Skocz do zawartości
aerial

Fander 92mm / 120mm (13.9db / 15.1db) ?

Rekomendowane odpowiedzi

Nie bo dopiero dzisiaj się pojawiły w ofercie cooling i zenfist. Zenfist mówił że w tym tygodniu będą, moim zdaniem cena wentylatorów dość wysoka, ale może warta swojej ceny.

Zakupię jeden do testu i się przekonam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co z tego że "tylko" 1100 RPM, jak przepływ jest dość zacny. Jestem ciekaw porównania z łagodnymi tajfunami ;)

Druga sprawa że w komplecie jest regulator obrotów, w sumie można by dać dwa warianty wyposażenia z regulatorem i bez, niektórzy już je mają.

Ciekawi mnie jeszcze czy będą też białe i czy to "selekta" to jakaś selekcjonowana partia a reszta będzie "normal" po niższej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co z tego że "tylko" 1100 RPM, jak przepływ jest dość zacny. Jestem ciekaw porównania z łagodnymi tajfunami ;)

Z tego to ; ), że jeśli dostajemy wentylator wyposażony w regulator obrotów, to ich zakres mógłby być trochę większy, tym bardziej w tej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda jakby był wykonany z taniego plastiku. Wentylator bardzo podobny do s-flexa (edit:kształtem, nie wykonaniem) i w związku z tym zastanawiający jest przepływ powietrza 63cfm@1100rpm do S-flexa, który ma 49cfm@1200rpm

 

czy to "selekta" to jakaś selekcjonowana partia a reszta będzie "normal" po niższej cenie.

selekcjonować to można procesory Edytowane przez trymek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może ma zmienną geometrie łopatek :o nie zdziwię się jeśli deklarowane osiągi to jest pic na wodę fotomontaż tak jak u zdecydowanej większości producentów.

 

Ej Panie Zen nie przesadza Pan z ceną? poprzednie wentyle były kupowane głównie z tego powodu że miały świetny stosunek cena/jakość/wydajność.

 

wydaje mi się że idzie Pan po bandzie i leci na samą markę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego to ; ), że jeśli dostajemy wentylator wyposażony w regulator obrotów, to ich zakres mógłby być trochę większy, tym bardziej w tej cenie.

Zawsze możesz wyszabrować wentylator z jakiegoś serwera, przecież taki przepływ powietrza jest w zupełności wystarczający.

 

 

Wygląda jakby był wykonany z taniego plastiku...

Gratuluję, jak wyceniłeś plastik na zdjęciu?

 

 

...selekcjonować to można procesory

Można nawet pomidory...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod koniec roku pojawi się wersja bez regulacji obrotów w niższej cenie, oraz kilka innych modeli. Jeżeli chodzi o cenę to główny wpływ ma na nią kurs walut a te są znacznie wyższe niż jakiś czas temu, oraz wyższy koszt produkcji. Zakres obrotów został wyznaczony w oparciu o posty na PPC.

Edytowane przez Zenfist

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej Panie Zen nie przesadza Pan z ceną? poprzednie wentyle były kupowane głównie z tego powodu że miały świetny stosunek cena/jakość/wydajność.

 

wydaje mi się że idzie Pan po bandzie i leci na samą markę...

Mniej więcej tyle samo kosztowała stara seria fanderów... Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

90-tki są jeszcze dostępne z serii FX. Jak tylko się skończą pojawi się nowa wersja.

Dziękuję za odpowiedź : ) A nowa wersja 90'ątek też będzie 'wolniejsza' tak jak nowe 120'stki?

 

Bo ja bym ze 3 potrzebował takie 90'ątki i czekam właśnie na nową wersję, chociaż mam już w obudowie jedną 90'ątkę FX i nie będę ukrywał, że jestem z niej zadowolony.

 

 

A co do tej nowej 120'stki, to gdyby kręciła się max 1400, to by był niezły 'wicher' : ) ale jeśli większość uznała, że 1100 wystarczy, to... trzeba będzie przetestować ; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam go od okolo 2 tygodni. Dla mnie niestety bez rewelacji. Mam 5 Fanderow u siebie w tym jeden ten nowy i roznicy nie zauwazam w porownaniu do poprzedniej wersji. Dobra wydajnosc na max obrotach to jego najwieksza zaleta, ale slychac lozysko na wolnych obrotach i to mi najbardziej przeszkadza. Ale moze mam jakas kiepska sztuke?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem właśnie w swoje ręce nowego Fandera.

 

Krótki teścik z mojej strony :)

 

Pudełeczko

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Jak widać po zdjęciach pudełeczko jest dobrze wykonane, w czasie transportu wentylatorowi nic się nie stanie

 

Dane techniczne:

Dołączona grafika

 

Wentylator:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Razem z wentylatorem dostaniemy:

- komplet śrubek

- przejściówka 3pin-molex

Wentylator został wykonany bardzo staranie, od razu rzuca się w oczy błyszczący lakier.

