Skocz do zawartości
ath

Windows Vista

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś podejrzany ten sklep :) Pierwsze słysze... Kupował ktoś tam ?

Ostatni raz w piatek..... tyle ze w wersji "stacjonarnej" :)

W Lublinie i okolicach zna go chyba kazdy. Dalej nie specjalnie bo sie tak daleko nie reklamują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyłączyć domyślną akcję (powiększanie/pomniejszanie ikon, tekstu w przeglądarkach), która znajduje się pod kombinacją ctrl + kółko myszy?

 

edit: mam poważniejszy problem, mianowicie robię update, wgrywa się łatka KB936181 - MSXML core services SP2 i dostaję errora 643. Nie mogę zainstalować żadnych programów opartych (chyba) na net'cie bo wyskakuje error też związany z msxml'em. Znalazłem rozwiązanie: http://forums.microsoft.com/msdn/showpost....=0&pageid=2 post Chris Rowat, jednak nie działa tj. nie mogę zainstalować neta 1.1 na viście x64, wyskakuje error z niezgodnością systemów. SGJ, wiesz jak to ugryźć?

Edytowane przez Barthezzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę jej kontynuować, wyskakują po sobie błędy: "This setup is not supported on 64-bit versions of windows xp", a potem: "Microsoft .NET framework 1.1 setup has ended prematurely." i koniec instalacji, nie mogę tego ominąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem wszystko i wygląda na to, że działa. Dzięki.

 

Jeszcze chciałbym się dowiedzieć, jak przywrócić zakładkę kompatybilności:

Dołączona grafika

 

Jak widać nie mam takiej a być powinna.

Edytowane przez Barthezzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

 

Chcialem sobie wreszcie w cos pograc i instaluje bf2, hmm nie odpala, bo jakis blad dx9.0. Wyczytalem na forum, ze potrzeba wlaczyc tryb zgodnosci i zonk... wlasciowosci skrotu do aplikacji i nie ma zakladki 'compatibility'... jesli ktos ma taki problem musi poustawiac kilka opcji tak jak u mnie na screenie.

 

 

I rezultat:

 

 

BF2 smiga ja glupi. ;]

NIE CYTUJEMY OBRAZKÓW W MORDĘ JEŻĄ!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam w tym wątku. Odczekałem już jakiś ponad rok nie instalując visty. Zmieniłem sprzęt na nowy taki jak w podpisie. Pomyślałem sobie a zainstaluję vistę ultimate 32 bit z sp1 z myślą , że może w końcu naprawili to coś co ja nazywam rozpadający się pulpit nie wiadomo z jakich przyczyn. Niestety nie naprawili. Czy jest jakiś sposób na to aby mój pulpit nie wyglądał jak na screenie?

Dołączona grafika

Dodam , że oc nie ma tu znaczenia poza tym juz 3 karta grafiki i to samo. Jedyne co ze starego kompa zostało to audigy 2 i dvd rw. Ratunku ;).

Edytowane przez Gregor1230

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm wybierz się tam gdzie kupowałeś kompa bo to nie jest chyba jakiś normalny objaw

wcześniej wyciągnij jeszcze te stare graty oraz AGEIA PhysX.

rozumiem że szef który to zasila też jest nowy (a monitor?)

Edytowane przez dymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tak mam, tyle, że dodatek Dream Scene się wyłącza i jest fioletowa tapeta, pulpit się rozjeżdża, ikony malutkie, a żeby coś uruchomić, kliknąć musze w tym miejscu, co normalnie ikona się znajduje, nie mam niestety zdjęcia, ale zdarza się to po włączeniu gry Bioshock oraz FEAR multiplayer 1.08... Nie wiem w czym tkwi ten błąd, ale to napewno nie jest żaden błąd sprzętowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doszedłem co powoduje ten błąd. Mam taki komunikator lan vypres się nazywa. To jego wina, wszystko co dopisuje do menu kontekstowego swoje wpisy robi problemy w viscie , oprócz win rara ;). Foobar2000 tez mi to robi. Najczęściej jest jak się kliknie prawy myszy na mp3 lub klip video wtedy cały pulpit się wykrzacza , odinstalowałem vypressa i foobara2000 i na razie jest zajebicho ;). Jeszcze wiele pracy nad tą vistą ich czeka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale muszę Cię zganić. po kiego wała rozpisujesz się tutaj o problemach z Vistą skoro nie sprawdzisz wcześniej czy dzieję się tak na czystym zaktualizowanym systemie i najnowszych sterownikach? jeśli wrzucasz tutaj jakiś problem to postaraj się o rzetelny opis bo nikt z kuli nie wywróży. robi się z tego tylko bajzel. btw. foobar działa bez zarzutu i nie pamiętam by kiedykolwiek były problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na xpeku vypress nie robił problemów. Zaraz zainstaluje foobara jeszcze raz i obadam. A takie odpowiedzi jak wybierz się do sklepu gdzie kupowałeś kompa to też sobie daruj tym bardziej monitor ;), za długo w tym siedzę i z pewnością wiem więcej od personelu pracującego w sklepie.

