Skocz do zawartości
ath

Windows Vista

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Wlasnie siedze na tej becie 2. Gralem w Unreal Tournament jedynke :P, Q3 nie odpalilo bo nie ma opengl'a. Mam 2 systemy bete i XPka smiga wszystko chodz ta beta nie super szybko. Pytanie mam takie efekty takie jak boczny pasek pionowy na pulpicie, czy przezroczystosc gdzie mozna wlaczyc ? : ]

Edytowane przez kungfiarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pare dni temu zainstalowalem tego badziewia

narazie to jedna wielka 8GB kupa a nie system

sorry to wersja beta , finalna "na pewno" bedzie lepsza

 

ale do sedna...

mam problem z uruchomieniem internetu na tym systemie

jedyna rzecza jaka musze zmienic do network adress, bo zmienila mi sie sieciówka i recznie inny wprowadzam

to tez uczynilem, wykrywa niby siec, ale nie 100Mb/s tylko jakies 2Gb/s

no i internet nie dziala nic

instalowalem stery nforce dla 32 bit i 64 bitowe

dalej to samo, w menadzeze urzadzen wszystko jest git

aha ...jedna zastanawiajaca sprawa jest taka ze mam duzo jakis dziwnych protokolow, nie jak w winXP TCP/IP i jazda tylko kupa jakies rzeczy, bawilem sie wylanczajac jedne a wlanczajac drugie

nic, caly czas kupa

 

nawiasem mowiac gry mi tez nie dzialaja, sciagnalem driver pod viste, zainstalowal sie pieknie [dziwne 3 MB tylko], no ale wlanczam gre a tam np. error "mip mapiing non supertet" albo cos w tym stylu

mam 75.03, podaszas instalacji wywala blad ehhh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pare dni temu zainstalowalem tego badziewia

narazie to jedna wielka 8GB kupa a nie system

sorry to wersja beta , finalna "na pewno" bedzie lepsza

 

ale do sedna...

mam problem z uruchomieniem internetu na tym systemie

jedyna rzecza jaka musze zmienic do network adress, bo zmienila mi sie sieciówka i recznie inny wprowadzam

to tez uczynilem, wykrywa niby siec, ale nie 100Mb/s tylko jakies 2Gb/s

no i internet nie dziala nic

instalowalem stery nforce dla 32 bit i 64 bitowe

dalej to samo, w menadzeze urzadzen wszystko jest git

aha ...jedna zastanawiajaca sprawa jest taka ze mam duzo jakis dziwnych protokolow, nie jak w winXP TCP/IP i jazda tylko kupa jakies rzeczy, bawilem sie wylanczajac jedne a wlanczajac drugie

nic, caly czas kupa

 

nawiasem mowiac gry mi tez nie dzialaja, sciagnalem driver pod viste, zainstalowal sie pieknie [dziwne 3 MB tylko], no ale wlanczam gre a tam np. error "mip mapiing non supertet" albo cos w tym stylu

mam 75.03, podaszas instalacji wywala blad ehhh

 

zapomnij o necie na sieciowce nvidi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapomnij o necie na sieciowce nvidi

masz racje!

wsadzilem stara sieciowke realteka i dziala

ciekawe...

 

a czy ktos rozwiazal problem ze sterami NVIDIA pod Viste?

przy probie instalacji 75.03 [czyli nvidia for Vista] pojawia mi sie komunikat ze program instalacyjny nie mogl znalezc kompatybilnego sprzetu i ze przerywa instalacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka pytań, osoby w temacie... prosze o odpowiedźi :)

 

1. Wyniki 3DMarka na Viście... niższe? Jesli tak to ile... Wyższe? Jeśli tak to ile...

2. Ile zajmuje czysta instalka?

3. Jak się sprawuje jako system codziennego użytku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:mur:

Proszę o pomoc.

Jakiś czas temu zainstalowałem Vistę(Beta52.70-Trial) - w trakcie instalacji zignorowałem ostrzeżenie o zmianie sektora rozruchowego dysku - i nie mogę się jej teraz pozbyć :mur:

 

Pousuwałem wszystkie partycje, straciłem dwuletni dorobek sieciowy i nadal nic. Tzn. po instalacji (czystej) XP-ka system nie startuje bez płyty boot`ującej (jakiejkolwiek) lub dyskietki z plikami "ntldr" i "ntdetect.com" w napędzie.

Znalazłem coś takiego klik ale niestety u mnie nie ma czego save`ować :cry:

Więc gdyby ktoś chciał poświęcić kilka minut na czynności opisane na tej stronce i przesłania mi tych back`upów, to będę wdzięczny :D

Nie wiem oczywiście czy to pomoże ale próbowałem już tylu sposobów ( m.in. WIPE MBR z extended fdiska ) ,że ten jeden więcej nie zaszkodzi. Z tego co się dowiedziałem problem tkwi raczej BOOTSECTOR`ze a nie w MBR.

Pozdro...

 

P.S.

