniej natychmiastową reakcją na ctrl+alt+del w czasie zawieszenia aplikacji, podczas gdy xp w czasie takiego zawieszenia tej samej aplikacji z trudem sobie radzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Driverów dla nForce'a 4 pod Vistę RC2 i RTM jeszcze nie ma. Na razie tylko pod RC1 - http://www.nzone.com/object/nzone_download...ta_x86_rc1.html i to betki na dodatek.

 

Spróbuj jeszcze driverów od Realtek'a pod Vistę - ftp://202.65.194.18/pc/audio/6200_Vista_APO.zip

 

http://www.realtek.com.tw/downloads/downlo...etDown=false#AC

 

Używam tylko słuchawek, nie mam jak sprawdzić dźwięku 5.1.

 

Windows Vista w wersji Enterprise jest rozszerzoną edycją Business. Co istotne, odsłona ta wyróżnia się w rodzinie Windows Vista kanałami dostępności - można ją uzyskać tylko poprzez licencjonowanie zbiorcze w ramach Software Assurance. Wymóg ten precyzyjnie określa grupę odbiorców, którzy mogą czerpać z wersji Enterprise następujące korzyści ponad to, co oferuje Windows Vista Business:

 

 

szyfrowanie dysku poprzez Windows BitLocker

 

interfejs użytkownika we wszystkich światowych językach

 

narzędzie Virtual PC Express

 

podsystem dla aplikacji bazujących na architekturze UNIX (SUA)

 

Windows Vista Enterprise z uwagi na swoją dostępność jedynie poprzez kanał SA, kierowany jest do dużych przedsiębiorstw i korporacji. Jest to również jedyna, oprócz Ultimate, wersja obsługująca szyfrowanie BitLocker i platformę do uruchamiania aplikacji UNIX.

Dodatkowo w systemie Windows Vista Enterprise dodano podsystem przeznaczony dla aplikacji systemu UNIX (SUA), który umożliwia uruchamianie oryginalnych aplikacji systemu UNIX na komputerze z systemem Windows Vista Enterprise. Obecnie, administrator systemu lub bazy danych systemu UNIX oprócz komputera z systemem Windows musi mieć osobną stację roboczą z systemem UNIX. Komputer z systemem Windows Vista Enterprise może zastąpić oba te komputery.

Czy ktoś już używał tego podsystemu :?: Jak to działa, jakie dokładnie aplikacje będzie można uruchamiać i czy będą w 100% do użytku :?: Nie mogę znaleźć szerszej informacji na ten temat.

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działają komuś stery od Audigy 2 dla visty rc1 na viście rc2? Chcę pobrać jeszcze vistę 32bit, ale nie wiem, czy rc1, czy rc2, bo do rc2 oficjalnie nie ma jeszcze sterów do audigy.

mi dziala normalnie audigy 2 zs notebook

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi dziala normalnie audigy 2 zs notebook

Dzięki, ale muszę pobrać rc1, sprawa sama się rozwiązała

http://portal.centrumxp.pl/forums/1/331435/ShowThread.aspx

 

A niech to, spóźniłem się

http://download.windowsvista.com/preview/r...load-closed.htm

Mam tylko 64bit, jest gdzieś 32bit chociażby rc1? p2p nie mogę używać

Edytowane przez WDK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hi! Wlasnie zainstalowalem sobie Viste RC1, i nie potrafi mi zrobic ratingu komputera, wywala sie pod koniec z komunikatem ze byl problem z WinFAS i tworzy plik .tmp na dysku systemowym o wielkosci 512MB.

Czy to ze nie moge zrobic ratingu jest przyczyna ze nie dziala mi przelaczanie okien 3D?

No i oczywiscie czy ktos sie z tym spotkal i zna jakas solucje na ten problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem .. zainstalowałem Daemon Tools, który niby działa na Viscie i kiedy chce go uruchomić wyskakuje mi takie coś:

Please use local administrator account to run DAEMON Tools for the first time!

mam jedno konto w systemie, które jest przecież administratorem :D co mam zrobić ? :P

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...