Skocz do zawartości
RogerWhite

Metal Gear Solid 4: Guns of The Patriots

Rekomendowane odpowiedzi

Tak troche off-topic , ale czy ktos wie czy w Europie bedzie wydana kolekcja MGS 1-3 w cenie jednej gry jaka maja w USA czy w Japonii ?

Nie.

 

Przynajmniej nie ma narazie zapowiedzi ani nawet plotek dotyczących tego.

 

Ja zamawiam z PlayAsii wersję NTSC. Zastanawiam sie czy nie zamówić kilka i nie sprzedac na allegro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a widzisz ,jesli ten caly Kojima da sobie spokoj z MGS i glowny bohater przestanie sie zmieniac w beczki to moze i ja sie przekonam :lol2: :wink:

Mnie w sumie też irytuje w MGS, że mogę przy sobie nosić 3 tony sprzętu + 2 tony gadżetów. IMO mogli to jakoś obejść już w MGS2 (pierwszego MGS'a im wybaczam bo miał to być ostatni "metal" utrzymany w konwencji znanej np. z MSX'a), skoro wiedzieli że ludzie kręcili nosem na ten aspekt w MGS to czemu go nie poprawili w "dwójce", o "trójce" czy o "czwórce" nie wspominając... Ale żeby nie było, samo chowanie się w beczce czy nawet w kartonowych pudłach IMO nie jest czymś co odrzuca, bardziej mam zastrzeżenia do tego, że np. przedmiot po prostu pojawia się znikąd w mojej ręce i że kieszenie nie mają "dna". Nie mam natomiast zastrzeżeń do fabuły i jej udziwnień, jakoś mi to pasuje a nawet można pewne jej elementy wytłumaczyć (to trochę science-fiction, pełno tego w grach).

 

Mimo pewnych wad nadal czekam na grę ale już wiem że brak kasy na długo odsunie moje spotkanie "sam na sam" z MGS4...a szkoda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dragonlore

Mimo pewnych wad nadal czekam na grę ale już wiem że brak kasy na długo odsunie moje spotkanie "sam na sam" z MGS4...a szkoda.

nie martw sie,spontaniczne wyslanie totolotka moze zmienic problem braku kasy..na problem braku czasu na granie :lol2: ..wtedy szybkie samochody,ladne lalunie i podroze,a nie jakies beczki i kartony wyciagane z du..py ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie martw sie,spontaniczne wyslanie totolotka moze zmienic problem braku kasy..na problem braku czasu na granie :lol2: ..wtedy szybkie samochody,ladne lalunie i podroze,a nie jakies beczki i kartony wyciagane z du..py ;)

Nie martw się, dla MGS'a znalazłbym chwilkę ;).

 

Narazie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gamepro Kills MGS4 90 Minute Cut-scene Rumor

 

A rumor was flying around the internet that MGS4 would have 90 minute cut-scenes. Well a Gamepro editor says this rumor is false.

 

"I've beat the game twice, and am the author of the forthcoming [GamePro] review," Shuman said. "Ninety-minute-long cinemas in MGS4 sounds like an exaggeration. Like the other MGS games, MGS4 definitely has a cinematic quality. And yes, some of the cut-scenes in the game are elaborate and occasionally lengthy. But not a one, to my recollection, even approaches 90 minutes."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze recenzje (narazie niezbyt obiektywne sadzac po nazwach periodykow w jakich sie ukazaly :D ) :

 

1. PlayStation Official Magazine (Wielka Brytania): 10/10

2. PlayStation Official Magazine (Stany Zjednoczone): 10/10

3. PlayStation Official Magazine (Włochy): 10/10

4. PlayStation Official Magazine (Holandia): 9.6/10

5. Level (Szwecja): 10/10

6. Joypad (Francja): 19/20

7. Jeuxvideo Magazine (Francja): 18/20

 

http://www.gram.pl/news_6gnlHO4_Pierwsze_r...est_wielki.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze recenzje (narazie niezbyt obiektywne sadzac po nazwach periodykow w jakich sie ukazaly :D ) :

(...)

Chyba się nie spodziewałeś recki w Xbox Official Magazine :P ;).

