Skocz do zawartości
ath

Windows Vista

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem, czy już ktoś zauważył, ale pojawiły się nowe sterowniki do grafiki oznaczone numerkiem 162.22.

http://www.nvidia.pl/object/winvista_x86_162.22_pl.html

Instalował już je ktoś? Jak się sprawują? Czy Nvidia ponownie uraczyła nas nowymi błędami?

 

Zauważyłem też, że są nowe drivery do nforców oznaczone numerkiem 15.01. http://www.nvidia.pl/object/nforce_winvista32_15.01_pl.html

Po wersjach sterowników wewnątrz np do SATA/RAID widać mały skok.

Ciekawe, czy naprawili problem wykrywania dysków podpinanych bezpośrednio przy włączonym komputerze? Może wreszcie można SMARTA przeglądać? Wątpię, ale jak to się mówi: Nadzieja matka głupich" :D

Trzeba sprawdzić. Właśnie robię kopię partycji C, więc za jakiś czas wypróbuje te nowe wypusty.

 

EDITED:

OK. Sterowniki do grafiki zainstalowały się bez problemu. Panel Nvidii działa bez problemów, gry także. 0 widocznych problemów.

Co do sterowników nforce'a 15.01 dalej kaszana. Po zainstalowaniu kieszeń pod SATA milczy po włączeniu zasilania. SMART także nie wykrywany. Zmiany jakieś były, tylko jakie, bo ja poprawy nie widzę. Także MediaShield podczas instalowania można sobie odpuścić.

Edytowane przez Elektronek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Viste Premium 64 i do tego 4 giga ramu. Niestety podczas instalacji Visty komp sie wiesza. Trzeba instalowac Viste majac 2 giga ramu w kompie. Wyszła specjalna poprawka, która eliminuje ten bład. Ale mozna ja dopiero zainstalowaj jak system jest postawiony.

Moze ktos wie jak zintegrowac poprawke (uaktualnienie) z obrazem Visty i zgrac to pozniej na płytę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm, dziwne...postawiłem system na 4x1 i nic się nie wysypuje. Może płyta ma problem z 4 GB albo za małe napięcie na ramkach...

 

EDIT: może jakiś nowy bios do płyty...

Edytowane przez m@rcinpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hooded man

ja sie przesiadlem z miesiecznego obcowania z vista na XP i zostalem oszolomiony szybkoscia dzialania tego systemu. A juz nie mowie o grach... te zyskaly od 20-50% szybkosci. Katastrofa. Zaluje ze wzialem lapka z vista.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm, dziwne...postawiłem system na 4x1 i nic się nie wysypuje. Może płyta ma problem z 4 GB albo za małe napięcie na ramkach...

 

EDIT: może jakiś nowy bios do płyty...

Mam płyte Evga na 680i i niestety tak jest na tych plytach + 4 giga ramu. Nie da sie postawic Visty 64.

 

PS. A co z integracja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sie sprawuje readyboost ?

 

Jakiego pena (512) polecacie do readyboost ? W miare tani lepiej zeby byl...

Ja mam akurat Kingston'a Data Traveller 1 512MB (średni odczyt wyższy niż podaje producent 9 MB/s i zapis 4,5 MB/s) i w aplikacjach, które korzystają z dużej ilości małych plików widać poprawę. Co ciekawe Virtual PC 2007, a dokładniej maszyny wirtualne pracują szybciej i płynniej.

 

Ale warto zainwestować w szybkiego pendrive'a np. PDP Patriot Xporter czy Kingston Data Traveller 2.

 

Niestety czar pryska gdy korzystamy z usypiania kompa. Podczas startu, niestety długiego cache jest z powrotem odtwarzany na pendrivie. U mnie to 460MB i to niestety skutecznie wydłuża start.

