Skocz do zawartości
romek

AMD Sempron 64 - Kompendium

Rekomendowane odpowiedzi

wątpie żeby zasilacz z podpisu nie dawał rady.... tymbardziej, że wówczas to chyba komp by się resetował, a nie freez

SuperPi to nie jest za dobry wyznacznik stabilności, więc procek jest po prostu niestabilny. Sprawdzaj stabilność SP2k4/SnM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

@Adam83

a może sztuczka z 775 tzn botujesz na htt 200 i jedziesz clocgenem w górę? zawsze jakaś opcja i warto spróbować... :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak to jest z tym kontrolerem w procu? ile mhz na pamięciach zazwyczaj wytrzymuje?

 

bawiłem się dzisiaj ramem (geil 2kości) i oto co z tego wynikło:

napięcie max czyli 2,75v, 2T, 3-3-3-6

425(ddr) wszystko pięknie, następnie 450(ddr) i komp nie wstał

myślę sobie że troche przesadziłem i 430(ddr) = zero stabilności :?

no to 426(ddr) =100% stabilnie, no to jeszcze mała zmiana 2,5-3-3-6 i 1T również stabilnie.

trochę mnie to dziwi, bo to raczej nie kres memków :mur:

odnoszę wrażenie że to procek mnie ogranicza, czyżby ten kontroler był taki słaby?

 

w tej chwili leci sobie SP2004 (3godz. 30min) Cpu 2505Mhz stockV :D , ram 418(ddr)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Urok nowych sempronów... Mam teraz takiego "rodzynka" co robi 2,4GHz@1,575V (s754, data produkcji to o ile dobrze pamiętam 50 tydzień 2006). A myślałem, że 2,43GHz@1,55V to już szczyt dziadostwa :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Kolejnym moim problemem jest to, że moje pamięci nie reagują na podwyższanie napięcia :?

 

Na 1,95V robią 320 (640) 4-4-4-11-1T, a po podniesieniu napięcia na 2,1V nie osiągam nic więcej :-|

 

To raczej nie kontroler w procu, w końcu HTT 255 i mnożnik pamięci na 533 to nie są wyśrubowane parametry... Nie wiem ile w tym winy Semprona, ale nie mam u kogo przetestować...

 

Czego powinienem spróbować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj ponownie podkrecilem semprona z tym ze na stand napieciu podwyzszalem mu taktowanie (zeby nie bylo ze chce sie dowartosciowac przy byle jakim oc i zanizonym napieciu ;) ) no i procesor robi rowniutkie 2500MHz. Dziwna jest troche temperatura, dochodzi do 54 stopni na rdzeniu, a na procesorze ok 52 stopni ale kiedy dotykam radiator to on wcale nie jest goracy (dmucha na niego wiatrak z predkoscia ~4000rpm). Pasta na procesorze to jakis bialy zalman. Moja plyta to DFI Infinity

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj ponownie podkrecilem semprona z tym ze na stand napieciu podwyzszalem mu taktowanie (zeby nie bylo ze chce sie dowartosciowac przy byle jakim oc i zanizonym napieciu ;) ) no i procesor robi rowniutkie 2500MHz. Dziwna jest troche temperatura, dochodzi do 54 stopni na rdzeniu, a na procesorze ok 52 stopni ale kiedy dotykam radiator to on wcale nie jest goracy (dmucha na niego wiatrak z predkoscia ~4000rpm). Pasta na procesorze to jakis bialy zalman. Moja plyta to DFI Infinity

Przecież radiator nigdy nie będzie miał takiej temperatury jak rdzeń, więc przy 54c rdzenia procesora nie będzie gorący/parzył. OC normalne ;) Nic nadzwyczajnego, ale nie jest najgorzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

tak, to logiczne przeciez ale on jest naprawde ledwo cieply :blink:

masz ten standardowy? (nie pamiętam już :P) jak tak to on nie będzie przy brzegu tak ciepły jak na środku i na dole przecież ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj wreszcie jakiś konkretny wynik :damage_wall:

bardzo chetnie ale przy 2.5GHz i stand napieciu temp jest i tak wysoka (napisalem wyzej jaka) wiec dopoki nie zmienie chlodzenia moja przygoda z kreceniem semprona dobiegla konca, nie chce go usmazyc, a te 2.5 z 1.6 na zegarze w zupelnosci mi wystarcza ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Helo,

