Skocz do zawartości
Kikas

Asrock 939dual-sata2 - Tani Sposób Na S939

Rekomendowane odpowiedzi

Zrób sobie płytkę CD-RW bootowalną - wersji pod Windows nie ma .

Jest - od czego edytor binarny? Jeśli ktoś chętny, to podobnie jak przy poprzednich OCWB, prześle na maila...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze mi ktos wytlumaczyc co sie stalo??

 

pamieci mi chodzily na 1T przez 3 miechy.. i nagle dzis na tych samych ustawieniach biosie 1.6 274fsb przy starcie reset..wklejam do painta obrazek reset.. no szlak mnie trafi.. ustawienia w biosie mam te same co przez caly czas..co jest do...

 

zmienilem na 2T i chodzi :| czyli to czy chodzi 1T to chyba nie zalezy od pamieci..tylko ta plyta siada..innym sie tez sypala po jakims czasie..pewnie u mnie tez zaczyna:/ albo proc w co watpie

Edytowane przez RoY61

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ello

 

Poskładałem w końcu spowrotem do kupy mojego kompa i zamontowałem diody termiczne na NB i SB i mam juz konkretne wiadomości :

 

U mnie aktualnie według panelu i diodek temp są następujące ; NB 34,5*C , SB 28*C .

 

Według Systoola temp są : 28*C Motherboard CPU External temperature ( temp2 ) , 32*C CPU Internal Temperature , 28,5 System Temperature . 45*C GPU temp.

 

Odczyt temperatury procesora się zgadza bo sprawdzałem go trzecią diodą którą monitoruję teraz pamięć , natomiast to co Everest lub Systool podaje jako "Płyta główna" lub "System temp." jest to odczyt z czujnika w SB .

 

Co to jest AUX nie udało mi się jeszcze sprawdzić , ponieważ jest to jakiś dziwny czujnik i mam na nim teraz 18*C ?? więc może to być np. zasilacz lub gdzieś pod grafą , bo mam tam niezły przeciąg .

 

Dodam jeszcze że HTT mam ustawione aktualnie na 4X278 czyli 1112mhz / 16bit i przy mocnym obciążeniu ( kilkanaście programów , P2P , Winamp itp itd ) temp NB wzrosła do 35,5* więc przy obudowie z mniejszym przeciągiem i niebieskim zalmanku bez wspomagania temp. NB może wynosic nawet powyżej 40*C .

 

Zaraz sprawdzę jak się nagrzeje NB i SB podczas giercowania ;)

 

Sorki za OT : jak ktoś zna jakiś darmowy serwer na który można wrzucić plik *.DOC z ankietą to proszę o info na PW ( Koleżanka potrzebuje do szkoły ) .

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli czujniki zostały mniej więcej zidentyfikowane... Korci mnie zrobić V-Moda na pamięci, skoro komp się odpala na 490 Mhz przy timingach 2.5-11-5-5. System jednak jest mało stabilny, ale to w końcu tylko 2.7V. <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No podoba mi się ten nowy bios :-) . W celu testu zostawiłłem tylko 2x256 MB Twinmos , ręcznie ustawiłem 2.5-3-3-8 MA=1 T i właśnie komp rabotajet 315x8 , ram lata tylko na 210 Mhz (div 133) czekam z niecierpliwością na nowe GSkill-e :-)

Co ciekawe dzielnika 150 nie daje się ustawić mimo iż wtedy ram by chodził na ~229 Mhz (teoretycznie tyle powinien

działać) . Nowy bios dobrze też reaguje na ręczne ustawianie timingów - poprzednie biosy u mnie nie bootowały przy CL3 - teraz jest ok .

 

Pozostaje kwestia czy ten OCWBeta 7 pozostanie wieczną betą czy też będzie rozwinięty dalej ???

