Skocz do zawartości
ibizpl

Nowy Opteron 144 - S939 Czyżby Venice Do Lamusa?

Rekomendowane odpowiedzi

dziś 24.11 a arche nadal nie ma ...

wiadomo - juz od 15 tak zmieniaja te terminy , ciekawe czy w ogole beda mieli...

 

i pewnie nie bedzie mialo... nie ma to jak dobra reklama na allegro, a klient jak by mial kupic to i tak by trafil na ich strone gdzie ten procesor jest kilkadziesiat zlotych taniej.

te na stronce to sa stare opki na s940...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troszke mnie to denerwuje bo jeśli nie mają ich na miejscu to trzeba powiedziec ze nie dam rady a nie z dnia na dzien przekładać termin. sprzedalem swojego athlona 754 kupiłem dfi 939 i bede musial kupic semprona 939 na jakiś czas. ale jest świateło w tunelu bo chyba w przyszłym tygodniu pojadę po opteronki i cos na własną ręke załatwie tylko czekam na przyznanie nipu europejskiego zebym mógł wystawiać faORT: ORT: ORT: ktury. (jak chcesz zeby coś było zrobione porządnie to zrób to sam)

troszke nie chce mi sie wierzyć ze przestają sprzedawać opterony 939 dlatego ze fx nie idą, bo nie sądze ze spowoduje to zwiększenie sprzedaży fxów. jeśli jeden proc sie nie sprzedaje a wprowadzony drugi proc sie sprzedaje świetnie to troszke nie logiczne jest wycofywanie topowego modelu. przypomina mi sie sytuacja z duronami apelbred w momęcie kiedy nie starczyło duronów amd specjalnie blokowało pamięć cache w athlona xp zeby zapenic stałe dostawy duronów i nasycic popyt . ( czyli dużo zarobić)

Edytowane przez lipa_ml

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maile od Arche:

 

Witam

 

Prawdopodobnie dostaniemy tylko procesory w wersji BOX , dlatego aukcja jest ciągle prywatna i nie mozna licytować.

BOX`y będą dostępne w ciagu 3 dni , a z jakiej serii okaze się za te kilka dni :)

 

pozdrawiam

robert

www.arche.net.pl

 

----- Original Message ----- From: <helm@bols-clan.com>

To: <arche_net@o2.pl>

Sent: Tuesday, November 15, 2005 6:55 AM

Subject: Opek 144

 

 

> Witam,

> Pisałem do ciebie na GG, ale na wszelki wypadek pisze na @ (na GG czesto nie dochodza ode mnie wiadomosci)

> Pisze w sprawie Opka 144 na allegro OEM.

> Jaki stepping / seria ?

> Będe wdzieczny za szybką odpowiedz, ponieważ juz wczoraj miałem kupic procka.

>

> Pozdrawiam,

> ***** **********

 

niestety termin dostawy przesunął się na styczeń :(

 

pozdrawiam

Robert

 

----- Original Message ----- From: "Piotr Szydłowski" <helm@bols-clan.com>

To: "Robert Kasik" <arche@arche.net.pl>

Sent: Thursday, November 24, 2005 10:56 AM

Subject: Wiadomość od ARCHE - Sklep internetowy

 

 

>

> Witam,

> Czy dostępne są Opterony 144 OEM'y?

>

>

> Pozdrawiam,

**************

 

Odradzam tego gościa... tylko przekłada terminy.

Ja mojego Opka zamówiłem od Ibiza.

Kupuje u niego płytke, grafe i proc. Wielki [+] . Na grafe dał mi nawet spory rabat :>

Edytowane przez Helm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś ciężko z niemcami się handluje - wysłałem już im kasę za opki a nie mam nawet potwierdzenia realizacji zamówienia. Przez 3 dni straciłem chyba z 50 zł na telefony, bo upewniałem się 10 razy czy są te opki dla mnie - a teraz w sumie nie wiem - póki co czekamy do poniedziałku - sprawa powinna się wyjaśnić na 100% w którąś ze stron.

