Skocz do zawartości
ath

Windows Vista

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie dotyczące Visty, ale także i Xp.

 

Otóz.

 

Sytuacja hipotetyczna. Człowiek X kupił sobie nowego Windowsa w wersji OEM. Oczywiście wcześniej miał takiego samego, ale nie oryginalnego (nie wymagajacego aktywacji).

 

Pytanie .

Czy jeśli zainstaluje na nowo system z płyty nie wymagającej aktywacji, ale na legalnym kluczu z oryginalnego Windowsa, to będzie legalne?

 

Czy można sprawdzić, czy windows był aktywowany (np. w razie kontroli)?

1. Nie ma visty w takiej wersji. A ta wersja xp ma normalny system aktywacji, tyle ze jest aktywowana automatycznie bez potrzeby łączenia sie z ms.

2. Wersja ta jest inaczej licencjonowana i nie pasują do niej klucze od normalnych wersji.

3. A co za problem? Wystarczy uruchomic program od aktywacji, do tego system sypie przypomnieniami, a w viscie bedzie nawet info we własciwosciach systemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

zainstalowalem sobie Viste Home Premium i nie dam rady skutecznie zmniejszyc ikonek na pulpicie poprzez kombinacje ALT+rolka myszy. Otoz jak zmniejszam to zmniejszaja sie tylko ikony ale napis pod ikonka pozostaje taki sam , takze obramowanie (prostokat) wobez ikonki tez zostaje taki sam. Wczesniej jak uzywalem wersji Ultimate RC2 to jak zmniejszalem ikonki to wszystko sie zmniejszalo ( ikonka+napis+obramowanie)

Prosze pomozcie bo juz wybrubowalem rozne sposoby i nic nie moge zrobic.

Jezeli ktos z Was tez zainstalowal sobie Viste Home Premium PL to prosze o kilka slow czy u niego tez tak sie dzieje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa pytanka.

1. Macie jakiś darmowy program do zmiany wielkości partycji NTFS (bez utraty danych)?

2. Czy ktoś sprawdzał czy działa Battlefield 2142 na Viscie?

Zwłaszcza to drugie pytanie warunkuje zakup nowego systemu :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

zainstalowalem sobie Viste Home Premium i nie dam rady skutecznie zmniejszyc ikonek na pulpicie poprzez kombinacje ALT+rolka myszy. Otoz jak zmniejszam to zmniejszaja sie tylko ikony ale napis pod ikonka pozostaje taki sam , takze obramowanie (prostokat) wobez ikonki tez zostaje taki sam. Wczesniej jak uzywalem wersji Ultimate RC2 to jak zmniejszalem ikonki to wszystko sie zmniejszalo ( ikonka+napis+obramowanie)

Witam

Czy jest jakaś różnica w działaniu pomiędzy tymi wersjami, których używałeś?

Ja posiadam na razie RC1 (home premium w drodze) i po dołożeniu pamięci (teraz mam 1GB, poprzednio 512 MB) system chodzi sprawniej, ale do ideału (czytaj XP) trochę mu brakuje. Mam nadzieję, że finalna wersja jest bardziej dopieszczona :)

 

P.S.

Czy duże różnice są pomiędzy RC1 a RC2?, która z nich jest ostateczna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wyciąłem zbędnego fragmentu cytatu ;) , chodziło o to, że żadna nie jest "ostateczna"

 

aha , oki

 

A teraz wroce do swego pytania o ikony pulpitu. Moze zadam je inaczej - Czy ktos ma Viste OEM PL Home Premium zainstalowana ? jezeli tak to niech powie jak u niego zmniejszaja sie ikony na pulpicie - czy same tylko ikony czy wraz z napisem pod ikona i obwodka prostokotna ikony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy na dzien dzisiejszy oplaca sie kupowac 64-bitowa viste? bedzie dzialala szybciej od wersji 32-bitowej?

 

edit:

 

czy aplikacje 32-bitowe bezproblemowo dzialaja na systemie 64-bitowym?

Edytowane przez AndiX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest i to duza - jade na Viscie od Beta1

RC2 jest duzo stabilniejsza , szybsza itp od RC1

To już mi lepiej, znaczy się wygląda, że będę zadowolony z szybkości działania

P.S.

Pisząc "ostateczna" miałem na myśli nowszą. Mój błąd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mariush190

juz nie wiem co mam robić, z tym systemem dosłownie są same problemy. Ale jakby nie patrzeć to wydaje się najbardziej stabilnym systemem od MS jak dotąd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz nie wiem co mam robić, z tym systemem dosłownie są same problemy. Ale jakby nie patrzeć to wydaje się najbardziej stabilnym systemem od MS jak dotąd.

???

czyli dokąd?

twierdzisz, że masz same problemy, a chwilę później - najbardziej stabilny system MS (?)

gdzie tu jakaś logika?

może popracuj na nim troszkę zamiast tej roztrzęsionej relacji na gorąco, która wprowadza tylko niepotrzebne zamieszanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie, czy u Was też są problemy z odczytami np temperatur na procesora, chipsetu itp? nawet smarta odczytac nie moge

U mnnie z odczytami temperatury radzi sobie jedynie Everest. Reszta programów leży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Dzisiaj zainstalowalem Viste.

