Skocz do zawartości
ki3x3k

Zasilacze Fortron

Rekomendowane odpowiedzi

witam ostatnio zakupiłem GF 6800 GS 256 mb 256 bit na AgP, posiadam płyte Gł Asrocka na Agp i PCX sck 775, a w niej Pentium D 805 2x2.6 Ghz, 1xDVD bagrywarka, 1x512 DDR Good Ram, 1x14 Gb Seagate,1x80 Gb Seagate, i po zaakupie tego walnie prcesora zaczeley wsytepowac kopoty, normalniew Windowsie chodzi alew kiedy włączam jakomkolwiek grę- komp się wyłącza. Wygląda to na niewyrabianie zasilacza. Własie do takiego sprzetu jaki zasilacz by udzwignął? (posiadam Fortrona 400W, alee cos szwankuje z tym procem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, jeżeli Uważacie, że za mocna linia 12V może się nie sprawdzić w tym przypadku, to uważam, że model ATX-300GTF Rev.A (TU) będzie odpowiedni, po za tym sprzedawca udziela 2 lata gwarancji na zakupiony sprzęt, a nie jest mi to obojętne.

Co Myślicie o tym zasilaczu do mojego konfigu ?

 

Proc: PIII 1GHz 133Mhz

MOBO: ECS P6ISA-II i815

RAM: 2x 256 SDRAM

Zintegrowana grafa i dźwięk, do tego DVD, HDD i LAN.

 

Pozdrawiam.

Witam, dziękuje wszystkim za odpowiedzi związane z zakupem zasilaczy. Sprzęt już do mnie doszedł, zakupiłem 3 sztuki ATX-300GTF Rev.A do takich samych konfiguracji.

Oto ich parametry mierzone miernikiem:

 

ZAS 1:

 

IDLE:

3,3V = 3,41

5V = 5,16

12V = 12,34

 

LOAD:

3,3V = 3,41

5V = 5,18

12V = 12,30

 

ZAS 2:

 

IDLE:

3,40

5,15

12,33

 

LOAD:

3,40

5,17

12,30

 

ZAS 3

 

IDLE:

3,41

5,17

12,36

 

LOAD:

3,41

5,18

12,33

 

Niepokoją mnie trochę napięcia 5V i 3,3V, mieszczą się w specyfikacji ATX, ale już nie wiele brakuje do jej przekroczenia, chciałbym się dowiedzieć jak wygląda u Was sytuacja z napięciami na tym zasilaczu ?

Pozdrawiam.

Edytowane przez Anon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zdaje sobie sprawę że ten wątek był poruszany nie raz, nie dwa, lecz nie jest łatwo znaleść konkretną odpowiedź na to pytanie, gdyż zawsze to od czegoś zależy.... Mianowicie chodzi o aktywne i pasywne PFC.

Mnie jednak chodzi dokładniej o to, że wyczytałem wcześniej że aktywne PFC "wymaga" wręcz idealnego napięcia na wejściu, natomiast pasywnemu jest to "obojętne" co dostanie. Jeżeli dobrze pamiętam to konflikt pojawiał się z niektórymi UPS'ami, a jak to jest z "zwykłymi" filtrami sieciowymi, takimi jak np ten: tutaj?

Dodatkowo mam jeszcze dylemat z wyborem zasilacza z aktywnym/pasywnym PFC ze względu na "jakość" prądu (uogulniając) w moim mieszkaniu. Otóż gdy budowano mój dom to oczywiście wszystkie elementy elektryczne były nowiutkie, natomiast prąd od linii wysokiego napięcia doprowadzony był do starej budowli (do której dobudowany niejako został mój dom), która ma ponad 50 lat, no i wszystkie elementy, począwszy od .. nie wiem jak to się fachowo nazywa... chodzi o to "coś" do czego dochodzą kable wysokiego napięcia, aż do korków, kabli itp. Chodzi o to że wcześniej (niedawno elektrycy wymieniali część (a może wszystko, nie wiem)) przy włączonych kilku bardziej prądożernych urządzeń elektrycznych włączone światło co jakiś czas gasło na moment i ponownie się "zapalało". Teraz, po wymianie tamtych "części" co jakiś, bardzo, bardzo żadki czas też się coś takiego zdaży. No i właśnie nie wiem czy to by miało wpływ na pracę zasilacza, bo nie wiem czy to spadki mocy czy napięcia/prądu, nie wiem nie znam się...