 

Ale fakt, choćby gra była słaba, PSM i tak by "piało" z zachwytu (bądź co bądź jest to jakiś powód do kupna PS3, nie podcinaliby gałęzi na której siedzą ;)).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Następne recki:

 

GamePro - 100%

Meristation - 100%

IGN UK - 99%

MGS4 Chief (Belgium) - 97%

Hobby Consolas - 96%

HardGame2 - 90%

Eurogamer - 80%

 

----

 

Recka IGN UK

 

Presentation - 10/10

From the opening videos to the end credits, the attention to detail throughout Guns of the Patriots is astonishing, setting new standards for production values in games.

 

Graphics - 10/10

The visuals in MGS 4 are as cutting-edge as you can rightfully expect from the latest videogame blockbuster, boasting as much style as technical expertise.

 

Sound - 10/10

The surround sound effects are stunning, having actual in-game effects, from using birdsong to detect enemies to choosing your own tunes.

 

Gameplay - 10/10

Guns of the Patriots is the definitive MGS, taking stealth mechanics to new heights and throwing in so much more that you just have to discover it for yourself.

 

Lasting Appeal - 9.5/10

Aside from the fact that the cut-scenes bear repeated viewing, you’ll want to play through MGS 4 again and again, simply to unlock ever more exotic weapons, items and player rankings.

 

OVERALL - 9.9/10

Edytowane przez MacOSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyżby w końcu ps3 dostało swojego killera-systemsellera??

oby ;)

 

chociaz generalnie to nie wiadomo, przeciez seria Metal Gear Solid wzbudza kontrowersje, jedni ją uwielbiają, drudzy nie cierpią (ja np. nie lubie tej serii, nie odpowiadają mi z resztą żadne japońskie gry), to ze otrzymuje takie a nie inne oceny nie musi sie od razu przekladac na super sprzedaż. Chociaz zycze MGS4 jak najlepiej.

 

To samo moze byc z takim Little Big Planet, moze byc bardzo ciekawa gierka z cudnym klimatem, ale nie kazdemu moze odpowiadac, ja na przyklad bym w to nie zagral, bo z filmików to mi zajeżdża taką platformówką dla dzieci w którą sie najlepiej gra w conajmniej 2 osoby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyżby w końcu ps3 dostało swojego killera-systemsellera??

Oby tylko nie powtorzyla sie sytuacja z Halo3 na X360, nad ktorym tez sie wszyscy recenzenci spuszczali, a ktory byl co najwyzej dobry...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś z mgs.gram.pl (swoją drogą to "stary" metalgearsolid.us)...

 

Po recenzjach MGS 4 które do tej pory ukazywały się głównie na papierze pora przejść do ocen w internecie. Cóż, jest różnie - IGN daje grze 9.9/10 podkreślając zapadające w pamięć starcia z bossami, tradycyjny dla serii humor oraz pewien poziom swobody podczas walk gdzie sami wybieramy co należy robić. Z kolei wg serwisu Eurogamer czwórka zasługuje tylko na notę 8/10, narzekając przy tym na poplątaną fabułę oraz archaiczny gameplay wzbogacony tylko o kilka nowości. Wprawdzie tereny w grze są bardziej złożone ale nie ma co liczyć na duże, otwarte środowiska co sprawia że tytuł w głównej mierze nadal pozostał dość liniowy.

Przy okazji wyszło na jaw że trzeba instalować grę nie tylko na początku lecz...co każdy akt!

Mało śmieszne ale póki co tylko jedno takie info.... Ale teraz zobaczcie następne:

 

Konami czegoś się boi? Na bank wszystkiego co negatywne w MGS 4. Najlepiej takie kwestie zakryć dobrym marketingiem ale może lepiej pójść dalej? Jak donosi MTV Multiplayer firma zakazała recenzentom gry w pismach wspominać o długości filmików oraz rozmiarach tytułu przy instalacji. Wprawdzie ciężko to potwierdzić a jak na razie Konami nie chce udzielać jakichkolwiek komentarzy w tej sprawie.

Hmmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od pamiętnej sprawy z Kane and Lynch Deadman , wyrzucili wtedy prezesa jakiegos magazynu za to że śmiał napisac ze gra nie robi roboty.... w d.... mam recenzje, ufam tylko sobie i braci na forach internetowych....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dragonlore

Konami czegoś się boi? Na bank wszystkiego co negatywne w MGS 4. Najlepiej takie kwestie zakryć dobrym marketingiem ale może lepiej pójść dalej? Jak donosi MTV Multiplayer firma zakazała recenzentom gry w pismach wspominać o długości filmików oraz rozmiarach tytułu przy instalacji. Wprawdzie ciężko to potwierdzić a jak na razie Konami nie chce udzielać jakichkolwiek komentarzy w tej sprawie.