Ogolnei wszystkie stery instaluja sie bez problemu.

Ale mam problem z dzialaniem dzwieku. Chodzi o to ze mam glosniki 5.1, a graja tylko prawy z lewym podczas sluchania muzyki i ogladania filmow. Dzwiekowke mam zintegrowana na plycie gigabyte k8nsc-939. W programie od sterownikow mam ustawione na 6glosnikow i w nim na tescie wszystko dziala. W windowsie w ustawieniach dzwieku tez mam zmienione na 6glosnikow i test tez dziala. Tylko nei dzialaja filmy poprawnie i muza na wmp i allplayerze. Wie ktos o co chodzi?

Pozdro

Edytowane przez jezol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mariush190

???

czyli dokąd?

twierdzisz, że masz same problemy, a chwilę później - najbardziej stabilny system MS (?)

gdzie tu jakaś logika?

może popracuj na nim troszkę zamiast tej roztrzęsionej relacji na gorąco, która wprowadza tylko niepotrzebne zamieszanie

Stabilna > chodzi mi o to ze nie ma bluescreenow, nie wiesza sie, programy się nie pieprzą...

Problemy > wiele programow nie działa. nie ma mozliwosci podkrecania grafy nvidi, dużo słabsze wyniki w markach... długoby tak wymianiać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stabilna > chodzi mi o to ze nie ma bluescreenow, nie wiesza sie, programy się nie pieprzą...

Problemy > wiele programow nie działa. nie ma mozliwosci podkrecania grafy nvidi, dużo słabsze wyniki w markach... długoby tak wymianiać.

Wiele programow nie chodzi bo to wina producentow tych programow a nie Visty ( widac niektorym nie zalezy na wydaniu nowych wersji swoich programow)

Grafe podkrecisz gdy nvidia wyda programik kompatybilny z Vista - to nie wina Visty tylko Nvidii

Slabsze wyniki poniewaz zawiera DX10 - bylo duzo o tym pisane ze gry beda wolniejsze o okolo 25 %

 

Podsumowujac twoje problemy nie sa spowodowane Vista tylko tym ze inni na czas nie wprowadzali wersji kompatybilnych z Vista

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mariush190

a co.. mam powiedziec ze mam problem z producentami softu czy vistą :D z vistą.... jak dla mnie to jest problem z systemem skoro na niego nie ma programow. Mam nadzieje ze to sie w miare szybko zmieni.

 

W tym wątku było powiedziane ze najnowszy riva tuner działa z vistą.. owszem działa :D ale nie da się podkręcać..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stabilna > chodzi mi o to ze nie ma bluescreenow, nie wiesza sie, programy się nie pieprzą...

Zdziwil bys sie.. ja zaliczylem bluescreena 15 min po instalacji visty po tym jak chcialem zinstalowac stery do karty dzwiekowej.

Co do rivatuner... niestety nie zawsze dziala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość adamove

Mam pytanie: na 1 partycji mam viste 64bit, czy jesli teraz zainstaluje xp na druga to bedzie normalnie boot screen z dwoma systemami czy cos sie spieprzy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe kumplowi sie partycje wysypaly jak chcial zainstalowac do xp viste... wlasnie byl u mnie po jakis dysk zeby system postawic i dane odzyskac z 200gigowego dysku :)

Edytowane przez Neo_x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiele programow nie chodzi bo to wina producentow tych programow a nie Visty ( widac niektorym nie zalezy na wydaniu nowych wersji swoich programow)

 

Podsumowujac twoje problemy nie sa spowodowane Vista tylko tym ze inni na czas nie wprowadzali wersji kompatybilnych z Vista

Jasne <_<

 

Ledwo co ściągnąłem Najnowszego diskeepera który podobno jest kompatybilny i nawet się nie instaluje bo sam monituje że nie da rady na tym systemie.

 

Najnowsze ACDSEE pro 9.0xxx, na chama zainstalowałem, przy każdym uruchomieniu OS monituje że program nie jest kompatybilny (a na stronie producenta jest napisane że...) Niby działa, ale np. fullscreenu wymusić nie potrafi na systemie bo nie jest na topie.

 

Gdyby ktoś chciał wiedzieć to mam wersje 6.0(6000)PL Home premium.

 

Edit: @Mr.Martin, mam j.w., ikony powiększają się prawidłowo tj. łącznie z napisami i obwódkami.

Edytowane przez kojoT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ledwo co ściągnąłem Najnowszego diskeepera który podobno jest kompatybilny i nawet się nie instaluje bo sam monituje że nie da rady na tym systemie.

Jak się sciaga z sieci to i moze nie działac...

http://www.diskeeper.com/diskeeper/solutions.asp

 

Najnowsze ACDSEE pro 9.0xxx, na chama zainstalowałem, przy każdym uruchomieniu OS monituje że program nie jest kompatybilny (a na stronie producenta jest napisane że...) Niby działa, ale np. fullscreenu wymusić nie potrafi na

"Windows® 2000 or Windows® XP (Home and Professional editions)"

 

http://www.acdcorporate.com/English/PressR...se-20070108.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...