Skocz do zawartości
ath

Windows Vista

Rekomendowane odpowiedzi

Nie sadzisz, ze 256mb to 'troche' malo jak na viste ? ;]

Nie chciało mi sie robić "burdelu" na innych kompach, gdzie mam w miare wszystko poukładane :)

Pamiętam, że jak miałem Longhorna 4074 to i było słabo na Bartonie 2500 @ 2.3 GHz i 1GB ramu :P

Edytowane przez AragornPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem, że jest z lekka tragicznie (Celek Northwood 2.8, 256 RAM, Radek 9000M - laptop)

Wyłączyłem ten styl co był fabrycznie, przynajmniej teraz aż tak nie muli

Powiedz mi że na radku masz 64MB i miałeś Aero to się bardzo ucieszę. Ja tam mam 2GB ramu więc w sumie powinno śmigać ok... tylko że Sempron 1,6GHz <_< W porywach do 2GHz :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi że na radku masz 64MB i miałeś Aero to się bardzo ucieszę. Ja tam mam 2GB ramu więc w sumie powinno śmigać ok... tylko że Sempron 1,6GHz <_< W porywach do 2GHz :lol2:

Nie, nie było to Aero

Ten Radek ma 32MB (mobilny ;))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie dobila instalka wersj i x64bit :/ ludzie sam katalog Windows zajmuje 12GB

toz to pozalowania godne , system chodzi calkiem przyzwoicie aczkolwiek

zajmuje chyba 2x tyle co Vista 32bit ,oni ta wersje jakos na sile zrobili

z wersji 32bitowej ,chyba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Co do rozmiarów, to po kilkunastu dniach pracy (mam nadzieję) można wyczuć, co jest ważne, a co nie jest i coś się wywali :]

 

2. Ja ściągałem FlashGetem. Cały czas miałem V-max łącza.

 

3. Na razie nie mam miejsca na instalacje i czasu na sprzątanie, więc zainstaluję w przyszłym tygodniu. Mam natomiast pytanie: Czy nadal muli nawet po wyłączeniu styli? W (bodajże) 4074 była masakra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ULLISSES

 

Na co liczysz ?? ze na 512 MB nie bedzie mulic ??

Muli czasami nawet na 1GB

 

Tyle sie o tym pisze ze Vista potrzebuje minimum 1GB a tak naprawde to 1,5 do 2 GB

muli bo nonstop do swapa zrzuca i tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ULLISSES

 

Na co liczysz ?? ze na 512 MB nie bedzie mulic ??

Muli czasami nawet na 1GB

 

Tyle sie o tym pisze ze Vista potrzebuje minimum 1GB a tak naprawde to 1,5 do 2 GB

muli bo nonstop do swapa zrzuca i tyle

Hehe. Zakładając, iż ją poprawili w stosunku do 4074 (a tak podobno jest), to jestem prawie pewien, że da się ją ustawić na tyle, aby bezstresowo na niej pracować. Gry i kombajny graficzne odpadaja, ale do normalnego użytku powinno się nadać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pracowac da sie juz na standardowej instalacji. Uzycie cpu na poziomie kilku procent, około 40 procesów, przy 512 ramu około 100 wolne.

Dyskiem troche mieli chwilami, ale nie dziwne, bo sie władowało prawie 800MB do PF.

 

 

 

Edit

 

2 usługi mniej i prawie jak w XP. PF tylko ponad 400MB, ponad 200MB wolnego ramu. Kilka efektów graficznych ,mniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie kozacji systemik, na to czekalem, zostaje na nim i testuje. ;]

Zdziwilo mnie, ze nie wykryl i nie zainstalowal mojego live'a 5.1 ... :-| Wystarcza stery pod xp'ka, czy trzeba szukac pod viste ?

 

edit

 

uzylem opcji automatycznej instalacji z netu i samo sie zainstalowalo. Wykrywa karte jako live 5.1, ale nie moge zainstalowac org. softu, bo twierdzi, ze w kompie nie ma karty creativa... ;] A chcialem chociaz zainstalowac surround mixer, bo defaultowo ten dzwiek jest strasznie marny.

Jak ktos wie jak instalnac org. soft z SM to niech pisze. ;]

Edytowane przez ath

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem, jest conajmniej ciekawie, jest bardzo inaczej... Oczywiście ogarnia mnie nie lada zdziwienie co chwile ;] Zaraz coś więcej napiszę tylko się pobawię ;]

 

1. Nie dziala konnekt

2. Nie moge zakonczyc procesu "konnekt.exe" majac admina.

3. Microsoft uwaza beta testerow za idiotow i wyswietla typowe "porady pani Jadzi"

 

Żal, żal, żal, żal, żal, nie instalujcie tego badziewia. Aż mi szkoda słów żeby opisać rozczarowanie jakiego doznałem. Cukierki + brak treści.

Edytowane przez Sarkazz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem, jest conajmniej ciekawie, jest bardzo inaczej... Oczywiście ogarnia mnie nie lada zdziwienie co chwile ;] Zaraz coś więcej napiszę tylko się pobawię ;]

 

1. Nie dziala konnekt

2. Nie moge zakonczyc procesu "konnekt.exe" majac admina.

3. Microsoft uwaza beta testerow za idiotow i wyswietla typowe "porady pani Jadzi"

 

Żal, żal, żal, żal, żal, nie instalujcie tego badziewia. Aż mi szkoda słów żeby opisać rozczarowanie jakiego doznałem. Cukierki + brak treści.

