Skocz do zawartości
ath

Windows Vista

Rekomendowane odpowiedzi

Co dziwne nero 7 Essentials który dostałem razem z nagrywarkami, pod vistą nie chciał się zainstalować...

ano właśnie - miałem ten sam problem. niestety nie dodają jeszcze wersji zgodnej z Vistą (może dlatego że jest spory popyt na takie aplikacje).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

 

Czy ktoś z was używa nagrywarek z obsługą LabelFlash (mam NEC ND-4571A). Jeśli tak proszę o pomoc ponieważ kupiłem nagrywarkę w wersji OEM (nie spotkałem się z wersją BOX :blink: mimo, iż ją właśnie chciałem kupić) a wersja ta nie posiada klucza do Nero aktywującego opcję wypalania etykiet LabelFlash. Na XP poradziłem sobie używając Nero 6.6.1.4 bo znalazłem do niej klucz. Ta wersja nie jest nawet instalowana przez Vistę (Ultimate 32). Wyczytałem gdzieś, że wersja 7.2.3.3 (nie pamiętam na 100%) też obsługuje LabelFlash po aktywacji odp. kluczem ale takiego nie posiadam.

Pytanie: Czy jest wam wiadome jak zainstalować 6.6.1.4 na Viscie czy też osoby z podobnym problemem używają innego programu pod Vistą do tworzenia etykiet LabelFlash

 

Z góry dziękuję za sugestie.

Edytowane przez zzachm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja się skusiłem na nero 7 premium (właśnie ze względu na lightscribe) i śmiga aż miło. Co dziwne nero 7 Essentials który dostałem razem z nagrywarkami, pod vistą nie chciał się zainstalować...

ano właśnie - miałem ten sam problem. niestety nie dodają jeszcze wersji zgodnej z Vistą (może dlatego że jest spory popyt na takie aplikacje).

Panowie - wystarczy ściągnąć wersję trial/demo ze strony Nero i wpisać klucz od Essentials - będzie chodzić z Vistą przy licencji i cenie Essentials :)

 

Nie zmienia to jednak postaci, że to dziadostwo nie wypala mi LS :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemanko.

 

Mam dość poważny a napewno niesamowicie irytujący problem z Vistą. Od momentu włączenia komputera do widoku pulpitu mija 30 sek. czas dobry ale przez następną minutę system sobie myśli zanim wczyta resztę programów tj. SmartGuardian i Kaspersky. Podczas tego myślenia mogę włączyć Operkę czy Mój komputer ale nic poważniejszego, (jeśli chcę gg to też czeka aż ten Kaspersky i SG się załadują) ale to dziwne zjawisko naprawdę wkurza.

 

Komputer to:

 

DFI Infinity NF Ultra II-M2G

AMD Athlon 64 3200+ / AC Freezer 64 PRO

2x 1 GB Goodram Pro 800

Galaxy 7600GS 256MB

HDD WD Caviar 250GB SATA II 16MB

DVD-RW NEC AD-7173A

FDD 3,5" Alps

SB Live 5.1 Digital

Antec Neo HE 430

Modem SpeedTouch 330

 

robiłem defragmentację przy pomocy Diskeepera, wyłaczałem autostatr Kasperka i smartguardiana i dalej to samo.

 

Ma ktoś jakiś pomysł który mógłbym przetestować ?

Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Niedawno wymieniłem kompa na C2D E6600, 2GB RAM, Palit GF7900GS, MSI P6N SLI i mam problem z Counter Strike Source pod Vista Bussiness x64. Gra na 1280x1024 ze wszystkimi ustawieniami na max ma ok 25fps o_O. Niby tyle powinno wystarczyc, ale wystepuja dziwne opoznienia ruchow myszki, co skutecznie pozbawia gre jakiegokolwiek sensu. Zauwazylem, ze glownie na spadek klatek ma wplyw AA, przy ustawienia na brak dostaje 115fps, na x2 - 75, x4 - 25 (pozostale ustawienia na max). Tak wiec dla x2 juz da sie grac. Osiagi sa idetyczne dla standardowych sterow visty, jak i dla najnowszych sterow nVidii (v158.18). Czy tylko ja mam ten problem, czy jest to normalne przy obecnych sterach dla Visty? Mozna na to jakos zaradzic? Na poprzednim kompie (Athlon 2600+, 1GB RAM, Galaxy 7600GS) gralem na full przy minimum 50 klatkach (z tym, ze na XP Pro)..