 

czy ktos moze mi wytlumaczyc dlaczego na sempronie 3000+ AM2 (8x200) RAM 2x512 PC2-800 nie moze chodzic na 800MHz tylko na 640??

bo juz sie gubie :?

ustawilem w biosie na 800 ale nie wiem czy dobrze bo automatycznie sie ustawia troche nizej (ale nie pamietam dokladnie czy na 640)

w kazdym razie na moje oko powinno byc przeciez 1600/4 = 400*2 czyli 800 :huh: hm?

 

prosze o podpowiedz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w kazdym razie na moje oko powinno byc przeciez 1600/4 = 400*2 czyli 800 :huh: hm?

Powinno być, ale nic nie zrobisz skoro płyty główne nie oferują tak niskiego dzielnika ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo te pentki niebałdzo się nadają do A64.

ale chyba nie powiesz ze sa gorsze od boxa amd

zrobilem tak:

pod zapinke wlozylem dwie grube srubki (z jednej i drugiej strony takze poszla w gore i jest na sztywno), zamiast elementu usztywniajacego pentagrama zostawilem ten oryginalny od DFI,

teraz wiatrak bardziej przylega do procesora, wczesniej moglem nim delikatnie poruszac, teraz siedzi sztywno, dalem jeszcze paste zalmana no i temp poszly troche w dol, procesor w spoczynku i przy 2400rpm ma ok 38-40 stopni/core, w obciazeniu dochodzi do 50 stopni/core na max obrotach

zaczne go znowu katowac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinno być, ale nic nie zrobisz skoro płyty główne nie oferują tak niskiego dzielnika ;]

Qrcze, to chyba ta plyta Asrocka oferuje dzielnik tylko 6 bo na auto te pamieci ustawiaja sie na 533 (to mozliwe zeby tak bylo?) :(

to po co w takim razie jest opcja zeby ustawic je na 667 albo 800... :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

osobiscie zakładałem koledze na antka 3500@ 2400 pentka 100 cu na paście silver5 i temp w spoczynku przy 2000obr 33 st w stresie okolo 40 więc jak się nie nadaja jak nadaja tylko trzeba kupic miedziany a nie jakiś badziew.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

osobiscie zakładałem koledze na antka 3500@ 2400 pentka 100 cu na paście silver5 i temp w spoczynku przy 2000obr 33 st w stresie okolo 40 więc jak się nie nadaja jak nadaja tylko trzeba kupic miedziany a nie jakiś badziew.

Za cene miedzianego są o wiele lepsze chłodzenia ;) (freezer)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Soker

Heh!

 

Ja już nie rozumiem tego całego semprona 2800 s754, tej płyty (K8NE) i niczego!

 

Zestaw budżetowy i jak wiadomo chciałoby się pokręcić. Odziwo trafiłem na dobrą sztukę procka jeśli chodzi o oc bo 2600MHz robi przy 1,5v (rock stable).

Ta cała szopka wcześniej chodziła na 2x512MB Micronach 5B przy 160MHz/CL3-3-3-8 (wyżej próbowałem puszczać ale nie szło - myślałem że to wina tych pamięci). Tymczasem dziś dostałem jakieś Corsairy DDR400 CL2 (nie winbond) i ni kij nie chcą wstać z prockiem na 2,6GHz i pamiątkami na 324MHz/432MHz. Teraz po skręceniu procka na def chodzą na 400MHz CL2-3-3-6.

 

Nie wyrabia ten zasrany kontroler mem w sperłomonie czy co? :mur: Grr Co mogę z tym zrobić, nad palnik i kruszyć go? :lol:

Edytowane przez Soker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Ustawiałeś alphy?? Zwiększ trochę napięcie na procu, może kontroler nie wyrabia. Były takie przypadki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...