Tylko nie piszcie nic o edycji boot.ini, kopiowaniu ntldr oraz ntdetect.com na partycję systemową please - już to przerabiałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, ze wszyscy rwa się do pomocy :D

To może ktoś by chociaż przełożył to na jakiś bardziej zrozumiały język. Zupełnie nie wiem co tam jest napisane, ale to chyba na temat.

Sorki za post pod postem ale jestem zdesperowany.

Nie sposób to rozszyfrować, może Ty znasz odpowiedzi na moje pytania wyżej? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam viste bulid 5308, instaluje ja i wszystko jest elegancko az do mometu gdy sie wybiera partycje, przycisk next nie jest podwietlony a pod ramka z partycjami mi pisze: "unable to determine the size of installation image. please verifi that the image is still accessible and try again." jestem swiezo po formacie i mam 3 partycje na nfts'ie, w czym problem???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam problem z odswiezaniem. Po instalce mam do wyboru tylko 60 albo 70hz i to obojetnie w jakiej rozdzielczosci. Grafa to 9800PRo i NEC FE700+. Wie ktos moze jak to rozwiazac?? Zainstalowalem tez "recznie" stery do Visty ze strony Ati ,ale nic nie pomogly :( I co to wogole za system jezeli zajmuje w pamieci 500MB zaraz po uruchomieniu!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niech mi ktos powie jak wykasowac katalog windows i program files z visty, boot loadera juz wywalilem i inne smieci zostalo tylko to a juz nie moge na ten system patrzec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam problem z odswiezaniem. Po instalce mam do wyboru tylko 60 albo 70hz i to obojetnie w jakiej rozdzielczosci. Grafa to 9800PRo i NEC FE700+. Wie ktos moze jak to rozwiazac?? Zainstalowalem tez "recznie" stery do Visty ze strony Ati ,ale nic nie pomogly :( I co to wogole za system jezeli zajmuje w pamieci 500MB zaraz po uruchomieniu!!!

Przepraszam za OT ale nie mogłem sie powstrzymać :unsure:

 

rzuć okiem na linuksy wykorzystają każdy wolny mb pamieci i chodzą naprawdę szybko bo zarządzanie pamiecia w linuksie rox, a windzie stoi sobie pusta pamiec i sie marnuje a jak jest zapchana to śmieciami, w viscie (czy jak sie to pisze) podobno programiści poszli po rozum do głowy i robili cos na kształt linuksowego korzystania z pamieci, ale moze to tylko plotka

 

jeszcze raz przepraszam za OT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy dało by radę zainstalować Windowsa Viste z dysku (z powodu braku dvd) przez np. daemon tools ?? Może instalator najpierw zrzuca pliki instalacyjne z DVD (w moim przypadku z obrazu na dysku) na dysk a po restarcie instaluje widowsa z dysku ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość zbig

A czy ta nowa versja co teraz się ukazała to będzie chodzić jako drugi system w moim kompie. Ale tak żebym nie ruszając XP mógł doinstalować teraz Viste. Czy da się tak ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, ostanio z ciekawości zainstalowałem Windows Vista built5270 na płcie ASROCK 939

DUAL SATA 2. Instalację zrobiłem z napędu virtualnego alkohla.Instalacja trwala okło 50 min. i zakończyła się pełnym powodzeniem. Problem który wystąpil po zinstalowaniu to brak Lanu czyli brak dostępu do sieci, wprawdzie zaczołem instalowa stery Lanu ASROCKa ale te ktore były do normalnego win xp bo do Visty nigdzie nie znalazłem. podczas instalacji występowal błąd.

Szukalem sreownikow do lanu dla VISTY na sronie ULI i ASROCKA ale nieznalazłem. Czy istnieje jakas inna możliwoś uruchomienia Lanu na tej płycie pod VISTą bez dokupownia dodakowego LAnu którego Vista rozpanje np. RELATEKA obdadzanego w slot PCI ?

dzieki i pozdrawiam Piotr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

macie ceny nowego sysemu :-|

Windows Vista Home Basic - 200€ or 255.55$ or 135.95£

Windows Vista Home Premium - 400€ or 511.10$ or 271.90£

Windows Vista Ultimate Edition - 500€ or 638.88$ or 339.87£

Windows Vista Business - 650€ or 830.54$ or 441.84£

Windows Vista Enterprise - 800€ or 1,022.20$ or 543.80£

 

pięć pak przyjdzie mi zapłacić :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

macie ceny nowego sysemu :-|

Windows Vista Home Basic - 200€ or 255.55$ or 135.95£

Windows Vista Home Premium - 400€ or 511.10$ or 271.90£

Windows Vista Ultimate Edition - 500€ or 638.88$ or 339.87£

Windows Vista Business - 650€ or 830.54$ or 441.84£

Windows Vista Enterprise - 800€ or 1,022.20$ or 543.80£

 

pięć pak przyjdzie mi zapłacić :lol2:

:blink: :blink:

 

Na pewno w Polsce wszyscy użytkownicy domowi rzucą się na oryginały Home Basic za 800zł :lol2: :lol2: Przecież XP Pro OEM kosztuje 300zł!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...