Skocz do zawartości
Kikas

Asrock 939dual-sata2 - Tani Sposób Na S939

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm zmieniłem Biosa na OCWB3 ;D div 166 działa ;] Na OCWB1 też działał, na OCWB2 nie dało rady ;) Potem jeszcze sprawdze OCWB4 ;] Narazie mi się podoba 3 ;)

@fredus

Daj wyższe HTT ;] U mnie Spi 1m 35s - HTT 266 - 2.4Ghz (co mi się bardzo podoba, na cielaku @ 3.7Ghz miałem 47s)

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Guarda miej na Enable. Dzięki temu, jak ustawienia będą za wysokie dla podzespołów to po chwili płyta zbootuje na def ustawieniach z napisem że Overlocking Failed :)

A w którym miejscu ustawić tą opcję??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam szanowne towarzystwo.

 

Weźcie ew. zweryfikujcie moje podejrzenia, bo trochę potrenowałem i doszedłem do następujących wniosków.

 

Sprzęt

CPU, PCIE Async. 2,42GHz(270*9) 1,4V

HTT-270

HT(x3 - 600)

RAM (347DDR) i tu właśnie moga być lole.

 

Dalczego ? Większość ustawień pamięci miałem na auto (odczyt z SPD), przy ustawieniu pamięci na 133(266DDR) odczyt był taki, że dawało mi niesamowicie ostre timingi, nic by nie było w tym niezwykłego, gdyby nie fakt, że te teoretycznie PC2100 są podkręcone dużo wyżej i tu mogło następować spięcie i resety.

Po ręcznym wpisaniu łagodniejszych timingojak ręką odjął, nic się nie wyburacza przy starcie kompa. Dlatego też właśnie pytałem jakie wartości wpisywać w biosie dla moich cienkich Kingstonów.

 

Jeszcze tylko ta grafika (a właściwie wyniki w Smarkach) mi lekko nie dają spokoju. Zobaczę co będzie jak przeinstaluję stery na coś z serii 7x.xx (a właśnie jakie myślicie byłyby najlepsze do GF6800 ?? ) i zobaczę co z tym sterownikiem do AGP ULI, bo coś ciekawego wyczytałem z topica (Sprzed czasów secesji).

 

pozdrawiam,

 

Fiskomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość fredus

No ciekawe czy jest lepsza od Dual SATA 2

 

p.s jakie macie rewizje płyt?? ja mam 1.05 ale widze że chyba sporo osób ma 1.04

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.04 i niestety max HTT to 284 ... Na wyższym płyta nie wstaje (sprawdzane na wszystkich dzielnikach, na wszystkich możliwych mnożnikach procesora itd... Biosy 1.80, 2.20, ocwb1, ocwb2, ocwb3)

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kencho-1

Jak to było do mnie skierowane... To co mi da więcej Vcore jak daje mnożnik 5x i HTT na powyżej 284 to i tak nie wstaje... No chyba, że Vcore ma coś do tego, ale mi się wydaje, że nie ma (jak procek jest na najniższym mnożniku...) Co myślicie, żeby sobie zmodować vid3 ? Imo taka opcja jest lepsza bo możemy ustawiać napięcie 1.1v, czyli nie tracimy c&q robiąc tego vmoda ;] Moda zrobię jak znajdę w elektronicznym ten lakier... :)

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość fredus

No ok czekam na wyniki co do tego moda, mi narazie 2,4 wystarczy a jeszcze napiecia na procku nie podnosiłem więc lajcik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem sobie teraz dla jaj Testy Odczyt/Zapis/Latency w Evereście i :shock: :o Wczoraj miałem OCWB1, ustawienia proca i ramców idento jak dzisiaj (teraz mam OCWB3) Wczoraj miałem coś takiego Odczyt/Zapis/Latency > 6800/6400/43ns, a dzisiaj > 8100/6700/23ns :o

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No panowie, mam pierwsze wyniki z OC, dałem PCI-E na asynchrous, CPU to NB na 600 i jazda z HTTn napięcia default i jak narazie max co próbowałem to HTT 250 i supierpi 1M na luzaku...robi je w..... 39 sekund!!

