Skocz do zawartości
ath

Windows Vista

Rekomendowane odpowiedzi

jest problem z Windowsem Vistą (w moim przypadku Ultimate) i udostępnianiem połączenia internetowego (Internet Connection Sharing) - po jakimś czasie jeśli ta opcja jest aktywna, internet na komputerze=hoście z Vistą na pokładzie przestaje działać (jest połączenie ale nic nie idzie zrobić, jedynie pomaga restart kompa (nie połączenia) albo... wyłączenie udostępniania we właściwościach i jak ręką odjął); na komputerze=gościu internet udostępniony działa non-stop bezproblemowo (niezależnie od systemu jaki tam jest)

 

też tak macie ? dodam, że kwestia pojawia się losowo - czasami po pół godzinie użytkowania netu, czasami i pół dnia będzie okej.

Edytowane przez M4ciek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowie mi ktoś? Czy są jakieś specjalne kodeki dla tego systemu?

No to ja ci odpowiem, choć niemam Visty. W 64bitowych systemach można instalować zarówno 64bitowe kodeki jak i 32 (w odróżnieniu od sterowników które MUSZĄ być 64bitowe) ale MUSZĄ one być tego samego typu co aplikacja odtwarzająca tzn 32bitowa aplikacja odtwarzająca nie skorzysta z 64bitowych kodeków. Z tego co mi wiadomo to sytuacja odwrotna także nie może wystąpić. Tyle teorii.

 

Wniosek: instaluj 32bitowe kodeki i nie szukaj dziury w całym jeśli ci działa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest problem z Windowsem Vistą (w moim przypadku Ultimate) i udostępnianiem połączenia internetowego (Internet Connection Sharing) - po jakimś czasie jeśli ta opcja jest aktywna, internet na komputerze=hoście z Vistą na pokładzie przestaje działać (jest połączenie ale nic nie idzie zrobić, jedynie pomaga restart kompa (nie połączenia) albo... wyłączenie udostępniania we właściwościach i jak ręką odjął); na komputerze=gościu internet udostępniony działa non-stop bezproblemowo (niezależnie od systemu jaki tam jest)

 

też tak macie ? dodam, że kwestia pojawia się losowo - czasami po pół godzinie użytkowania netu, czasami i pół dnia będzie okej.

Mam dokladnie to samo i tez szukam pomocy :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko odnośnie wersji VISTA OEM

 

Instaluje Windowsa co dwa tygodnie (zawsze), a wiem, że Vista ma 10 aktywacji. Czyli po formacie będę musiał zawsze aktywować? Innymi słowy po pięciu miesiącach telefon do Microsoft? Płyta i reszta podzespołów zawsze ta sama icon_smile3.gif

 

 

Kiedy będzie SP1 do Visty?

 

 

Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko odnośnie wersji VISTA OEM

 

Instaluje Windowsa co dwa tygodnie (zawsze), a wiem, że Vista ma 10 aktywacji. Czyli po formacie będę musiał zawsze aktywować? Innymi słowy po pięciu miesiącach telefon do Microsoft? Płyta i reszta podzespołów zawsze ta sama icon_smile3.gif

Skoro części wewnętrzne PC zawsze są te same to może zrób sobie lustro partycji C:\ wtedy odpada obawa o aktywację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko odnośnie wersji VISTA OEM

 

Instaluje Windowsa co dwa tygodnie (zawsze), a wiem, że Vista ma 10 aktywacji. Czyli po formacie będę musiał zawsze aktywować? Innymi słowy po pięciu miesiącach telefon do Microsoft? Płyta i reszta podzespołów zawsze ta sama icon_smile3.gif

Kiedy będzie SP1 do Visty?

Dzięki

 

Mam Vistę z MSD AA z mojej Uczelni u mnie jest po pięciu razach. No już instalowałem 3 razy Vistę z przyczyn koniecznych. Jak się pytałem musisz wtedy dzwonić aczkolwiek nie wiem jak to jest ale jak masz jeszcze możliwość aktywacji to możesz na innym komputerze zainstalować (Ale na tym pierwszym już nie może być Visty ;) ) Ja tak planuje u siebie zrobić zostawiłem na razie e Vistę w spokoju i na stacjonarnym jest XP a niedługo kupuję Laptopa więc Vistę Business dam do lapka

 

A kiedy SP1? Zapewne jakoś pod koniec stycznia początek Lutego

 

 

Edit: Nie ma problemów na Viście 64 bit z Visual Studio?