 

Dołączona grafika

Na powyższym zdjęciu widać potencjometr.

Pierwsze wrażenia:

Wentylator zrobił na mnie pozytywne wrażenie. Przystawiając ucho słyszę tylko szum powietrza w każdym zakresie obrotów.

Zakres obrotów wentylatora który możemy regulować za pomocą regulatora to od 600 rpm do 1100 rpm (za pomocą panelu Scythe Kaze Master od ~370 rpm).

Jeżeli chodzi o wydajność to przy 1100 rpm wieje bardzo dobrze, przy ~600 rpm wydajność spada ale nie jest tak tragicznie.

 

Porównując go do innych wentylatorów:

od Acutake cichszy i na minimum obrotów wydajniejszy

z NB XL1 jest na równo jeżeli chodzi o hałas i wydajność

 

Ogólnie rzecz biorąc wentylator godny zainteresowania. Czekam na białą wersję kolorystyczną.

Na minus: brak kołeczków (co przy tej cenie wentylatora powinny być), czarny kolor wentylatora

 

Kilka testów jeżeli o dokładną wydajność zamieszczę później.

Przepraszam za jakość zdjęć, jak dorwę od siostry lustrzankę do porobię lepsze zdjęcia.

 

Dziękuje Panu Zenfist za udostępnienie wentylatora do tak krótkiej recenzji :)

Edytowane przez emilek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się dostać w ręce nowego Fandera Selekta 120, wentylator na pierwszy rzut oka prezentuje się bardzo ładnie, kable powleczone są

czarną osłonką co na pewno ucieszy osoby zajmujące się moddingiem. W pudełku znajdziemy jeszcze przejściówkę z molex na 3PIN. Potencjometr dodany do wentylatora przyda się osobą które nie mają żadnego kontrolera. Wentylator rusza już od 5V. W moim egzemplarzu wentylatora nie zauważyłem terkotania, ani w pionie ani w poziomie, jedyne co słychać to szum pchanego powietrza.

 

Głośność:

5V, 7V - niesłyszalny

10V - słyszalny, ale niema tragedii, zagłusza go jeszcze pompka

12V - już wyróżnia się jego dźwięk z obudowy, jest głośniejszy od Lainga jak i standardowego chłodzenia karty w IDLE

 

Po 10min na każde napięcie. Temperatura w pokoju to 21*C.

IDLE (Firefox + winamp)

0V: 45*C

5V: 44*C

7V: 43*C

10V: 43*C

12V: 41*C

 

STRESS (Prime95)

0V: 55*C

5V: 54*C

7V: 51*C

10V: 49*C

12V: 48*C

 

Wentylator oczywiście na tyle obudowy pchał powietrze na zewnątrz. Temperatury sekcji zasilania DFI.

Parę zdjęć:

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Dołączona grafikaDołączona grafika

Edytowane przez M1siek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pierwsze wrażenia jeszcze bez podłączania:

 

wykonanie - duży plus - rewelacja, nic się nie da poprawić

ciężar - tu się zdziwiłem bo nowy fander jest wyraźnie cięższy od poprzednika, to już wiedziałem po wzięciu pudełka do ręki

 

Wentylator zestawię z fanderem poprzedniej generacji, to co nas interesuje to balans cisza/wydajność. tyle tymczasem,, pierwsze wrażenie - chiński wykonawca się postarał i w ręku trzymamy jakość, od pudełka po docięcie osłonki kabla wszystko jest dokładne i ładne. Reszta wrażeń jak się już zacznie kręcić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będę już powielał tego co napisaliście powyżej :)

 

W moim egzemplarzu nie usłyszałem terkotania (możliwe, że niektóre sztuki muszą się dotrzeć jak to było czasem w przypadku FXa), ani wibracji metalowej ścianki obudowy w postaci charakterytycznego brzęczenia niezależnie od obrotów (użyłem najpierw dołączonych śrubek, a potem gumowych kołeczków). Dziś nie mam żadnego coolera pod ręką aby sprawdzić jak Selekta sprawuje się chłodząc CPU ale w porównaniu z FXem przy tych samych obrotach temperatura w obudowie pozostała na tym samym poziomie. Co ciekawe na maksymalnych obrotah FX dmucha mocniej :)

 

Selekta faktycznie waży odrobinę więcej niż FX gdy oba wentylatory weźmie się do ręki :)

 

Dorzucam kilka fotek Selekty i FXa:

 

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

 

Niech tylko złotówka wzmocni się względem dolara, cena spadnie - to będzie bestseller :D

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...