Wydaje mi się ,że najłatwiej byłoby dodać nowe dzielniki pamięci 120 / 150 / 180 nieoficjalnie są w specyfikacji

A64 - skoro można je zmieniać z pod Windowsa to dlaczego nie z Biosa ?? <pomijając oczywiście kwestię marketingu itp.>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam pytanie oslabiona wydajnosc w marku 05 wystepuje tylko na na grafach agp ?

 

bo gdzies slyszalem, ze na pcie juz jest wszystko ok, bo u mnie na agp tez zanizony wynik w tym marku, ale w grach normalnie to nie mam co plakac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W chipsetach nie ma żadnych czujników. Temp. uzyskana przez Kencho-1 na SB to zupełny przypadek, a jest ona tak niska bo ma on tam złotego zalmana. Ja mam na SB oryginalne chłodzenie, i radiator jest b. ciepły. Temp. sprawdziłem jeszcze miernikiem, wynosi ona 40*C, a z czujnika "płyta główna" 28*C. Wskazuje on bardziej temp. w obudowie, i znajduje się w okolicach karty AGP.

Co do Aux, to jest to coś związane z zasilaniem, zobaczcie sobie w everście. Jeden z odczytów napięć jezt oznaczony jako Aux. Wydaję mi sie że ten czujnik znajduje się on w okolicy mosfetów i kondensatorków przy procesorze. Jak zwiększam obroty wentyla na procesorze to temp. Aux nieznacznie spada.

 

No i muszę przyznać Kencho-1 ze ma niezłe temperaturki na NB. Ja na złotym zalmanie bez nawiewu mam ponad 54*C, a z wentylkiem na 5V 44*C (pomiar miernikiem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie niskie temperaturki to priorytet , dlatego mam tyle wentylatorów w kompie ( 9 +2 w zasilaczu ;) ) i większośc ma regulację obrotów (tylko CPU i NB chodza na max obr.) więc jak potrzebuje schłodzić kompa przy benchmarkowaniu to nie mam z tym problemu , a standardowo jest tak cichy że mozna przy nim spokojnie spać .

 

Temp NB mam teraz non stop w okolicach 33-35,5*C , niezależnie od HTT X3 czy X4 jest taka sama więc HTT mam 1112Mhz i chodzi bezproblemowo .

 

Co do tych czujników temp. na płycie to juz niewiem o co chodzi , może są to te małe srebrne pierdółki które sa np koło SATA i SATA2 , oraz koło ICSa przy PCIEx4 , bo oglądałem dokładnie płyte i nie widzę nic co by przypominało te czujniki .

 

Nowy biosik OCWB7 jest całkiem żeśki , szkoda tylko że mój proc jest taki biedny :(

 

Zapraszam do wymiany poglądów i obserwacji , na zbliżających się Targach Tuningu Komputerów ( sobota/niedziela , Wrocław , budynek NOT'u ul Piłsudskiego > blisko dworca PKP/PKS ) , bedzie tam można zobaczyć mojego kompa którego wystawiam w konkursie obudów jako niskobudżetowy komp chłodzony powietrzem ( w miarę świeże fotki w Galerii na Techpowerup , zmienił się trochę przód bo doszedł panel Chiefteca i jest przez to mniejsze okienko> 2x5,25" , oraz inne grile ).

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A niby dlaczego karty na AGP mają mieć niską wydajność??? U mnie jest wszystko OK. Tylko tyle, że w 3dMark05 mam zaniżony wynik, który nijak się ma do tego, jak karta radzi sobie z nowymi grami....