Edytowane przez Radzyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeskoczyłem z 32-bitowca na x64 i mam problem z pobieraniem nowych gadżetów, którego na poprzedniku nie było. Nie wiem czemu, ale po kliknięciu na "Pobierz więcej gadżetów w trybie online" opala się się strona, ale listy z poszczególnymi kategoriami są wszędzie puste? Teraz nie wiem, czy akurat coś dzieje się z tym serwisem, czy na 64-bitówce nie można dodawać nowych dodatków?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

vista 64

podłączając większość pendrive'ów, czytników kart pamięci czy aparatów cyfrowych, odtwarzaczy mp3 na usb (które w viście 32bit działały...) prosi o sterowniki i oczywiście nie może ich znaleźć, co oznacza, że nie mogę korzystać z tych urządzeń. Ktoś ma jakąś koncepcję?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie natrafił się ktoś na taki problem, że zmieniła się domyślna czcionka windowsa ?

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Jak to przywrócić do domyślnej czcionki ? :huh:

poprostu zastosuj defaultowy theme ? sprawdz czy jest wygladzanie czcionek i jaka jest ustawiona :S

 

Szczerze, nie czytalem forum od dawna i sie zastanawiam co was tak anprwade ciagnie do Visty : S

 

Jedyne co mi sie w nim podoba tgo wyglad, ale 2 dni temu pobawilem sie otrche na XP i wyglada w wiekszosci jak vista :x

Edytowane przez iNs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie, udalo sie komus odpalic Aero na intelu 915? intel ssie pauke i nie chce wypuscic driverow WDDM do tej grafy, chociaz z tego co czytalem na roznych forach beta visty na tej grafie obslugiwala Aero i calkiem przyjemnie dzialalo... wiec moze komus sie udalo? jak tak to prosze o info co zrobic :) moj aktualny build: 6000 (vista ultimate eng)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poprostu zastosuj defaultowy theme ? sprawdz czy jest wygladzanie czcionek i jaka jest ustawiona :S

 

Szczerze, nie czytalem forum od dawna i sie zastanawiam co was tak anprwade ciagnie do Visty : S

 

Jedyne co mi sie w nim podoba tgo wyglad, ale 2 dni temu pobawilem sie otrche na XP i wyglada w wiekszosci jak vista :x

Jak M$ przestanie wspierać XP to wtedy trzeba będzie na Vistę się przenieś :) No ale zostaje jeszcze w sumie Linux :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zainstalowalem xp, nastepnie viste 64 na innej partycji, i teraz tylko vista sie uruchamia. Nie mam mozliwosic odpalenia visty. Jakies sugestie co zrobic bym mogl wybrac, z jakiego systemu chce korzystac?

:blink:

 

Czyli zainstalowales xp, pozniej viste i odpala sie tylko vista bez bootloadera ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

 

Dzięki za odpowiedzi do poprzednich postów. Mam niestety kolejny problem. Zainstalowałem Vistę która obecnie zabiera 3,2 GB dysku. Na system przeznaczyłem przedtem 12 GB. Jednak teraz stwierdziłem że to jest za dużo i zmniejszyłem programem Paragon Hard Disk Manager 8.5 do 5GB. Natomiast reszta dysku pozostała niesformatowana(7 GB), więc użyłem windowsowskiego 'Zarządzanie dyskami'. Tam sformatowałem tą partycję niesformatowaną na NTFS. Jednak widzę że nie tylko na tej co formatowałem ale na wszystkich tego samego dysku typ partycji jest: DYNAMICZNY.

post-114112-1193840489_thumb.jpg

Stąd mam pytanie co to oznacza - dynamiczny jakie są konsekwencje tego typu partycji i czy idzie zpowrotem zmienić na chyba podstawowy?

 

"Na domiar złego konwersja dysku dynamicznego na podstawowy jest możliwa dopiero po uprzednim usunięciu z niej wszystkich woluminów." - czyli że raczej bez drugiego dysku twardego nic nie zrobię??