 

Na szczęście SP1 podobno usuwa ten problem i cache nie jest już odtwarzany, jest to związane z szyfrowaniem AES.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy sa jakies wieksze roznice w uzytkowaniu wersji 32 i 64 bit ? Tzn poza obsluga wiekszej ilosci ramu ;)

 

Acha i jak jest z obsluga drukarek wielofunkcyjnych przez system ? mam teraz PSC 2410 i musialem juz zrezygnowac z XP 64 bo HP nie chcialo sie zrobic drivera do starszych produktow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po małych problemach z kilkoma aplikacjami na Vista X64 przesiadłem się na wersje X86 przynajmniej do czasu rozwiązania problemów z wyżej wspomnianymi aplikacjami. Jak to mam w zwyczaju (i zapewne nie tylko ja) przed instalacją przerobiłem image Visty X86 w vLite i tu ciekawostka musiałem to zrobić na Windows Server 2003 bo na Viście X64 wysypywał mi się system podczas zabawy vLite ;/ Z obrazu ważącego 2,40GB po wycinkach został obraz o rozmiarze 903MB nie chciałem wycinać wszystkiego bo dla przykładu Aero mi się podoba i chciałem je mieć ;) Za to gry i wszystkie sterowniki poszły się paść ;) Po instalacji przyszła pora na kastrowanie usług ale też bez przesady miało zostać Aero i sieć włącznie z mapowaniem dysków i udostępnianiem zasobów, metodą prób i błędów doszedłem do takiej konfiguracji :

 

Dołączona grafika

 

która sprawdza się u mnie w 100 procentach :)

 

 

Pierwszą rzeczą jaką zmieniam zaraz po instalacji systemu jest domyślny katalog TEMP znajdujący się w folderze wraz z ustawieniami użytkownika, co wymaga (jak dal mnie) strasznej gimnastyki aby się do niego dostać i opróżnić. Tak więc pora to zmienić w następujący sposób PPM na Mój Komputer > Właściwości > Zaawansowane ustawienia systemu > Zmienne Środowiskowe i w polu Zmienne użytkownika dla [nazwa użytkownika] zmieniamy zawartość dwóch wpisów TMP oraz TEMP na %SystemRoot%\Temp klikamy OK i po sprawie teraz wszystkie śmieci będą gromadzone w jednym łatwo dostępnym folderze, mianowicie C:\Windows\Temp\ i nie trzeba już ich szukać gdzie indziej ;)

 

 

Kolejną rzeczą która mnie strasznie denerwuje to wyłączanie moich dysków przez Vistę po pewnym czasie (oczywiście wszystkich poza systemowym) może i oszczędza to energię ale na pewno denerwuje i wydłuża czas dostępu do dysku po jego wyłączeniu nie mówiąc już o tym iż dysk nie przepada za ciągłym ON/OFF :/ Na szczęście można to wyłączyć ;) A robimy to tak Panel Sterowania > Opcje Zasilania w naszym planie preferowanym wybieramy Zmień ustawienia planu > Zmień zaawansowane ustawienia zasilania > Dysk Twardy > Wyłącz Dysk Twardy Po i ustawiamy czas na 0 (słownie zero) i problem z wyłączaniem się HDD mamy z głowy ;)

 

 

Zaś co do filmów moim ulubionym playerem jest SubEdit ale były pewne problemy z przeźroczystością napisów poczytałem co nie co na necie i było pełno teorii ale żadnego rozwiązania, jak zwykle metodą prób i błędów doszedłem do ładu i z tym ;) Winowajcą okazało się Aero a dokładnie ta jego cała przeźroczystość, tak więc na czas odtwarzania filmów trzeba się jej pozbyć. Można to zrobić na dwa sposoby:

 

1. Klikamy PPM na subedit.exe i wybieramy Właściwości > Zgodności > Wyłącz kompozycje Wizualne i już działa choć jak dla mnie czas otwarcia filmu znacznie się wydłużył co może lekko denerwować, dlatego też dałem sobie możliwość otwierania filmów na dwa sposoby o czym mowa w punkcie drugim.

