Skocz do zawartości
romek

AMD Sempron 64 - Kompendium

Rekomendowane odpowiedzi

Daj Max async latency na 6ns, read preamble na 8ns, albo na odwrót juz nie pamiętam jak to szło xD U mnie na takich ustawieniach za czasów 754 proc i mem kręciły się najlepiej. Zresztą, odezwałbys się na gg deklu [;

 

EDIT: Tref daj na 15.6ns albo 7.8ns.

Edytowane przez grzesiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie z nowym sigiem ;)

Postanowiłem nieco pobawić się z oc przy okazji zakupu nowego kompa (z pomocą jednego z użytkowników naszego forum ;)). Jako, że w temacie jestem lama, więc jeśli walne głupote to nie krzyczeć tylko pomagać :-P

zrobiłem tak:

Pamięci: (czyli prawie default -tylko CR z 1 na 2T)

Dołączona grafika

 

HT x2, Mem z 667 na 533, no i do góry z CPU Freq.

Z 1600Mhz (8*200 Mhz) doszedłem do 2000Mhz (8*250Mhz) przy standardowym V.

Później przy 2200Mhz (8*275) musiałem lekko zwiększyć V - dla proca o 0,1 na 1.300, zwiększyłem też dla pamięci o 0,1 na 2.050.

Dołączona grafika

No i w tym momencie mam pytanie: max V jak się dowiedziałem dla proca to 1.55. Chciałem dojść do przynajmniej 2300Mhz ale gdy daje takie właśnie napięcie i CPU Freq = 288 (288*8=2304) to komp ładuje się do windy ale w międzyczasie przestawia się na 1600Mhz.

Niech mi ktoś powie - czy to oznacza, że 2200mhz to max dla mojego proca? czy może coś robie źle (całkiem prawd.;)) bądź też o czymś zapominam i to jest powodem takiej, a nie innej granicy. Czy to możliwe, że na def V proc szedł tak ładnie w górę, a później nawet modyfikacja V niewiele daje? :?

 

ps.

później (czego nie widać na screenie) przestawiłem HT na 3x (275*3=825<1000) - chyba tak jest ok?

 

ps.2

przeglądam tak wasze osiągi w temacie no i powiem, że "niezłe" macie wyniki :blink: :)

Edytowane przez EXO3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyłącz w biosie C'n'Q. Jak 2.2Ghz robi na 1.3 to daj spokojnie 1.4v i zobacz czy zrobi te 2.3ghz. Jak tak to obniżaj napięcie tak długo, aż straci stabilność i potem ustaw tak żeby było stabilnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Daj 1.55 i jedź w górę [; HT dla semprona ma być niby 800 ale możesz zobaczyć na wcześniejszych screenach że tak nie jest ;] Zmień ram na najniższy dzielnik i kręcisz proca, testuj, jak przejdzie to jedź jeszcze w górę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na sempa to z miejsca dajesz 1,55V, i nie bój się zwiększać ;)

tzn czego? napięcia czy mhz? :D

dzisiaj się jeszcze pobawie - ale jak pisałem wcześniej - dawałem na 1,5 i coś nie bardzo chciał powstać :? no ale zobaczymy - opuszcze jeszcze pamięci na 400 jak radzi Grzechu_1990

 

EDIT:

no więc ruszyłem znów do oc. Niestety efekty mizerne - granica 2300Mhz nie do przejścia - 1.55v na procu i na pamięciach 2.100v (max w biosie, da się chyba jakoś jeszcze 2.200 odblokować) i komp nie za bardzo chce współpracować :?

Co ciekawe na 2288Mhz (8*286) komp wchodzi do windy na napięciu 1.3 na procku. Niestety SuperPi wywala błędy już na 1M. Cały czas mam nieodparte przeczucie, że coś robie źle :D no bo kurza twarz żeby zmiana v z 1.3 na 1.55 nie dawała żadnych możliwości przyrostu mhz? a może to wina pamięci?

ps.

czy 1.55v na codzień nie powoduje jakiś problemów z prockiem?

 

ps.2

musze jednocześnie przyznać, że ta cała zabawa w oc wciąga ;) aczkolwiek jako, że mam świadomość swojej niewiedzy w temacie to za każdym razem gdy komp nie wstaje, mam przyśpieszony puls ;)

Powiedzcie mi też jak tu człowiek ma się nie denerwować jak mój przedmówca - ma w sigu Sempa 3000+ wykręconego niemal na 2900 .... <_< :wink: a przecież mi by to 2300Mhz wystarczyło, no może 2400 - ok ok 2500Mhz i nie wchodze już nigdy do biosu :-P

Edytowane przez EXO3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Powiedzcie mi też jak tu człowiek ma się nie denerwować jak mój przedmówca - ma w sigu Sempa 3000+ wykręconego niemal na 2900 .... dry.gif icon_wink3.gif a przecież mi by to 2300Mhz wystarczyło, no może 2400 - ok ok 2500Mhz i nie wchodze już nigdy do biosu icon_razz2.gif

Znam to, najpierw zacząłem od 2500 a teraz chciałem >2800 [; Pobaw sie read preamble i max async latency. Zmień na jakieś 8 o ile sie da w biosie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. tzn czego? napięcia czy mhz? :D

 

2. czy 1.55v na codzień nie powoduje jakiś problemów z prockiem?