Proszę o odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak :) napisalem inaczej niz myslaelm, nei mam bootloadera na poczatku

Z tego co pamietam to juz bylo cos poruszane w tej kwestii w temacie, musisz albo poszukac, ale poczekac na odpowiedz kogos bardziej obcykanego, ja instalowalem w tej samej kolejnosci co Ty i nie bylo problemow. ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy komuś udało się uruchomić RiveTuner2.05 pod Vistą x64, bo pojawia się problem z plikiem rivatuner64.sys?

mi smiga bez problemow

----------

wypowiedzi niektorych poprostu zabijaja;P

"vista zabiera 40% pamieci - nie wazne ile masz ramu" - ale jołk :lol:

mam 4gb ramu i jakos bierze tylko 900-1000mb a nie 1.6gb jak to napisales:P (wszystkie bajery wlaczone)

Nie wiem też dlaczego posiadacze 32bit wersji uparcie twierdza ze po wlaczeniu jakiejs tam opcji w biosie zobacza cudownie 4bg(tzn zobaczyc moze i zobacza - ale max co sys taki obsluzy to jakies 3GB)....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem jest cholernie irytujacy gdyz blokuje mnie w OC karty.Przy 750Mhz sterownik ekranu nvlddmkm.sys wywalal sie rzadko(czazne tło ,sterownik ekranu pszestal dzialac ale odzyskal sprawnosc")Przy 850Mhz sterownik wywalal sie doslownie bezprzerwy ,widac bylo tylko ciemnosc az do pojawienia sie bluscreena i restartu kompa,po czym znowu to samo,musialem wejsc w trybie awaryjnym i odinstalowac riva tuner.Teraz pytanie czy tylko mnie spotkal taki problem na Viscie z OC 8600GT,czy ktos zna rozwiazanie tego problemu,stery najnowsze,system-Windows Vista Ultimate.Aż kusi zeby wyrzucic ten zbugowany system z dysku :damage_wall:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...]mam 4gb ramu i jakos bierze tylko 900-1000mb a nie 1.6gb jak to napisales:P (wszystkie bajery wlaczone)

Faktycznie, sukces na całego, "tylko 900-1000mb" na sam system Dla porównana dodam że XP x64 "(wszystkie bajery włączone)" zajmuje 400MB a z nakładką dającą wygląd Visty niedużo więcej.

Nie wiem też dlaczego posiadacze 32bit wersji uparcie twierdza ze po wlaczeniu jakiejs tam opcji w biosie zobacza cudownie 4bg(tzn zobaczyc moze i zobacza - ale max co sys taki obsluzy to jakies 3GB)....

Rzeczywiście niektóre płyty mają w biosie taką opcję, IMO polega to na jakiejś sztuczce z przesunięciem adresowania sprzętu tak aby zostawić prawie całą 32bitową pulę adresów dla ramu. Czy naprawdę tak jest trzeba by ustalić z producentami.

Poza tym Windows Server 2003 w wersji 32bit też potrafi obsłużyć więcej niż 4GB co dowodzi że da się. M$ mógłby zastosować (dać jako opcję) to rozszerzenie też w Viście ale raczej tego nie zrobił.

 

PS: to jak znajdzie się jakiś uczynny posiadacz Visty x64 który mi powie czy są w niej sterowniki do S3 Trio 64V+ ?

Edytowane przez Outlander

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, sukces na całego, "tylko 900-1000mb" na sam system Dla porównana dodam że XP x64 "(wszystkie bajery włączone)" zajmuje 400MB a z nakładką dającą wygląd Visty niedużo więcej.

Mi Vista zajmuje 170-190 z aero....

 

M$ mógłby zastosować (dać jako opcję) to rozszerzenie też w Viście ale raczej tego nie zrobił.

Ta szczególnie ze ta opcja jest dostepna nie tylk ow Viscie ale i nawet XP...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie a teraz wyjaśnij skąd prawie sześciokrotna różnica skoro macie ten sam system i te same opcje?

 

Skoro XP i VISTA mają ten "bajer" to może wyjaśnij jak go uruchomić żeby móc skorzystać z większych ilości ramu np 6 czy 8 GB? Może jakieś FAQ? Ogromna rzesza ludzi była by ci bardzo wdzięczna, sam bym się chętnie dowiedział choć mi to nie potrzebne bo mam system 64bitowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...