przeciez to normalnie jakies Orwell'owskie zagrywki sa :mur: zeby zakazac pisac o objetosci instalki na hdd!!, niedlugo zabronia recenzowac gry innym recenzentom niz wybranym przez nich <_<

 

Konami wal sie! -i tak predzej czy pozniej wszystko sie wyda :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Następne recki:

IGN - 99%

To nie jest recka IGN tylko IGN UK. Oprocz glownego IGN jest jeszcze IGN UK i IGN AUSTRALIA. Recka IGN(ta właściwa) ma sie pojawic na dniach i przeważnie różni sie oceną od jej dwóch podrzędnych serwisów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO to wszystkie recenzje mega rozhypowanych produktow mozna o kant d... potluc bo malo kto sie odwazy napisac cos zlego o produkcie w stylu GTA IV czy MGS4 bo im liczba fanboyow serii odwiedzajacych portal spadnie.

Nie wspominajac o tym ,ze mniejsze serwisy beda sie baly utraty wplywow z reklam.

 

Chociaz sa mocno zabawni z tym zakazem pisania o instalacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oby ;)

 

chociaz generalnie to nie wiadomo, przeciez seria Metal Gear Solid wzbudza kontrowersje, jedni ją uwielbiają, drudzy nie cierpią (ja np. nie lubie tej serii, nie odpowiadają mi z resztą żadne japońskie gry), to ze otrzymuje takie a nie inne oceny nie musi sie od razu przekladac na super sprzedaż.

Może rzeczywiście w japońskich klimatach nie gustujesz (wg mnie tworzą najbardziej klimatyczne tytuły, MGS, Resident Evil, Final'e, DMC, mozna by dlugo wymieniac), ale ogolnie zauwazylem prawidlowosc ze to głownie osoby ktore nie mialy styczności z pierwsza czescia MGS'a nie sa przekonani do tej serii. Albo o grze nie słyszeli gdy była na topie (polska była wtedy konsolowym zaściankiem), albo gra ich odrzucila starszą juz grafika gdy po latach postanowili sie przekonac co rzeczywiscie ludzie w tej serii widzą. A przecież nie mało osob podchodziło kiedys do sprawy tak, ze "gra [ciach!]iana bo grafika słaba".

 

Dzisiaj MGS1 jest najlepszy dla ludzi z lapkami o słabych kartach 3d, tak by sobie zainstalować i od czasu do czasu przejść kolejny kawałek gry by w końcu wciągnąć się bez reszty. Ale klimatu z PSX'a, wibrującego pad'a i patentów z slotami na pad'y, mind read'em memorki czy częstotliwości meryl na pudełku CD ciężko bedziedzie oddać tym sposobem. Tak czy siak polecam spróbować ;)

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko Snake się zmienił, czyli porównanie postaci w MGS4 - http://forums.gametrailers.com/showthread....6955&page=1

http://polygamia.pl/nie-tylko-snake-sie-zm...-postaci-w-mgs4

 

Dołączona grafika

 

:lol2: - ja tego nie potrafię zrozumieć, ale Japończycy mają swój własny świat

Dołączona grafika

Edytowane przez cavarr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnosnie 'cenzurowanie' internetu przez Konami.

 

Wprawdzie ciężko to potwierdzić a jak na razie Konami nie chce udzielać jakichkolwiek komentarzy w tej sprawie.

Tego juz nie zdazyliscie przeczytac, tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dragonlore

Odnosnie 'cenzurowanie' internetu przez Konami.

 

 

 

Tego juz nie zdazyliscie przeczytac, tak?

a tobie ciezko samemu pomyslec??-skoro Konami odmowilo komentarzy to chyba znaczy ze maja cos na sumieniu, bo inaczej by zaprzeczyli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tobie ciezko samemu pomyslec??-skoro Konami odmowilo komentarzy to chyba znaczy ze maja cos na sumieniu, bo inaczej by zaprzeczyli

No wiesz, mówi się też, że tylko winni się tłumaczą ;).

 

Coś mi się zdaje że to wszystko to mogą być tylko zagrywki marketingowe. Nie ważne jak mówią, ważne żeby w ogóle mówili!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tobie ciezko samemu pomyslec??-skoro Konami odmowilo komentarzy to chyba znaczy ze maja cos na sumieniu, bo inaczej by zaprzeczyli

"Don't believe anything until it's been officially denied" - nie znasz? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...