Azatem uproszczając chciałbym się zapytać czy to czy wezmę zasilacz z aktywnym PCF będzie miało niejako negatywny wpływ na jego działanie w moich warunkach.. no i dodatkowo jak sprawa wygląda z takimi listwami zasilającymi... oraz w sumie zapytałbym się przy okazji, którego Fortrona byście polecili do mojego konfiga, zważywszy na fakt że mam zamiar przetaktować jeszcze bardziej procesor oraz kartę graficzną ;], czy ten byłby odpowiedni? czy może lepiej wziąć tego? albo jeszcze jakiegoś innego ;]

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiłem dzisiaj miernik i mierzyłem napięcia zasilacza fortrona

 

all default

 

+12v

IDDLE ok. 11,75V (zmienia srednio na 0,01V małymi skokami)

STREES ok. 11,75V :blink: (tak jak wyżej)

+5V

IDDLE ok. 4,98V (rzadko sie ruszają skoki)

STREES ok. 4,98V (tak jak wyżej więc to chyba normalka)

 

+3,3V

 

niesprawdzałem bo nie wiem gdzie to sprawdzić (to ten chyba pomarańczowy kabel na kabelku ATX)

więc myśle ze podobnie jak na +5V

 

all podkręcone (procek 2400 Mhz, płyta 340 Mhz HTT, karta grafiki max podkręcona)

 

+12v

IDDLE ok. 11,70V (zmienia srednio na 0,01V małymi skokami)

STREES ok. 11,69V :blink: (tak jak wyżej)

+5V

IDDLE ok. 4,98V (rzadko sie ruszają skoki)

STREES ok. 4,98V (tak jak wyżej więc to chyba normalka)

 

+3,3V

IDDLE - warto sprawdzić?

 

pierwszy problem jest dlaczego przy powyżej 345 Mhz HTT często robi resety kompa co jakiś czas

drugi problem czy ten zasilacz jest wystarczająco mocny?

 

pozdrawiam

Edytowane przez Curly18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11.75 pokazuje ze zasiłka już jest na granicy..trzyma patrametry a;le już ledwo daje rade mimo stabilnych napięc...

 

mam 1 pomysł jeszcze jak sytuacje poprawić nieco- jak nie masz plomby albo gwary to go rozkręć i poszukaj jakiś słubek regulacyjnych-zwykle jedna odpowiada za 12 i 5v a 2 za 3.3v..

 

Jak sa te pokrętła to postaraj sie nieco podnieść linie 12v mozę uda sie dociagnać do 12v a jak nir to nawet takie 11.85-11.9 będzie wygladać znacznie lepiej :wink:

 

 

ogolnie fajnie zę stabilnie ale 12v już cienko wyglada mimo trzymania normy a 5v to już nawet niepokojąco troche mało..

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiłem dzisiaj miernik i mierzyłem napięcia zasilacza fortrona

 

all default

 

+5V

IDDLE ok. 4,58V (rzadko sie ruszają skoki)

STREES ok. 4,58V (tak jak wyżej więc to chyba normalka)

 

all podkręcone (procek 2400 Mhz, płyta 340 Mhz HTT, karta grafiki max podkręcona)

 

+5V

IDDLE ok. 4,58V (rzadko sie ruszają skoki)

STREES ok. 4,58V (tak jak wyżej więc to chyba normalka)

 

 

pierwszy problem jest dlaczego przy powyżej 345 Mhz HTT często robi resety kompa co jakiś czas

drugi problem czy ten zasilacz jest wystarczająco mocny?

Napięcie 5 V poniżej normy

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to podkręć nieco 12v i będzie ok...

 

ja tak mam w chiefie 350w na kręconym sepie i 6600gt potrafiło w stresie spaść w okolice 11.89..lekka regulacja i trzyma 12.01-12.02

Ale po co kręcić skoro napięcia są dobre ( 50 % normy ) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasem na allego trafiaja się z podwojona linia +12V na takim configu jak na dole głosnosc zasilacza mozna porównac z taganem(wentylator robi około 800-1000rpm ledwie sie kreci ) napiecia praktycznie idealne (mierzone miernikiem)

+5V=4,94V bez obciązenia +5V=4,96V

+12V=12,05 bez obciązenia +12V=12,03V

+3,3V= Not Tested zreszta ma ono b.małe znaczenie obecnie.

 

Sempron E6 2600+@2420mhz 1.45V + Pentagram 80CU

K8NS rev1.01 \\ 2*512mb Hynixd43 BT 2-3-3-7

Hercules 9100@ 280\560 \\ Audigy SE

WD 250GB 8mb 7200rpm

FSP 350W 60THA-P

 

Czasem na allego trafiaja się z podwojona linia +12V na takim configu jak na dole głosnosc zasilacza mozna porównac z taganem(wentylator robi około 800-1000rpm ledwie sie kreci ) napiecia praktycznie idealne (mierzone miernikiem)

+5V=4,94V bez obciązenia +5V=4,96V

+12V=12,05 bez obciązenia +12V=12,03V

+3,3V= Not Tested zreszta ma ono b.małe znaczenie obecnie.

