Skocz do zawartości
ath

Windows Vista

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie też coś takiego się dzieje. Działa Tlen, osiołek, a przeglądarka nie wyświetla stron. Po restarcie wszystko wraca do normy - uzywam IE7. Przestawiłem na karcie sieciowej by nie pozwałała się wyłączać, ale to nic nie dało.

chyba wiem co ponosi winę za wyłączanie netu... kolega w pracy doinstalował IE7 na XP-ku i dziś miałem na tym kompie identyczny objaw.... czyli zwalam winę na IE7.... jestem ciekaw czy na viście można zainstalować starszą wersję IE?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba wiem co ponosi winę za wyłączanie netu... kolega w pracy doinstalował IE7 na XP-ku i dziś miałem na tym kompie identyczny objaw.... czyli zwalam winę na IE7.... jestem ciekaw czy na viście można zainstalować starszą wersję IE?

chyba nie można... ale to nie jest kwestia IE7 (o ile masz włączone, nawet wcale nie używane! udostępnianie połączenia internetowego)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie, czemu system po zapisaniu profilu nVidia ze sterów obrazu nie może mi załadować przy starcie systemu tak jak to jest w XP pomimo, że mam wszystko ustawione w msconfig itp. Jest to jedyna rzecz jaka mnie wkurza w Viście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jakis sposob na zwiekszenie polaczen tcp w viscie 64?zawsze podmienialem plik i mala zmiana w rejestrze,ale po ostatnie aktualizacji i dograniu tego podmieniaonego pliku tcpip ikonka z siciowki jest przekreslona i siec niedziala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pardzo podoba mi sie szybkosc stawiania nowego systemu - ok 25 min i system postawiony :lol: (bez zabawy ze sterownikami bo wszystko instaluje sie automatycznie),no prawie wszystko) w tym aspekcie XP leży

Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej moge miec taka oto Viste kompletnie za darmo z programu studenckiego na mojej uczelni - Windows Vista Business DVD . Powiedzcie czy przy moim kompie warto przechodzic na ten system, czy musze przez instalacja wrzucic jakies specjalne sterowniki do mobo itd.? W ogole co oznacza wersja business ? Acha i czy jest to wersja 64bit? :D

Edytowane przez Itachi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej moge miec taka oto Viste kompletnie za darmo z programu studenckiego na mojej uczelni - Windows Vista Business DVD . Powiedzcie czy przy moim kompie warto przechodzic na ten system, czy musze przez instalacja wrzucic jakies specjalne sterowniki do mobo itd.? W ogole co oznacza wersja business ?

żartujesz ? na takim kompie Vista bedzie smigac bardzo szybko i,sterowniki instaluja sie automatycznie(system sam je wyszukuje w necie i instaluje)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wlasnie zainstalowalem viste i odrazu pierwzy problem samo zainstalowalo mi karte sieciowa, wszycho super, widze wszystkie kompy w otoczeniu, ale neta ni ma! pomoze ktos? :D dodam ze w xp wystarczylo kabelek podczepic i net sam dzialaal, tu tez nioby ok ale nie smigaa :/ Zapore juz wylaczylem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak jest z ta aktywacja oem ponowna ?? kumpel ma home premium aktywowal ja na jednej plycie ktora poszla z dymem nie mial gwary kupowal od kogos bez kupil nowa i co teraz ?.Dzwonimy pod numer z pierwszego postu laczymy sie z kosultantka ona mnie przelancza do jakies sekretarki gdzie gosc mowi zeby aktywowac produkt microsoft wpisz numer ????.Jak to zrobic ??.Czy vista za 300zl idzie w kosz ??.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema juz z netem jest ok ustawilem statyczny adres IP na routerze, dodalem recznie dnsy i jakos smiga :D

 

Poki co system mnie jakos nie zachwyca...

 

ps. ile mieliscie ptk za kompa w tym tescie visty? ja 5,6 :D to dobrzE?

Edytowane przez Itachi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja wlasnie przez chwila zainstalowalem service packa rc1 , n viscie ultimate 32 system chodzi o wiele spraniej i na plus co mnie strasznie zdziwilo na viscie bez service packa komp widzial 3,5 giga ramu teraz wykrywa normalnie ze mam 4 !! , elegancko , wczesniej tyle widzial ale tylko na 64

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy rozwiazal juz ktos problem z instalacja sterownika do myszki X-750BF ? :D po zakonczeniu instalacji myszka sie nie rusza, trzeba podczepic ja do innego portu usb :D a dodatkowe przyciski by sie przydaly m. in. do funkcji "przelacz miedzy oknami" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla tych co udostępniają połączenie z Visty na inną maszynę i u których z niewiadomych przyczyn po losowym okresie czasu internet na komputerze z Vistą przestaje działać (a działa na komputerze-gościu) polecam zajrzenie tutaj:

 

http://support.microsoft.com/kb/937168

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja wlasnie przez chwila zainstalowalem service packa rc1 , n viscie ultimate 32 system chodzi o wiele spraniej i na plus co mnie strasznie zdziwilo na viscie bez service packa komp widzial 3,5 giga ramu teraz wykrywa normalnie ze mam 4 !! , elegancko , wczesniej tyle widzial ale tylko na 64

ooo z tymi 4giga to miła wiadomośc, już mysłalem, że to płyta nie obsługuje PAE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nabyłem z laptopem Toshiba Viste Home Premium.... System byl preinstalowany wraz z cala masa syfu (soft Toshiby) + Norton IS 2007. Chcialem sie tego pozbyc, skorzystalem z plyty recovery jednak wszystko zostalo przywrocone tak jak po pierwszym odpaleniu (lacznie z Nortonem :x)..

 

Mam nastepujace pytanie, czy moge zainstalowac system ze swojej plyty z Vista HP OEM wpisujac klucz ktory znajduje sie pod laptopem? Czy bedzie mozna bez problemu aktywowac system i czy taka operacja jest legalna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez nabylem wlasnie takiego lapkai musze powiedziec ze poznanie nowego systemu troche zajmuje. Na pcozatke proponuje wywalenie tego nortona poniewaz przy wolnych dyskach on zabija wszytsko.

 

Spokojnie mozesz na tym sprzecie zaintalowac legalnie nawet wersje 64bit. Chodzi o licencje i klucz.

 

Ja proponuje najpierw bobawic sie z tym systemem, zameczyc go i zrobci format.

 

Backup nie trzeba robci bo wszytsko od wypadku jest na plycie od Toshiby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...