 

Tak jeszcze w celach informacyjnych:

- przy zapuszczaniu benchmarka CSS mam przy 1280x1024 wszystko max wynik 38fps

- nic nie jest jeszcze kręcone

- 3dMark05 ~6800pkt

- Test Drive Unlimited na 1280x1024 wszystko na max ma 30fps w miescie, chodzi plynnie bez problemow

- Spellforce2 1280x1024 wszystko max, min 30fps - bez problemow

Tylko z CSS mam ten problem..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doczekałem się Visty z Moduslinka :) Wysłana została z Moduslink Hungary :blink:

 

Dołączona grafika Dołączona grafika

 

---------------------------

 

Czy można zainstalować ją tak by z bootmanagera wybierać czy ma się uruchomić XP czy Vista? Jak to zrobić?

 

Jak od Microsoftu "wydębić" wersję 64-bitową? Pierwotnie taką zamawiałem ale M$ zmienił reguły w trakcie gry :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy można zainstalować ją tak by z bootmanagera wybierać czy ma się uruchomić XP czy Vista? Jak to zrobić?

Jak posiadasz drugą legalną kopie XP to mozna, bo w chwili instalacji tej Visty tracisz prawo do korzystania z XP :lol2:

 

 

Zeby zainstalowac viste obok XP są 2 opcje i obie łamią licencje.

1. Instalujez drugą kopie XP i aktualizujesz do visty.

2. Instalujesz viste bez klucza przez boot z płyty i po instalacji aktualizujesz ją z płyty podając juz klucz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

Jak posiadasz drugą legalną kopie XP to mozna, bo w chwili instalacji tej Visty tracisz prawo do korzystania z XP :lol2:

Wolne żarty chyba <_<

 

Niby z jakiej racji. Przecież to nie jest to samo :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z takiej ze to jest upgrade z bardzo skopaną licencją. W dodatku cały ten program aktualizacji na kupony jest kompletnie nieoplacalny bo w prawie kazdym przypadku wychodzi lepiej i taniej kupic osobno oema visty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

Z takiej ze to jest upgrade z bardzo skopaną licencją. W dodatku cały ten program aktualizacji na kupony jest kompletnie nieoplacalny bo w prawie kazdym przypadku wychodzi lepiej i taniej kupic osobno oema visty.

Kupony, kupony.... ja mam XP i Viste OEM, bez żadnych kuponów :] Już myślałem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Przeszukalem temat, ale nie znalazlem takiej informacji. Uzywam najnowszych steronikow od ATI (niestety nie wyszly jeszcze Omegi pod Viste) i nie moge za cholere znalezc ustawien na skroty klawiszowe przelaczajace pomiedzy TV a Monitorem. Lubie obejrzec sobie film na TV i nie mam ochoty babrac sie w dziesiatkach opcji, zeby przelaczyc sobie tylko obraz. Pod XPekiem mam normalnie przypisane skroty Ctrl+Alt+F6, Ctrl+Alt+F7. Da sie to ustawic w Catalystach? Jezeli tak, to w jaki sposob?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dość poważny a napewno niesamowicie irytujący problem z Vistą.

Proszę o pomoc.

możesz sobie wyłączyć kilka usług - http://www.speedyvista.com/

ale na jakis kolosalny skok w czasie nie licz - mnie to specjalnie nie przeszkadza bo włączam kompa raz dziennie :lol2:

 

 

a ja mam inne pytanie:

korzystacie z modułu "Galeria fotografi"?

prezentuje się całkiem przyjemnie i z tego co zauważyłem ma opcje obracania zdjęć przy imporcie (jeszcze nie próbowałem). w trybie przeglądania, po obróceniu zdjęcie również zostaje automatycznie zapisane tak, że przy następnym otwarciu mamy już do czynienia ze zmienioną wersją. z jednej strony wygodne ale z drugiej.. jeśli będę sobie obracał fotkę to za każdym razem będzie na nowo zapisywana? wobec tego każdorazowo kompresja stratna - bleeeeeeee

..i zastanawia mnie gdzie ustawiam stopień kompresji - fotki po obróceniu muszą przecież znowu zostać zapisane w JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:idea: wrzuć "64" w okienko "Szukaj w temacie" - nie jesteś od wczoraj na forum ;)

W sumie racja... co prawda nic z tego nie wynika, ale pewnie w takim razie i tak nikt nie jest w stanie za bardzo odpowiedziec na to pytanie poza odpowiedziami w stylu "a ile masz programow 64-bitowych?" :D

 

No ale tak czy siak... teraz nowa watpliwosc...

Zalozmy ze kupuje 32-bitowa z drugiej reki (box). Nie mam dowodu zakupu. Czy w takim wypadku lamie licencje? (Box nieotwierany). Czy uda sie wtedy zamowic nosnik 64-bitowy czy beda chcieli dowod zakupu i kiszka?