 

Pepiki przynajmniej są konkretni - albo coś jest albo nie ma - u niemców na początku robiłem rezerwacje chyba w 4 sklepach jak jeszcze były opki - w 2 z nich " we don't send to poland" to trzeba było anulować - w kolejnych dwóch jak już zrobiłem rezerwcje - dowiedziałem się że nie wystawiają fvat exportowych - przecież nie będę podwójnego vatu płacił.

W ostatnim dla odmiany postanowiłem zadziałać szybko - rezerwacja - tel z potwierdzeniem rezerwacji i info żę zaraz robię przelew. Zalogowałem się ładnie na konto firmowe, i coś mnie tknęło - dzwonię jeszcze raz. Mówię facetowi nr klienta, zamówienia i że chcę zrobić przelew tylko niech mi potwierdzi to zamówienie że wyśle jak dotrze kasa. Po 2 zdaniach żebym wpłacił kasę dowiedziałem się że został 1 opek im na magazynie - pomałej wymianie zdań - dowiedziałem się jeszcze że nie ma kolo pojęcia kiedy będą następne i nie wystawia fvat exportowych ( chociaż 2 dni wcześniej inny kolo z tego sklepu mówił że spoko ) to zapytałem uprzejmie so what to f..ck I am supposed to pay U for? i walnąłem słuchawką.

 

Po kilku takich przygodach udało mi się zarezerwować opki i wysłac kasę - mam nadzieję nie na próżno - ale do niemców podchodzę już z rezerwą.

 

Oprócz tego na razie wirtualnego transportu z niemiec - jest PEWNY dostęp do opków dla mnie tradycyjny - czyli u pepików - tam przynajmniej sam robię rezerwację on-line, ale ceny niestety już nie niemieckie :(

 

to teraz ... czekamy.

Edytowane przez ibizpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ej!!! czy ja mam schizofrenię, czy ktoś usunął mojego posta i jeszcze kilka innych???

co sie dzieję na tym forum???

ja sie pytam? który mamy rok? 2005 czy moze 1965??? cenzura widzę cały czas w modzie?? :lol:

sorry jeśli uderzyłem w czyjeś interesy podając do OGÓlNEJ wiadomości, że szanse na dostawy Opteronów są NISKIE :)

nie napisałem że to sprawdzona informacja, tylko bardziej spekulacje na forach Anandtech i XtremeSystems...

ale jeśli kogoś uraziłem to niezmiernie przepraszam...

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[offtopic]

dzięki stary! :)

bo już naprawdę zacząłem się zastanawiać, czy napisałem tego posta, czy mi się może przyśniło albo przywidziało że napisałem :lol:

czyli kwestai wystąpienia tego faktu już jest potwierdzona ;)

teraz pozostaje druga kwestia:

DLACZEGO MÓJ POST ZOSTAŁ USUNIĘTY???

może forum padło w momencie kiedy pisałem posta?

to nie, bo patrzyłem w innych działach i posty pisane w mniej-więcej tym samym czasie są...

więc prawdopodobnie musiałem w jakiś sposób uchybić regulaminowi... nie wiem, jestem tu nowy, może coś przeoczyłem i faktycznie napisałem coś wbrew, ale jak sobie przypominam to nie sądze żebym FAKTYCZNIE coś przeskrobał. no chyba że REGULAMIN został napisany pod wpływem inspiracji lub fascynacji dyktaturą prześwietnego prezydenta Białorusi, Aleksandra Łukaszenki :lol:

naprawdę już nie wiem...

ale obiecuje poprawę... jak ktoś mi napisze co zrobiłem wbrew zasadom... :lol:

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

olewka. miałem ciężką noc :D

teraz sie wyspałem i walą mnie jakieś tam skasowane posty :lol:

ibiz, byloby zaje... gdybys skolowal pare dobrych opterkow do polski, mocno ruszyloby to ranking pi ;)

zeby nie bylo ze kisze mojego pod koldrą :D

ale na asrcoku to wiele z niego nie wycisne :(

Opteron 144 CABGE 0536APMW

MaxTCase: 57'C, Theraml Offset 5'C

Dołączona grafika

i tak jestem zadowolony, moze w tym tygodniu zrobie vcore moda na tym asrocku i zobacze co moge wycisnac naprawde.

