Skocz do zawartości
Kikas

Asrock 939dual-sata2 - Tani Sposób Na S939

Rekomendowane odpowiedzi

Zamiast pisać dwa posty pod sobą użyj następnym razem przycisku "edytuj"

 

A odpowiadając na twoje pytanie to nikt nie jest w stanie jak będzie dopóki nie wsadzisz i nie sprawdzisz to się nie przekonasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześc wszystkim, jak pisałem miałem problem z wcześniejsza moba (ram nie mogl zasuwac na ddr 400) nowe mobo jest ok ale mam za to inny problem. Cholernie czesto mam coolbooty, tak perfidne ze glowa boli (czasami wlaczam pc 30 min :-P ) jednak ostatnio znalazlem na nie haka. Zawsze wylaczalem pieca guzikiem w budzie lub z klawki "szybkim guzikiem", teraz wylaczam przez start i kurde nie mam problemow ze startem pieca. Pogrzebie jeszcze troche w biosie moze tam jakas opcja odpowiada za wlasnie takie cos. Uzywam biosu beta 2. Sry za bledy jak sa, troche mnie pogania :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Kupilem sobie plytę AsRock 939DUAL-SATA 2 (podobno świetna jest) i mam takie pytanie:

Jak mam zamontować do niej pamięci RAM (mam 2 kości - jedna to 256MB, a druga to 512MB jakieś noname icon_razz2.gif )

Na plycie są 4 sloty na pamiątki i nie wiem w jakie wpiąć.

 

Ps. wiem, że na tej plycie Ram może pracować w dualu, ale nie wiem czy moje RAMY mogą ? .

 

Liczę na waszą pomoc icon_lol.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takiej konfiguracji musisz włożyć kośc w slot 1 i 3 lub 2 i 4, ale ogólnie polecam Ci opylic to i kupić jakies lepsze ramki no i oczywiście dualki np Kingstony lub Samsungi 2x512

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Kupilem sobie plytę AsRock 939DUAL-SATA 2 (podobno świetna jest) i mam takie pytanie:

Jak mam zamontować do niej pamięci RAM (mam 2 kości - jedna to 256MB, a druga to 512MB jakieś noname icon_razz2.gif )

Na plycie są 4 sloty na pamiątki i nie wiem w jakie wpiąć.

 

Ps. wiem, że na tej plycie Ram może pracować w dualu, ale nie wiem czy moje RAMY mogą ? .

 

Liczę na waszą pomoc icon_lol.gif

1733909[/snapback]

 

Może po prostu sprawdź czy zadziała w Dualu. Zajęło by Ci to mniej niż pisanie tematu, postów na forum i miałbyś 100% że zadziała/lub nie zadziała.

Daj w opcjach napiecie na Ram na High na wszelki wypadek i sprawdz.

Jak ruszy to fajnie, jeśłi nie ruszy to przełożysz kości.

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

pytanie - o ile wzrośnie(bo wzrasta na pewno) wydajność w grach typu ut2004(via americasarmy), czy bf2, po zmianie tego co mam w sygnaturze na platforme a64, zbudowaną w oparciu o tego ascrocka, i np venecję 3000+ skręconą np na 2.4ghz

 

pamięci mam hyniks, wiem ze na a64 moge wykręcić je na 250mhz.grafa jeszcze chwilę sie ostanie, ,muza jest zajebista, więc...

czy da mi to wymierny wynik, w postaci np 20 klatek więcej w jakiejś z map?

 

planuję(na razie tak niesmiało, ,za plecami dziewczyny) kupno tej płytki, ale muszę mieć pewność, że warto

 

koszt wymiany to będzie koło 400zł, bo mniej więcej tyle samo dostanę ze sprzedaży mego mobila i płyty(a proc bzyka nawet na 2.7ghz)

Edytowane przez Gregu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Kupiłem tego Asrocka939Dual-SATA2 i mam teakie pytanko:

-Czym różni się wejście USB2.0 Header (USB67, Blue)

od wejścia USB2.0 Header (USB45, Blue)

 

Dodam, że na poprzedniej płycie Asrocka4i45e miałem tylko wejście USB45 i związku z tym niewiem teraz pod które wejście na obecnej płycie lepiej kabelki podłączyć ?