Ja na Sempronie mam 34s w 1M, 2.51 w 4M i 13.54 w 16M.

Ostatnio wpadł mi w ręcę Athlon 3000+, ale niestety poszedł tylko na niecałe 2.4Ghz i wydajność przez to miał gorszą, więc zostałem przy swoim :-P

 

Odnoście osób mających problem z niskim transferem dysku SATA II: czy wyjeliście zworkę z dysku???

Ona ogranicza transfer o połowę !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@fredus

Zobacz na jego sig ;) Ma 1.05

@DarkArrow

Nic nie przesmarowywane, jutro na NB dam zalmana + as5, a na SB założę to co aktualnie siedzi na NB + as5 - chociaż wątpię czy to coś da...

@wysio

O fuck :D Nie pomyślałem :D Zaraz zobaczę, jak bez zworki w HDD ;]

 

Btw pobawiłem się a64 tweaker'em, zapuściłem Spi 16m i wyniczek 14;35, co mi się bardzo podoba, zważywszy na to że procek miał tylko 2.35Ghz :D

Pozdro

 

EDIT:

Burst z 102 wbił na 130 także jest więcej. Ja już mówiłem że mam Bady i przez to HDD gorzej chodzi ;] Co nie zmienia faktu, że wyciągnięcie zworki dało wzrost speed'a :)

Edytowane przez Lanc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnoście osób mających problem z niskim transferem dysku SATA II: czy wyjeliście zworkę z dysku???

Ona ogranicza transfer o połowę !!

 

ja wyjąłem i wszystko niby jest ok. a tu .... dalej mam 125mb/s

 

może to przez to ze instalowałem system na ustawieniach biosu na IDE a się na SATA bo nie miałem sterów na dyskietce ale z tego co czytałem to ludzie co tak robili nie mieli problemów z transmisją tylko co najwyżej nie którym po zmianie z IDE na SATA system padał...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem sobie teraz dla jaj Testy Odczyt/Zapis/Latency w Evereście i :shock: :o Wczoraj miałem OCWB1, ustawienia proca i ramców idento jak dzisiaj (teraz mam OCWB3) Wczoraj miałem coś takiego Odczyt/Zapis/Latency > 6800/6400/43ns, a dzisiaj > 8100/6700/23ns :o

Pozdro

Jak możesz daj screen'a bo aż oczom nie chce mi się wierzyć.

 

Aha, co do GF6800, to nie wiemj jak u innych, ale po zmianie na stare dobre 77.77 Wszystko dostało kopa. Podejrzewam, że natywna obsługa SLI w najnowszych Force'ach mi mieszała i miałem lole z grafą.

 

pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Lanc

Z tymi twoimi wynikami z Everesta to nic dziwnego. Rózne biosy inaczej ustawiają alphy, co wpływa gorzej/lepiej na wydajność ramu. I przez to miałes ten "problem" z divem 166 na biosie podajże 1.80. OCWB1 i 2 mają ustawienia standardowe (mowie o alphach) bardzo zluzowane w porównaniu do np 1.80, no i przez to wyniki np z everesta gorsze. No i na tych ocwb 1 i 2 pamieci osiagają wyzsze Mhz. Oczywiśie na oficjalnych tez jest to do osiagniecia, po małych poprawkach w ustawieniu alph.

Mozesz nawet sobie porównać te alphy w a64tweakerze.

Edytowane przez davvid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lol wyniki spadły do standardowych o.O Dziwne to... Everest zlekka głupi :mur: A co do alph to wiem, że to duuużo daje... Spi16m poprawiłem dzięki zmianom tylko alph o 50 sekund :o

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wyjąłem i wszystko niby jest ok. a tu .... dalej mam 125mb/s

 

może to przez to ze instalowałem system na ustawieniach biosu na IDE a się na SATA bo nie miałem sterów na dyskietce ale z tego co czytałem to ludzie co tak robili nie mieli problemów z transmisją tylko co najwyżej nie którym po zmianie z IDE na SATA system padał...