aha, to jest asrock + ddr booster, ktory naprawde nie zachwyca :( nie wiem jak na innych plytach ale na tej mam wyniki slabsze niz na starej Lanparty na S462 :( chyba trzebaby go zmodowac, ale dla mnie to jest hardcore, takze pewnie zostanie tak jak jest :( trudno

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

olewka. miałem ciężką noc :D

teraz sie wyspałem i walą mnie jakieś tam skasowane posty :lol:

ibiz, byloby zaje... gdybys skolowal pare dobrych opterkow do polski, mocno ruszyloby to ranking pi ;)

zeby nie bylo ze kisze mojego pod koldrą :D

ale na asrcoku to wiele z niego nie wycisne :(

Opteron 144 CABGE 0536APMW

MaxTCase: 57'C, Theraml Offset 5'C

Dołączona grafika

i tak jestem zadowolony, moze w tym tygodniu zrobie vcore moda na tym asrocku i zobacze co moge wycisnac naprawde.

aha, to jest asrock + ddr booster, ktory naprawde nie zachwyca :( nie wiem jak na innych plytach ale na tej mam wyniki slabsze niz na starej Lanparty na S462 :( chyba trzebaby go zmodowac, ale dla mnie to jest hardcore, takze pewnie zostanie tak jak jest :( trudno

 

pozdro

a co cie ogranicza w OC ?? napięcie ? temperatura ??

wpadnij z nim to zobaczymy jak na wc sobie poradzi :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napięcie moge dać maksymalnie na procka 1,45V - przy tym procku wystarczy zeby przeliczyc pi_16M przy ok 2560-2580.

temperatura akurat w ogole nie jest problemem co mnie dziwi - przy 2550@1,45V w stresie max to 33-35'C - scythe ninja, papst 120@2500rpm + 2*120mm na pamięci i podstawe radiatora.

poza tym htt max w moim przypadku to 310, podobno mozna wiecej ale jeszcze nie odkrylem w jaki sposob, podobno na mnozniku 8 sa prboelmy a na 9 juz nie, ale ja na 9 nie wycisne wiecej niz 285-288 przy tym napieciu bo mi procek wiecej nie da.

bede jeszcze jutro liczyl 9*286 synchronicznie z tccd, ale nie wiem czy uda mi sie jakies sensowne timingi uzyskac, dla tccd potrzebuje 2,9-3,0V, wiec znowu musze boostera aplikowac, a booster to ciężki shit - takie krzywe te napięcia daje że głowa mała, jak pod obciążeniem 2*256 spada z 3,2 na 3,1 to nie wiem jakbym wrzucil 4*512 (jakbym mial szesc slotów :lol:) na 3,9V - pewnie by spadlo na 3,3

jednak potrzbuje lanparty zeby cus wycisnac z tego procka :( inacvzej nie da rady. widzialem screena z 3ghz z "naszą" serią na 1,8V ostatnio bodajze na forumdeluxe.de :D zmotywowalo mnie to ;)

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktos gdzies widzial w sprzedazy opterona 146 w wersji oem ? :unsure:

 

w Polsce ??

masz na myśli oczywiście socket 939 ??

to NIE i nigdy nie było

 

czytaliście newsa z tweaka

Opteronki będą dostępne jedynie w zestawach ... czyli koniec (tak jak teraz sempy na s939 - tylko w zestawie z całym kompem)

Edytowane przez yotomeczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozna jeszcze gdzies dostac te procki??Bo chce kupic,nawet juz dzis mam kase...wie ktos moze czy mozna??Mialem miec tego proca...jeszcze fajnego z pierwszych serii...ale zaginal na poczcie i sprzedawca zwrocil kase...modle sie aby go odzyskac...ale jesli sie nie uda to jest jeszcze szansa gdzies kupic taki procesor??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kupilem w apollo w zeszlym tygodniu, z kurierem wyszlo niecale 340pln a widzialem pare dni temu, ze nawet sam proc potanial do mniej ni 300pln. mozemy kupic samego procka bez mobo i grafy jak chcieli w PCP. w innych miejscach nie widzialem, nawet NTT nie ma ich w ofercie a doszly mnie sluchy, ze powinni miec...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...