Akurat u mnie powoduje to vypress chat , ale jest wielu userów co nie używa tego softu i ma ten sam problem , a z pewnością używają czegoś innego co dopisuje do menu zakładki i tu tkwi problem.

Edytowane przez Gregor1230

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może po prostu kodeki ma zwalone kolega, a co do mojego problemu, to tak jak wspomniałem, z mojego sprawdzania to tylko te 2 gry wykrzaczają pulpit, tak jakby rozdziałka po wyłączeniu gry nie zmieniała się i ikony są malutke w lewym górnym rogu ekranu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na xpeku vypress nie robił problemów.

a co ma piernik do wiatraka?

 

Zaraz zainstaluje foobara jeszcze raz i obadam. A takie odpowiedzi jak wybierz się do sklepu gdzie kupowałeś kompa to też sobie daruj tym bardziej monitor ;), za długo w tym siedzę i z pewnością wiem więcej od personelu pracującego w sklepie.

z pewnością doszedłbyś do tego gdybym to ja zamieścił taki opis problemu, tak?

piszesz zdawkowo o problemie i uważasz że "długo w tym siedzisz", a na pewno wiesz więcej niż personel placówki gdzie zakupiłeś sprzęt. zastanawiam się zatem skąd problem? pierwsza rzecz jaką zrobiłby serwisant w sklepie to postawiłby system od nowa, zaktualizował i wgrał najnowsze oficjalne sterowniki do wszystkich urządzeń, a potem zapodał jakiegoś smarka. wróciłbyś z marsową miną do domu (bo wszystko działa) i już wtedy wiedziałbyś że kwasi jakieś oprogramowanie które dorzucasz do systemu. po 15 min wiedziałbyś, że to lanchat. gdybyś ruszył głową to sam odwaliłbyś robotę serwisanta bo jest to po prostu logiczne. na przyszłość naucz się dokładnie opisywać swój problem i co w tej sprawie próbowałeś zrobić.

 

Akurat u mnie powoduje to vypress chat , ale jest wielu userów co nie używa tego softu i ma ten sam problem , a z pewnością używają czegoś innego co dopisuje do menu zakładki i tu tkwi problem.

masa oprogramowania dopisuje u mnie opcje do menu kontekstowego i do tej pory nie spotkałem się z tym problemem u siebie. nie twierdzę, że nie ma to związku ale gdyby sprawa była tak oczywista to byłoby głośno o tym problemie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jest i było, nawet łatkę wydali :P. Kiedyś taki problem stwarzało nawet samo gygy jaiś tam build. Dobra problem rozwiązany, ale jedyne co mnie irytuje w tej viście to mielenie dyskami bez przyczyny. Indeksowanie off na wszystkich dyskach, odzyskiwanie tez, windows defender wyłączony. Co jeszcze może mieć wpływ na to , że dyski chrobotają przez około 2-3 minut zaraz po starcie systemu , a czasem po wyjściu z gry też sobie mieli.

Edytowane przez Gregor1230

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm może superfetch ~ o ile pamiętam można go wyłączyć w usługach systemu więc sprawdź ale na dłuższą metę warto go jednak zostawić :)

mielenie dyskiem ograniczało też dogranie SP1 ale jestem przekonany że to już zrobiłeś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...