Skocz do zawartości
ath

Windows Vista

Rekomendowane odpowiedzi

Uuu czyli co, Vista nie wykryje mi karty graficznej ??? Na stronie ATI tez nie ma sterow dla Radka 9000 pod Viste :/ To ja juz nie chce aero, chce zeby mi tylko karte graf rozpoznal system ;)

Edytowane przez Fidma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazlem watek: (nawet tamta karta jest lepsza bo ja bede mial 32MB wersje mobile)

http://winvistaforums.com/windows-vista-mu...eon-9000-a.html

 

Zamowilem uzywanego laptopa Dell D600 z matryca SXGA+ to mam nadzieje ze mi obsluzy natywna rozdzielczosc :/

 

Kompa nie kupilem do grania tylko do pisania magisterki a tu klops z karta graficzna ;)

 

P.S. Co smieszne na stronie ATI nie ma sterow dla XP na wersje 9000 Mobile, paranoja :/

Edytowane przez Fidma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie! kto instalował Viste na RAID0 bo nie wiem jak to zrobić / W Biosie jest ustawione a instalator Visty widzi dwa dyski, ja wybieram jeden i licze na ro że potem dogram Menadzera NVidi do Raidów ale nic z tego. Moze jakaś podpowiedz co robić i jak to zrobić??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to witam

Vista postawiona oraz jako zabezpieczenie Kaspersky Internet Security 6.0

Wszytsko było by pieknie gdyby nie fakt ze po odpaleniu systemu w/w zabezpieczenie strasznie mieli dyskiem (w przypadku XP tego nie było!)

Czy wie ktos moze jak poradzic sobie z ta przypadłoscia, toz to mi wykonczy dysk przeca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łaskawcy z moduslinka zaczęli rozsyłac CD:

 

Thank you for submitting your order for Windows Vista Home Premium 32-bit CD/DVD OEM.

Your order has been shipped. You should receive your order within 3 weeks. If you do not receive your order, please contact us via email MSTUPVISTAEMEA@moduslink.com by May 1, 2007, for English language versions of the product and June 1, 2007, for non-English language versions of the product so that we may research your request and ship your order.

Ooo u Ciebie coś się ruszyło. Do mnie dotarł tylko jeden mail na razie:

 

Window Vista/Office 2007 Upgrade

 

Dear Customer,

 

Thank you for contacting the Upgrade Redemption Support Centre and for placing your order.

Unfortunately, we have not been able to process your order for shipment as we are awaiting payment from your bank. In order to ensure delivery of the product, please contact your bank to arrange for transfer of the amount of your order.

If you have already transferred the payment then no action is required.

 

...

 

Please remember to include your Upgrade Order Confirmation Number on the Bank Transfer.

Unfortunately, if payment is not received within the next 10 days your order will be cancelled. If you have questions, please email us at: mstupvistaemea@moduslink.com

 

Kind Regards,

The Upgrade Redemption Support Centre

Kasę im już w listopadzie wpłaciłem, a teraz na wszelki wypadek wysłałem skan przelew'u.

Chyba wyślę jeszcze kilka maili "zirytowanego klienta". 5 miesięcy już czekam...

 

Jak dostanę Vistę przed pierwszym SP1 to chyba będzie cud :damage_wall:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie Vista dziś doprowadziła do białej gorączki ...

Mianowicie niesiony falą nowości technologicznych oraz problemów z zasięgiem postanowiłem nabyć żonie kartę PCI w standardzie 802.11n...

 

Padło na LINKSYS'a WMP300N bardzo fajna karta ALE:

 

5H WALKI I NIE DAłO SIę JEJ URUCHOMIC POD VISTą HP ...

mimo iż karta znajduje się na liście zgodności z Vistą na stronie linksysa, mimo zassania sterów z ich strony i poprzedniej istalacji sterów z CD, próbowałem zgodnie z instrukcja najpierw instalować soft później karte i na odwrót ...

Efekt - W każdej możliwej konfiguracji zainstalowanie jakichkolwiek sterów do urządzenia owocowało zwiechami systemu ... WTF ? ? ? ? ? ?

Karta pod XP działa ZAJEFAJNIE ...

Więc kartę mogę polecić serdecznie posiadaczom WIN XP natomiast posiadaczy Visty PRZESTRZEGAM !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

PS. karta kosztuje obecnie ~380zł ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Słuchajcie sprawę mam i to dość poważną.