 

2. Drugi sposób trochę bardziej skomplikowany ale cóż czego to się nie robi jak się człowiek nudzi ;) Jako iż nie wszystkie filmy wymagają napisów dałem sobie możliwość włączania SubEdit'a z przeźroczystymi napisami lub bez, do wyboru w miarę potrzeb. Dokonałem tego tak, w katalogu z programem stworzyłem plik wsadowy o nazwie Sub Edit Starter.bat którego zawartość wygląda następująco:

 

@echo offnet stop uxsms"C:\Program Files\Sub Edit\subedit.exe" %1net start uxsms

Dodałem go do menu kontekstowego dla plików filmowych i teraz po kliknięciu na film PPM > Otwórz za pomocą > Sub Edit Starter otwiera mi się film z przeźroczystymi napisami a podczas zwykłego dwukliku na film otwiera się normalnie.

 

W obu przypadkach SubEdit był z łatką dla Visty od autora programu a wersja samego programu to b4060.

 

Może się coś z tego komuś przyda :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Zaś co do filmów moim ulubionym playerem jest SubEdit ale były pewne problemy z przeźroczystością

2. Drugi sposób trochę bardziej skomplikowany ale cóż czego to się nie robi jak się człowiek nudzi ;) Jako iż nie wszystkie filmy wymagają napisów dałem sobie możliwość włączania SubEdit'a z przeźroczystymi napisami lub bez, do wyboru w miarę potrzeb. Dokonałem tego tak, w katalogu z programem stworzyłem plik wsadowy o nazwie Sub Edit Starter.bat którego zawartość wygląda następująco:

 

@echo offnet stop uxsms"C:\Program Files\Sub Edit\subedit.exe" %1net start uxsms

Dodałem go do menu kontekstowego dla plików filmowych i teraz po kliknięciu na film PPM > Otwórz za pomocą > Sub Edit Starter otwiera mi się film z przeźroczystymi napisami a podczas zwykłego dwukliku na film otwiera się normalnie.

 

W obu przypadkach SubEdit był z łatką dla Visty od autora programu a wersja samego programu to b4060.

 

Może się coś z tego komuś przyda :rolleyes:

Bardzo fajna funkcja. BIG THX.

A mam pytanko. Czy jest jakieś polecenie, żeby to okienko dosowe się nie pokazywało, żeby chodziło w ukryciu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kupować Vistę (nie wiem kiedy, chce we wrześniu) i mam problem. Sprzęt mam jak w podpisie i tak.

 

Chce kupić home premium, ale nie wiem czy wersja 32-bitową, czy 64.

 

Z jednej strony słyszę, że 32-bitowa jest bardziej kompatybilna ze starszymi programami, oraz, że jest stabilniejsza.

 

Z drugiej strony słyszę, że 64-bitowa jest mniej stabilniejsza, ale jest "bardziej przyszłościowa" i gry/programy będą chodzić tylko na niej. Czytałem, też że do jej działania potrzeba 4GB ramu.

 

Co radzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajna funkcja. BIG THX.

A mam pytanko. Czy jest jakieś polecenie, żeby to okienko dosowe się nie pokazywało, żeby chodziło w ukryciu :D

Przysiadłem nad tym problemem chwilę i wymyśliłem coś takiego :

 

SubEdit Starter v0.1Beta

 

Download !

 

Manual :

 

1. Zassać i rozpakować

2. Zawartość archiwum skopiować do katalogu z SubEdit'em

3. Upewnić się iż ścieżka w pliku SubEdit.bat dopowiada ścieżce do programu SubEdit

4. Do Menu Kontekstowego dla plików Video dodać Starter.exe

 

U mnie działa ale sprawdzanie nie nazwał bym bardzo dokładnym tak więc nie odpowiadam za jakiekolwiek skutki uboczne ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chce kupić home premium, ale nie wiem czy wersja 32-bitową, czy 64.