GG robi.

A co do podpowiedzi to dobrze, ze sa, ja szukalem 5' jak skonfigurowac siec. xD

 

Ma ktos spis uslug, ktore mozna wywalic bez problemu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta, ja przy pobieraniu czegoś z internetu szukałem moich dysków, bo Microsoft uważa że super młodzieżowe foldery moich dokumentów się do tego lepiej nadają. Bez swapa system muli - i jest to żałosne. 2GB RAM i to działa jak XP na 128MB. Bez pytań, ktoś mi powie jak to odinstalować? Może chociaż jak wywalić bootloadera? ;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadpisze MBR przy czystej instalacja....

 

Druga sprawa...

 

Czemu ja, nawet w trybie awaryjnym nie moge usuwać plików należących do instalacji Windows Vista? Tak, wiem czemu, NTFS + umowa na którą się zgodziłem... Przerażające, straciłem władzę nad partycją E:\

 

Jak odinstalować to bagno :mur:

 

Fixmbr nic nie dało.

Edytowane przez Sarkazz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz sprawdzę fixboot, samo boot.ini skierowało mnie do bcdedit.exe i po chwili chytania /? nie mam ochoty na jakakolwiek modyfikacje z poziomu konsoli, bo mam zle przeczucia ;D no to lecimy fixboot.

 

Update

 

Bootloader wywalony, pozostały foldery zabezpieczone (?ntfs?)

 

Dołączona grafika

 

 

update

 

przejmuję właściciela, 10gb, troche to potrwa ;D

Edytowane przez Sarkazz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe. Biedactwa. ;)

1. Zawsze można przejąć prawa dostępu - przecież jest się administratorem.

2. Prawdziwych zalet Visty doszukiwałbym się w narzędziach administracyjnych i panelu sterowania, a nie w wyglądzie.

3. Plików prawdopodobnie broni ochrona system Windows. Przy odrobinie szczęścia XP Lite ją wyłączy. Można też próbować ręcznie w usługach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejąłem pliki, usunąłem starych właścicieli, pełną kontrolę mam ja, system, admin, nadal nie jestem w stanie tego usunąć :mur: Jaka usługa za to odpowiada? :lol2: Bo grzebie i cos nie umiem znaleźć :mur: Pomóżcie noobowi B)

 

Co do zalet Visty - nie był bym tak pochopny, to jest wersja Ultimate, i moim zdaniem celuje ona w kategorii "efektywność i wygląd" bo do win 2003 startu nie ma...

Edytowane przez Sarkazz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe. Biedactwa. ;)

1. Zawsze można przejąć prawa dostępu - przecież jest się administratorem.

Jest drobny problem. Na kilku folderach, do których nie ma dostępu nie ma zakładki zabezpieczeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejąłem pliki, usunąłem starych właścicieli, pełną kontrolę mam ja, system, admin, nadal nie jestem w stanie tego usunąć :mur: Jaka usługa za to odpowiada? :lol2: Bo grzebie i cos nie umiem znaleźć :mur: Pomóżcie noobowi B)

 

Co do zalet Visty - nie był bym tak pochopny, to jest wersja Ultimate, i moim zdaniem celuje ona w kategorii "efektywność i wygląd" bo do win 2003 startu nie ma...

Chyba to jest betka, wiec nie wymagajmy od niej funkcjonalnosci i niezawodnosci finalnego produktu. ;]

 

Btw narazie wywalilem przywracanie systemu i uslugi odpowiedzialne za wifi, co jeszcze polecacie do kasacji, bo plik stronicowy caly czas jest ponad 600mb a to chyba ciut za duzo. ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak jest z trybem Aero Glass??? To on działa odrazu po instalacji czy trzeba go ręcznie aktywować? A może jeszcze go nie ma w tej wersji? :)

u mnie dopiero po instalacji nowych beta sterow od ati zadzialalo....

tak ogolnie to system smiga................ jak na bete............. bezproblemowo

Edytowane przez meilbox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale włączałeś go ręcznie czy sam się uruchomił? I gdzie są te ikonki 3D? jak to wszystko włączyć bo jestem bardzo ciekaw jak to wygląda? :)

 

PS. Potwierdzam poprawne działanie systemu. Caly czas na nim siedzę i jest ok. Narazie zero zwiech. ;)

 

PS2. Jest ok. Czyli samo się włącza. A teraz pytanie. Widziałem gdzieś na screenie jak w tle pulpitu było zminimalizowanych kilka okienech obok siebie tak jak np. kilka kartek na sobie. W tej wersji też tak jest?

Edytowane przez kojak_ct

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mozna zainstalowac konnetka? brrr z moim poł gigabajtowy ramem wymiekam :) Coz, ładnie bedzie to wygladało i pewnie .. ogołem lepiej działało ale jak czytam to jednak nie na mojego "trupa" taki wynalazek, choc po kilku screenach zacheca ... bleh...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...