Dzisiaj podczas zabawy ftp z kumplem, wszedłem na sieć i zobaczyłem coś takiego:

http://img206.imageshack.us/img206/9519/beztytu322ugj9.jpg

Co to do licha jest ten Core2duo??

Czy to jakiś spyware czy coś podobnego??

Jak to wywalić??

Viste mam z MSDNAA co prawda nie zaaktywowana, ale nie che mi się dzwonić do tego Microsyfu. :P

 

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe to komputery w twojej sieci, ktore maja Viste i maja uruchomione udostepnianie zasobow w WMP ;)

Jakoś w mojej siedzi kumple tego nie mają tylko ja. :)

 

Problem rozwiązany. Wystarczyło przejechać Spybot'em.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem mam Viste Ultimate x64 i nie moge znaleźć sterowników do sieciówki D-link DWL 520

 

tzn mam jakieś sterowniki, sciagnełem z neta, i jedne tylko pasują ale nie maja podpisu cyfrowego i nie działaja przez to.

 

Może ktoś mi pomoże?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie też taki problem, że podczas przeglądu slajdów na full screenie w Viście obraz jest nie ostry albo brzegi grafik są poszarpane albo zblurowane? Do tego filmy w HD i nie HD też są słabej jakości. W XP wszystko jest oki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spotkał sie ktoś z problem ze jesli podczas wyłaczania systemu płyta jest w napędzie, to po ponownym uruchomieniu systemy naped jest wyłączony (kod 22), nie mozna go recznie wlaczyc i jedynym sposobem jest wywalenie go z menadzera i ponowna instalacja, naprawde mnie to wkurza juz :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki strzał w ciemno - nie masz zainstalowałnych sterowników do wirtualnych napędów, albo Nero InCD?

W xpeku, po nieprawidłowej instalacji InCD, miałem zawsze restart gdy płyta była w napędzie podczas bootowania. Dopiero po usunięciu tego sterownika w trybie awaryjnym wszystko wróciło do normy.

Może u ciebie jest jakaś podobna sytuacja, tylko inaczej na nią reaguje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ma ktoś jakiś pewny sposób na wywalenie tego monitoringu sterowników ;/ Próbowałem juz 3 sposoby przez linię komend , wyłączyłem coś w opcjach Wina i użylem VistaBootPro , nadal nic ;/ chodzi mi tylko o to , zeby Nibitor zadziałał ,bo nie mam możliwości podkręcenia grafy pod Vistą 64 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie! kto instalował Viste na RAID0 bo nie wiem jak to zrobić / W Biosie jest ustawione a instalator Visty widzi dwa dyski, ja wybieram jeden i licze na ro że potem dogram Menadzera NVidi do Raidów ale nic z tego. Moze jakaś podpowiedz co robić i jak to zrobić??

 

Zakładam że macierz utworzyłeś ?

1.Utworzenie macierzy

2.Ustawienie w bios bootowanie z raid

3.Instalka windy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakładam że macierz utworzyłeś ?

1.Utworzenie macierzy

2.Ustawienie w bios bootowanie z raid

3.Instalka windy

Tak. W biosie F10 i jestem w konfiguracji Raidu/Tam dwa dyski po 160GB ustwiam jako Raid 0 a wielkość klastra na 32/ctrl+x - wychodze/ rusza płyta(zablokowany ruszanie twardym dyskiem w biosie) i butowanie z Raidu ustawia sie samo po sprawdzeniu przez Viste wybieram nową instalke(utworzona patrycja30GB) rusza to wszystko i jak dochodzi do instalacji na dysku to jak byk stoją dwa nie znane dyski po 160GB/sprzęt jak niżej/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. W biosie F10 i jestem w konfiguracji Raidu/Tam dwa dyski po 160GB ustwiam jako Raid 0 a wielkość klastra na 32/ctrl+x - wychodze/ rusza płyta(zablokowany ruszanie twardym dyskiem w biosie) i butowanie z Raidu ustawia sie samo po sprawdzeniu przez Viste wybieram nową instalke(utworzona patrycja30GB) rusza to wszystko i jak dochodzi do instalacji na dysku to jak byk stoją dwa nie znane dyski po 160GB/sprzęt jak niżej/

Ja mam zainstalowaną VISTe na RAID0 2x80GB. Też mi wykrywało dwa nieznane dyski do póki nie kliknę na "dodaj sterownik" czy jakoś tak. Po skopiowaniu sterownika chwilę pomięli i wyskoczy jedna macierz zawierająca poszczególne partycje.Mam płytę K8NE od G-BYTE. Jest na chipsecie nforce-4x wiec może sterowniki SATA od XP które lekko przerobiłem szczerze mówiąc nie wiem jak będą działać na nowszych nforce'ach. Mam nagrane na dyskietce ale do 14.00 jestem w pracy. W domu będę ok. 15 wiec spakuje i wstawię na sendspace.com Kto będzie w potrzebie niech ściąga. :wink:

 

Z moją Vista HomePremium OEM wszystko działa ok. Żadnych błędów w wykrywaniu macierzy...