 

Pozdrawiam,

FlashT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) z jednej strony wygodne ale z drugiej.. jeśli będę sobie obracał fotkę to za każdym razem będzie na nowo zapisywana? wobec tego każdorazowo kompresja stratna - bleeeeeeee

..i zastanawia mnie gdzie ustawiam stopień kompresji - fotki po obróceniu muszą przecież znowu zostać zapisane w JPG

Mi się wydawało, że obracanie zdjęcia może się przydać tylko raz ;)

Z tego co zauważyłem, jeśli ustawisz zdjęcie tak jak było, to nie będzie niczego zapisywać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

korzystacie z modułu "Galeria fotografi"?

prezentuje się całkiem przyjemnie i z tego co zauważyłem ma opcje obracania zdjęć przy imporcie (jeszcze nie próbowałem). w trybie przeglądania, po obróceniu zdjęcie również zostaje automatycznie zapisane tak, że przy następnym otwarciu mamy już do czynienia ze zmienioną wersją. z jednej strony wygodne ale z drugiej.. jeśli będę sobie obracał fotkę to za każdym razem będzie na nowo zapisywana? wobec tego każdorazowo kompresja stratna - bleeeeeeee

..i zastanawia mnie gdzie ustawiam stopień kompresji - fotki po obróceniu muszą przecież znowu zostać zapisane w JPG

Nie... one nie sa rekompresowane... istnieje operacja obrotu na jpgach jako jpgach ... nie rekompresujesz ... z reszta obroc sobie kilka razy o 360` i zobaczysz... Przykladowo w Delphi mozesz wykonac operacje binarna na objekcie TJpeg.

Edytowane przez flasht

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o to ciekawe. muszę poczytać - dzięki :)

 

Gelerię jednak sobie daruję - próbowałem wysłać foty za jej pomocą i stopień kompresji jaki narzuca przy generowaniu pomniejszonych fotek drastycznie zmniejsza ich jakość.

wracam do Photomeister i IrfanView - dla mnie to od kilku lat duet idealny. zwłaszcza, że ten pierwszy pozwala podpiąć zewnętrzną przeglądarkę w postaci drugiego i używa świetnego filtru XE847 - POLECAM ~ działa z Vistą i all4free :)

 

-------------------------------------------------------------

a jak zmienić w domyślny program dla plików *.eml?

Edytowane przez dymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety to prawda :(

 

Wie ktos czy majac boxa istnieje mozliwosc zainstalowania i uzywania go na 2 komputerach jednoczesnie?

 

A jak to tam jest w koncu z systemem antypirackim? Rzeczywiscie windows nie pozwala na jakies scrackowane gry itp? Ja np. nie mam na stale cd-roma to sila rzeczy musze uzywac fixow nocd ...

Edytowane przez flasht

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prawie 6 miesięcznym oczekiwaniu dotarła do mnie paczka z Vistą ale nie z ModusLink'a tylko z Microsoft Polska :damage_wall:

 

Jestem taki happy, że hej :D

 

A tak prezentuje się sama Vista po rozpakowaniu, tylko nie wiem czy mam to traktkować jako Upgrade czy BOX :?: Może dali mi BOX'a w ramach rekompensaty :wink:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słyszał ktoś taką rzecz, ze podobno viste mozna tylko 10 razy aktywować?

Prawda / fałsz ?

Pewien facet(przeciwnik visty) mnie denerwuje swoim przekonaniem ze to prawda. Jestem ciekaw bo czekam właśnie na paczke z tym OSem...

Po ktorejs aktywacji przez net trzeba aktywowac telefonicznie. Limit jest na automatyczne.

 

 

Wie ktos czy majac boxa istnieje mozliwosc zainstalowania i uzywania go na 2 komputerach jednoczesnie?

Jak sobie dokupisz druga licencje to można.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hooded man

właśnie dotarł do mnie kwietniowy archiwalny nr PCWK (zamawialem przez stronę - 19.90), a w nim pełna wersja Ashampoo BS 6.50 PL. jeśli szukacie programu do wypalania po Vistę polecam skorzystać z okazji bo aplikacja świetnie się sprawdza w odróżnieniu od darmowych zamienników :)

Przeciez ten program jest darmowy. Ja tylko sciagnalem go ze strony i sie zarejestrowalem - po co od razu kupowac gazete ? :blink:

Dostalem normalnie serial via e-mail zarejestrowalem i swieto.

 

Trzeba przyznac ze program jest rewelacyjny.

 

edit.

SGJ pamietam jak kiedys mnie sprowadzales na ziemie jak narzekalem na pamieciozernosc Visty, ze wcale nie jset bardziej pamieciozerna (screeny nawet jakies wklejales :-) )

No coz :-) u mnie na starcie czysta vista premium to okolo 700mb w ramie :-)

Edytowane przez hooded man

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...