Skocz do zawartości
ath

Windows Vista

Rekomendowane odpowiedzi

Zweryfikowalem informacje i chodzilo o to, ze tylko licencje grupowe daja mozliwosc zmiany jezyka. Oemy i paczki (czyli boxy-tak to interpretuje) zmian nie umozliwiaja. Zrodlo: http://www.microsoft.com/poland/licencje/menu/faq.aspx punkt o zmianie jezyka. Za wprowadzenie w blad przepraszam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zweryfikowalem informacje i chodzilo o to, ze tylko licencje grupowe daja mozliwosc zmiany jezyka. Oemy i paczki (czyli boxy-tak to interpretuje) zmian nie umozliwiaja. Zrodlo: http://www.microsoft.com/poland/licencje/menu/faq.aspx punkt o zmianie jezyka. Za wprowadzenie w blad przepraszam:)

oczywiście:

 

Wyjątek!

 

Dla Windows Vista Ultimate można pobrać Windows Vista Ultimate Language Pack, zawierający kilkanaście języków. W Menu Start należy wybrać: Panel sterowania -> Windows Update -> Windows Ultimate Extras. W okienku tym pojawi się lista wersji językowych, które można pobrać dla Windows Vista Ultimate w tym również Polish Language Pack.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki -X-, z nieba mi spadłeś. Mam jeszcze tylko pytanie co to jest selektor w panelu sterowania, który niby nie jest spolszczony? Można prosić o instrukcje do tego programiku Vistalizator na pw? Byłbym bardzo wdzięczny.

 

Venom: te laptopy na sprzedaż, nie dla mnie i chciałem mieć z polskim systemem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam Viste Home Premium 64 SP1 z prawie wszystkimi zalecanymi updejtami na bierzaco

problem w tym ze sam katalog Windows zajmuje 20GB

Czy jest jakis program umozliwiajacy odchudzenie mojej Visty ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czemu to jest łamanie prawa?licencja nigdy nie aktywowana. ci co na allegro sprzedają licencje na XP z innych kompów i piszą że naklejki w stanie dobrym / bardzo dobrym też łamią prawo? raczej nie. dawno aukcje byłyby usunięte

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z polaczeniem sieciowym w Viscie. Otoz lacze sie przez router i prawie zawsze nie moge uzyskac polaczenia z internetem. Mam IP i DNSy ustawione na sztywno. Wyglada to tak, ze po wlaczeniu kompa widzi, ze jest podlaczoy kabel, laczy sie tylko z siecia, ale dostepu do Internetu juz nie uzyskuje. Dostep jest: Tylko Lokalne. Czasem polaczenie zaskoczy, ale zazwyczaj nie. Znalazlem bardzo podobny temat, ale nikt nie udzielil tu zadnej sensownej odpowiedzi http://forum.purepc.pl/temat/Microsoft-Win...eciowym/265692/. Problem jest taki sam. Na XP wszystko chodzilo bez zarzutu.

 

Ogolnie przegladajac google zauwazylem, ze ten problem sie pojawia, ale nigdzie nie znalazlem rozwiazania.

Edytowane przez JaQs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale po co mam go resetowac skoro na XP wszystko chodzilo jak trzeba. Z reszta znam odchyly tego routera i jestem pewien, ze to nie przez niego. Problem lezy w systemie...

Edytowane przez JaQs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po to zeby uzyskac porade jak zaradzic temu problemowi. Skoro wiem, ze to nie wina sprzetu to musi to byc wina systemu tym bardziej, ze na XP wszystko chodzi i nie tylko ja mam ten problem.

 

A tak btw. jak sie nie podoba to nie pisz, ja wcale twoich "madrych" rad nie potrzebuje...

 

Zeby nie bylo watpliwosci - resetowanie routera nie pomaga.

Edytowane przez JaQs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem chyba coś podobnego na Win2008 (praktycznie Vista).

Coś mu się pomerdało i w Centrum Sieci i Udostępniania pokazywał dwa połączenia z routerem na tej samej karcie sieciowej. Trzeba było jedno ubić i internet zaczynał chodzić. ->Stan połączenia>diagnozuj>Zresetuj

To się działo od czasu do czasu i tylko po starcie systemu.

Edytowane przez MariuszDW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czemu to jest łamanie prawa?licencja nigdy nie aktywowana. ci co na allegro sprzedają licencje na XP z innych kompów i piszą że naklejki w stanie dobrym / bardzo dobrym też łamią prawo? raczej nie. dawno aukcje byłyby usunięte

Tak łamią prawo. A to ze aukcje nie są zablokowane swiadczy tylko o tym ze do tej pory nikt ich nie zgłosił lub allegro ma gdzies lamanie prawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam Viste Home Premium 64 SP1 z prawie wszystkimi zalecanymi updejtami na bierzaco

problem w tym ze sam katalog Windows zajmuje 20GB

Czy jest jakis program umozliwiajacy odchudzenie mojej Visty ?

Spróbuj darmowego CCleaner z zaznaczoną opcją "Deinstalotry hitfixów".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mam notebooka - Asus :: F3SA-AS133C T8100/2048/250/DVD-RW/VHP - z vista home premium na pokładzie + 3 GB ddr 2.

 

Od pewnego czasu system generuje krytyczne błędy windows explorera - bez wyraźnej przyczyny zamyka wszystkie aplikacje (pasek narzędzi znika) na kilka sekund po czym pojawia się komunikat o błędzie i nastepnie wszystko wraca do normy.

