Skocz do zawartości
poca

Geforce 7800 Gt

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawdź czy pentak jest dobrze dociśnięty i czy dobrze pasta nałożona.

 

skrecilem go jak najmocniej sie dało i paste rozprowadziłem po całym gpu na grafice dla poruwnania na standartowym chłodzeniu miłame 73 stopnie a na pentagramie 69 to są temperatury jake mi się największe udało zaobaczyc :>:>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie raz chyba tak musi być może czujnik walniety u mnie na procku też mam zawysoką temperaturę do 73C dochodzi choć inni mówią że maja o wiele niszą

otwórz budę??

Edytowane przez robak57

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam bloczek od miśka i musiałem rozwiercać otwory w karcie :-P

po biosmodzie idzie mi mega stabilnie 526/1210 :D ale co z tego jak mi dysk padł (szajsung) i teraz mam 1,7GB mega power of the segate :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jeszcze zauiważyłem jedną sprawe gdy gram w colina 5 w rozdzielczosci 1600-1200 i antyalizingu x4 i x8 to mam srednio 60 klatek ale gra nie chodzi płynnie tylko ją tak dławi nie przycina a gdy zapiołem 1280-1024 i antyalizing x4 i x8 te dławki juz znikneły od czego to moze zalezec a specyfikacjka sprzętu jest poniżej :P a może zależy to od pamieci mam 2 x 512 ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich .Pojawił się nieoczekiwany problem, a mianowicie z wtyczką zasilającą kartę graficzną ona... nie chcę "wejść" do gniazdka !! Prubowałem już podłanczać wszystkie z dostępnych w zasilaczu ( bodajże 3) i żadna nie pasowała ! Zmuszony zostałęm do użycia przejściówki a nie lubię takich rozwiązań. Moglibyście mi coś doradzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich .Pojawił się nieoczekiwany problem, a mianowicie z wtyczką zasilającą kartę graficzną ona... nie chcę "wejść" do gniazdka !! Prubowałem już podłanczać wszystkie z dostępnych w zasilaczu ( bodajże 3) i żadna nie pasowała ! Zmuszony zostałęm do użycia przejściówki a nie lubię takich rozwiązań. Moglibyście mi coś doradzić?

Zmień zasilacz, a tak na serio pewnie twój chiew nie ma wtyczki PCI-E do grafiki i dlatego musisz użyć przejściówki co w niczym nie przeszkadza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem już rozwiązany. Owszem mój Chieftec posiada 2 wtyczki do PCI-E, a problem polegał na minimalnym defekcje jednego z pinów tych wtyczek, dwa pociągnięcia pilniczkiem i problem z głowy. Tak czy inaczej dzięki za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jeszcze zauiważyłem jedną sprawe gdy gram w colina 5 w rozdzielczosci 1600-1200 i antyalizingu x4 i x8 to mam srednio 60 klatek ale gra nie chodzi płynnie tylko ją tak dławi nie przycina a gdy zapiołem 1280-1024 i antyalizing x4 i x8 te dławki juz znikneły od czego to moze zalezec a specyfikacjka sprzętu jest poniżej a może zależy to od pamieci mam 2 x 512 ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jeszcze zauiważyłem jedną sprawe gdy gram w colina 5 w rozdzielczosci 1600-1200 i antyalizingu x4 i x8 to mam srednio 60 klatek ale gra nie chodzi płynnie tylko ją tak dławi nie przycina a gdy zapiołem 1280-1024 i antyalizing x4 i x8 te dławki juz znikneły od czego to moze zalezec a specyfikacjka sprzętu jest poniżej a może zależy to od pamieci mam 2 x 512 ??

hmmm ... wybacz ale na takim configu nie pograsz w 1600x1200 w plynnoscia ... do tego trzeba naprawde niezlego configa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm ... wybacz ale na takim configu nie pograsz w 1600x1200 w plynnoscia ... do tego trzeba naprawde niezlego configa

 

 

ale o to chodzi ze gra smiga srednio po 60 klatek ale ma takie dławienia czasem i to mnie denerwuje a moze jakbym miał 2 giga ramu czy by to pomogło ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale o to chodzi ze gra smiga srednio po 60 klatek ale ma takie dławienia czasem i to mnie denerwuje a moze jakbym miał 2 giga ramu czy by to pomogło ??