A czym sprawdzacie transfer dysków? Bo ja mam dwa takie same dyski - jeden podpięty pod SATA II drugi pod SATA - ciekawe jakie róznice w transferach będą. Edytowane przez mostom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz pytanie odnośnie modów, a dokładniej vdimm modów.

 

A wiec... potrzebuje dać na memki ~3,2-3,3V. I teraz z pomoca przychodzi bardzo prosty mod, którym łaczy sie odpowiedni pin do tego kwadratu koło slotu pamieci (pewnie wiecie ktory) lub ewentualnie połaczenie prosto do raila. Na kwadracie mam u siebie ~3,26V, wiec to mnie satysfakcjonuje i to chciałem zrobić.

Tylko, jest pewne ALE. Dość często potrzebuje wsadzić do kompa jakieś inne pamięci (rózne), którym te 3,3V mogłoby zaszkodzić. A nie uśmiecha mi sie za każdym razem, jak chce sprawdzić inne pamieci, usuwać moda :sad:

No i teraz pytanie. Czy do tego moda z kwadratem dało by sie włączyć jakiegoś potka, żeby można było regulowąć napiecie (np w przedziale ~3,3 - ~2,7). Wtedy mógłbym na codzien używac tego ~3,3V, a jak potrzebuje to zmniejszam np do ~2,7.

Jak myślicie... da rade to wykonać?

 

Proszę głównie o odpowiedzi oblatanych w elektronice (kiedys lukas234 sporo pisał w temacie, wiec jesli czyta to może móglby wyrazić swoje zdanie nt tego "wymyślnego" moda), ale innych też prosze o sugestie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lol wyniki spadły do standardowych o.O Dziwne to... Everest zlekka głupi :mur: A co do alph to wiem, że to duuużo daje... Spi16m poprawiłem dzięki zmianom tylko alph o 50 sekund :o

Pozdro

 

A masz C'n'Q włączone? Jeżeli tak to wyniki zawsze będą troszkę niższe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lanc> Zobacz sobie tutaj:

 

http://forums.techpowerup.com/showthread.php?t=6245

 

Na tej twojej fotce jest to z prawej strony fotki pod kawałkiem koszyka , przy prawej krawędzi płyty.

 

 

davvid > Możesz zrobic np. tego moda z włącznikiem :

 

Przylutuj dwa kabelki do obydwu punktów tego moda , podłącz na środku włącznik ON-OFF i gotowe . Niestety musisz to przylutować , więc w razie jakiejś awarii i wycieczki do serwisu , zostanie po tym modzie ślad .

 

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Kencho-1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Sorki że wałuje wsyztsko po raz n-ty.

 

Czyli jeżeli mam Venice i chcę mieć 1,55V to musze podłaczyć tak jak tutaj:

 

http://www.ocworkbench.com/2005/asrock/rev...remodguide2.htm

 

Tylko to 1 połączenie? Czym najlepiej to połączyć biorąc pod uwagę że:

 

a) nie jestem chirurgiem ;)

 

b) nie znam się na elektronice

 

Mam rewizję 1.05 i u mnie tez np. hiedy daję HT na 320 a mnożnik np. 6 x to nawet jeżeli komp wstanie to system już nie. To co mam w sigu działa bez problemu (pomimo większego taktowania proca).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

No chociaz bys 2 ostatnie strony przeczytal...

 

Electon'em

Sorki ale codziennie praktycznie dochodzi 2-3 strony z tego co widzę ;)

 

Co to jest i gdzie moge to dostać? Mieszkam w niewielkim mieście i po nazwie wydaje mi się że tutaj tego nie dostanę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest lakier przewodzący prąd ;] W sklepie elektroniczny... Cena jakieś 23zł z tego co pisał kencho... Aaaa i Kencho dzięki bardzo ;) Tak myślałem, że to tam jest ;) Dzisiaj będę zakładał zalmana na NB to zobaczę jakie to małe ;)

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...