Skocz do zawartości
Kikas

Asrock 939dual-sata2 - Tani Sposób Na S939

Rekomendowane odpowiedzi

Według mnie także to wina grafy. Ma już swoje lata na pewno, chociaż ja w drugim kompie mam FX5200 Ultimate i działa już ponad 2 lata. Pożycz od jakiegoś kumpla kartę na AGP i sprawdź czy twój slot działa czy jest zepsuty.

Ma ktoś freezy na karcie AGP i tej płycie? Czytałem w tym topicu o takim czymś, ale u mnie się nie pojawiły. Moje wyniki w 3dmarkach są w porządku? Bo według mnie, chyba ujdą.

mi wszystko ladnie smiga... grafa kreci sie tak samo jak na sockecie A i zero freezow itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I w związku z tym mam pytanie. Czy ma ktoś na tej płycie Kingstony w dualu?? Ja mam 2*512MB (obie kości niestety dwustronne) i właśnie zastanawiam się czy nie będzie żadnych problemów na tej płytce <_<

 

Aha jeszcze ... czy wg Was duża będzie róznica między Sempem na tej płycie na powiedzmy 2,4-2,5Ghz (no chyba ze trafilaby sie jakaś bardzo dobra sztuka to więcej :rolleyes: ) a tym co w podpisie ?? Opłacalna ?? :unsure:

Może ktoś jeszcze się wypowie.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CYTAT(davvid @ 15 Lut 2006, 17:01) *

 

I w związku z tym mam pytanie. Czy ma ktoś na tej płycie Kingstony w dualu?? Ja mam 2*512MB (obie kości niestety dwustronne) i właśnie zastanawiam się czy nie będzie żadnych problemów na tej płytce (IMG:style_emoticons/default/dry.gif)

 

Aha jeszcze ... czy wg Was duża będzie róznica między Sempem na tej płycie na powiedzmy 2,4-2,5Ghz (no chyba ze trafilaby sie jakaś bardzo dobra sztuka to więcej (IMG:style_emoticons/default/rolleyes.gif) ) a tym co w podpisie ?? Opłacalna ?? (IMG:style_emoticons/default/unsure.gif)

 

Może ktoś jeszcze się wypowie.....

Już się na ten temat wypowiadałem.Dwa razy nawet.Ostatnio nawet ruszyłem wątek z czarnymi slotami.

Mam pamięci 1GB(2x512MB)Kingston HyperX AK2 PC-3200.Miałem problemy z 1T w niebieskich slotach, żaden bios nie pomógł mi wyeliminować tego.Po przeczytaniu kilku zagranicznych portali a w szczególności http://www.pc-treiber.net/ zwróciłem uwage ,że tam robią testy w czarnych slotach.Przełożyłem i okazało się, że mam spokój z 1t podczas ogladania stron internetowych.Bug występuje w dalszym ciągu podczas drukowania.Wtedy muszę przed drukowaniem pamiętac aby załączyć 2T Enable w A64Tweakerze.Czyli raczej nie polecałbym Kingstony do 939Dual.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam freezy na karcie na agp ale jak juz pisalem jak obnize taktowanie z 2700 (300x9) do 2650 (295x9) to freezy ustepuja :). Z freezami jest dziwna sprawa bo sp2004, superpi moze mi liczyc non stop na 300x9 a odpale gre i po minucie mam freeza.

Podobnie na taktowaniu 2560 (285x9) i napieciu 1.35 sp2004 dzialalo cala noc

a w grach mam freezy. Ale moim zdaniem po tych testach to chyba tak sie objawia niestabilnosc proca na tej plycie - podniose napiecie i freezy znikaja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zmieniłłem na 2T i jak narazie spoko zero restartów, bo jak miałem na 1T to wystarczyło poruszyc marginesy w wordzie i już restart no i czesami jak buszowałem w necie to też zdazał się restart.

