Skocz do zawartości
romek

AMD Sempron 64 - Kompendium

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Grzechu_1990

To chyba wyjątki z tego roku są z Chin, mój z 2005 jest Malezja. Jak sie kręcą te Chińskie podróbki?? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba wyjątki z tego roku są z Chin, mój z 2005 jest Malezja. Jak sie kręcą te Chińskie podróbki?? :P

A nie prawda :) Jak się bawiłem w selekcję to sporo athlonow na początku 2k6 i pod koniec 2k5 się trafiało z Chin. OC raczej takie same jak tych z Malezji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba wyjątki z tego roku są z Chin, mój z 2005 jest Malezja. Jak sie kręcą te Chińskie podróbki?? :P

Moja kreci sie w miare dobrze, narazie 2800@1,55V

Technologia ta sama tylko miejscem produkcji sie roznia. A jak ze sprowadzaniem krzemu to niewiem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mordowałem trochę dziś mojego sempa i cholera do jakiejś zabawy blokuje mnie płyta. Htt na poziomie 350 nie potrafi utrzymać stabilnie. Szkoda, że nie mam DFI i WC bo wówczas wykręciłbym jakiś dobry wyniczek ;)

Edytowane przez SABUR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mordowałem trochę dziś mojego sempa i cholera do jakiejś zabawy blokuje mnie płyta. Htt na poziomie 350 nie potrafi utrzymać stabilnie. Szkoda, że nie mam DFI i WC bo wówczas wykręciłbym jakiś dobry wyniczek ;)

Jakie napięcie, temperatury i chłodzenie?

Edytowane przez kretfr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie napięcie, temperatury i chłodzenie?

Napięcie najpierw max na mojej płycie czyli 1,7v a później 1,6v bo to nic nie dawało. Temp nie dochodziły nawet do 45* na boxie bo nie miał się kiedy zagrzać-po minucie potrafiło wywalić sp2004.

 

Nie chce mi się bawić w max htt mojej płyty spoko 350 to dla niej za dużo... Płyta ma niebieskiego zalmana na nf3 chłodzonego dodatkowo 80x80@7v z AS5. Podniesienie napięcia dla chipsetu nic nie dało :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedzie ktos na 1,7V ?? bo ja mam ochote tylko nie wiem czy to bezpieczne:) proc jest caly czas obciazony w 100% chlodzenie to wc ?? procek ma zdjetego ihsa ?? myslicie ze mozna ??

ponawiam pytanie: co powiecie na 1.7V na codzień?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

jakie tempy będą wg Ciebie zabójcze na dłuższą metę?

Powyżej 50 może być już niebezpiecznie, chociaż w temacie jakiś sempik dobił do 100*C i żyje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze 1.7 na AC to glupota. Na freezerze temperatury czesta beda przekracac 70stopni w stresie wiec za przyjemnie nie bedzie. Skad wiem?;] Bo u mnie temp potrafi nieraz skoczyc do 60stopni i komp sie wylacza [tak ustawilem sobie w biosie of kors :P].

 

Bajdełej robaczki, powiedcie mi jaki jest najsprawniejszy programik do testowania procka?;] Bo prime to troche za dlugo, wolalbym cos krotszego :P S&M?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze.. czegos tu nie rozumiem.

dla mnie uszkodzenia spowodowane zbyt wysoką temp to jedno, a zbyt wysokim napięciem to drugie.

dotąd miałem Athlona 1800+@10x210*1.525 (prime stable) i w stresie dobijal z temperaturą do ~65 st i nic się złego nie działo. pracował tak dwa lata i ma się świetnie do dziś. oczywiście nowe procki - nowe technologie ale.. w biosie płyty mam odcięcie zasilania po przekroczeniu 85 st więc (?) mnie się wydaje że zakres roboczych temp jest zbliżony i trzymanie się poniżej 50 to przesada ..ale może się mylę :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Anie porównuj temperatur dla rocka w procesie 0.13 i 0.09 bo to dość zasadnicza różnica, moim zdaniem na sempku nie warto przekraczać 55*C, pozatym i tak wtedy będzie niestabilny na 90% ;]

mam 57 st przy 1.68~1.7 (narazie otwarta buda) na 8*345 i od 4h SP2004 nie wyrzucił błędu :) będę ją zamykał więc temp skoczy pewnie ok 5 st - zobaczymy ..moze uda mi sie jeszcze obnizyc napiecie ale nie sądzę aby temperatura znacząco spadła (proc wstaje nawet na 365 a Windows na 363 ale nawet przy 1.75 od 350 sypie bledami w SP2004).

 

btw. piękny masz wynik na tym 2600+ - długo go wybierałeś?

Edytowane przez dymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

btw. piękny masz wynik na tym 2600+

Thx, ale jeszcze do poprawienia, na dzień dzisiejszy na tych taktach bym jakieś 20-25s mniej miał w pi16 ale niestety zimy ani widu ani slychu... Proc też jeszcze może więcej by poszedł, al memki nie chciały a zimno mi wtedy było już :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...