 

Sempron E6 2600+@2420mhz 1.45V + Pentagram 80CU

K8NS rev1.01 \\ 2*512mb Hynixd43 BT 2-3-3-7

Hercules 9100@ 280\560 \\ Audigy SE

WD 250GB 8mb 7200rpm

FSP 350W 60THA-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szukam dobrego taniego i niezawodnego fortrona pod porywający zestaw:

2000+ palomino

a7v600x

radeusz 9600pro

1x hdd 1x cdrw

256mb

 

wstępnie przyglądam się na 250tki

 

klik - Fortron FSP250-60MDN-120, 120mm wicherek i to się podoba ale to ma na prawdę 8A na 12v ?

 

FORTRON FSP250-60ATV(PF), 12cm i 13a na 12v, 27a na 5v

 

Fortron FSP250-60GTA - chyba dosyć uniwersalny jak na 250w ?

 

ew. coś porównywalnego cenowo. priorytety - nie do zdarcia, bezpieczny, cichy. sprzet jw być moze za rok będzie rozbudowywany, nie wspominam o ramie bo to różnicy nie robi ale może jakieś okazyjne 9800/pro się w nim znajdzie

 

chciał bym kupić u sprawdzonego sprzedawcy, z tanią wysyłką ;)

 

z góry dziękuję za pomoc :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tia z tym że lepiej mieć potencjał niż go nie mieć ;]

 

jak się handluje z haszydem ?

 

Mam swojego 300-60BT od haszyda - kupiony jeszcze w czasach, gdy dopiero pojawiały się na allegro. Działa do dziś bez zastrzeżeń, a transakcja przebiegła szybko i bezproblemowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ Modecom to Fortron :wink: ....

 

Dzisiaj , kiedy temperatura w pomieszczeniu osiągnęła ok 38-39 st. usłyszałem dość wyraźny szum z komputera ... to ModeCom 2.0 350W podczas rozgrywki UT przełączył wiatrak na większe obroty ... czyli jest jednak zmienna regulacja prędkości w tym modelu i wygląda na to że następuje skokowo .

 

ps. dzisiaj jest wyjątkowo gorąco ... poza tym jeszcze nigdy nie odnotowałem tego zjawiska ( a wczoraj ostro męczyłem Battlefield 2 )

 

 

ps. po skończeniu tego postu zasilacz spowolnił ponownie obroty do niesłyszalnych :lol: :D

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się na zasilaczach wiec zapytam speców :razz:

 

CPU - Intel 805 2x 2.66 Ghz ( bez żadnych hardwarowych oszczędzaczy energii :? )

GPU - Palit GF 6800 GS 256 Mb 256 bit AGPx8

DDR - 512 GoodRam

DVD - MultiLG

HDD - 80 Gb SeaGate 7200

HDD - 14 Gb Barracuda 5400

 

ZASILACZ - FORTRON 400 W

 

 

Niestety ta zasiłka którą mam nie daje rady ( a powinna? ) Kiedy włączam gry komp sie wyłącza od razu, czasami po jakimś czasie.

 

Jaki model możecie zaproponować? Chodzi oto aby było stabilnie, w oc się narazie nie bawię. Mile widziane linki.

opzdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się na zasilaczach wiec zapytam speców :razz:

 

CPU - Intel 805 2x 2.66 Ghz ( bez żadnych hardwarowych oszczędzaczy energii :? )

GPU - Palit GF 6800 GS 256 Mb 256 bit AGPx8

DDR - 512 GoodRam

DVD - MultiLG

HDD - 80 Gb SeaGate 7200

HDD - 14 Gb Barracuda 5400

 

ZASILACZ - FORTRON 400 W

Niestety ta zasiłka którą mam nie daje rady ( a powinna? ) Kiedy włączam gry komp sie wyłącza od razu, czasami po jakimś czasie.

 

Jaki model możecie zaproponować? Chodzi oto aby było stabilnie, w oc się narazie nie bawię. Mile widziane linki.

opzdro

no ale ktory to fortron??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bijcie...

Czy Ten Fortron pociągnie bez zadyszki to:

 

Athlon 64 3000+ Venice (939)

Galaxy 7600 GS

Dwa twarde po 80GB

1GB Ramu (dwie kości)

NAgrywarka BenQ 1640

ze 6 wiatraczków

 

Bo z Waszych wypowiedzi wynika, że te fortrony to smaczne kąski :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...