 

Liczę na waszą pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnic w działaniu chyba nie ma żadnych. ASRock używa tych samych oznaczeń na swoich mobo, znalazłem manuala od jakiegoś ASRocka na S775 i na stronie 18 jest schemat obu złączy. Są identyczne tylko różnią się numerkami przy oznaczeniach pinów.

http://www.asrock.com/Drivers/Manual/775i915PL-M.pdf

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam prośbę: jest kilka n owych biosów na tą płytę ale asrflash chyba jest do d... albo coś źlę robię bo tego biosu 939DM21.40 tym flasherem nie mogę wrzucic (nie jestem całkiem zielony we falshowaniu biosu) jaka powinna byc właściwa składnia polecenia z zapisem starego biosu?

z góry dziękuję z odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

pytanie - o ile wzrośnie(bo wzrasta na pewno) wydajność w grach typu ut2004(via americasarmy), czy bf2, po zmianie tego co mam w sygnaturze na platforme a64, zbudowaną w oparciu o tego ascrocka, i np venecję 3000+ skręconą np na 2.4ghz

 

pamięci mam hyniks, wiem ze na a64 moge wykręcić je na 250mhz.grafa jeszcze chwilę sie ostanie, ,muza jest zajebista, więc...

czy da mi to wymierny wynik, w postaci np 20 klatek więcej w jakiejś z map?

 

planuję(na razie tak niesmiało, ,za plecami dziewczyny) kupno tej płytki, ale muszę mieć pewność, że warto

 

koszt wymiany to będzie koło 400zł, bo mniej więcej tyle samo dostanę ze sprzedaży mego mobila i płyty(a proc bzyka nawet na 2.7ghz)

Po przesiadce z bartona@2200 mhz odczulem bardzo duza roznice. W grach zaleznych od procka, czyli np Ut2004, a konkretniej w AAO roznica wynosi ok 30-40%.

W BF2 roznica tez jez jest bardzo duza, w granicach 25-30%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

pytanie - o ile wzrośnie(bo wzrasta na pewno) wydajność w grach typu ut2004(via americasarmy), czy bf2, po zmianie tego co mam w sygnaturze na platforme a64, zbudowaną w oparciu o tego ascrocka, i np venecję 3000+ skręconą np na 2.4ghz

 

pamięci mam hyniks, wiem ze na a64 moge wykręcić je na 250mhz.grafa jeszcze chwilę sie ostanie, ,muza jest zajebista, więc...

czy da mi to wymierny wynik, w postaci np 20 klatek więcej w jakiejś z map?

 

planuję(na razie tak niesmiało, ,za plecami dziewczyny) kupno tej płytki, ale muszę mieć pewność, że warto

 

koszt wymiany to będzie koło 400zł, bo mniej więcej tyle samo dostanę ze sprzedaży mego mobila i płyty(a proc bzyka nawet na 2.7ghz)

Zdaje się że nic nie napisałeś o grafice jaką chcesz włożyc.

Jak dla mnie to prawie nic się nie zmieni. Zmień karte graficzną dołóż ramu.

 

Z kąd pomysły że Battlefield2 tak reaguje na procka? Dzisiejsze giery potrzebują mocnej grafy, a dopiero przy mocnej grafie musi byc mocny procek - czyli zestaw wywarzony.

A samego Battlefielda mam dokładnie przetestowanego na różnych kompach więc wiem o czym mówie.

RAM i grafa!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chciałbym zrobić na tej płycie Vcore Moda zeby osiągnąć napięcie 1.55V

 

jak to zrobić jest opisane tutaj http://www.ocworkbench.com/2005/asrock/rev...remodguide2.htm

 

piszą że należy te elementy połączyć " using any conductive material "

 

zatem mam pytanie: jaki materiał przewodzący polecacie i jaki jesat najprostszy sposób żeby to zrobić bezpiecznie

 

oczywiście kiepski ze mnie elektronik i dlatego pytam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się że nic nie napisałeś o grafice jaką chcesz włożyc.

Jak dla mnie to prawie nic się nie zmieni. Zmień karte graficzną dołóż ramu.

 

Z kąd pomysły że Battlefield2 tak reaguje na procka? Dzisiejsze giery potrzebują mocnej grafy, a dopiero przy mocnej grafie musi byc mocny procek - czyli zestaw wywarzony.

A samego Battlefielda mam dokładnie przetestowanego na różnych kompach więc wiem o czym mówie.