Edytowane przez sender28

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam takie pytanko.. mam zrobiony obraz partycji z win vista... ostatni raz uzywalem tego systemu z miesiac temu.. ale po bojach z karta dzwiekowa wrocilem do win2003... wie ktos czy sa juz sterowniki do vista do sb live value? bo przejrzalem juz caly internet i nic nie znalazlem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zainstalowaną VISTe na RAID0 2x80GB. Też mi wykrywało dwa nieznane dyski do póki nie kliknę na "dodaj sterownik" czy jakoś tak. Po skopiowaniu sterownika chwilę pomięli i wyskoczy jedna macierz zawierająca poszczególne partycje.Mam płytę K8NE od G-BYTE. Jest na chipsecie nforce-4x wiec może sterowniki SATA od XP które lekko przerobiłem szczerze mówiąc nie wiem jak będą działać na nowszych nforce'ach. Mam nagrane na dyskietce ale do 14.00 jestem w pracy. W domu będę ok. 15 wiec spakuje i wstawię na sendspace.com Kto będzie w potrzebie niech ściąga. :wink:

 

Z moją Vista HomePremium OEM wszystko działa ok. Żadnych błędów w wykrywaniu macierzy...

no własnie! sprawa pewnie rozbija sie o sterowniki do raidu// ja mam tylko do nForce3 i gniazda 939 i tych nie pobiera z dyskietki poszukam w necie może coś jeszcze znajde na stronie Gigabyta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanko. Ma ktoś może Vistę i zainstalował na niej stery do neostrady ?? Dokładnie do modemu Sagem F@st 800, bo u mnie jak uzywam instalatora to piszę że mam zły system a jak chcę instalować z zakładki HARDWARE to mi wyskakuje że stery są do Wina 95 :| A i jakich sterów uzywacie do grafy ?? Bo ja chyba sobie zainstaluję bety specialne pod Vistę. a i jeszcze 1, jakie dochodzą nowe efekty 3D ?? Bo u mnei narazie to tylko sa efektownie zamykające się okienka i nic więcej :|

Pozdro

Coś ruszyło w tym temacie

http://www.microsoft.com/poland/oem/oem/instr_neostrada.aspx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do raid-u, u mnie na intelu wyglądało to troszkę inaczej. Płyta P5B Deluxe , utworzona macierz, instalka windy - i co ciekawe bez podania sterowników do raid poszła bezproblemowo, system widzi normalnie macierz, pierwsze uruchomienie bez problemu, i teraz UWAGA trzeba (wystarczy) zainstalować oprogramowanie Intel Matrix Storage które posiada odpowiedni sterownik - jeśli o tym zapomnimy system już się ponownie nie uruchomi z powodu BRAKU sterownika raid. I nie pomoże nawet naprawianie płytą z opcją dodaj sterownik. Jak widzę na nForce jest inaczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie małe pytanko: gdzie wyłącza się przyspieszenie sprzętowe karty? w XP właściwości_pulpitu>zaawansowane>rozwiązywanie_problemów>zmień_ustawienia

ale tutaj mam przycisk nieaktywny i info, że bieżący sterownik nie zezwala na zmiany (nv7900)

jak tego dokonać? bo chciałbym zrobić sobie zrzut z divx'a, a bez tego ciężko :?

Edytowane przez dymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

The 'Save Image' and 'Save Thumbnails' functions in Media Player Classic give an error

A:

 

Media Player Classic gives error: GetCurrentImage failed, hr = 8000ffff

 

The solution is to change the output renderer. The renderer in Media Player Classic is set to Overlay Mixer by default, since that is the most compatible renderer. However, saving images or taking screenshots is not possible with Overlay.

 

You can change the renderer in MPC Options -> Playback -> Output -> DirectShow Video. Set the renderer to VMR-9 (renderless) or VMR-7 (renderless).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...