 

Co to może zoanaczać?

 

Będę dozgonnie wdzięczny za wszelkie rady, wsakzówki, komentarze, uwagi etc.

 

Pzodrawiam serdecznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noi dobra, opisze swoj problem jeszcze raz, moze tu znajdzie sie ktos kto pomoze.

 

A wiec nie moge uzyskac polaczenia z Internetem w Viscie. Lacze sie przez router, adresy (IP, brama, DNSy) sa ustawione na sztywno tak wiec nie ma mowy o bledzie poprzez przydzielanie przez DHCP. Status mojego polaczenia to: Tylko lokalne. Czasem uda sie polaczyc, ale jest to bardzo rzadko i nie wiem na jakiej zasadzie to dziala. Probowalem wylaczac IPv6, ale nie dawalo to zadnego rezultatu. Reinstalacja systemu rowniez nic nie dala. Na XP wszystko chodzi bez zarzutu. Do serwera glownego mojej sieci pinguje (czyli dostep teoretycznie jest), ale do DNSu pingu juz nie ma (czyli w praktyce go nie ma). Dodatkowo zauwazylem, ze czasem wynajduje nowe sieci, nie wiadomo skad. Przy wlaczeniu systemu wita mnie komunikat, ze znaleziono Siec 2 albo Siec 3 i prosi o wybranie rodzaju sieci. Zauwazylem jeszcze, ze problem w zasadzie dotyczy samych DNSow (chyba). Normalnie mam ustawione DNSy TP i na nich nie chce sie za nic laczyc (po za paroma przypadkami). Znalazlem jakies inne, wklepalem i chodzi. Reset kompa - znowu nie chodzi. No wiec idac za ciosem - zmienilem na TP - nie chodzi. Potem zmienilem jeszcze raz i zaskoczylo, potem znowu nie itd. Wedlug mnie to jest jakis problem z polaczeniem sie z DNSem. Pytanie jak go rozwiazac.

 

Uprzedzajac pytania:

 

- lacze sie z routerem po kablu, a ten laczy sie z siecia bezprzewodowa (radiowka)

- nie mam jak zmienic na routerze ustawien tak aby przydzielal DHCP poniewaz dawno temu, panowie ktorzy montowali net zmienili haslo na routerze, a zresetowac go calego nie moge bo strace ustawienia, ktorych potem prawdopodobnie nie uzyskam (taka powalona siec...)

- z routerem moge sie polaczyc, ale wejsc nie moge bo hasla nie znam...

- moge pingowac do innych komputerow (moja siec to lacze wspoldzielone)

- moj router to Planet WAP-4035

- wkladalem inna sieciowke (bo lece na zintegrowanej) i jest to samo.

 

Ktos ma pomysl co z tym zrobic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samo 20GB zajmowane przez Vist problemem nie jest , stoi toto na dysku 320GB ale partycja mala bo 30GB

i zostalo niecale 2 GB wolnego miejsca :/

zmieniac partycji nie chce bo nastepna ma ponad 270GB

i w razie jakiegos crashu stracil bym mnostwo danych .

Bede zadowolony jak przyoszczedze 2-3 GB wolnego miejsca .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samo 20GB zajmowane przez Vist problemem nie jest , stoi toto na dysku 320GB ale partycja mala bo 30GB

i zostalo niecale 2 GB wolnego miejsca :/

zmieniac partycji nie chce bo nastepna ma ponad 270GB

i w razie jakiegos crashu stracil bym mnostwo danych .

Bede zadowolony jak przyoszczedze 2-3 GB wolnego miejsca .

też miałem taki przypadek. wszystko zrobiłem PM8 i nic sie nie stalo. trochę czasu to trwało jednak warto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy można "dodać" kilka Gb do np. partycji C , odejmując partycji D , bez formatowania ? Raczej mało prawdopodobne ,ale warto zapytać....

Pewnie że można, np. za pomocą Paragon Partition Manager v9 którego producent udostępnia 30dniową wersie Traial na swoje stronie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przyszła mi paczka z vistą ultimate za 30zł na rok czasu. oczywiście jest to wersja angielska z sp1. bez problemu będę mógł zainstalować z ich płyty a później tak jak pisał poprzednik

Dla Windows Vista Ultimate można pobrać Windows Vista Ultimate Language Pack, zawierający kilkanaście języków. W Menu Start należy wybrać: Panel sterowania -> Windows Update -> Windows Ultimate Extras. W okienku tym pojawi się lista wersji językowych, które można pobrać dla Windows Vista Ultimate w tym również Polish Language Pack.

sprawdzenie oryginalności systemu przejdzie normalnie? przez rok będę mógł na PL jechać? czy najlepiej odrazu zainstalować wersję PL (mam bez SP1) i też przejdzie zgodność oryginalności? Edytowane przez GRANDMASTER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dotarł do mnie promocyjny Vista Ultimate SP1+Windows Server 2008+książka za 30 zł. Gdzie znajduje się klucz rejestracyjny, bo widzę tylko jakiś PIN??. Czy może ta roczna wersja Windows nie wymaga klucza??

 

EDIT: Już sobie poradziłem :)

Edytowane przez RBEJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wchodzisz na stronę, którą podał kolega Mariusz. Wpisujesz PIN. Rejestrujesz się i na maila dostajesz klucz do Visty. Mam nadzieję że będzie działać z 64 bitową wersją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...