A co ciekawe na 1T wszystkie testy przechodzi bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem dzisiaj paczke z apollo.pl (cały komputer) i po złożniu kompa ten sie włacza, bios "pipa" ale sygnał do monitora nie dochodzi. To samo dzieje sie u mnie gdy włoze tego proca. Na moim wszystko ładnie smiga. Co robić???

Edytowane przez guziq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprubuj zrobić clear cmos (zworką), jak nie pomoże to zobacz czy karta graficzna działa, a jak nie, to może być bios uszkodzony i musiałbys poszukać kogoś, kto ma programator, to by ci wgrał na tą kość, w której jest bios.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie dochodzi sygnał do monitora, jak mam jakieś złe ustawienia w biosie np za niskie timingi pamięci. A masz możliwość sprawdzenia kompa na karcie graficznej na PCIE? Bo jak dobrze pamiętam, to teraz masz na AGP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elo przyznaję bez bicia - nie mam siły szukać w tym gigantycznym wątku niektórych odpowiedzi (większość już znalazłem).

 

Póki co ustawienia mam takie:

procesor 250x9

pamięci 250MHz 3-3-3-8 1T

Zgodnie z zaleceniami obniżyłem HT do 600MHz, pamięci na 166MHz... Procesor poszedł na 280x9, ale to już 2.52 i mi się zwiesza. I tu kilka pytań ogólnych:

 

- pamięci jak napisałem chodzą na 250MHz 3.3.3.8 1T - może to jakaś pomyłka w Evereście? Mam zwykłe Hynixy D43...

 

- czy mając procesor ustawiony na 250MHz i nie grzebiąc w HT mam podstawy by myśleć, że mnożnik "Auto" oznacza 5, czyli mam 1250?!?!

 

- mnożniki procesora - 6,7,8 czyli te najważniejsze dla mnie - nie wchodzą. tzn ustawiam ale BIOS ich nie zapamiętuje i po sprawie :/ albo 5, albo 9. Przy 9 już wiele z procesora nie wyciągnę (wyżej wspomniane 2.52GHz i problemy w SuperPI)... a 5 to o kant [gluteus maximus] rozbić. Coś się da z tymi mnożnikami zrobić?

 

- jeśli z tymi mnożnikami nie da się nic zrobić, to jeszcze jedno pytanie. czytałem coś o innych dzielnikach pamięci niż 100/133/166/200 (no to 200 to już nie jest dzielnik hyhy). można je jakoś uzyskać? jak? czemu chcę? po prostu stosując 166MHz pamięci lecą mi +- 230MHz przy HTT280... marnuje się 20MHz na pamięciach i to czuję (np. Winrar - czas pakowania pliku wydłuża mi się do 59s, przy 250x9, RAM-250 49s)... chciałbym maksymalnie wykorzystać potencjał stąd pytanie - czy można i jak ustawić inne dzielniki.

 

w sumie tyle, z góry dzięli :)

 

update: zapomniałem napisać. bios - ocwb2.

Edytowane przez smile

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zamieniasz procesor i wszystko wraca do normy - to chyba walnięty jest procesor, prawda?

 

Zapytam z czystej przekory - wszystko na default, bez o/c. Jeśli tak, to jest to ewidentnie wina procesora, sprawdz go jeszcze dla pewności na innej płycie i na gware z nim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@guziq

Grogi ma racje, skoro na Twoim procu wszystko śmiga to o czym my tu jeszcze gadamy, na gware z procem i po kłopocie.

 

@smile

po kolei

Ad1 Jaka wersja Everesta? Jaki dzielnik pamięci (rozumiem że htt250 i dzielnik 166?) i jakie wyniki w testach?

Ad2 HT 1250 jest całkiem możliwe, u mnie 3x400 śmigało spokojnie.

Ad3 Mnożniki 6,7,8. Testowałeś inny Bios. OCWB1 ma standardowo niezdatne mnożniki 6 i 7. Wypróbuj. Wszystkie mnożniki działały spokojnie po załączeniu z Windy.