 

Moim zdaniem wystarczyłoby tylko 512MB... tyle, że na karcie graficznej. Przy Anizo i AA w takiej rozdzielczości nawet najszybsza karta 256MB może dostać czkawki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej!

chciałem zapytać czy leadteki 7800GT sie dobrze kręcą, ale czytajac ostatnie kilkanaście stron dochodze do wnisoku że to znaczenia nie ma :/ jak sie trafi, chyba średnio to jakies 470/1200 jest, niektorzy 490 itp. nawet 460 widziałem o zgrozo ;)

 

mylę sie czy to od szczęścia zależy??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze ma1y, ze cel sie zmienil i juz celujesz w 7800GT :wink: Co do krecenia to jest to raczej loteria ,ja na przyklad mam Leadtek'a Extreme ,a rdzen musze obnizac do 430MHz :lol: Pamieci lepiej ale co z tego :-|

Pamietam ze PITer mial Leadtek'a z tym nowym chlodzeniem i "tylko" na bios-modzie dojechal na rdzeniu do 550MHz :wink: pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze ma1y, ze cel sie zmienil i juz celujesz w 7800GT :wink: Co do krecenia to jest to raczej loteria ,ja na przyklad mam Leadtek'a Extreme ,a rdzen musze obnizac do 430MHz :lol: Pamieci lepiej ale co z tego :-|

Pamietam ze PITer mial Leadtek'a z tym nowym chlodzeniem i "tylko" na bios-modzie dojechal na rdzeniu do 550MHz :wink: pozdro

heh faktycznie wyżej celować zacząłem ;) coś mnie kusi to 7800 a teraz w dobrych cenach jest ajuż GS za 2dni mieć nie będę wiec coś trzeba, wiec albo ekonomicznie 7600GT lub przyszłościowo 7800GT ;) ja na dniach H2O mieć będe wiec chciałbym coś mieć ponad 500, ale obawiam sie że to marzenia :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale o to chodzi ze gra smiga srednio po 60 klatek ale ma takie dławienia czasem i to mnie denerwuje a moze jakbym miał 2 giga ramu czy by to pomogło ??

Być może :-) . Mnie ciekawi inna rzecz otóż sądząc po sigu masz taką grafę jak sobie właśnie zakupiłem . Czy w komplecie miałeś 2x DVI to VGA przejściówkę i kabel VIVO ??? Przypuszczam ,że tak - ja nie mam , sprzedawca ma mi dosłać . Jak u Leadteka wygląda kabek vivo czy to standard czy jakiś firmowy cudak ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze ma1y, ze cel sie zmienil i juz celujesz w 7800GT :wink: Co do krecenia to jest to raczej loteria ,ja na przyklad mam Leadtek'a Extreme ,a rdzen musze obnizac do 430MHz :lol: Pamieci lepiej ale co z tego :-|

Pamietam ze PITer mial Leadtek'a z tym nowym chlodzeniem i "tylko" na bios-modzie dojechal na rdzeniu do 550MHz :wink: pozdro

 

 

Ja mam właśnie leadtek'a z tym nowym chłodzeniem i max ile mi sie udało wykrecic na tym chłodzeniu to 460 a pamieci 1180 a po zmianie napiecia z 1,4 na 1,45 V poleciała mi 475 - 1180 porażka , a u mnie z tym napieciem jest tak czy dam 1,45 czy 1,55 to leci mi tyle samo :>:> a jak mogę znaleźć pitera zeby sie dowiedziec co nie co od niego ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

patryk1234, troche nędznie Ci sie kreci :/

 

 

ja wiem że bardzo słabo mi sie kręci i od czasu do czasu w grach swiruje a nie wiesz co by tam mozna było w biosie pozmieniac zeby to szło jak należy :P:P i teraz mam założone chłodzenie pentagrama ale nic to nie dało tak smao się grzeje :>:>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czekamy z unnymi na odpowiedź:)

Jaki wybrać chłodzenie do 7800GT zastanawiam się nad Arctic Cooling Accelero X1 lub Arctic Cooling NV Silencer 5 (Rev. 3) co proponujecie?

