Skocz do zawartości
forest kila zbila

Prawybory 2005 @ Tweak.pl ;-]

na kogo zaglosujesz w niedziele ?  

351 użytkowników zagłosowało

  1. 1. na kogo zaglosujesz w niedziele ?

    • Liga Polskich Rodzin (LPR)
      6
    • Parta Demokratyczna (PD)
      12
    • Prawo i Sprawiedliwosc (PiS)
      61
    • Platforma JKM (P-JKM)
      29
    • Platforma Obywatelska (PO)
      152
    • Polska Partia Narodowa (PPN)
      3
    • Polska Partia Pracy (PPP)
      1
    • Polskie Stronnictwo Ludowe (PSL)
      3
    • Ruch Patriotyczny (RP)
      0
    • Socjaldemokracja Polska (SdPl)
      10
    • SLD
      15
    • Samoobrona
      7
    • nie bede glosowal/glosowala
      52


Rekomendowane odpowiedzi

We wszystkich programach wyborczych (no moze nieco inaczej jest w programach parti ktore rzadzily poprezednia kadencje) jest jeden wazny punkt wytluszony i zawsze spelniany po wyborach 1)"Teraz Kufa MY!!"

 

PO-Policja Obywatelska eeee....platworma.... mit Donald Du©sk jako el-Presidento

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobr w końcu ja się wypowiem :-]

 

z przekonaniem zagłosuję na PO,, a czemu ? nie dlatego że "prawica" (imo klasyczny podział na prawicę i lewicę się trochę zdeaktualizował), nie dlatego że uważam że są nowi (bo nie są),, nie dlatego że uważam że rozliczą poprzednie rządy (imo PiS ma bardziej radykalną postawę w tej dziedzinie),, uważam że zarówno PO jak i PiS mają w programie ciekawe rozwiązania ale o ile w tych ciekawych PiS moze liczyć na bankowe poparcie PO to te ciekawsze PO nie do końca mogą liczyć na poklask socjalnie nastawionego PiSu. Mówię o liberalizacji gospodarki co jest niezbędne dla pprawy jakości życia i dogonienia europy. Obecnie jestesmy za słabi tak politycznie jak i gospodarczo.

 

Krótka notka o polityce: Przypomnijcie sobie poczatki IIgiej RP. Coo z tego że w latach dwudziestych pogoniliśmy Rosję ? 30 lat później byliśmy ich satelitkiem ;) A więc 30lat mniej wiecej potrzeba nam żeby dogonić niemców i to przy założeniu 4% większego wzrostu u nas! Ja nie chcę być w europie C także jedną postawą która sprawdzi się w dłóższej perspektywie jest liberalizacja (jak ktoś się boi tego slowa zapraszam do zapoznania się z najnowszą hisorią Hiszpani, Anglii, Irlandii wreaszcie w Czechach..) i przyspiszanie.

Jelsi w dzisiejszych czasach jaki kolwiek polityk chce prowadzić państwo w nurcie socjalnym można go zdiagtnozować jako:

1. Populistę - człowieka inteligentnego dążącego do realizacji własnych celów wbrew sprawdzonym prawidłom ekonomii

2. Ignoranta - człowieka który selekcjonuje fakty i wierzy w co chce wierzyć.. podejście nie obiektywne, a więc odstające od rzeczywistości (o np Castro, łukaszenka)

3. Idiotę - sam nie wie co czyta a jak wie to nie rozumie.

4. Szaleńca - pomimo wieelu przykładów on wierzy że mu się uda! ;)

 

Nie wiem co jeszcze ale niestety nic pozytywnego. Prawda jest taka że socjaldemokracja/lewica i przeregulowywanie już się nie sprawdziło (przykład niemiecki, bogate państwo od 7 lat stoi!!!). Sprawdził się za to nowoczesny model liberalny, wszedzie gdzie został wrowadzony.

Nie wiem jak Wy ale ja nie będę głosował ani na Szaleńców ani na idiotów, na pewno też nie na ignorantów i populistów :-) ale decytzja jest Wasza,,

 

imo PO only

Edytowane przez forest kila zbila

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto nie idzie glosowac jest ZEREM.

:)

1664839[/snapback]

 

Wiem, ale taka jest prawda.

1664853[/snapback]

daruj sobie takie komentarze bo nie masz do nich wystarczajacej wiedzy na temat powodow dla ktorych ludzie nie ida do urny, obrazasz w ten sposob ludzi a poza tym polska to kraj demokratyczny bez przymusu wyborczego wiec uszanuj wybor innych...

parafrazujac stare haslo: "dziekuje, nie glosuje"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daruj sobie takie komentarze bo nie masz do nich wystarczajacej wiedzy na temat powodow dla ktorych ludzie nie ida do urny

A jaki moze byc powod? Nie widzisz nikogo kto moglby cie reprezentowac? A widzisz pape Giertycha i naczelnego polskiego mulata? Chcesz zeby oni tutaj zaczeli rzadzic? [Moze liczysz na rozdanie rezrwy winansow przez naszego ukochanego mulata? [; (Chryste, nie moge pojac jak taki imbecyl zaszedl tak wysoko w polityce...)] Ja ich nie chce, i dlatego ide zaglosowac, po to, by jak najmniej tych idiotow weszlo do rzadu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto nie idzie glosowac jest ZEREM.