Ad4 Standardowo są dostępne tylko te dzielniki w Biosie. Inne można włączyć tylko z Windowsa np przy pomocy A64Tweakera.

PS. To już też było w tym temacie, jeśli nie wprost to przez domysły :D

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i kolejne problem:

 

w płycie kolezanki jest zainstalowany bios 1,40. Przy próbie instalacji windowsa walił blue screenem. Nie moge również zmienic nim napiecia na procu - jest 0,8V i koniec. Zapisuje 1,40 i po wejsciu do biosu jest znowu 0,8V. Co jest nie tak?? Podpiałem dysk do mojego kompa, zainstalowałem winde i stery, przepiałem dysk do drugiego kompa (przełozyłem proca) i komp chodzi do momentu az nie wgra sie windows - pokazuje sie ekran zapraszamy i restart. Nie wazen czy na moich Nanyach czy na Twinmosach (u mnie obe chodza dobrze)

Co robić??? Flashowac BIOS na 1,60??? Jestem załamany bo podjąłem sie montażu kompa tej pannie a tu h*j [gluteus maximus] - nic sie nie układa.

 

 

PS. Juz napisałem maila do apollo.pl (na kilka adresów) jak go im wysłąc i kto poniesie koszty. Na arzie brak odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj wrzucić jej 1.50 lub OCWB1 i zobacz czy dalej będą takie cyrki z napięciem procka .

 

Możliwe też że trafiłeś na jakiś walnięty egzemplarz płyty , lub nie poczekałeś dosatatecznei długo aż komp dojdzie do temperatury pokojowej i coś się wysypało .

 

Może kość biosu jest walnięta ??

 

Dobra wiadomość w przypadku wadliwej płyty jest taka że wymieniają bardzo szybko na nowy egzemplarz > kumpel ostatnio kupił tą płytę i okazało się że jest uszkodzona , więc oddał na gwarę i po ośmiu dniach odebrał nówkę sztukę . Najlepsze jest to że jak zadzwonił do sklepu to powiedzieli mu żeby przyniósł samą płytę w worku antystatycznym , a dostał cały komplet w pudełku ;)

 

PS. A'propos wysyłki to ty do nich wysyłasz na własny koszt , a oni odsyłają na swój koszt .

Edytowane przez Kencho-1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też odesłałbym na gwarę ale martwi mnie to że mogą stwierdzić iż płyta jest sprawna. Chodzi mi o ten port AGP, coś tam ze stykami jest nie tak, bo jak nie odchylę karty o kilkanaście milimetrów jakimś przedmiotem to pobiera za mało mocy i wywala mi artefakty i zwisy :( Efekt ten nie występuje przy słabych kartach, które nie potrzebują tyle mocy np. riva tnt2 chodzi bez problemu... niewiem co robić :( Wcześniej tego nie było, a problem pojawił się wczoraj. Dokładnie oblukałem płytę ale niestety nic nie widać :(

Edytowane przez Nuklear

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak do nich zadzwoniłe i powiedzialem co jest grane to powiedzieli ze na ich koszt bede mógl wysłac tylko zebym napisał majla do takiego jednego od nich. Na razie brak odpowiedzi. Jak nie odpowiedza do jutra po szkole to dzwonie i opie*dalam. Zanim odpalilem płyte i proca to se polezały w cieple z godzine wiec to nie od tego. Jedyna nadzieja to BIOS i wymiana proca (ewentualnie płyty)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powie mi ktos jak wgrac bios do mojego asrocka i jaki najlepiej do OC

Boże widzisz to i nie grzmisz :D Dosłownie kilka stron wcześniej ktoś dokładnie opisał procedurę wgrania biosu od a do z :) Użyj szukajki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też odesłałbym na gwarę ale martwi mnie to że mogą stwierdzić iż płyta jest sprawna. Chodzi mi o ten port AGP, coś tam ze stykami jest nie tak, bo jak nie odchylę karty o kilkanaście milimetrów jakimś przedmiotem to pobiera za mało mocy i wywala mi artefakty i zwisy :( Efekt ten nie występuje przy słabych kartach, które nie potrzebują tyle mocy np. riva tnt2 chodzi bez problemu... niewiem co robić :( Wcześniej tego nie było, a problem pojawił się wczoraj. Dokładnie oblukałem płytę ale niestety nic nie widać :(