 

Z jednej strony słyszę, że 32-bitowa jest bardziej kompatybilna ze starszymi programami, oraz, że jest stabilniejsza.

 

Z drugiej strony słyszę, że 64-bitowa jest mniej stabilniejsza, ale jest "bardziej przyszłościowa" i gry/programy będą chodzić tylko na niej. Czytałem, też że do jej działania potrzeba 4GB ramu.

 

Co radzicie?

Nie słuchać ludzi, którzy opowiadają bajki. Jak masz stabilny sprzęt, to nawet XP x86 jest stabilne. Chyba, że mam omamy.

Do działania Visty x64 nie potrzeba 4GB pamieci RAM (ktoś słyszał o smoku, ale nie wiadomo gdzie ten smok...).

 

Kup wersję x64 chyba, że lubisz używać niekonwencjonalnych peryferii, czasami można nie znaleźć sterownika x64... rzadko - ale jednak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do czego Ci ten *.bat?

To wszystko można było wladowac w program.

Specjalnie dla zawsze marudnego SGJ który znając życie pewnie nawet nie używa tego programu ale po marudzić musi, nowa wersja BEZ pliku *.BAT.

 

SubEdit Starter v0.2Beta

 

Download !

 

Manual :

 

1. Zassać i rozpakować

2. Zawartość archiwum skopiować do katalogu z SubEdit'em

3. Do Menu Kontekstowego dla plików Video dodać Starter.exe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musze marudzić bo subedit jest jedynym programem na silniku media playera o którym jak na razie nie moge powiedziec nic złego :) i praktycznie codziennie z niego korzystam(tyle ze nie na viscie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przedstawiciele koncernu z Redmond potwierdzili, że uaktualnienia dla systemu Vista, które w wyniku wycieku od kilku dni są dostępne w Internecie, wkrótce zostaną oficjalnie udostępnione użytkownikom następcy Windows XP. Mowa tu o dwóch pakietach uaktualnień dla Visty, które znacząco podnoszą stabilność i wydajność systemu.

 

Zestawy "Vista Performance and Reliability Pack" oraz "Vista Compatibility and Reliability Pack" pojawiły się w Internecie w weekend - najprawdobniej za sprawą testerów systemu Windows Server 2008. Zawierają one wiele uaktualnień dla systemu Vista, rozwiązujących najróżniejsze problemy niezwiązane z bezpieczeństwem - warto wspomnieć choćby o usprawnieniu procesu przywracania systemu po hibernacji, przyspieszeniu kopiowania dużych katalogów, usunięciu kilku błędów związanych z obsługą pamięci oraz poprawieniu stabilności działania systemu po uaktualnieniu z Windows XP do Visty. Informowaliśmy o nich w tekście "Pakiety uaktualnień dla Visty są już w Sieci".

 

Microsoft postanowił szybko uciąć wszelkie spekulacje dotyczące pakietów poprawek - rzeczniczka firmy poinformowała, że obydwa zestawy zostaną wkrótce (po zakończeniu testów) udostępnione użytkownikom Windows Vista. Będzie je można pobrać ze strony koncernu oraz za pośrednictwem systemu Windows Update.

 

Przedstawicielka koncernu nie odpowiedziała jednak na pytanie, czy zestawy te będą podstawą pierwszego Service Packa dla Windows Vista - zapewniła za to, że SP nie będą jedynym sposobem na wprowadzanie do następcy Windows XP znaczących uaktualnień czy innowacji.

 

Microsoft nie podał na razie terminu, w którym opublikowane mają zostać "Vista Performance and Reliability Pack" oraz "Vista Compatibility and Reliability Pack" - jednak dobrze zorientowani w planach koncernu informatorzy (prawdopodobnie testerzy produktów) twierdzą, że może to nastąpić już 14 sierpnia.