:)

1664839[/snapback]

Jeden już mówił, na jednego, że jest zerem <_<

 

chodzi o oczywiście o millera który zniszczył reputację sld

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PO - bo mam w [gluteus maximus] czy ktos bral czy nie. szukam polityka skutecznego a nie krysztalowego, to po pierwsze. po drugie polske ni c***a nie stac na polityke socjalna oferowana przez partie z czerwienia w logo i ta z bialo-czerwonymi krawatami. zeby cos wyjac trzeba cos wlozyc. najpierw liberalowie musza pozwolic odetchnac tym_co_napedzaja_budzet a potem ich skubac zeby byla kasa dla ubogich. nigdy odwrotnie. to jedyna rzecz ktora jest niezmienna i ktorej ani lepper ani giertych ani spoleczenstwo nie zrozumie bo albo jest na to za glupie albo nie dopuszcza do siebie glosu rozsadku->jest glupie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zagłosuję najprawdopodobniej na PO.

 

 

 

BTW, forest, robisz ankietę i piszesz, aby nie argumentować, bo jest od tego inny topic, a tu nagle zasuwasz elaborat uzasadniający swój wybór. IMO coś jest nie tak. Mam to potraktować jako OT? Trochę konsekwencji w postępowaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki moze byc powod? Nie widzisz nikogo kto moglby cie reprezentowac? A widzisz  pape Giertycha i naczelnego polskiego mulata? Chcesz zeby oni tutaj zaczeli rzadzic? [Moze liczysz na rozdanie rezrwy winansow przez naszego ukochanego mulata? [; (Chryste, nie moge pojac jak taki imbecyl zaszedl tak wysoko w polityce...)] Ja ich nie chce, i dlatego ide zaglosowac, po to, by jak najmniej tych idiotow weszlo do rzadu.

1664915[/snapback]

Jak myslisz na kogo zaglosuja ludzie, ktorzy nie maja na kogo glosowac?

Ja uwazam, ze beda popierac partie ktore nie maja "realnych szans" (specjalnie w cudzyslowie).

I jaki bedzie efekt, jesli duza czesc ludzi bedzie myslec w ten sposob?

W parlamencie znajda sie partie, ktore nie powinny sie tam znalezc wogole (papa Giertych i naczelny polski mulat :lol: ).

I tu masz odpowiedz na pytanie: "jak taki imbecyl zaszedl tak wysoko w polityce" :wink:

Podsumowujac: jesli ktos nie ma na kogo glosowac lepiej niech nie glosuje wogole, a nie popiera oszolomow "bez szans" (specjalnie w cudzyslowie) :D ...

Edytowane przez vantomiko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko niech potem osoby, ktore nie pojda zaglosowac, trzymaja gebe na klodke i nie narzekaja na systuacje w polsce, bo sami nie przyczynili sie do jej poprawy.

 

W koncu narod ma taki rzad na jaki zasluzyl, glupi ludzie - glupi rzad.

Ktos w koncu wybieral SLD kiedys...

 

Ale nie ma sprawy, nie idz glosowac niech inni wybiora za Ciebie np. Giertycha lub Leppera, bedzie cudnie wlasnie przez takich burakow!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PO, argumentacja załączona w temacie dotyczącym polityki.

 

Biorąc pod uwagę szeroko dyskutowany podatek (propozycje PO, PiS), myślę, że skoro wg ekonomistów 19% VAT jest dosć dobrym poziomem opłacalności dla kraju, to czy stoi coś k**** na przeszkodzie, aby zostawić ulgi, 7% VAT i obniżyć 22% na 19 czy nawet proponowane przez PO 15% VAT? Czy nie było by to rozsądniejsze wyjście z problemu podatkowego obniżenie jednej stawki - 22% (bardzo ważnej swoją drogą dla Działalności Gospodarczych, ale także żywności, energii elektr., wody...) i pozostawienie reszty tak jak jest obecnie?

 

Czy to aż na tyle zaszkodzi gospodarce Polski(niższe ceny, większy popyt, więcej pieniędzy w kieszeniach mniej/średnio zamożnych, bo z bogatymi wiadomo jak jest, lepsza atrakcyjność Polski do inwestycji i decydowania przez przedsiębiorstwa zagraniczne do płacenia podatku w Polsce), że te kilkadziesiąt milionów złotych teoretycznie będzie mniej, a praktycznie wyjdzie, że więcej, bo ludzie powinni więcej kupować (wystarczy spojrzeć na ceny zwykłych produktów, obniżka cen niesie za sobą w zdecydowanej większości - odpowiednia promocja itp. - większą sprzedaż)???