RAM i grafa!

grafa ta sama

 

a co do zarzutu o bf2 - kolega wyzej stwierdzil prawde. i nie wątpie, ze aao dostało kopa

np wiem ze na mym sprzecie po wymianie moge miec ze 20fps wiecej w q4...a to nowa giera. i nie chodzi mi tu o srednią, ale o miejsca, gdzie wypadają potworki.

 

zresztą coby nie mówic - każda giera zależy od proca, a tu się troszkę bardziej rozchodzi o przepustowość ramu. coby nie mówic a64 i wbudowany kontroler pamięci rządzi.

no i do mojej płyty nie opłaca sie tera nic dokupywac/dokładać ramu, czy zmieniać grafy.

poza tym to zbyt kosztowne - wymiana proc+płyta to dopłata jakieś 400-500zł max. nowa karta graficzna plus 1gb ram to 1300-1500zł

 

na razie mnie nie stać

 

poza tym po co ładować sie w agp, skoro jest super pcie... :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Mam zamiar przeskoczyć na A64 3000+ Venice jakiegoś selekta @2,7GHz. Do tego należałoby kupić jakieś mobo. I tu kilka pytań do Was.

1. Czy ten Asrock da radę? :)

2. Czy osiągnięcie na nim 300HTT jest realne?

3. Jaki BIOS jest w chwili obecnej najlepszy do OC? Zaznaczam, że nie mam OCZ boostera i pozostają mi standardowe ustwienia BIOSu (o ile się nie mylę to chyba na HIGH jest 2,7V?)

4. Czy ma ktoś taką kartę graficzną jak moja na tej płycie? A jeśli tak to czy są jakieś problemy z OC/odblokowywaniem potoków?

5. Jakie są dostępne dzielniki dla pamięci?

6. Jakie napięcie dla procka jest dostępne w najlepszym do OC Biosie?

To narazie wszystko.

 

Z góry dzięki za pomoc.

Edytowane przez SzperSon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To o co pytasz już jest w tym temacie, ale żeby nie było to napiszę jeszcze raz.

1. Tak

2. Tak, patrz mój podpis, 300 to zrobisz spokojnie.

3. OCWB1, przynajmniej wg mnie, 2 i 3 poprawiają kompatybilność z memkami ale max HTT spada (nie słyszałem żeby ktoś miał tam spokojnie powyżej 300, ale nie śledzę OCW na birząco). Faktem jest, że 2,7V na DDR ogranicza OC pamięci. Trzeba brać to pod uwagę albo myśleć o boosterze.

4. Miałem ASUSa 6800LE, nie było problemów z odblokowaniem ale potpki były uszkodzone.

5. Standardowy bios 133,166,200, OCWB udostępnia jeszcze 100, prócz tego inne można wymusić z windy.

6. Napięcie dla procka w starszych biosach jest takie samo +0.05V w stosunku do defoult. Można zrobić banalnie prosty Vcore mod i uzyskać do 1,55V, tylko trzeba pamiętać że nowsze oryginalne biosy go blokują.

Pozdrawiam i radze szukać bo większość z tego już była omówiona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ajsi, ja mam OCWB 2 i na codzien mam 305 HTT, przy okazji potestuje wiecej. Pozdro

 

BTW, polecam pod windowsem wlaczyc sobie program RightMark CPU Clock Utility, ustawia sie tam prace Cool'n'Quite, prog pracuje poprawnie i bardzo plyynie steruje praca cpu, bez zadnych szarpniec itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lleluja! Stało się. ASRock wprowadził w swoich płytach głównych możliwość "upgrad-u" biosu z poziomu Windowsa! Opcja ta jest dostępna z tego co "wyczaiłem" na stronie ASRocka TYLKO dla NIEKTÓRYCH płyt głównych z biosami firmy "American Megatrends" dla socket 754 i socket 939.

aka mała "duperela" a jednak dobrze świadczy o firmie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy przy zestawie, AsRock na Uli + 6800, występują tzw. freezy jak na nForce3 ?

Aha i czy na tej mobo są jakiekolwiek problemy z kartą Asus 6800LE modowlaną, czy na tej płycie zmniejsza sie potencjał OC grafy ??

 

EDIT: Jakie wyniki w Evereście macie (odczyt/zapis/czas oczekiwania) w trybie DUAL przy timingach 2.5-3-3-8 (albo coś zbliżonego ;)) ?

Edytowane przez Greg_1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...