Przez ten bios OCWB7 mam teraz kupe zabawy. Procek na 2700Mhz po pewnym czasie testu w Prime wywala błąd (niezbędny tutaj wydaje się v-mod) - do tego słabo ustawione pamięci, bo przecież na dostępnych dzielnikach nie ma zbyt wiele kombinacji. Więc postanowiłem "wyposirodkować" pamięci z prockiem. No i udało mi się uzyskać stabilnie 2538Mhz i 460Mhz dla pamięci (2.5-4-4-8 1T). Kurcze, jeszcze takich wyników w Evereście (w teście pamięci) nie miałem. :blink:

Edytowane przez wysio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a no chyba masz racje a po za tym skoro mi wszystko dziala fazowo to po co probowac jeszcze kabinowac /wiec zostaje na ocwbeta2

gdzie wszystko mi dziala stabinlie i szybko lacznie z 512*2 5-2-2 T1 proc 2400=9*266 a pamieci jeszcze na czestotliwosc 218 hyhy i mi wystarsza w koncu corsair XMS sie przydal/ napiecie 1.4 na proc ale pamieci mod na 3.14 czy jakos tak moze wiec dadza sie pamieci podkrecic ale nie wiem czy jest sens dalej isc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wogóle testował ktoś porównawczo na markach kartę AGP z nowymi i starymi uli integrated driver? Bo może na nowych już nie ma tego problemu, bo generalnie wyglądało mi to właśnie na problem z driverami, nie chipsetem.

 

PS. Biosik OCWB7, nowe ULi ID i mam kompa zupełnie stabilnego na sprzęcie i ustawieniach z podpisu; na poprzednich biosach (za wyjątkiem 1.60) ogólnie zdarzały się bsody. Happy ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam nowe stery i dalej kwiatki w tym marku... ale slaba wydajnosc to nie wszystko w tym marku zdarzaja sie tez rozne bugi :D

 

wazne, ze w grach jest oki i to sie liczy :)

 

EDIT

bios ocwb 7 wgrany :D ide walczyc o 9x300 :D

 

EDIT2

bez vcore moda nie dam rady 9x300, max to 9x285

 

zmienilem mnoznik na 8 i cisne htt dalej :)

 

EDIT3

dobra mam teraz 8x320 (napiecie 1.45V) i wyglada to na max, pamieci 133@213 2.5-3-3-6 2T (na 1T 3dmark wywalal sie na pulpit)

 

teraz jade prime i sprawdzam stabilnosc kompa

Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie - czy na tej płycie są otwory w miejsu środkowych otworów zaczepu na cooler (czy są na tej płycie na wylot te dziurki) ? Pytam bo muszę wiedzieć czy da się na tej płytce założyć scythe ninja, która wymaga tych otworów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

zauważyłem że problem instalacji sterowników do sata został poruszany w tym temacie wielokrotnie, ale u mnie pojawił się problem którego nie odnalazłem tutaj, mianowicie:

gdy chce stworzyć stery do sata przy uzyciu płytki od ASrocka to po kliknięciu "utwórz dyskietkę z ww starami i kliknij any key"...flopp chodzi, chodzi i chodzi i pojawia się coś takiego"

error seek( tu zamiast error jest coś innego ale juz zapomniałem, poprostu jest inne słowo ale chodzi o błąd)

i w kolejnych linijka pojwia się:

" can not read(chyba read) redirect input ..."

i żeby nacisnąc klawisz do reboot

Czy ktoś wie WTF?

 

flopp (tak jak i cały zestaw) dziś kupiony, sprawdzony na moim kompie-działa sprawnie

ps: wybaczcie że takie zdawkowe cytaty, ale już z nerwów i przełączania kabli mi się zapomniało:D

ACHA:

jak stosuję metode instalacji sterów sata z FAQ, czyli skopiowanie tych 2 folderów i 2 plików (jmicron) to instalka wingrozy mówi: wsadź dysk oznaczony...coś w stylu "dyskietki z oprogramowaniem dostarczonym przez producenta"

Edytowane przez Tolokan_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie - czy na tej płycie są otwory w miejsu środkowych otworów zaczepu na cooler (czy są na tej płycie na wylot te dziurki) ? Pytam bo muszę wiedzieć czy da się na tej płytce założyć scythe ninja, która wymaga tych otworów.

posiada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam VCORE moda i działa bezproblemowo na OCWB7 .