 

niby tylu ekonomistów w kraju, a żaden za cholerę nie potrafi rozwiązać problemu.

 

A polską polityką jestem po prostu zniesmaczony, bo jakoś przez te kilkanaście lat nie znalazło się chociaż kilkunastu altruistów, którym by zależało na Polsce, a nie na $$$.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko niech potem osoby, ktore nie pojda zaglosowac, trzymaja gebe na klodke i nie narzekaja na systuacje w polsce, bo sami nie przyczynili sie do jej poprawy.

1665042[/snapback]

Czyli co, jak nie mam na kogo glosowac i pojde poprzec ugrupowanie, ktore "nie ma realnych szans", to pozniej moge sobie krytykowac do woli? :)

Zamiast powtarzac cos, co kiedys uslyszales czasem sie nad tym zastanow :wink:

Moim zdaniem, przez takie haselka w parlamencie znajduja sie ludzie pokroju mulata, czyli efekt jest dokladnie odwrotny niz ci sie wydaje :D

ps

Ciekawi mnie kto z Was naprawde zna program partii ktora popiera, a na ile wybor jest efektem papki prezentowanej w tv (jak to dobrze, ze jej nie ogladam :lol: ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko niech potem osoby, ktore nie pojda zaglosowac, trzymaja gebe na klodke i nie narzekaja na systuacje w polsce, bo sami nie przyczynili sie do jej poprawy?.

1665042[/snapback]

Zgadzam się z tym, że jeżeli ktos nie głosuje nie powinien potem narzekać. Ja sam po obecnych wyborach chyba nie wypowiem nawet jednego krytycznego słowa na nowy rząd, bo nie wiem czy pojdę zagłosować. Może będę zerem albo burakiem ale jakoś nie identyfikuję się z żadną partią - zwłaszcza gdy oglądam na TVP1 tą debilną debatę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja sie nie zgadzam - jak ktoś nie wie na jaką partie zagłosowac, to najlepiej zrobi, jak nie zaglosuje wcale. Potem jak bedzie żle, to dlaczego niby ta osoba nie moze krytykowac? Farmazony wypisujecie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że wszyscy patrzą na te nudne programy partii, które ukazują się przed wyborami, a później znikają do następnych wyborów. Szkoda, że nikt nie obserwuje swoich kandydatów przez troche dłuższy czas niż tylko przed wyborami. Szkoda, że głosuje się na tych co częściej występują w mediach i rzucają "piękne" hasła...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1665078[/snapback]

Ja sie Ciebie nie pytam, jak znalezc strone partii :D , tylko czy Ty znasz program swojej partii? :wink:

ps

Juz wczesniej przejzalem sobie wybieram.pl (partie i programy), zrobilem tez kilka sond z ktorych wynika, ze nie mam pogladow zbieznych z zadna partia polityczna :wink: . No i co? - Mam wybrac "mniejsze zlo"? (wez mnie nie zalamuj :wink: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co Allen3, mysle, ze ta sytuacja jest przez to, ze tych ekeonomistow jest zbyt wielu. Ogolnie uwazam, ze ludzi w rządzie jest zbyt wielu....

Może i faktycznie. Nie zawsze ilość idzie w parze z jakością, a często bywa vice versa.

 

Ograniczenie liczby posłów mogłoby przynieść różne skutki, w tym więcej bzdur i obietnic, łapówek (?), aby tylko dostać się do sejmu, no comment.

 

Ja najchętniej powybijałbym na Wiejskiej wszystkich, ale skoro czekała by mnie kara pozbawienia wolności do lat 25 w najlepszym wypadku... chodziaż ograniczył pensje. Po co im aż 10 000zł miesięcznie + dodatki, swobodnie ujmując chociaż po 1000 zł z każdej pensji, i przemnożeniu tego przez liczbę posłów uzbiera się ponad 450 tyś zł (miesięcznie! sic!), a z taką sumą można już coś zdziałać dla dobra kraju.

 

Podobno najlepiej zmieniać coś od siebie, więc czemu by "politycy" tego nie wzięli pod uwagę? Może wpadli w zbyt duże samouwielbienie, albo po prostu żal im pupe ściska, że mogli by rozstać się z tym 1000 zł.

W głosowaniu sejmowym, prawie nie ma mowy, aby coś takiego przeszło, chodziaż liczę na PO (pewnie się przeliczę), ale skoro zrezygnowali z tzw. 13tek, może wzięliby pod uwagę to, aby porządek zaczynać od siebie, tzn. polityków, a nie czegoś innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...