Witaj Nuklear, niewiem czy twoja karta ma molexa,(fx5900) ale chyba tak to spróbuj sprawdzić tą wtyczke, może ona coś niekontaktuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj Nuklear, niewiem czy twoja karta ma molexa,(fx5900) ale chyba tak to spróbuj sprawdzić tą wtyczke, może ona coś niekontaktuje.

Posiada taką wtycznę - sprawdzałem u kolegi swoją kartę i po 2 godzinach testów nic się nie działo. Podłączyłem też na innym zasilaczu, również bez rezultatu. Podejrzewałem właśnie że to może być jej wina, ale wszystko wskazuje na port AGP :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiada taką wtycznę - sprawdzałem u kolegi swoją kartę i po 2 godzinach testów nic się nie działo. Podłączyłem też na innym zasilaczu, również bez rezultatu. Podejrzewałem właśnie że to może być jej wina, ale wszystko wskazuje na port AGP :(

Wszystko na to wskazuje że to wina portu AGP, możliwe też że zrobił się zimny lut z tyłu gniazda, ale to mało prawdopodobne. Jak będziesz wykręcał mobo to sprawdż z tyłu płyty czy to nie to czasami. Nic innego mi nieprzychodzi do głowy.

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko na to wskazuje że to wina portu AGP, możliwe też że zrobił się zimny lut z tyłu gniazda, ale to mało prawdopodobne. Jak będziesz wykręcał mobo to sprawdż z tyłu płyty czy to nie to czasami. Nic innego mi nieprzychodzi do głowy.

Pozdro.

Właśnie to zasugerował mi ojciec - elektryk :D Ale jeżeli płyta jesst kilkuwarstwowa to mogę tego nie zobaczyć :( Bo jak oglądałem port AGP pod lupą 30 minut to nic nie zobaczyłem. Jutro wyjmę płytę i obejrzę dokładnie.

Edytowane przez Nuklear

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ma ktoś może napęd LG GSA-4166B i problemy z tym ASRock'iem?

 

Oraz, czy istnieją jakiekolwiek sterowniki IDE do tej płyty? ASRock na swojej stronie nie umieścił żadnych, lecz może ktoś zna jakieś które by działały poprawnie z tym chipsetem ULi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam LG GSA-4163B i problemów żadnych nie widziałem, ale chyba nic nie nagrywałem od czasu jak mam tę płytę. A o jakie problemy ci chodzi? Sterowników do IDE nie trzeba, bo są w windowsie, ale podobno niezbyt wydajne. Mam najnowszy firmware w nagrywarce i najnowszy oficjalny bios w mobo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie to zasugerował mi ojciec - elektryk :D Ale jeżeli płyta jesst kilkuwarstwowa to mogę tego nie zobaczyć :( Bo jak oglądałem port AGP pod lupą 30 minut to nic nie zobaczyłem. Jutro wyjmę płytę i obejrzę dokładnie.

Ok jak coś będziesz wiedział to daj znać Nuklear, sam jestem ciekaw co to może być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro chyba kupie ta plytke w proline, tam maja za 229zl :-D

Opek tez niedlugo bedzie u mnie...

 

pierwsze co na pewno zrobie to zamontuje niebieskiego zalmana i przesmaruje chipy.

na poczatku bede uzywal GF3, ciekawe czy wejdzie przy niej ten radiator z NB na SB...

 

powiedzcie mi czy sa potrzebne jakies sterowniki? np do chipsetu i etherneta zebym przy pierwszej instalacji mial wszystko co jest potrzebne, no i najnowsze drivery.

 

mam nadzieje tez ze trafie na w pelni sprawny model, ktory nie bedzie mial problemow...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...