 

Może juz electon się wygrzał , bo była go zbyt cienka warstwa i dlatego świruje . Miałem taki zonk z VDIMM modem i musiałem go poprawić , bo zaczął szwankować .

 

 

U mnie cos chyba zasilacz nie daje rady , bo wcześniej włączałem kompa na 9x286 , a teraz nawet na 9x282 nie chce wstać , więc chyba brakuje mu mocy , bo za duzo mam tych wentyli i katodek :( .

 

Muszę kupić jeszcze : kość pamięci , zasilacz ( jakiś z 500+W z odpinanymi kablami ) , lepszego proca ( OPTERON 144 ) ,mocniejszą grafę ( NP 6800 ) i komp bedzie na wypasie .

 

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam bardzo dziwny problem z grami - nie wszystkimi, tylko tymi wymagającymi. Chociaż dokładnie na innych nie patrzyłem. Chodzi o to, że gdy włączam grę to po dość krótkim czasie gra się zacina (stopklatka + dzwięk zacięty) i są dwie możliwości. Albo wyskoczy bluscreen z napisem, że winę za błąd ponosi sterownik grafiki - coś o pentli, czy zapentleniu (ale to nieprawda, bo zmieniałem kilka i nic to nie dawało), albo gra się "odetnie" i już można grać bez końca i nic się nie dzieje. Gdy powiedzmy wyjdę z gry i ją odpale jeszcze raz, to też jest ok. A jak wyłącze kompa (nie rastartuje, tylko wyłączę na ciut dłużej), to znów sytuacja się powtarza i gra sie zatnie. I to mnie bardzo ciekawi. Bo przecież jak coś jest nie tak, to cały czas powinno wywalać....

Edytowane przez wysio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wogóle testował ktoś porównawczo na markach kartę AGP z nowymi i starymi uli integrated driver? Bo może na nowych już nie ma tego problemu, bo generalnie wyglądało mi to właśnie na problem z driverami, nie chipsetem.

 

PS. Biosik OCWB7, nowe ULi ID i mam kompa zupełnie stabilnego na sprzęcie i ustawieniach z podpisu; na poprzednich biosach (za wyjątkiem 1.60) ogólnie zdarzały się bsody. Happy ^^

Generalnie jest to na pewno problem sterów. Jak przeszedłem z bartona 2500(oc3000) na athlona 3000+64 ( tez mi interes ;) ), miałem grafe 6600gt to się załamałem bo miałem gorsze wyniki w 3dmarku. Zdenerwowałem się i zabrałem z pracy 6600GT PCI-E do testów. Tak długo męczyłem różne kombinacje sterów aż osiągnąłem taki sam wynik na AGP jak PCI-E. Niestety nie pamiętam już których sterów używałem :). Teraz jadę na 7900GT PCI-E i jest spoko ;). Co do wyników posprawdzać ustawienia pamięci. Gdy miałem przetaktowane pamięci komp działał stabilnie, wyniki w evereście pokazywały że są super wydajne, ale już wyniki w 3dmarku drastycznie spadły. Jak zszedłem na niższe taktowanie odrazy wszystko wróciło do normy ( swoją drogą everest w sumie to chyba mierzy przepustowość pamięci a nie koniecznie jej szybkość ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie

 

Ja mam takie pytanko

 

Czy ten bios od ASrocka pojawi się z odblokowanym HTT jak tak to kiedy mniej więcej można się go spodziewać

Nie wiadomo czy i kiedy pojawi się oficjalny bios bez problemu HTT 274 , bierz i testuj betę - nie ma się czego bać , najwyżej nie będzie działać tak jak trzeba :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ad. AGP

czy jesteście pewni ze zaniżany jest tylko wynik w Marku ,może to AGP to nie jest pełne AGP

albo są marne sterowniki i AGP na tej płycie jest traktowane przez ASroka jak przeżytek i preferują stosowanie kart PCI-E

Edytowane przez byzik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...