 

 

3. Powiedzcie mi też jak tu człowiek ma się nie denerwować jak mój przedmówca - ma w sigu Sempa 3000+ wykręconego niemal na 2900 .... <_< :wink: a przecież mi by to 2300Mhz wystarczyło, no może 2400 - ok ok 2500Mhz i nie wchodze już nigdy do biosu

 

4. musze jednocześnie przyznać, że ta cała zabawa w oc wciąga ;)

1. Napięcia

2. Nie powinno

3. 2900Mhz to nie 2852Mhz :(

To stary wynik - semp lezy i sie kurzy (skill rośnie na Athlonie) ;)

4. Witaj w klubie :)

Edytowane przez kretfr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poszukaj jakiegoś biosa zmodowanego. Ja z asrockiem miałem to samo. Tez nie szło nawet na 290. Zfleszowałem bios. To teraz leci na 315 :D Tyle ze nie był to orginalny bios z asrocka.

Edytowane przez males66

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

probowalem dzisiaj krecic mojego semprona, wyszlo 2.7GHz/1.55V, pamieci na 225MHz/2.6V, 3d mark przeszedl ladnie, wlaczylem prime i masakra, po minucie blad :(

przyznam szczerze ze jestem zawiedziony, sadzilem ze osiagne te 2.7 na def napieciu skoro idzie na 2.2GHz przy 1.2V, wiem ze to nie jest zadna regula ale....

napiecia nie chcialem juz podwyzszac bo mam boxowy wiatrak, temperatura i tak byla niska bo otworzylem okno (ok 48stopni na Core-odczyt ze speedafana), bez tego ok 60 stopni na bank

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na 2.6GHz moge podkrecic ale potrzebuje wtedy 1.5V, chlodzenie mam boxowe wiec szkoda go katowac, trzeba pomyslec nad frezerem

 

edit:

zapomnialem napisac ze uruchomil sie na 2.8GHz ale po odpaleniu 3d marka restart :(

Edytowane przez remek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja to zauważyłem jedno z sempami, że da się je kręcić o 1giga więcej niż standardowo mają. Więcej raczej nie pociągną

Da się wiecej tylko trzeba mieć pewne rzeczy...

 

1) dobra sztuka proca

2) dobra mobo

3) skill

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na 2.6GHz moge podkrecic ale potrzebuje wtedy 1.5V, chlodzenie mam boxowe wiec szkoda go katowac, trzeba pomyslec nad frezerem

 

edit:

zapomnialem napisac ze uruchomil sie na 2.8GHz ale po odpaleniu 3d marka restart :(

e no moj semp 2600+ poszedl na 2750 ale co z tego skoro zadnego testa nie przechodzi i odrazu reset :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

ja to zauważyłem jedno z sempami, że da się je kręcić o 1giga więcej niż standardowo mają. Więcej raczej nie pociągną

:lol: kolego narażasz nam się na śmieszność :P skąd wziąłeś tą teorię? chyba z sufitu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

e no moj semp 2600+ poszedl na 2750 ale co z tego skoro zadnego testa nie przechodzi i odrazu reset :D

To, że Twoj proc to padlinka to nie znaczy że kazdy taki jest ;) Było troche sempów na forum co miały powyzej 2.9ghz na licznku.

 

nie z sufitu. Z wypowiedzi użytkownikow forum. Mówie oczywiście o stablinym podkręcaniu a nie o takim że podkrecisz tyle co by screena zrobic

...Nie wiesz co piszesz :E w takim razie jak mogłem mieć sempa @ 2.9GHz stabilnego w sp2k4 jezeli nie da rady wyciągnąć powyzej 2.6ghz?

Edytowane przez grzesiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ty to chyba nie masz 2600+ tylko wyzszy model.

Teraz to już nie mam zadnego, bo z 754 rozstałem się w sierpniu. Procków na 754 miałem od groma, kilka athlonów, rozne modele sempów. A to ze miałem 2800+ to nic nie zmienia, 2600+ i 2800+ są na tym samym rdzeniu (Venice z wyłączoną częścią cache), wiec model nie ma nic do o/c.

Edytowane przez grzesiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jak sempa nie masz to po co glosujesz :-P

Nie no, brak słow. A to jak już nie mam, to mi nie wolno pisac postów w tym temacie? Głosujesz? O_O. Ja tu nie widze żadnej ankiety :lol: Pisze dlatego, że żal mi się robi jak czytam takie rzeczy jak to z maxem 2.6GHz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...