 

Czy ktoś już może testował te dwie paczki i zauważył widoczny wzrost wydajności :?:

 

Dla odważnych:

 

Łatki "Vista Performance and Reliability Pack" i "Vista Compatibility and Reliability Pack" do pobrania stąd:

 

http://rapidshare.com/users/8JLQUV

 

:wink:

 

Zauważyłem dość spektakularnego kopa podczas kopiowania plików i kasowania jak na Vistę :)

Pliki kasują się błyskawicznie, a skopiowanie około 970MB pliku między dwoma różnymi dyskami (nie partycjami na tym samym fizycznym dysku) trwa tylko 20 sekund. Kopiowanie między partycjami także znacznie przyśpieszyło :)

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musze marudzić bo subedit jest jedynym programem na silniku media playera o którym jak na razie nie moge powiedziec nic złego :) i praktycznie codziennie z niego korzystam(tyle ze nie na viscie).

No to się zgadzamy przynajmniej w jednej kwestii iż szkoda rezygnować z SubEdit'a na Viście zwłaszcza jak alternatywy nie są zbyt że tak powiem kuszące ;)

 

@Grimlock:

 

Hym cały NET już o tym od jakiegoś czasu trąbi ale jakoś nie mogłem zebrać się na odwagę po przeczytaniu kilku opinii jak to niektórym użytkownikom nawet "kopiuj / wklej" przestało działać, ale zraz zrobię Ghost'a i sprawdzę co to warte ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na razie wsio chodzi oki. Nie widać żadnych anomalii jak na betę. Jedynie start Visty zaraz po instalacji i przy kolejnym starcie był wolniejszy, po tym Vista startuje mi normalnie.

 

Zainstalowałem tylko paczkę Performance, a na Compatibility poczekam z Windows Upadate. Zresztą Performance też podmienię na oficjalną jak wyjdzie :wink:

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wpakowałem obie ;) Mając czystą kopie systemu tuż przed aktualizacją pomyślałem co sobie będę żałował :-P Dla testu poszły 3pliki o łącznej wadze 2,2GB skopiowanie z HDD na HDD zajęło ~50sec co jest bardzo dobrym czasem jak na Viśtę, na razie nic więcej powiedzieć nie mogę bo dopiero co po reboo'cie jestem ale z czasem się zobaczy co te magiczne łatki przyniosły dobrego :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tymi sensacjami na temat tych aktualizacji to lekko w sieci przesadzaja.

 

"Przedstawicielka koncernu nie odpowiedziała jednak na pytanie, czy zestawy te będą podstawą pierwszego Service Packa dla Windows Vista"

 

No jest po prostu smieszne. Nawet jak nie bedzie podstawa(a czemu miał by byc?) to i tak w sp sie znajdzie. Inaczej byc nie może.

 

" jednak dobrze zorientowani w planach koncernu informatorzy (prawdopodobnie testerzy produktów) twierdzą, że może to nastąpić już 14 sierpnia."

 

No tak, trzeba być specjalnie poinformowanym zeby na date wytypować 14 sierpnia wypadający w drugi wtorek miesiąca czyli dokładnie w dniu, w ktorym MS łata swoje produkty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc na początku powiem "chwała Ghostowi" a czemu ? Zaraz wyjaśnię. Oto kilka screenów z Visty po wgraniu obu paczek, wraz z opisem:

 

Dołączona grafika

 

Próba utworzenia, jakiegokolwiek folderu pod jakąkolwiek nazwą inna niż "Nowy folder" zawsze kończy się tak jak na obrazku powyżej.

 

Dołączona grafika

 

Zmiana nazwy folderu na jakąkolwiek inną niż ta która już jest kończy się zawsze tak jak na obrazku powyżej.

 

Dołączona grafika

 

Próba przeniesienia czegoś za pomocą opcji "wytnij / wklej" również nie jest możliwa.

 

Nie wiem która łatka jest bezpośrednio za to odpowiedzialna bo wgrałem obie na raz, nie zmienia to jednak faktu iż skutecznie to uniemożliwia pracę na systemie <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...