Skocz do zawartości
ath

Windows Vista

Rekomendowane odpowiedzi

Vista i WiFi

 

w szkole mam hotspot i zey go uzywac musialem pozmieniac cos w rejestrze dopiero wtedy zaczal dzialac

 

kolega ma linksysa i problem jest podobny tzn. laczy mnei do braki ( WRT54GL ) ale niestety nie mam dostepu do internetu. Przy aautomatycznym przynawaniu konfigu i diagnozowaniu sieci wyskakuje jakies blad zwiazany z LISP albo LIP albo cos takiego. Pyta jedynei czy odinstalowac ta usluge.

 

Czy da sie to jakos naprawic ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej troche gubie sie w tych 64bitowych programach :/ moze ktos polecic jakas dobra przegladarke (opera/mozilla) i antivirusa pod 64-bit? oczywiscie freeware. Z gory dzieki. :D

 

EDIT: ok zainstalowalem nod64 :D co z przegladarka?

Edytowane przez Itachi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

opera albo firefox... obie sa swietne, roznia sie jednak dosc znacznie, dlatego zawsze dochodzi do starc pomiedzy zwolennikami ktorejs... najlepiej zainstaluj obie i sam zdecyduj... polecam zainteresowanei sie betami: firefox 3 i opera 9.5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam pytań kilka odnośnie Visty. Zastanawiam się nad kupnem VISTA Home Basic PL OEM 64Bit lub VISTA Home Premium PL OEM 64Bit. Sprzęt tak jak w podpisie i myślę, że nie będzie miał z VISTĄ problemu. Komputer głównie służy do gier, netu, słuchania muzyki itp. Teraz nie wiem którą wersję wybrać. Różnica w cenie jest niewielka i jeśli druga opcja jest lepsza to skłonny jestem dopłacić. Jak to wygląda z tą windą po zmianie konfiguracji kompa? Czytałem gdzieś iż po trzech zmianach konfiguracji jest ona już niezdatna do użycia. Czy trzeba VISTĘ rejestrować czy nie trzeba? Jeśli VISTY nie zarejestruję to mogę jej używać wiele razy nawet po zmianach części w kompie? Trochę zawiłe te pytania, ale jeśli ktoś będzie mógł na nie odpowiedzieć z góry dziękuje. Dodam, że zacząłem zabierać się za czytanie tego tematu, tylko trochę spory on jest :)

Edytowane przez Marcinas83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie.. nie wiem czy w dobrym miejscu umieszczam ten post.. ale jednak win 2008 server to w koncu vista po modyfikacjach. Jak wiadomo wersje RC0 mozna sobie zassac za free ze stronki microsoftu. Sprawdzal ktos jak to sie juz sprawuje? Kiedys kombinowalem jako tester betatech (czy jak to tam sie teraz zwie) z jedna z pierwszych wersji 2008 jednak na moim pc nie szlo zainstalowac tego systemu.

 

EDIT: Dla niewtajemniczonych dodam ze zassacie go stad:

http://technet.microsoft.com/bb687945.aspx

Edytowane przez Neo_x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam pytań kilka odnośnie Visty. Zastanawiam się nad kupnem VISTA Home Basic PL OEM 64Bit lub VISTA Home Premium PL OEM 64Bit. [...] Teraz nie wiem którą wersję wybrać. Różnica w cenie jest niewielka i jeśli druga opcja jest lepsza to skłonny jestem dopłacić.

a wystarczy użyć google: http://www.microsoft.com/poland/windows/pr...s/n/choose.mspx

jak widać wersja Premium jest ciutkę bogatsza (nie licząc Aero) i jeszcze jedno - jesteś masochistą że wybierasz 64bitową? :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem dziwny fakt, chociaż z drugiej strony to jest Windows, więc tu wszystko jest dziwne ;], ale d rzeczy, jak miałem 2GB ramu to sam system po załadowaniu zajmował jakieś 620mega a teraz po dołożeniu kolejnych 2giga (nie wspominając o tym że widzi tylko 3), to nagle zaczął zajmować 750mega ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem dziwny fakt, chociaż z drugiej strony to jest Windows, więc tu wszystko jest dziwne ;], ale d rzeczy, jak miałem 2GB ramu to sam system po załadowaniu zajmował jakieś 620mega a teraz po dołożeniu kolejnych 2giga (nie wspominając o tym że widzi tylko 3), to nagle zaczął zajmować 750mega ;]

To normalne zachowanie tego systemu... Nawet jeśli będziesz mieć 100GB ramu to Vista i tak zabierze Ci jakiś konkretny % z całej dostępnej pamięci. jeśli jednak włączysz jakąś wymagającą grę to vista od razu oddaje ta pamięć na rzecz gry/aplikacji którą uruchamiasz więc nie ma zbytnio czym się przejmować ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wystarczy użyć google: http://www.microsoft.com/poland/windows/pr...s/n/choose.mspx

jak widać wersja Premium jest ciutkę bogatsza (nie licząc Aero) i jeszcze jedno - jesteś masochistą że wybierasz 64bitową? :blink:

sam bym kupil 64bit a to tylko dlatego ze mam 8gb ramu - nie widze w tym zadnego masochizmu :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wystarczy użyć google: http://www.microsoft.com/poland/windows/pr...s/n/choose.mspx

jak widać wersja Premium jest ciutkę bogatsza (nie licząc Aero) i jeszcze jedno - jesteś masochistą że wybierasz 64bitową? :blink:

 

 

Już tamtą stronkę przeglądałem i nic ciekawego z niej nie wynika. Różnicę między tymi dwoma wersjami są znikome, tylko chciałem się upewnić czy warto dopłacić do drugiej popierając swój wybór na opiniach użytkowników.