No właśnie co wybrać??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ma1y dokladnie! To jest nowe chlodzenie ,podobno charakteryzuje sie wieksza kultura pracy :wink: pozdro

dzis na giełdzie byłem i na pudełeczku napisali że jest 'lżej" ale to moze byc marketing ;) podejrzewam jednak że coś daje, skoro leadtek odszedł od tego standardowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzis na giełdzie byłem i na pudełeczku napisali że jest 'lżej" ale to moze byc marketing ;) podejrzewam jednak że coś daje, skoro leadtek odszedł od tego standardowego.

Kupiłem sobie takiego Leadtek z tym nowym chłodzeniem i muszę powiedzieć ,że jest rewelacyjnie ciche - nie ma porówanania z suszarkami np: Asus V9999LE - jest o 90% ciszej :-))) .

 

Nie wiem po ile stoją te karty na giełdzie (tzn. PX7800GT MyVivo) - ale cena podana pod linkiem do ZNAK jest koszmarna - ja za swoją nówkę dałem 999 zł :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem sobie takiego Leadtek z tym nowym chłodzeniem i muszę powiedzieć ,że jest rewelacyjnie ciche - nie ma porówanania z suszarkami np: Asus V9999LE - jest o 90% ciszej :-))) .

 

Nie wiem po ile stoją te karty na giełdzie (tzn. PX7800GT MyVivo) - ale cena podana pod linkiem do ZNAK jest koszmarna - ja za swoją nówkę dałem 999 zł :-)

a jak OC?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak OC?

Nie sprawdzałem jeszcze , może w wolnej chwili dla ciekawości sprawdzę - tak na serio to mocy tej karcie jeszcze nie brakuje :-)

 

3DMark 2001 SE (400/1000) - 21306 pkt

3DMark 2003 -//- - 13920 pkt

3DMark 2005 -//- - 6740 pkt .

Aquamark 3 -//- - 68212 pkt.

 

Ewentualnie kręcić można dla sportu tylko przecież :-)

Edytowane przez sebx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sprawdzałem jeszcze , może w wolnej chwili dla ciekawości sprawdzę - tak na serio to mocy tej karcie jeszcze nie brakuje :-)

 

3DMark 2001 SE (400/1000) - 21306 pkt

3DMark 2003 -//- - 13920 pkt

3DMark 2005 -//- - 6740 pkt .

Aquamark 3 -//- - 68212 pkt.

 

Ewentualnie kręcić można dla sportu tylko przecież :-)

wiesz, ciekawy jestem jakie zegary mozna na tych nowych leadtekach srednio ustwiać, bo czesto sie kiszki trafiały :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem z GeForce 7800 GT w takiej grze jak Call of Duty2 miałem 22 fps a w dymie 14 oczywiście na maxa detalach fps mierzyłem programem FRAPS...

Czy to może być od sterowników karty lub płyty głównej? Próbowałem nawet sterów DNA

 

Mój komp...

GeForce 7800 GT

-AMD Athlon 64 3500+

-Asus A8N-SLI nForce4 SLI

-DDRAM 4x512MB PC400 [Dual Channel]

-Tagan 480W

-41C-78C

System- winda XP + SP2

Edytowane przez woltren

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz, ciekawy jestem jakie zegary mozna na tych nowych leadtekach srednio ustwiać, bo czesto sie kiszki trafiały :/

moj idzie na 490/1220 (1.5V) czyli tak w miare... na standardowym chlodzeniu, ktore jest nienajgorsze (ciche i dosc wydajne)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...