 

Nie, nie jestem masochistą, że wybieram system 64bitowy skoro mam 4gb ramu, który jest w pełni niewykorzystany. Można powiedzieć, że teraz siedząc na systemie 32bitowym jestem masochistą bo 1gb ramu się właściwie marnuje.

Edytowane przez Marcinas83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już tamtą stronkę przeglądałem i nic ciekawego z niej nie wynika.

w żadnym wypadku nie jest się masochistą bo każda z wersji bitowych ma swoje istotne zalety. sprawa jest o tyle prosta że bez względu na to jaką wersję kupisz to i tak zgodnie z lic. możesz używać zamiennie każdej - kwestia nośnika który można dokupić bądź jakoś sobie zorganizować ;)

 

więcej info na temat konkretnych edycji :arrow: http://www.winsupersite.com/vista/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w jakiś sposób można przeinstalować/zainstalować na nowo Windows Media Player 11, bo od pewnego czasu zupełnie nie reaguje na próby odpalenia. Niby używam alternatywnego Media Player Classic, ale w pewnych momentach podczas czesania sieci występują odwołania właśnie do tego playera - aktualnie w takich sytuacjach podczas odpalania filmów mam dźwięk, ale nie mam obrazu.

W/w sytuacja ma miejsce tylko w przypadku używania Firefoxa, pod IE7 nic takiego nie występuje.

Ma ktoś jakiś pomysł na rozwiązanie powyższego problemu?

Może jakiś osobny plugin mozna wrzucić do Firefox-a?

 

P.S.

Mam Viste x64.

Edytowane przez Boxster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie.. nie wiem czy w dobrym miejscu umieszczam ten post.. ale jednak win 2008 server to w koncu vista po modyfikacjach. Jak wiadomo wersje RC0 mozna sobie zassac za free ze stronki microsoftu. Sprawdzal ktos jak to sie juz sprawuje? Kiedys kombinowalem jako tester betatech (czy jak to tam sie teraz zwie) z jedna z pierwszych wersji 2008 jednak na moim pc nie szlo zainstalowac tego systemu.

 

EDIT: Dla niewtajemniczonych dodam ze zassacie go stad:

http://technet.microsoft.com/bb687945.aspx

Jestem milo zaskoczony. Pod win2008 server normalnie zainstalowalem dzwiek do sb live... co na viscie jest rzecza niemozliwa. Oprocz tego system chodzi szybciej niz vista. Po starcie zajmuje mniej jak 300 mb ramu. Spadek wydajnosci w cs 1.6 jest... w opengl wynosi on okolo 15-20 fps (a niestety chwilowo jade na gf4 mx wiec nic innego nawet nie probuje odpalac ;) ) Dodam ze bawilem sie wersja 32bitowa. Twardo poczekam na 2008 server.. bo vista napewno nie zawita u mnie na pc na dluzej jak kilka h dla testow :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość -Winter-

Tak swoją drogą, zapowiadają, że do SP1 dla Visty zostanie wprowadzona nowa wersja jądra przeportowana z Windows Server 2008. Nieco się to wyklucza, skoro w jądro Visty wbudowany jest DRM, a w Server 2008 już nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak swoją drogą, zapowiadają, że do SP1 dla Visty zostanie wprowadzona nowa wersja jądra przeportowana z Windows Server 2008. Nieco się to wyklucza, skoro w jądro Visty wbudowany jest DRM, a w Server 2008 już nie.

E tam od razu wyklucza. Przecież to nie musi być identyczny co do linijki kod aby był oparty na tej samej podstawie. Wystarczy dodać co nieco do istniejącego kodu i po kłopocie.

 

A tak przy okazji na kiedy przewidują pojawienie sie oficjalnej pełnej wersji SP1?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość -Winter-

U mnie wszystko chodzi, ale i tak używam Media Player Classic.

 

Swoją drogą, czy to nie dziwne, że na wersji Home Premium Vista zachowuje się dość dziwnie? Jest strasznie niestabilna, jakieś okienka często się blokują, ich grafika jest źle wyświetlana na pulpicie i ikonki są przenoszone w złe miejsca.

 

Na Ultimate wszystko chodzi, jak skała - od stycznia, czyli od premiery Visty nie miałem ANI JEDNEGO zwisa i problemu z czymkolwiek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość -Winter-

Nie wiem, w każdym razie ja czekam na zmianę grafiki na Radeon HD 3850, bo obecny 7300 GT ledwie zipie w XP, a co dopiero w Viście. Ew. będę go vmodował, żeby coś jeszcze zyskać, procka również nie kręciłem, więc się pokombinuje i poczeka do czasu tańszych 3850 :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od niedawna używam Visty home premium i mam problem - podczas oglądania filmów (Media Player Classic) albo tv (DScaler) monitor mi się wyłącza. Oczywiście jest to kwestia "ustawień zasilania" ale przecież monitor nie powinien się wyłączać podczas pracy aplikacji tego typu. Co ciekawe, nie uruchamia sie wygaszacz ekranu (mam 5 min na wygaszascz i 15 min na wyłączenie)

Jak na razie obszedłem ten problem ustawiając wyłączenie monitora na dłuższy czas, jednak zależy mi, żebym mógł korzystać z tej funkcji tak jak do tej pory w win XP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...